برند سازی در اینستاگرام

برند سازی در اینستاگرام

این که تبلیغات در اینستاگرام چه تاثیری بر روی برند سازی دارد شاید یکی از سوالات متداولی باشد که برای بسیاری از افراد مبتدی و به خصوص صاحبان کسب و کار هایی که همچنان از شیوه های سنتی برای کسب و کار خود استفاده می کنند، باشد. در این مقاله قصد داریم به برند سازی در اینستاگرام و تاثیر تبلیغات بر روی آن صحبت کرده و نکاتی را ذکر نماییم.

اینستاگرام یکی از شبکه های اجتماعی بسیار محبوب و پرطرفدار است که بیش از 300 میلیون کاربر از سراسر دنیا دارد. براساس آمار های رسمی و غیر رسمی اینستاگرام تنها در ایران بیش از 25 میلیون کاربرد دارد که درصد بالایی از آن ها کاربر فعال بوده و روزانه در این شبکه اجتماعی فعالیت دارند. بسیاری از تولید کنندگان، عرضه کنندگان محصولات مختلف و همچنین ارائه دهندگان خدمات از صنایع گوناگون در این شبکه اجتماعی فعالیت داشته و در حال برند سازی و کسب درآمد می باشند. دلیل این موضوع نیز این است که اینستاگرام یکی از کارآمد ترین و کم هزینه ترین روش های برند سازی به شمار می آید.

رقابت بسیار شدید کسب و کار های مختلف در اینستاگرام باعث شده تا اکثر آن ها از راه های مختلف نظیر تبلیغات در اینستاگرام برای برند سازی در این شبکه اجتماعی استفاده نمایند. برند سازی در اینستاگرام همواره تاثیر زیادی در جذب مخاطبان هدف و همچنین تبدیل آن ها به مشتریان دائمی خواهد داشت. البته لازم به ذکر است که برای برند سازی در اینستاگرام ابتدا نیاز است گام های زیر انجام شود:

 • تعیین نوع محصول یا خدمت قابل ارائه
 • تعیین مزیت یا ارزش افزوده برند شما نسبت به دیگر رقبا
 • تعیین ویژگی ها، علایق و به طور کلی پرسونای مخاطبان هدف

برند سازی در اینستاگرام

راهکار های برند سازی در اینستاگرام

برای برند سازی در اینستاگرام راهکار های مختلفی وجود دارد که بکارگیری تمامی آن ها تاثیر زیادی در برند سازی خواهد داشت. از مهم ترین و تاثیر گذار ترین راهکار های برند سازی در اینستاگرام می توان موارد زیر را ذکر نمود:

 • تبلیغات در اینستاگرام ( برای تبلیغات در اینستاگرام میتوانید از شرکت های نظیر https://tablighche.com استفاده کنید)
 • برخورداری از برنامه و استراتژی مناسب جهت تولید محتوا
 • افزایش تعداد فالوور های واقعی
 • استفاده از هشتگ ها در تولید محتوا
 • برخورداری از پروفایل و بیو حرفه ای در اینستاگرام
 • بکارگیری ایده های خلاقانه جهت افزایش تعامل دنبال کنندگان با برند شما
 • استفاده از واترمارک و لوگو در تصاویر
 • تولید محتوای ویدیویی
 • و…

این راهکار ها می توانند تاثیر زیادی در رشد یک برند و موفقیت آن داشته باشند و به همین دلیل نیز بسیاری از برند ها برای برند سازی در اینستاگرام در حال سرمایه گذاری بوده و از تمامی این راهکار ها استفاده می کنند. در بکارگیری از هر کدام از این راهکار ها رعایت برخی موارد و همچنین دانستن برخی نکات کلیدی کاملا ضروری است. به طور مثال استفاده از هشتگ ها برای بهینه سازی محتوای اینستاگرام باید به صورت کاملا اصولی و حرفه ای انجام گیرد تا در جهت برند سازی تاثیر گذار باشد.

طراحی پروفایل، ایجاد و تکمیل یک بیوی حرفه ای برای برند از دیگر مواردی بوده که باید به آن توجه داشت. بسیاری از برند های بزرگ امروزه از لوگوی خود به عنوان تصویر پروفایل پیج خود استفاده می کنند و به همین خاطر نیز هزینه های زیادی را برای طراحی یک لوگوی زیبا، منحصربه فرد و جذاب پرداخت می کنند.

تولید محتوای ویدیویی از فرآیند تولید محصولات، نحوه ارائه خدمات، آماده سازی و فرآیند بسته بندی محصول و… نیز از دیگر عواملی بوده برای برند سازی بسیار حائز اهمیت است. البته لازم به ذکر است که تولید محتوای تصویری و ویدیویی در اینستاگرام باید بسیار باکیفیت، خلاقانه و همچنین از ظرافت های ویژه ای برخوردار باشد.

برند سازی در اینستاگرام

تبلیغات در اینستاگرام چه تاثیری بر روی برند سازی دارد؟

اینستاگرام و تبلیغات در کنار یکدیگر تاثیر خارق العاده ای بر روی برند سازی دارد و در حال حاضر شاهد سرمایه گذاری های وسیع و گسترده ای در این حوزه می باشیم. البته شاید بسیاری از صاحبان کسب و کار ها تصور نمایند که منظور از تبلیغات در اینستاگرام همان تولید محتوا و تبلیغ محصولات و خدمات در پیج خودشان است. در حالی که اینگونه نبوده و تبلیغات در اینستاگرام از راه های مختلف از قبیل تبلیغات در پیج های تخصصی و همچنین تبلیغات در پیج های اینفلوئنسر می باشد. به عبارت ساده تر می توان گفت تبلیغات در اینستاگرام و به خصوص در پیج های تخصصی مرتبط با کسب و کار و همچنین پیج های اینفلوئنسر نسبت به دیگر راهکار های برند سازی در اینستاگرام بیشترین تاثیر را دارد. پیج های تخصصی و اینفلوئنسر جزء پیج های پربازدیدی هستند که از طریق آن ها می توان اقدام به معرفی برند،محصولات، خدمات و… نمود. بسیاری از کارشناسان بازاریابی شبکه های اجتماعی معتقدند تبلیغات در اینستاگرام به خصوص در پیج های پربازدید عامل اصلی رشد و موفقیت بسیاری از برند ها بوده است.

تبلیغات در اینستاگرام باعث می شود بسیار راحت مخاطبان هدف خود را از سراسر جهان پیدا کرده و آن ها را جذب نمود. پس از یافتن مخاطبان هدف و جذب آن ها می توان با تولید محتوا و روش های خلاقانه تعامل خود را مخاطبان هدف افزایش داده و آن ها را به مشتریان محصولات و خدمات خود تبدیل و کسب درآمد نمود.

تبلیغات بهینه، اصولی و مداوم در اینستاگرام باعث بهتر دیده شدن و بیشتر دیده شدن یک برند خواهد شد که این دو عامل تاثیر زیادی در برند سازی خواهند داشت. برای افزایش تاثیر گذاری تبلیغات در اینستاگرام بر روی برند سازی می توان از ایده های خلاقانه نیز استفاده کرد که امروزه بسیاری از برند های بزرگ از آن ها به صورت بهینه استفاده می کنند. به طور مثال بسیاری از برند های بزرگ از محتوای آموزشی یا محتوای چالش برانگیز در امر تبلیغات استفاده می کنند و نتایج خوبی را نیز کسب می کنند. البته استفاده بهینه از ایده های خلاقانه و تولید محتوای آموزشی و چالش برانگیز نیازمند خلاقیت و صرف زمان زیاد دارد. علاوه بر آن بهتر است در این زمینه حتما با کارشناسان حوزه بازاریابی شبکه های اجتماعی نیز مشورت کرد.

نظر سنجی، جشنواره های فروش، تجربه مشتریان، برگزاری مسابقه و… از دیگر ایده های خلاقانه ای هستند که می توانند برای تبلیغات در اینستاگرام جهت برند سازی بکار گرفته شوند.

هزینه تبلیغات در اینستاگرام

قیمت تبلیغات اینستاگرامی دغدغه خیلی از فعال در اینستاگرام میباشد و شاید از اصلی ترین دلایلی که شرکت ها و افراد کم تر به سمت تبلیغات اینستاگرامی میروند معلوم نبودن هزینه تبلیغات اینستاگرامی و در نتیجه ترس از هزینه زیاد میباشد.

گران تصور تبلیغات در اینستاگرام اشتباه بوده و علت آن نیز نا آگاهی افراد از نحوه تعیین قیمت برای تبلیغات میباشد

ما توصیه میکنیم حتما به مقاله تعرفه تبلیغات در اینستاگرام تبلیغ چه مراجعه کنید تا این مشکل برای شما به صورت کامل حل شود

تعمیرات موبایل

نظرات کاربران (0)

guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments