تعویض گلس یا شیشه ال سی دی S20 Ultra سامسونگ | موبایل کمک تعویض گلس یا شیشه ال سی دی S20 Ultra سامسونگ | موبایل کمک

تعویض گلس یا شیشه ال سی دی S20 Ultra سامسونگ | موبایل کمک

گوشی سامسونگ گلکسی اس 20 اولترا (Samsung Galaxy S20 Ultra) صفحه نمایش بزرگی دارد که طبیعتا به شدت در معرض آسیب دیدگی خواهد بود. نمایشگر بدون حاشیه این گوشی در اثر ضربه و فشار می‌تواند بشکند یا ترک هایی روی آن ایجاد شود. در ادامه این مطلب می‌خواهیم در رابطه با تعویض گلس شکسته LCD گلکسی S20 Ultra سامسونگ و جزئیات آن صحبت کنیم. با موبایل کمک همراه باشید.

تعویض گلس شکسته LCD گلکسی S20 Ultra

قبل از اینکه در رابطه با جزئیات این روش تعمیر که از آن با نام تعویض گلس شکسته ال سی دی گوشی S20 Ultra یاد می‌شود صحبت کنیم بهتر است ماهیت این روش تعمیر را برایتان شرح دهیم و مشخص نماییم که منظور از تعویض گلس صفحه نمایش گوشی چیست! چون خیلی از افراد به اشتباه این روش تعمیر را با تعویض کردن لایه محافظ و ارزان قیمتی که به عنوان لوازم جانبی خریداری و روی صفحه گوشی نصب می‌کنند اشتباه می‌گیرند! در نظر داشته باشد تعویض گلس شکسته LCD گلکسی S20 Ultra با تعویض آن لایه محافظ و گلس ضد خش گوشی تفاوت دارد!

 

برای تعویض گلس ال سی دی سامسونگ Galaxy S20 Ultra کلیک کن یا با شماره 75147-021 گارانتی رسمی تعمیرات سامسونگ تماس بگیر

 

در پروسه تعویض گلس ال سی دی، شیشه‌ای که روی پنل تاچ LCD گوشی پرس شده و عملا جزئی از آن است تعویض می‌گردد. برای تعویض کردن این شیشه باید اقدامات بسیار دقیق و حساب شده‌ای طی شوند و اینطور نیست که به سادگی بتوان این شیشه را تعویض کرد، چون همانطور که گفتیم شیشه مذکور روی پنل تاچ LCD گوشی های جدید پرس شده و عضوی از این پنل محسوب می‌شود. اما چه زمان و تحت چه شرایطی تعویض گلس می‌تواند راهی برای انجام تعمیرات روی صفحه نمایش گوشی مثل سامسونگ گلکسی اس 20 اولترا به شمار آید؟ به بیان دیگر تحت چه شرایطی این تعمیر در دستور کار قرار می‌گیرد؟

تعویض گلس s20 ultra

تعویض گلس فقط در شرایطی قابل انجام است که شکستگی یا ترک های سطحی روی صفحه گوشی ایجاد شده باشد اما علیرغم این شکستگی ها خود تاچ و LCD گوشی بدون مشکل کار کنند! شاید تصور کنید که اتفاق افتادن این حالت امکانپذیر نیست، اما گاها این شرایط رخ می‌دهد! به عنوان مثال تصور کنید گوشی سامسونگ Galaxy S20 Ultra 5G شما از دستان افتاده و در اثر برخورد با زمین روی صفحه نمایش آن شکستگی و ترک هایی به وجود آمده اما علیرغم این شکستگی ها، تاچ و ال سی دی گوشی همچنان بدون مشکل کار کنند! در اینگونه مواقع می‌توانید از تعویض گلس شکسته LCD گلکسی S20 Ultra به عنوان یک راه حل ساده برای انجام تعمیرات استفاده کنید. پس حالا با جزئیات این روش تعمیر آشنا هستید و می‌دانید چه زمانی قادر به پیاده سازی آن خواهید بود.

بیشتر بخوانید: تعمیر یا تعویض ال سی دی S20 Ultra

مراحل تعویض گلس ال سی دی گلکسی اس 20 اولترا

به دلیل حساسیت بالایی که در تعویض گلس ال سی دی گلکسی اس 20 اولترا و دیگر گوشی های مشابه سامسونگ وجود دارد، به هیچ وجه نباید این تعمیر را به دست هر تعمیرکار کم تجربه‌ای واگذار کرد! اکیدا توصیه داریم برای انجام این تعمیر از سرویس  نمایندگی رسمی محصولات سامسونگ استفاده کنید. برخلاف تصور اغلب افراد مراحل انجام این تعمیر و تعویض کردن گلس LCD گوشی به مراتب از تعویض خود پنل ال سی دی پیچیده تر، دشوارتر، حساس تر و زمانگیرتر است. این مراحل به شرح زیر هستند:

  • جداسازی پنل ال سی دی: در قدم اول باید پنل تاچ LCD گوشی که آسیب دیده را از آن جدا کرد. انجام این کار باید با احتیاط زیاد صورت پذیرد تا قطعات شکسته گلس LCD به خود آن و تاچ گوشی آسیب وارد نکنند. در صورتی که در همین ابتدای کار دقت لازم صرف نشود و به تاچ یا LCD آسیب وارد شود، دیگر نمی‌توان با تعویض گلس مشکل صفحه گوشی را رفع کرد و باید تاچ و LCD آن کامل تعویض شود.
  • جداسازی گلس شکسته: این مرحله کار از مهمترین و حساس ترین بخش های تعویض گلس شکسته LCD گلکسی S20 Ultra است. در این مرحله باید قطعات شکسته گلس از روی صفحه گوشی جدا شوند. انجام این کار با توجه به استانداردهای خاص و با استفاده از دستگاه های منحصر به فردی صورت می‌پذیرد که احتمال آسیب دیدن ال سی دی و تاچ گوشی را به حداقل می‌رسانند.
  • نصب گلس جدید: نصب گلس جدید با خرید قطعه موبایل اورجینال و با استفاده از دستگاه خاصی که اصطلاحا به آن دستگاه لمینیت گفته می‌شود روی صفحه گوشی انجام خواهد شد. این دستگاه باید با ارائه تنظیمات درست مورد استفاده قرار گیرد تا بتواند با بهترین کیفیت گلس جدید را روی پنل تاچ ال سی دی گوشی سامسونگ S20 Ultra پرس کند. در نظر داشته باشید که انجام این مرحله باید با نظارت یک کارشناس آگاه و با تجربه صورت پذیرد. همچنین دستگاه مورد نیاز برای انجام این کار در خیلی از مراکز تعمیرات موبایل یافت نمی‌شوند و فقط در نمایندگی های سامسونگ وجود دارند.
  • حباب زدایی: بعد از پرس کردن گلس جدید روی پنل LCD گوشی، احتمالا حباب هایی در فضای مابین ال سی دی و گلس دستگاه به وجود می‌آیند که باید از طریق ترفند های خاصی که اصطلاحا با نام “حباب زدایی” شناخته می‌شوند از بین بروند. بدین ترتیب حالتی کاملا یکنواخت روی صفحه نمایش گوشی ایجاد خواهد شد و پنل تاچ و ال سی دی موبایل مثل روز اول زیبا و جذاب می‌شود.
  • نصب پنل ال سی دی: در آخرین مرحله پروسه تعویض گلس شکسته LCD گلکسی S20 Ultra هم یک تعمیرکار خوب باید پنل تاچ LCD تعمیر شده موبایل را بر روی آن نصب کند.

 

برای تعویض گلس ال سی دی سامسونگ Galaxy S20 Ultra کلیک کن یا با شماره 75147-021 گارانتی رسمی تعمیرات سامسونگ تماس بگیر

 

بنابراین برخلاف تصور اغلب افراد تعویض گلس آسیب دیده ال سی دی گوشی سامسونگ Galaxy S20 Ultra به هیچ عنوان کار آسانی نیست! به دلیل همین پیچیدگی ها اغلب مراکز تعمیر موبایل اصلا تعویض گلس گوشی هایی مثل سامسونگ Galaxy S20 Ultra را قبول نمی‌کنند یا با بهانه های مختلف سعی خواهند کرد که کاربر را قانع کنند که تعویض گلس روش مناسبی برای تعمیرات ال سی دی نیست و بهتر است که آن ها پنل ال سی دی گوشی را به طور کامل تعویض نمایند، در حالی که این ادعا اصلا صحت ندارد. به همین دلایل توصیه می‌شود برای تعمیرات گوشی های جدید و ظریف سامسونگ فقط از سروی نمایندگی های رسمی سامسونگ استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: تعمیرات موبایل سامسونگ 

 

تعویض گلس یا شیشه ال سی دی S20 Ultra

بیشتر بخوانید: خرید گوشی موبایل

 

کیفیت گلس صفحه نمایش گوشی

شاید برایتان جالب باشد که بدانید گلس روی صفحه نمایش گوشی های موبایل هم از نظر کیفیت در سطوح مختلفی طبقه‌بندی می‌شوند! بنابراین در تعویض گلس شکسته LCD گلکسی S20 Ultra باید به این نکته هم توجه داشته باشید و به نوعی از اورجینال بودن گلسی که روی صفحه موبایل شما نصب می‌شود اطمینان حاصل کنید. جنس گلس یا همان شیشه پیش فرض و فابریک بکار رفته در روی صفحه نمایش گوشی S20 Ultra از نوع گوریلاگلس 6 است که مقاومت فوق‌العاده بالایی در برابر تماس با اشیای نوک تیز و ایجاد خط و خش دارد. بنابراین بهتر است در تعویض این قطعه هم از گلس مشابه و با کیفیت یکسان استفاده به عمل آورید.

در صورتی که تعویض گلس گوشی خود را به نمایندگی های مجاز سامسونگ واگذار کنید، بدون نگرانی از بابت کیفیت گلس می‌توانید شاهد تعویض آن باشید چون در نمایندگی های رسمی سامسونگ فقط از نمونه های اورجینال گلس پنل تاچ LCD استفاده می‌شود، مگر اینکه مشتری و متقاضی تعمیرات بنا به هر دلیل ترجیح دهد یک گلس معمولی تر روی صفحه موبایل وی نصب گردد. عموما این انتخاب می‌تواند با هدف کاهش هزینه تعمیرات گوشی انجام شود اما ما توصیه داریم تا حد ممکن از گلس های غیر اورجینال در اسمارتفون هایی مثل گلکسی S20 اولترا استفاده نکنید و فقط از نمونه های اصل و اورجینال استفاده نمایید. بکارگیری گلس های با کیفیت پایین سبب می‌شود که صفحه گوشی در قبال تماس با اشیای نوک تیز حساس شود و خیلی زود روی آن خط و خش به وجود آید.

 

برای تعویض گلس ال سی دی سامسونگ Galaxy S20 Ultra کلیک کن یا با شماره 75147-021 گارانتی رسمی تعمیرات سامسونگ تماس بگیر

 

هزینه تعویض گلس شکسته LCD گلکسی S20 Ultra

بد نیست کمی هم در رابطه با هزینه تعویض گلس ال سی دی گوشی سامسونگ گلکسی اس 20 اولترا و جزئیات آن صحبت کنیم، چون این موضوع تقریبا ذهن همه کاربران را درگیر خودش می‌کند. اگر شرایط طوری باشد که شما بتوانید با تعویض گلس مشکل صفحه نمایش موبایل خویش را برطرف سازید، صرفه جویی قابل ملاحظه‌ای در هزینه ها خواهید داشت. از آنجایی که در تعویض گلس شکسته LCD گلکسی S20 Ultra نیازی به جایگزین کردن پنل تاچ و LCD دستگاه با یک پنل جدید وجود ندارد و لزومی هم نیست که متقاضی تعمیرات هزینه خرید یک پنل جدید را بپردازد، هزینه تعمیرات به طرز قابل ملاحظه‌ای کاهش پیدا می‌کند.

بنابراین اگر شکستگی های روی صفحه نمایش موبایل سامسونگ گلکسی اس 20 اولترای شما به گونه‌ای باشند که آسیبی به تاچ و ال سی دی آن وارد نشده و اختلالی در عملکرد این دو قطعه به وجود نیامده باشد، می‌توانید با تعویض گلس مشکل صفحه گوشی را برطرف سازید و هزینه تعمیرات را هم تقریبا به یک سوم کاهش دهید. فراموش نکنید برای دستیابی به بهترین نتیجه حتما از سرویس نمایندگی های رسمی سامسونگ استفاده کنید و به هر تعمیرکاری اعتماد نداشته باشید.

بیشتر بخوانید: تعمیر گوشی سامسونگ گلکسی S20 Ultra

 

تعویض گلس یا شیشه ال سی دی S20 Ultra

 

موبایل کمک و تعویض گلس شکسته گلکسی اس 20 اولترا

با توجه به نکاتی که به آن ها اشاره کردیم کاملا مشخص است که تعویض گلس شکسته گلکسی اس 20 اولترا کار ساده‌ای نبوده و باید حتما به دست یک تعمیرکار با تجربه و با بکارگیری تجهیزات خاص صورت پذیرد. متاسفانه این تجهیزات در اغلب مراکز تعمیرات موبایل کشور یافت نمی‌شوند، بنابراین شما قادر نخواهید بود که تعویض گلس شکسته LCD گلکسی S20 Ultra را در هر مرکز تعمیراتی انجام دهید و باید برای انجام این تعمیر از سرویس نمایندگی های رسمی سامسونگ استفاده نمایید.

به منظور ثبت سفارش تعمیر موبایل خود می‌توانید با شماره ۰۲۱۷۵۱۴۷ تماس حاصل کرده یا با مراجعه به صفحه ثبت سفارش آنلاین تعمیرات موبایل، سفارش خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا برای انجام هماهنگی های لازم با شما تماس تلفنی برقرار گردد، همچنین می‌توانید به صورت حضوری و ضمن مراجعه به آدرس تهران، خیابان جمهوری، نرسیده به پل حافظ، خیابان لاله، پلاک ۹ واحد ۲ درخواست بررسی و تعمیر موبایل خود را به ثبت برسانید. در مرکز موبایل کمک انواع تعمیرات تخصصی گوشی سامسونگ، اپل، هوآوی و غیره با گارانتی رسمی انجام می‌شود.

بیشتر بخوانید:

گوشی سامسونگ اس 20 اولترا

قطعات سامسونگ اس 20 اولترا

گلس سامسونگ S20 Ultra

گلس سامسونگ اس 20 اولترا

تعمیرات تخصصی سامسونگ
در نمایندگی سامسونگ با گارانتی رسمی

دفتر مرکزی75147-021
تعمیرات تخصصی سامسونگ
در گارانتی سامسونگ

مقالات آموزش تعمیرات سامسونگ

آموزش گام به گام تعویض انواع قطعات سامسونگ

اطلاعات بیشتر آموزش گام به گام تعویض انواع قطعات اپل

تعمیر باتری انواع سامسونگ

مقالات راهنمای تعویض باتری سامسونگ

اطلاعات بیشتر تعویض باتری انواع آیفون

تعمیرات تخصصی گلکسی واچ

اطلاعات بیشتر
تعمیرات تخصصی گلکسی واچ

فروشگاه قطعات تعمیرات سامسونگ

خرید قطعات اورجینال سامسونگ (با گارانتی اصالت قطعه)

اطلاعات بیشتر فروشگاه قطعات موبایل

تعویض ال سی دی انواع سامسونگ

مقالات راهنمای تعویض ال سی دی سامسونگ

اطلاعات بیشتر مقالات راهنمای تعویض ال سی دی سامسونگ