دوره وبمستران هوشمند خوبه یا نه؟

دوره وبمستران هوشمند

چند سال پیش سایت همیارآکادمی دوره جامع وبمستران هوشمند را برای افرادی که می‌خواهند کسب و کار اینترنتی راه‌اندازی کنند برگزار کرد. بعد از چند دوره موفق، سایت‌های دیگر هم با نام‌هایی مثل وبمستران… دوره‌هایی شبیه به وبمستران هوشمند را شروع کردند.

داستان شکل‌گیری وبمستران هوشمند از جایی شروع شد که تیم همیار وردپرس (همیارآکادمی) متوجه شدند که با وجود مطالب خوبی که به صورت رایگان در سایت منتشر می‌شود، کسانی که می‌خواهند کسب و کار اینترنتی راه‌اندازی کنند نمی‌توانند به جواب تمام سؤالات خودشان برسند و به یک راهنمای جامع نیاز دارند. راهنمایی که هم مسیر را نشان دهد و هم قبل از اینکه کسب و کار دچار مشکل شود راه‌حل مسائل را ارائه کند.

دوره‌های اول بیشتر روی افزونه‌های وردپرسی و استفاده از امکانات آن‌ها متمرکز بود ولی در دوره‌های جدیدتر، مطالب بیشتر به سمت استراتژی‌های کسب و کار آنلاین و تکنیک‌های پیاده‌سازی آن‌ها رفت.

حالا سؤال اینجاست که برای کسی می‌خواهد کسب و کار اینترنتی راه‌اندازی کند، دوره وبمستران هوشمند خوبه یا نه؟

وبمستران هوشمند چه مزیت‌هایی داره؟

وبمستران هوشمند به جز اینکه در موسسه‌ معتبری تدریس می‌شه و چندین دوره به صورت حضوری و غیرحضوری برگزار شده مزیت‌های دیگری هم دارد.

مدرسین دوره

دوره‌های جدید را امیر عصاری مدیر سایت ژاکِت و امین اسماعیلی مدیرفنی آژانس وبسیما تدریس می‌کنند. یعنی خود مدرسین سال‌ها در حوزه کسب و کارهای اینترنتی کار کرده‌اند و تجربه دارند و فقط یک سری مطالب را از آموزش‌های فارسی و انگلیسی کپی نکرده‌اند.

ما در ایران با مشکلات خاص خودمان! روبرو هستیم، خوبی مدرسین وبمستران هوشمند این است که خودشان هم هر روز با همین مشکلات در کسب و کارهای خودشان روبرو هستند و خیلی از مشکلاتی که در کسب و کارهای کوچک دیده نمی‌شود را هم دیده‌اند و راه‌کار این مسائل را در همین دوره عنوان می‌کنند.

دریافت ویدئوی دوره

دانشجویان وبمستران هوشمند (حضوری و غیرحضوری) فردای برگزاری جلسه، ویدئوی آن جلسه را ویرایش شده دریافت می‌کنند. یعنی می‌توانند در خانه هم مطالب جلسه را مرور کنند و برای همیشه این ویدئوها را داشته باشند. در ضمن تیم همیارآکادمی به دانشجویان هر دوره به رایگان دسترسی به ویدئوهای دور‌ه‌ی بعد را هم می‌دهند تا در صورت بروزشدن دوره، دانشجویان وبمستران به مطالب جدید هم دسترسی داشته باشند.

دورهمی‌های وبمستران

همیارآکادمی هر چند وقت یک بار دورهمی با حضور دانشجویان وبمستران برگزار می‌کند. این دورهمی‌ها مهمان‌هایی دارد که یا صاحب کسب و کار هستند یا متخصص حوزه کسب و کار آنلاین و این مهمان‌ها و دانشجویان وبمستر این فرصت را دارند که سؤالاتشان را به صورت مستقیم از مهمانان دورهمی‌ها بپرسند. ویدئوی دورهمی‌ها هم برای تمام وبمستران ارسال می‌شود.

پشتیبانی ۴ بعدی!

همیارآکادمی برای تیم پشتیبانی اختصاصی وبمستران هوشمند اسم جالبی انتخاب کرده، پشتیبان ۴ بعدی! این تیم از طریق سامانه اختصاصی وبمستران، تلگرام و به صورت تلفنی مشکلات دانشجویان را رفع می‌کند و اگر نیاز بود دانشجو می‌تواند به دفتر مجموعه بیاید تا به صورت حضوری مشکلش رفع شود.

کمپ وبمستران

همیارآکادمی به جز دورهمی‌ها، رویداد دیگری به نام کمپ وبمستران را هم دارد، این کمپ‌ها به شکل کارگاه است و وبمستران در این کارگاه‌ها روی پروژه‌ی خودشان کار می‌کنند و از تجربیات هم استفاده می‌کنند. معمولاً در هر کدام از این کمپ‌ها یکی از وبمستران تجربیات خودش را با دیگران به اشتراک می‌گذارد. این بخش مخصوصاً برای وبمسترانی که تازه کسب و کارشان را شروع کرده‌اند خیلی جذاب است.

شهر وبمستران

بخشی به اسم شهر وبمستران هوشمند در سایت همیارآکادمی وجود دارد که کسب و کارهای موفق وبمستران را معرفی می‌کند. هدف از این کار کمک به معرفی کسب و کارهای وبمستران است. از طرفی هم محصول یک کسب و کار می‌تواند نیاز کسب و کار دیگری باشد و شهر وبمستران باعث می‌شود خود وبمسترها هم بتوانند محصولات مورد نظر خود را از همین شهر استفاده می‌کنند.

اما همه‌ی این‌ها به کنار مهمترین مزیت وبمستران هوشمند این است که دانشجویان دوره بعد از پایان آموزش رها نمی‌شوند و تیم همیارآکادمی سعی می‌کند کسب و کار وبمستران واقعاً موفق شده و همچنین در جامعه معرفی شود.

دوره وبمستران هوشمند

معایب دوره وبمستران هوشمند

در کنار این همه نکته مثبت، وبمستران هوشمند نکات منفی هم دارد که دانشجویان را برای ثبت‌نام در این دوره مردد می‌کند.

قیمت دوره اصلی‌ترین مشکل وبمستران موقع ثبت‌نام است. شاید برای دانشجویی که می‌خواهد کسب و کارش را تازه شروع کند هزینه‌ی چند میلیونی در ابتدای راه سنگین باشد. البته با وجود این همه مزیت و چندماه پیگیری تیم همیارآکادمی واقعاً قیمت دوره مناسب است. مخصوصاً که در بدترین حالت با دو ماه کار به عنوان وبمستر، می‌توان هزینه دوره را برگرداند. البته همیارآکادمی هم با روش‌هایی مثل پرداخت اقساط دانشجویان تلاش می‌کند همه بتوانند در دوره شرکت کنند.

نکته منفی بعدی این است که ویدئوهای دوره لایسنس دارد و وبمستران به راحتی نمی‌توانند ویدئوها را در دیوایس‌های مختلف ببینند که البته با توجه به ارزش بالای دوره طبیعی است.

در بین مسیرهای شروع کسب و کار اینترنتی، وبمستران هوشمند با برگزاری بیش از ۱۴ دوره، امکانات و مزیت‌های ویژه خودش و دانشجویان موفقی که در شهر وبمستران هستند، نشان داده که مسیری فکر شده و درست برای یادگیری راه‌اندازی و مدیریت کسب و کار اینترنتی است.

اطلاعات کامل این دوره را می‌توانید در صفحه دوره وبمستران هوشمند در سایت همیارآکادمی ببینید.

تعمیرات موبایل

نظرات کاربران (0)

guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments