آموزش جلوگیری از هک تلگرام – Telegram Hack

آموزش جلوگیری از هک تلگرام telegram

شاید شما هم این روزها از آشنایان خود در مورد هک شدن تلگرام مطالب پراکنده‌ای شنیده باشید و یا حتی خودتان یکی از کسانی باشید که تلگرامتان هک شده و به دام هکرها افتاده‌اید. با “موبایل کمک” همراه باشید.

بیشتر بخوانید: تعمیر موبایل

تصور کنید در منزل یا محل کارتان نشسته‌اید که یک پیام، حاوی یک کد 5 رقمی از شرکت تلگرام با همان لوگوی آبی آسمانی به همراه موشک کاغذی سفید دریافت می‌کنید. بلافاصله این بار در یک گفتگوی دیگر باز هم از طرف تلگرام و باز هم با همان لوگوی آبی آسمانی به همراه موشک کاغذی سفید رنگ، پیامی به زبان فارسی و شاید هم انگلیسی با این مضمون که “شرکت تلگرام برای تایید شماره شما نیازمند دریافت کد ارسالی می‌باشد و در صورتی که کد ارسال نشود، شماره شما از سرور تلگرام حذف خواهد شد” به دستتان می‌رسد و شما هم با تصور این که پیام از طرف تلگرام ارسال شده است، کد را برای هکر محترم فرستاده و دسترسی به حساب شخصی خود را به جناب هکر هدیه می‌دهید. و از این جا داستان رنگ دیگری به خود می‌گیرد، ارسال پیام‌های نا مربوط به دوستان، آشنایان و دیگر افراد و تشکیل گروه‌های غیر اخلاقی و یا حتی سوء استفاده‌های مالی و… یکی از چندین و چند پیامد ناگوار این اتفاق شوم می‌باشد. در تماس‌هایی که در طول هفته گذشته از طرف مشتریان محترم موبایل کمک داشتیم، حتی به اختلافات خانوادگی اشاره‌ه‍ایی شد که نتیجه هک شدن تلگرام یکی از اعضای خانواده بود.

در این حالت دو اتفاق ممکن است رخ دهد که هر دو تقریباً یک راه حل دارند:

اتفاق اول که می‌تواند رخ دهد این است که هکر تلگرام، به صورت خاموش و نامحسوس وارد تلگرام شما شده و از طرف شما با دوستان یا آشنایانتان صحبت می‌کند و به سرعت گفتگوها را پاک کرده و ردی از خود بجای نمی‌گذارد. در این مواقع شما با دیدن عبارت You are Typing… در لیست گفتگوهای تلگرام می‌توانید متوجه این اتفاق شوید. که در این حالت شما می بایست  به مسیر:
Setting > Privacy and Security > Activee Sessions
بروید و گزینه Terminate all Other Sessions را لمس کنید تا برنامه تلگرام در تمام دستگاه های دیگر Log Out شود و دیگر کسی بجز خودتان دسترسی به تلگرام شما نداشته باشد.

اتفاق دوم این است که هک کننده تلگرام و یا فرد دارای دسترسی برای تلگرام شما کد امنیتی یا همان Pass Code گذاشته باشد و این بار این هکر است که دسترسی شما را به تلگرام محدود می‌کند و شما هنگام باز کردن برنامه تلگرام با این صحنه مواجه می‌شوید.

بیشتر بخوانید: تعمیر آیفون

Telegram pass code تلگرام
در این حالت شما تنها می‌توانید مشاهده کننده پیام‌هایی که در نوار اعلان‌ها یا همان Notifications Bar مدام برایتان از افراد و گروه های مختلف ارسال می شود باشید. راه حل این است که اگر از گوشی اندرویدی استفاده می‌کنید به مسیر:
Setting > Apps > Download > Telegram > Clear Data
و اگر از گوشی‌های آیفون استفاده می‌کنید به مسیر:
Setting > General > Usage > Show all Apps > Telegram > Delete App
رفته و مجدداً برنامه را نصب و Start Messaging کنید.
جلوگیری از هک تلگرام
بعد از دریافت کد از تلگرام که از طریق پیامک برایتان ارسال می‌شود و وارد کردن آن در قسمت مربوطه، وارد صفحه‌ای می‌شوید که تلگرام از شما Password می‌خواهد.

بیشتر بخوانید: تعمیر موبایل سامسونگ

جلوگیری از هک تلگرام
گزینه Forgot password را زده و در پنجره‌ای که با پیام ارسال ایمیل باز می‌شود OK کنید.
جلوگیری از هک تلگرام
اگر ایمیل مندرج در این پنجره، ایمیل خودتان بود به حساب ایمیل خود رفته و کد 6 رقمی که از تلگرام برایتان ارسال شده را وارد کنید و به محض ورود به حساب تلگرام خود به مسیر:
Setting > Privacy and Security > Active Sessions
بروید و گزینه Terminate all Other Sessions را لمس کنید تا برنامه تلگرام در تمام دستگاه‌های دیگر Log Out شود. ولی اگر ایمیل مندرج در پنجره باز شده برای شما نبود و هک کننده آینده نگر ما، مراحل تایید دو مرحله‌ای یا همان Two-Step Verification را طی کرده بود Ok کرده و سپس پیام آبی رنگ ?Having trouble accessingyour e-mail *********@gmail.com را انتخاب کنید.
جلوگیری از هک تلگرام
با لمس OK در پنجره باز شده تمامی گفتگوها مخاطبین و هر آن چه که شما تا به الان در حساب تلگرام خود داشته‌اید به صورت غیر قابل بازگشت پاک می‌شود.

بیشتر بخوانید: تعمیرات موبایل

جلوگیری از هک تلگرام

 

ولی در عوض شما حساب تلگرام  را از هک کننده تلگرام خود باز پس گرفته‌اید.

در ادامه موبایل کمک چند توصیه که می‌تواند از بروز این اتفاقات و از دست دادن اطلاعات و دسترسی به حریم خصوصیتان و بروز پیشامدهای ناگوار بعدی جلوگیری کند را ارائه می‌دهد:

1- هیچ گاه کدهای تاییدی که از طرف تلگرام یا هر برنامه دیگری برایتان ارسال می‌شود را در اختیار هیچ کس حتی نزدیکانتان هم  نگذارید چون این کدهای تایید، کلید راهیابی به حریم خصوصی شما می‌باشند.

2- اگر تا الان قابلیت تایید دو مرحله ای یا همان Tow-Step Verification در تلگرام را فعال نکرده‌اید، هرچه زودتر این فعالسازی را انجام دهید تا ورود به حساب تلگرام  شما به صورت دو مرحله‌ای و با تایید خودتان صورت بپذیرد.

3- در هنگام انجام عمل Terminate all Sessions از صفحه یک Screen Shot یا همان “عکس از صفحه” بگیرید که در صورت نیاز، آی پی آدرس‌های دیگر افرادی  که وارد حساب تلگرام شما شده‌اند را در اختیار داشته باشید.

4- در صورت افتادن به دام هک کنندگان تلگرام این موضوع را به مقامات قضایی و پلیس فتا اطلاع دهید تا از همه گیر شدن این فریبکاری و سوءاستفاده های غیر اخلاقی در جامعه جلوگیری شود.

بیشتر بخوانید:

تعمیرات موبایل

نظرات کاربران (22)

guest
22 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
زهرا موسوی
زهرا موسوی
1 سال گذشته

من با اینکه تایید دومرحله انجام دادم برای تلگرامم بازم میتونه اکانتم رو هک کنه
لطفا کمکم کنید 😔

کمک
کمک
4 سال گذشته

وقتی تلگرامم آفلاینه میرم میبینم که زده آنلاینه یعنی هک کردن اگه میشه راهنمایی کنید که از دستش راهت بشم

زهرا
زهرا
4 سال گذشته

تلگراممو هک کردن و درخواستای بیشرمانه دارن تهدید میکنن ب کشتن اگر درخواستشو عملی نکنم باید چیکار کنم کمکم کنید لوکیشن محل زندگیمم داره اصلحه دارن عکساشو نشون داد گفت با دلیت و حذفو بلاک نمیشه کاری کرد میگه تو گوشیتم همیشه کمکم کنین چیکار کنم

kt
kt
4 سال گذشته

اگه Terminate all Other Sessions رو بزنیم دیگه کس دیگه ای به طور قطعی نمیتونه هیچوقت وارد بشه؟

كورش عبدالملكى
كورش عبدالملكى
5 سال گذشته

سلام
وقتى پیامى تو تلگرام به من ارسال میشه قبل از اینکه پی ام رو باز کنم ٢ تیک به نشانه باز شدن زده میشه
علت چیست؟