رفع ارورهای اندروید به ساده ترین شکل با نرم افزار Dr.Fone – Repair

رفع ارورهای اندروید با نرم افزار Dr.Fone – Repair

اگر گوشی اندرویدی شما با ارور، باگ یا مشکل خاصی مواجه شده و این مشکل آزاردهنده مانع استفاده مناسب از گوشی می‌شود، می‌توانید با نرم افزار Dr.Fone – Repair آن را برطرف سازید. رفع ارورهای اندروید با نرم افزار Dr.Fone – Repair به ساده ترین شکل ممکن امکانپذیر می‌شود. با موبایل کمک همراه باشید.

مقدمه

شرکت Dr.Fone یکی از شرکت های کاملا شناخته شده‌ای است که در زمینه طراحی و توسعه نرم افزارهای مختلف فعالیت دارد و بخش اصلی فعالیت این کمپانی بر روی نرم افزارهای معطوف شده که مرتبط با گوشی های موبایل هستند. به عنوان مثال اگر به خاطر بیاورید در مقاله “بررسی و دانلود برنامه Dr.fone ؛ بازیابی اطلاعات گوشی موبایل” یکی از قدرتمندترین نرم افزارهای این کمپانی را به شما معرفی کردیم که امکان بازیابی اطلاعات حذف شده گوشی را فراهم می‌کرد. اما Dr.Fone نرم افزارهای دیگری هم منتشر کرده که یکی از جدیدترین و جالب ترین آن ها نرم افزار Dr.Fone – Repair است که برای رفع ارورهای اندروید طراحی شده و تقریبا هر اروری را در گوشی های اندرویدی از بین می‌برد.

با استفاده از نرم افزار Dr.Fone – Repair می‌توانید پیچیده‌ترین ارورهای اندروید نظیر صفحه سیاه گوشی که به دلایل نرم افزاری ایجاد شده و مانع روشن شدن دستگاه می‌شود، ارورهای گوگل پلی استور، مشکل روشن نشدن و مشکلات سیستمی گوشی اندرویدی (Android System Issue Repair)، شارژ نشدن گوشی، کند بودن گوشی، گیر کردن گوشی روی لوگوی سامسونگ، بوت نشدن گوشی و غیره را برطرف سازید. نکته جالب اینجاست که برای استفاده از این نرم افزار هیچ نیازی به داشتن توانایی خاص وجود ندارد و شما فقط نرم افزار را در کامپیوتر نصب، گوشی را به کامپیوتر متصل و از قابلیت های آن استفاده می‌کنید. در ادامه بیشتر در مورد قابلیت های نرم افزار Dr.Fone – Repair و نحوه رفع ارورهای اندروید با آن صحبت می‌کنیم. با موبایل کمک همراه باشید.

کدام ارورهای اندروید با نرم افزار Dr.Fone – Repair قابل رفع هستند؟

همانطور که در “مقدمه” این مطلب اشاره کرده بودیم، ارورهای اندروید متعددی با استفاده از برنامه Dr.Fone – Repair قابل رفع خواهند بود. برخی از اصلی ترین این ارورها شامل موارد زیر می‌شوند:

رفع ارورهای اندروید با نرم افزار Dr.Fone – Repair

  • ارور صفحه سیاه مرگ (Black Screen of Death): یک مشکی یا ارور شایع در گوشی های اندرویدی وجود دارد که اصطلاحا به آن ارور صفحه سیاه مرگ یا Black Screen of Death گفته می‌شود. این مشکل منجر می‌شود که گوشی شما روی یک صفحه سیاه رنگ هنگ کند و دیگر روشن نشود و نتوانید هیچ کاری برای رفع آن انجام دهید. با برنامه Dr.Fone – Repair می‌توانید گوشی هایی که با این مشکل مواجه شده‌اند را به راحتی تعمیر کنید.
  • ارورهای گوگل پلی استور: برخی از ارورهایی که در گوگل پلی استور وجود دارند و منجر به عدم امکان استفاده از این سرویس می‌شوند در گوشی های اندرویدی واقعا آزاردهنده هستند. شما با نرم افزار Dr.Fone – Repair به راحتی می‌توانید تمام ارورهای گوگل پل استور را برطرف کنید.
  • مشکل روشن نشدن گوشی: یکی دیگر از قابلیت های بسیار کاربردی نرم افزار Dr.Fone – Repair مربوط به رفع مشکل روشن نشدن گوشی می‌شود. در برخی مواقع دیده شده که باگ های نرم افزاری و کرش های سیستم عامل منجر می‌شوند که گوشی با فشردن دکمه پاور روشن نشود. در این شرایط برنامه Dr.Fone – Repair به راحتی امکان رفع مشکل مذکور را فراهم می‌کند.
  • مشکل کرش شدن اپلیکیشن ها: کرش شدن اپلیکیشن ها یکی دیگر از شایع تری مشکلات گوشی های اندرویدی است. تصور کنید در حال استفاده از یک اپلیکیشن هستید و ناگهان به طور خودکار آن اپلیکیشن بسته می‌شود یا هنگ می‌کند! مشکلات این چنینی و ارورهای اندروید مشابه با استفاده از نرم افزار Dr.Fone – Repair به راحتی قابل رفع هستند.
  • مشکل آپدیت نشدن سیستم عامل اندروید: در برای آپدیت سیستم عامل اندروید گوشی خود با مشکل مواجه هستید، می‌توانید به راحتی از طریق برنامه Dr.Fone – Repair آپدیت مورد نظر را انجام دهید. برای انجام این کار کافیست که به یک شبکه وای فای مناسب متصل باشید و مراحلی که در نرم افزار مذکور شرح داده شده‌اند را به ترتیب طی کنید.
  • مشکل بوت نشدن گوشی: یکی از شایع ترین ارورهای اندروید یا بهتر بگوییم مشکلات گوشی های اندرویدی مربوط به بوت نشدن دستگاه می‌شود. اگر گوشی دارید که برای بوت شدن دچار مشکل شده با نرم افزار Dr.Fone – Repair قادر به رفع مشکل آن خواهید بود.
  • مشکل بریک شدن گوشی: خیلی از کاربران تصور می‌کنند که بریک شدن گوشی پایان همه چیز است و اگر گوشی آن ها بریک شود دیگر نمی‌توانند از آن استفاده کنند! اما در عمل اینطور نیست و بریک شدن گوشی هم مثل دیگر ارورهای اندروید با استفاده از برنامه Dr.Fone – Repair امکانپذیر خواهد بود.
  • مشکل گیر کردن روی لوگوی سامسونگ: یکی از رایج ترین ارورهای اندروید در گوشی های شرکت سامسونگ مربوط به گیر کردن روی لوگوی این شرکت و بوت نشدن دستگاه می‌شود. اگر گوشی شما هم این مشکل را دارد با نرم افزار Dr.Fone – Repair می‌توانید آن را تعمیر کنید.
  • مشکل شارژ نشدن گوشی: اگر دلیل شارژ نشدن گوشی شما مربوط به باگ های نرم افزاری باشد، برنامه Dr.Fone – Repair به راحتی امکان رفع این مشکل را فراهم خواهد کرد.
  • مشکل کند بودن گوشی: یکی دیگر از قابلیت های بسیار کاربردی برنامه Dr.Fone – Repair در سرعت بخشیدن به گوشی های اندرویدی خلاصه می‌شود که بنا به هر دلیل به مرور زمان با کندی عملکرد مواجه شده‌اند.

موارد فوق فقط بخشی از ارورهای اندروید قابل رفع توسط نرم افزار Dr.Fone – Repair هستند. این نرم افزار مجموعه‌ عظیمی از شایع ترین ارورهای اندروید را رفع می‌کند و می‌تواند برای تعمیرکاران موبایل یک نرم افزار بسیار کاربردی و موثر باشد. در ادامه نحوه استفاده از برنامه Dr.Fone – Repair به منظور رفع یکی از ارورهای رایج اندروید را برایتان شرح می‌دهیم. بنابراین با ما همراه باشید.

آموزش رفع مشکل گیر کردن گوشی در سیستم ریکاوری با نرم افزار Dr.Fone – Repair

اما برای اینکه بیشتر با نحوه استفاده از برنامه Dr.Fone – Repair آشنا شوید توصیه بهتر است راهنمای قدم به قدم استفاده از این نرم افزار را برایتان ارائه کنیم. گوشی که ما در اختیار داشتیم گوشی بود که روی صفحه سیستم ریکاوری (System Recovery) گیر می‌کرد و عملا امکان استفاده از آن فراهم نبود. ما تلاش کردیم با نرم افزار Dr.Fone – Repair مشکل مذکور را برطرف سازیم و خوشبختانه نتیجه لازم را هم از این نرم افزار دریافت کردیم. مراحلی که به منظور رفع مشکل گیر کردن گوشی در سیستم ریکاوری (Stuck at Android System Recovery) با استفاده از برنامه Dr.Fone – Repair طی شدند به شرحی هستند که در ادامه مشخص می‌کنیم.

رفع ارورهای اندروید با نرم افزار Dr.Fone – Repair

طبیعتا در قدم نخست باید نرم افزار Dr.Fone – Repair را دانلود و بر روی کامپیوتر یا لپ تاپ خودتان نصب کنید. برای دانلود برنامه از لینکی استفاده کنید که در بخش زیر ارائه شده است. پس از اینکه نرم افزار مذکور را روی سیستم خود نصب کردید، آن را اجرا نمایید تا صفحه‌ای مشابه با عکس فوق پیش رویتان قرار گیرد. گوشی اندرویدی خود را با کابل مناسب به لپ تاپ وصل کنید و چند لحظه منتظر باشید تا گوشی توسط سیستم و برنامه Dr.Fone – Repair شناسایی شود.

دانلود نرم افزار Dr.Fone – Repair

رفع ارورهای اندروید با نرم افزار Dr.Fone – Repair

گزینه Repair را از بین گزینه های موجود انتخاب کنید. فراموش نکنید که قابلیت های دیگری مثل بکاپ و ریستور اطلاعات گوشی، پاک کردن کامل تمام اطلاعات دستگاه، امکان انتقال اطلاعات از یک گوشی به گوشی دیگر و غیره هم توسط نرم افزار کاربردی Dr.Fone – Repair پشتیبانی می‌شوند. اما برای رفع ارورهای اندروید باید گزینه Repair انتخاب شود.

رفع ارورهای اندروید با نرم افزار Dr.Fone – Repair

در این مرحله باید دقت زیادی صرف کنید و اطلاعات گوشی خود را به صورت صحیح وارد نمایید. ارائه درست این اطلاعات سبب می‌شود که برنامه Dr.Fone – Repair بتوانید بهترین بستر را برای رفع ارورهای گوشی شما فراهم کند. پس از مشخص کردن این موارد تیک گزینه آبی رنگ پایین و سمت راست صفحه را بزنید و بر روی گزینه Next کلیک نمایید.

نکته: با توجه به اینکه گوشی های موبایل در ایران از نظر اپراتور قفل نیستند و اصطلاحا آنلاک محسوب می‌شوند، برای گزینه Carrier حالت OPEN را انتخاب کنید.

رفع ارورهای اندروید با نرم افزار Dr.Fone – Repair

مشاهده خواهید کرد که پنجره پاپ آپی نمایان می‌شود. در این پنجره باید شماره مدل گوشی خودتان را دوباره به صورت دستی وارد کرده و بر روی گزینه Confirm کلیک نمایید. دقت داشته باشید که اقدام به منظور رفع ارورهای اندروید با استفاده از نرم افزار Dr.Fone – Repair می‌تواند منجر به از دست رفتن تمام اطلاعات گوشی و بازگرداندن آن به وضعیت اول کارخانه شود.

رفع ارورهای اندروید با نرم افزار Dr.Fone – Repair

حالا گوشی اندرویدی خود را بردارید و با استفاده از روشی که توسط برنامه Dr.Fone – Repair شرح داده شده آن را به وضعیت دانلود (Download Mode) منتقل کنید. برای انجام این کار باید دکمه های فیزیکی خاصی از روی گوشی به طور همزمان فشرده و برای مدت زمان معینی نگه داشته شوند. دکمه های ترکیبی که باید برای ورود به حالت دانلود از آن ها استفاده کنید در مدل های مختلف گوشی ها متفاوت خواهد بود. نرم افزار Dr.Fone – Repair با توجه به مدل گوشی که شما انتخاب کرده‌اید، راهنمای مناسب را برایتان نشان می‌دهد.

نکته: در این مرحله باید مطمئن شوید که کامپیوتر شما به یک شبکه اینترنت مناسب و پرسرعت متصل است.

رفع ارورهای اندروید با نرم افزار Dr.Fone – Repair

مشاهده خواهید کرد که پروسه دانلود فریمور مناسب برای گوشی شما آغاز می‌شود. منتظر بمانید تا دانلود انجام گیرد.

رفع ارورهای اندروید با نرم افزار Dr.Fone – Repair

بعد از اینکه دانلود فریمور انجام شد، نرم افزار Dr.Fone – Repair به طور خودکار شروع به نصب آن خواهد کرد و بدین ترتیب تمام ارورهای اندروید برطرف می‌شود. نصب فریمور مناسب و چک کردن ارورهای اندروید ممکن است تا چند دقیقه طول بکشد، بنابراین صبور باشید و اجازه دهید مراحل کار توسط برنامه Dr.Fone – Repair طی شوند و پیغام Repair of operation system is completed  نمایان شود. با انجام این مراحل مشکل گیر کردن گوشی در حالت ریکاوری برطرف می‌شود.

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به معرفی نرم افزار Dr.Fone – Repair پرداختیم. این نرم افزار یکی از بهترین ابزارهایی است که می‌توانید از آن برای رفع ارورهای اندروید استفاده کنید.

تعمیرات موبایل

نظرات کاربران (6)

guest
6 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
m.h
m.h
3 سال گذشته

سلام ببخشید من یک ایپد خیلی قدیمی دارم تقریبا برای زمانی که ایفون ۴ اومد رمزش رو یادم رفته چیکار کنم

amirhossein
amirhossein
3 سال گذشته

تو قسمت repair اندروید فقط برند سامسونگ رو میاره و گوشی رو شناسایی نمیکنه.😐 مشکل چیه؟؟

Z
Z
3 سال گذشته

سلام، من تازه یه تبلت لنوو خریدم، ویروسی شده بود و گوشیمو ریست کردن، الان مشکلم اینه که مثلا تو گوگل پلی صدای اهنگ ها رو دارم، تو اینستاگرام دارم، اما تو بازی هام ندارم توی گوگل هم صداها رو ندارم! نمیدونم واقعا مشکل چیه، میتونید کمکم کنید؟

m.h
m.h
3 سال گذشته
پاسخ به  Z

سلام ببخشید من یه یک ایپد اپل قدیمی دارم رمز ش رو یادم رفته به من گفتن که میشه از این برنامه استفاده کرد

محسن
محسن
4 سال گذشته

بله اقای ستار راست میگه توی قسمت انتخاب برند وگوشی میری همه تب ها خالیه چیزی بذای انتخاب نیست که برندو مدلو بقیه رو انتخای کنی کسی پاسخگو نیست؟؟
من با این برنامه قفل صفحه فراموش شده note 4 رو ریموو کردم بدون از دست رفتن اطلاعات خیلی خوبه

ستار
ستار
5 سال گذشته

سلام
اقا این بخش برند گوشی کاملا خالی زده اصلا انگار نه انگار