۶ ویژگی بهترین سایت فریلنسری ایرانی + معرفی آن

6 ویژگی بهترین سایت فریلنسری ایرانی + معرفی آن

با توجه به تغییر شکل زندگی و گسترش روز افزون کسب و کارهای اینترنتی، نیاز به استخدام فریلنسر روز به روز بیشتر می شود. شما به عنوان فریلنسر می توانید از سایت های فریلنسری ایرانی و خارجی بسیاری استفاده کنید اما از این بین فقط یک سری سایت هستند که می توانند واقعا برای شما ایجاد درآمد کنند. شما قبل از شروع به فعالیت در یک سایت فریلنسری باید این مساله را در نظر داشته باشید که آن سایت باید یکسری از ویژگی ها را داشته باشد. ما در این مقاله پس از بررسی ویژگی های یک سایت فریلنسری خوب به شما بهترین سایت فریلنسری ایرانی را معرفی خواهیم کرد.

 

ویژگی های یک سایت فریلنسری خوب

1- درصد همکاری جذاب

در بسیاری از سایت ها درصدهای همکاری به سود سایت است و فریلنسر عملا دستمزد زحمات خود را نمی تواند دریافت کند. شما قبل از شروع به فعالیت در یک سایت فریلنسری باید به این مساله دقت داشته باشید که درصد همکاری در آن پلتفرم به اندازه کافی به نفع فریلنسر باشد. به عنوان یک قاعده کلی با کسر مالیات درصدی بین 80 الی 90 درصد می تواند معقولانه باشد. یعنی بین 80 الی 90 درصد از فروش به فریلنسر خواهد رسید.

2- پشتیبانی قوی

در سایت های فریلنسری پشتیبانی بسیار اهمیت دارد. سایت هایی که پشتیبانی ضعیفی دارند نمی توانند مشتریان یا همان کارفرمایان را راضی کنند و به همین دلیل فروش پایینی دارند. بنابراین به عنوان فاکتوری دیگر باید ببینید سایت مورد نظر در چه سطحی پشتیبانی ارائه می کند و اگر به اندازه کافی در این زمینه قوی عمل می کنند در آن شروع به فعالیت کنید.

3- تنوع در حوزه های کاری

یکسری از سایت های فریلنسری فقط در یکسری حوزه خاص فعالیت می کنند اما یکسری دیگر از سایت ها در حوزه های مختلف فعالیت می کنند. از خدمات سئو گرفته تا سفارش تولید محتوا، سفارش طراحی لوگو،  طراحی سایت و… در این مدل از سایت ها وجود دارد و شما می توانید در یک یا چند حوزه مختلف فعالیت کنید.

ویژگی های یک سایت فریلنسری خوب (H2)

4- امکان دریافت پروژه و تعریف خدمات

به طور کلی 2 مدل برای ارائه خدمات فریلنسری وجود دارد. اول اینکه شما پروژه های تعریف شده توسط کارفرمایان را بررسی می کنید و پیشنهادات خود را بر روی آن ثبت می کنید. دوم اینکه شما خدمات خود را به طور مشخص به عنوان یک خدمت قابل سفارش بر روی سایت تعریف می کنید و از این طریق سفارش دریافت می کنید. سایت هایی که از هر 2 امکان پشتیبانی می کنند بهترین سایت ها برای فعالیت هستند چون علاوه بر شانس گرفتن پروژه در آنها، شما می توانید خدمات خود را نیز با قیمت مشخص تعریف کنید و از سوی کارفرمایان سفارش دریافت کنید.

5- امکان پرداخت امن

کارفرمایان فقط در صورتی حاضر به برون سپاری پروژه خود می شوند که بدانند برایشان ریسکی ندارد. برخی از سایت های فریلنسری امکان پرداخت امن را ارائه می کنند که کارفرما می تواند هزینه را زمانی پرداخت کند که کار را همانطور که انتظار داشته تحویل بگیرد. در واقع در زمان سفارش خدمت یا انتخاب یک فریلنسر برای انجام یک پروژه کارفرما باید هزینه را پرداخت کند و این مبلغ به عنوان امانت نزد سایت باقی می ماند تا کار به پایان برسد. سپس با تایید کارفرما مبلغ آزاد می شود و به حساب فریلنسر منتقل می شود.

6- امکان حل اختلاف یا داوری

در برخی مواقع بین کارفرما و فریلنسر اختلاف ایجاد می شود. به عنوان مثال کارفرما ادعا می کند که پروژه آنطور که باید تحویل داده نشده یا بخشی از آن مطابق سفارش ابتدایی نبوده است. یا فریلنسر از کارفرما شاکی می شود به این دلیل که سفارش خود را بی دلیل لغو کرده است. در تمامی حالات اختلاف، یکسری سایت فریلنسری ایرانی امکان داوری و حل اختلاف را ارائه می کنند که بسیار کمک کننده است. در این داوری سایت با بررسی اسناد و مدارک هر 2 طرف و بررسی دقیق موضوع اختلاف در نهایت تعیین می کند که حق با کدام طرف است و بر اساس آن یا مبلغ برای فریلنسر آزاد می شود و یا پروژه لغو شده و هزینه به کارفرما بازگردانده می شود. وجود مکانیزم حل اختلاف در یک سایت فریلنسری بسیار مهم است و باید قبل از فعالیت از وجود آن مطمئن شوید.

ویژگی های یک سایت فریلنسری خوب (H2)

کارخانه بهترین سایت فریلنسری ایرانی

حالا که به طور کامل با ویژگی های یک سایت فریلنسری خوب آشنا شدید، وقت آن رسیده تا شما را با یکی از بهترین سایت های فریلنسری ایران آشنا کنیم. سایت فریلنسری کارخانه یک سایت برای استخدام فریلنسر و برون سپاری پروژه است که به عنوان فریلنسر می توانید در آن به فعالیت و کسب درآمد بپردازید.

شما در سایت کارخانه می توانید در حوزه های مختلف خدمات خود را تعریف کرده و سفارش بگیرید. علاوه بر این می توانید بر روی پروژه های ارسالی توسط کارفرمایان پیشنهاد خود را ارسال کنید و آنها را انجام دهید. هر 6 ویژگی که در بالا ذکر شد در پلتفرم کارخانه وجود دارد و به همین دلیل می توان این سایت را یکی از بهترین سایت های فریلنسری ایرانی معرفی کرد.

یکی از ویژگی های بسیار جذاب در کارخانه این است که شما به راحتی می توانید به عنوان فریلنسر یا کارفرما حساب کاربری خود را تعویض کنید. به این معنا که اگر به عنوان فریلنسر ثبت نام کرده باشید می توانید خیلی راحت با استفاده از گزینه تعویض حساب در پروفایل به حساب کاربری کارفرمایی خود بروید و بالعکس می توانید از حساب کارفرما خود مستقیما به فریلنسری بروید. بنابراین شما برای فعالیت همزمان به عنوان کارفرما و فریلنسر در سایت کارخانه فقط به یک اکانت نیاز دارید.

کارخانه بهترین سایت فریلنسری ایرانی (H2)

درصد همکاری در کارخانه چقدر است؟

شما به عنوان فریلنسر در سایت فریلنسری کارخانه می توانید 90 درصد از فروش خدمات خود و همچنین هزینه دریافتی از پروژه های انجام شده خود را دریافت کنید که مقدار قابل توجهی است. در واقع شما برای کل خدماتی که سایت به شما به عنوان واسط ارائه می کند 10 درصد از درآمد خود را پرداخت می کنید و این بین سایت های فریلنسری ایرانی و خارجی بی نظیر است.

 

چطور می توان در کارخانه شروع به کار کرد؟

شما به عنوان فریلنسر کافیست تا وارد سایت کارخانه به نشانی Karkhane.com شوید و سپس از منو بالا بر روی ثبت نام کلیک کنید. اطلاعات مورد نیاز را تکمیل کنید و بر روی گزینه فریلنسر کلیک کنید تا به عنوان فریلنسر در سایت ثبت نام شوید. بعد از ثبت نام می توانید از منو بالا و بخش پروفایل خود بر روی ارسال خدمات کلیک کنید و توضیحات خدمات خود را به همراه تصاویر مرتبط با آن وارد و ارسال کنید. خدمت مورد نظر شما بعد از بررسی توسط پشتیبانی سایت بر روی سایت منتشر می شود و می توانید گرفتن سفارش و کسب درآمد را شروع کنید.

 

جمع بندی

فریلنسری به عنوان شغل دوم و یا حتی شغل اصلی می تواند درآمد خوبی به همراه داشته باشد و بسته به اینکه چقدر جدی آن را دنبال می کنید درآمد شما نیز می تواند در این حرفه متفاوت باشد. برای موفقیت در فریلنسری انتخاب سایت مناسب بسیار مهم است که ما در این مقاله آن را به شما معرفی کردیم.

 

 

 

تعمیرات موبایل

نظرات کاربران (0)

guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments