۵ نکته مهم که باید قبل از تعمیر گوشی به آن ها توجه کنید!

5 نکته مهم که باید قبل از تعمیر گوشی به آن ها توجه کنید!

تعمیرات موبایل

برای تعمیر موبایل اپل و سامسونگ کلیک کن یا با شماره 75147-021 شرکت موبایل‌کمک «مرکز تعمیرات تخصصی گوشی‌های موبایل» تماس بگیر

پیش از اینکه گوشی موبایل خودتان را به دست تعمیرکاری بسپارید، حتما باید به چند نکته مهم توجه داشته باشید. دقت کنید که همیشه مسائل امنیتی را در نظر بگیرید و چنانچه در قبال این موضوع بی‌تفاوت باشید، ممکن است مشکلاتی برایتان به وجود آید. در این مطلب می‌خواهیم به شرح 5 نکته مهم بپردازیم که باید قبل از تعمیر گوشی و واگذاری آن به تعمیرکار به آن ها توجه کنید. با موبایل کمک همراه باشید.

مقدمه

خراب شدن گوشی های موبایل یک مسئله اجتناب‌ناپذیر است. حتی اگر بهترین گوشی های موبایل را هم خریداری کنید، احتمال خراب شدن آن ها بنا به هر دلیل وجود دارد. آب خوردگی، افتادن گوشی از دست کاربر یا حتی خرابی های خود به خود همگی منجر می‌شوند که شما به هر حال نیازمند مراجعه حضوری به تعمیرگاه موبایل شوید. در خیلی از موارد هم مسائلی همچون نیاز به تعویض باتری گوشی منجر می‌شود که شما به تعمیرگاه موبایل مراجعه نمایید. اما قبل از مراجعه به تعمیرگاه موبایل و اقدام به منظور تعمیر گوشی باید به چه نکاتی توجه کرد؟

در ادامه این مطلب می‌خواهیم به شرح 5 نکته مهمی بپردازیم که باید حتما قبل از مراجعه به تعمیرگاه موبایل و اقدام به منظور تعمیر گوشی به آن ها توجه داشته باشید. توجه نکردن به این مسائل و موارد ممکن است مشکلاتی را برایتان به همراه داشته باشد. بنابراین اکیدا توصیه می‌کنیم با دقت به این مسائل توجه داشته باشید تا خدای نکرده مشکلی برایتان ایجاد نشود. با موبایل کمک همراه باشید.

5 نکته مهم قبل از تعمیر گوشی موبایل: انتخاب تعمیرکار مجرب و قابل اعتماد!

هیچوقت گوشی خود را به طور اتفاقی به دست تعمیرکاری که شناختی از وی ندارید واگذار نکنید چون همه تعمیرکاران موبایل قابل اعتماد و مجرب نیستند. متاسفانه تعمیرات موبایل بنا به دلایل مختلف از جمله ناآگاهی کاربران به یک حیطه مناسب برای افراد سودجو تبدیل شده تا بتوانند از هر شیوه و ترفندی برای دریافت پول بیشتر از کاربران استفاده کنند. علاوه بر این در خیلی از موارد دیده شده که تعمیرکاران موبایل اصلا کیفیت عملکرد مطلوبی ندارد و برای تعمیر گوشی مشتریان از ابزارها و متدهای استاندارد استفاده نمی‌کنند. حتی در برخی موارد دیده شده که تعمیرکار علیرغم اینکه قادر به تعمیر گوشی موبایل مشتری نبوده، منجر به خراب شدن بخش دیگری از دستگاه هم شده است و مشتری هم بدون آگاهی از این موضوع گوشی را از وی دریافت و به تعمیرکار دیگری مراجعه می‌کند.

بیشتر بخوانید: تعمیرگاه اپل

بنابراین حتما قبل از اینکه گوشی خود را به دست تعمیرکاری بسپارید، در مورد تجربیات آن تعمیرکار اطلاعات کسب کنید. انتخاب یک تعمیرکار مجرب و کاربلد سبب می‌شود که شما خیالتان از بابت تعمیری که روی گوشی انجام می‌گیرد کاملا راحت باشد. برای اینکه یک تعمیر گوشی کاملا بی‌دردسر و مطمئن را تجربه کنید، توصیه می‌کنیم از سرویس موبایل کمک استفاده به عمل آورید. برای ثبت سفارش تعمیر گوشی خود توسط مرکز موبایل کمک کافیست با شماره‌ی 75147-021 تماس حاصل نمایید یا با مراجعه به صفحه ثبت سفارش تعمیرات موبایل در سایت موبایل کمک درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت کنید.

ثبت سفارش تعمیر

بیشتر بخوانید: قیمت گوشی های سامسونگ

 

5 نکته مهم قبل از تعمیر گوشی موبایل: تهیه بکاپ یا فایل پشتیبان!

اگر گوشی شما کار می‌کند و قابل استفاده است و بنا به دلایل فرعی آن را به تعمیرکار واگذار می‌کنید، حتما قبل از انجام این کار از محتوای دستگاه فایل پشتیبان یا اصطلاحا بکاپ تهیه کنید. برای مثال ممکن است گوشی شما خراب نباشد و بخواهید قاب پشت آن را تعویض کنید یا باتری آن را تعویض نمایید. در این شرایط قبل از تعمیر گوشی از محتوای آن بکاپ بگیرید تا اگر خدای نکرده تنظیمات گوشی به حالت اولیه کارخانه بازگردانده شد، بتوانید اطلاعات پیشین خود را خیلی سریع در دستگاه بازیابی کنید. این مسئله یکی دیگر از مسائل مهمی است که باید قبل از تعمیر گوشی موبایل خود به آن توجه داشته باشید.

بیشتر بخوانید: تعمیر گوشی سامسونگ

5 نکته مهم قبل از تعمیر گوشی موبایل: ارائه اطلاعات کافی به تعمیرکار

همیشه زمانی که گوشی را به تعمیرکار واگذار می‌کنید، دقیقا توضیح دهید که چه اتفاقی برای دستگاه رخ داده است. برای مثال اگر گوشی ضربه خورده، دقیقا بگویید که چه زمانی ضربه به آن وارد شده و کدام قسمت گوشی مورد اصابت مستقیم ضربه قرار گرفته است. چنانچه اطلاعات درست و کامل از جانب شما در اختیار تعمیرکار قرار گیرد، وی بهتر و سریع تر می‌تواند مشکل دستگاه را شناسایی و نسبت به رفع آن اقدام کند. در صورتی که اطلاعات ارائه شده شما نامشخص و سردرگم کننده باشد، طبیعتا تعمیرکار هم مجبور خواهد بود که گوشی را قدم به قدم مورد بررسی قرار داده و ابتدا عیب یابی از آن داشته باشد و سپس به تعمیر قطعات معیوب دستگاه بپردازد. بدیهی است که در این شرایط زمان طولانی تری صرف تعمیر گوشی موبایل شما می‌شود.

تعمیرات اپل

برای تعمیر موبایل اپل و سامسونگ کلیک کن یا با شماره 75147-021 شرکت موبایل‌کمک «مرکز تعمیرات تخصصی گوشی‌های موبایل» تماس بگیر

5 نکته مهم قبل از تعمیر گوشی موبایل: اطلاعات مهم گوشی خود را حذف کنید!

یکی دیگر از مسائل مهمی که توصیه می‌کنیم قبل از تعمیر گوشی موبایل و واگذار کردن آن به تعمیرکار حتما به آن توجه کنید این است که اطلاعات مهم گوشی خودتان را حذف نمایید. برای مثال اگر عکس های شخصی دارید که نمی‌خواهید کسی آن ها را ببیند، حتما آن ها را از گوش خود حذف کنید. در برخی شرایط ممکن است اطلاعاتی مثل ایمیل یا اپلیکیشن های مدیریت حساب های بانکی در گوشی شما نصب باشند که از اهمیت بالایی برخوردارند. توصیه می‌کنیم قبل از واگذاری گوشی به تعمیرکار حتما این اپلیکیشن ها را از دستگاه حذف نمایید.

بیشتر بخوانید: تعمیرات آیفون X اپل

5 نکته مهم که باید قبل از تعمیر گوشی به آن ها توجه کنید!

 5 نکته مهم قبل از تعمیر گوشی موبایل: در مورد تعمیر مورد نیاز تحقیق کنید!

توصیه می‌کنیم قبل از اینکه گوشی خود را برای تعمیر به دست تعمیرکار بسپارید در رابطه با تعمیری که قرار است روی گوشی صورت پذیرد اطلاعات جمع‌آوری کنید. در خیلی از موارد ممکن است تعمیری که باید روی گوشی شما انجام گیرد با آن چیزی که تصور دارید تفاوت داشته باشد. برای مثال ممکن است گلس روی ال سی دی گوشی شما شکسته باشد و با هزینه کمی قادر به تعویض آن باشید اما تصور کنید که برای رفع این مشکل باید حتما تاچ و ال سی دی گوشی تعویض شود. در این شرایط ممکن است تعمیرکار هم از ناآگاهی شما سوء استفاده کند و هزینه تعویض تاچ و ال سی دی دستگاه را از شما دریافت نماید اما فقط گلس روی ال سی دی گوشی را تعویض کند. بنابراین قبل از تعمیر گوشی واگذاری آن به دست تعمیرکار، در رابطه با تعمیری که قرار است روی گوشی انجام شود به خوبی تحقیق کنید.

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مطلب به شرح 5 نکته مهمی پرداختیم که باید قبل از مراجعه به تعمیرگاه موبایل و اقدام به منظور تعمیر گوشی خود آن ها را در نظر بگیرید. اگر می‌خواهید تعمیر گوشی شما با ضمانت و اطمینان کامل انجام شود، توصیه می‌کنیم از سرویس موبایل کمک استفاده نمایید. به منظور ثبت سفارش تعمیر گوشی خود توسط مرکز موبایل کمک کافیست با شماره‌ی 75147-021  تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید:

خرید قطعه موبایل

قطعات گوشی اس 20 پلاس

قطعات گوشی iPhone 6 Plus

برچسب‌ها: repair_article

نظرات کاربران (0)

guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments