۱۰ نکته ضروری در نصب دوربین مدار بسته

استفاده از دوربین های مدار بسته از جمله رایج ترین اقدامات امنیتی برای محافظت از مکان های مختلف است. نصب دوربین مدار بسته به عنوان یک اقدام امنیتی، میتواند از بروز حوادث ناگوار جلوگیری کند. اما باید درهنگام نصب دوربین مدار بسته نکاتی را در نظر گرفت تا در آینده مشکلی ایجاد نشود.

10 نکته ضروری در نصب دوربین مدار بسته

انتخاب نصاب شرکتی به جای نصاب آزاد دوربین مدار بسته

یکی از اولین مواردی که افراد در هنگام نصب دوربین مدار بسته با آن روبرو هستند انتخاب نصاب یا یک شرکت معتبر برای نصب و راه اندازی دوربین های امنیتی است. در مواردی از سرقت خانه و مغازه ها مشاهده شده است که این سرقت با هماهنگی نصاب دوربین مدار بسته انجام شده است. و نصاب با از کار انداختن دوربین ها ، به سارقان کمک می کرده است. برای همین انتخاب یک شرکت نصب دوربین مدار بسته میتواند شما را از امنیت دوربین ها مطمئن کند.

 

انتخاب نوع دوربین مدار بسته و تجهیزات

انتخاب یک دوربین مداربسته و تجهیزات مناسب با محل نصب از دیگر نکات بسیار مهم در نصب دوربین مداربسته است. دوربین و تجهیزات آن باید با توجه به محل و ویژگی های مورد نیاز برای آن محل تهیه شود. به طور مثال اگر شما برای پارکینگ خود نیاز به دوربین دارید، این دوربین باید در برابر شرایط جوی بیرونی مانند ( نفوذ آب، سرما، گرما، گرد و خاک و …) مقاوم باشد. دوربین های مدار بسته دارای مدل های مختلفی هستند. دوربین دام، بولت، اسپید دام از انواع دوربین های مدار بسته اند.

به طور معمول دوربین های بیرونی بیشتر از دوربین های داخلی در معرض آسیب هستند. برای همین بهتر است در هنگام کابل کشی حتما از لوله فلکسی، upvc و یا لوله فلزی استفاده شود. همین طور در صورت استفاده از جعبه آداپتور، این جعبه حتما باید عایق بندی شود.علاوه بر دوربین باید سایر تجهیزات نیز مناسب با دوربین انتخاب شود. انواع کابل ها، دستگاه ضبط تصویر، و غیره از مهمترین تجهیزات در نصب دوربین هستند.

 

امکانات خاص مورد نیاز در دوربین

حتما در هنگام نصب دوربین مدار بسته به ویژگی هایی که مد نظرتان است دقت کنید. برای مثال اگر میخواهید منطقه خاصی را زیر نظر بگیرید باید از دوربینی استفاده کنید که قابلیت تشخیص ورود به منطقه را داشته باشد. یا در صورتیکه نیاز به بررسی چهره افراد را دارید باید از دوربین مداربسته تشخیص چهره استفاده کنید.

امروزه دوربین های مدار بسته قابلیت ها و ویژگی های بسیار زیادی دارند. به طور مثال شما میتوانید مشخص کنید که به محض ورود افراد به یک محوطه خاص دوربین شروع به ضبط تصویر کند تا از اشغال بی مورد فضای ذخیره ساز جلوگیری شود.

 

کیفیت تصاویر دوربین مدار بسته

از دیگر نکات بسیار ضروری در خدمات دوربین مدار بسته از جمله نصب دوربین مدار بسته، کیفیت تصاویر این دوربین ها است. انواع دوربین های مداربسته ، کیفیتی معادل 2 مگاپیکسل به بالا دارند. اگر محلی که دوربین در آن نصب است اهمیت زیادی دارد باید از دوربین هایی با کیفیت بالاتر که وضوح تصویر بهتری دارند، استفاده شود.

دوربین های مدار بسته دارای کیفیت 2 ، 4 ،5،6، 8 و 16 مگاپیکسل هستند. البته باید این نکته را در نظر گرفت که هرچقدر کیفیت تصاویر بیشتر باشد، ظرفیت دستگاه ذخیره تصاویر نیز باید بیشتر شود. البته همیشه انتخاب بیشترین کیفیت به معنی بهترین انتخاب نیست. بطور مثال در دوربین های پلاک خوان، استفاده از یک دوربین 2 مگاپیکسل با فریم ریت 24 یا 30 باعث میشود تصاویر پلاک به خوبی ثبت شود.

 

لنز دوربین مدار بسته

یکی دیگر از موارد مهم در نصب دوربین مدار بسته انتخاب دوربین با لنز مناسب است. برای انتخاب لنز مناسب ابتدا باید به این سوال پاسخ داد که به چه نوع تصاویری نیاز دارید؟ آیا به تصاویر واید نیاز دارید یا تصاویری با جزییات زیاد. لنزهای واید ابعاد بزرگتری از تصاویر را ارئه میدهند. در صورتیکه لنز زوم ابعاد کمتر ولی برد بیشتری را تحت پوشش دارند. به طور  مثالیک دوربین با لنز 2.8 میتواند یک محیط بزرگ را تحت پوشش  قرار دهد. که میتوان به جای آن از دوتا لنز 3.6 استفاده کرد.

 

انتخاب محل مناسب برای نصب دوربین مدار بسته

یکی از دیگر از نکات ضروری در هنگام نصب دوربین مدار بسته انتخاب محل مناسب برای نصب دوربین است. دوربین مداربسته و کابل کشی ها باید در محلی قرار بگیرند که به آسانی در دسترس و معرض دید نباشند. چرا که سارقان به آسانی میتوانند دوربین ها را تخریب کنند و آنها را از کار بیاندازند.

انتخاب محل مناسب برای نصب دوربین مدار بسته کاری حرفه ای است و نیازمند یک متخصص است. در انتخاب محل نصب دوربین باید توجه داشت که دوربین نباید روی فلز نصب شود چرا که باعث ایحاد نویز و اختلال در عملکرد دوربین میشود. همینطور ممکن است محل نصب نیاز به سینی کشی و کابل کشی داشته باشد که باید به آن توجه کرد.

قابلیت ضبط صدا در دوربین مدار بسته

یکی از مواردی که باید برای دوربین های مداربسته در نظر گرفت قابلیت ضبط صدا است. آیا به ضبط صدا احتیاج دارید؟ در صورتیکه پاسخ شما مثبت است بهتر است از دوربینی استفاده کنید که این ویژگی را داشته باشد. بسیاری از دوربین ها دارای میکروفون درونی هستند اما برای برخی دیگر نیاز است تا میکروفون به صورت جدا نصب شود. همچنین در هنگام نصب میکروفون باید در نظر داشت تا در جایی نصب شود که بیشترین وضوح و کمترین نویز را داشته باشیم.

 

دستگاه ضبط تصاویر ویدیویی

انتخاب یک دستگاه ضبط تصویر مناسب با دوربین مدار بسته شما اهمیت زیادی دارد. تناسب بین دستگاه ضبط تصویر و نوع دوربین انتخاب شده باعث میشود تا مشکلی در ضبط تصاویر نداشته باشید. یعنی اگر دستگاه شما دارای کیفیت 2 مگاپیکسل باشد نمیتواند تصاویر یک دوربین 5 مگاپیکسلی را نمایش دهد.در هنگام انتخاب دستگاه ضبط تصویر باید این نکته را در نظر داشت که ظرفیت دستگاه چقدر است. به طور مثال اگر شما یک دوربین 2 مگاپیکسل داشته باشید یک دستگاه 2 کانال با ظرفیت 1 ترابایت پاسخگوی نیاز شماست. اما برای دوربین های با کیفیت بیشتر احتمالا نیاز به دستگاه های دیگر و با ظرفیت بالاتر داشته باشید.

 

دوربین سیاه و سفید یا رنگی

از دیگر موارد مهم در انتخاب و نصب دوربین مدار بسته انتخاب نوع دوربین بر اساس سیاه و سفید یا رنگی بودن آن است. دوربین های سیاه و سفید از مادون قرمز IR برای ضبط تصویر استفاده میکنند. در صورتیکه این قضیه در دوربین های رنگی متفاوت است. اگر در محیط نور کافی موجود باشد میتوان از دوربین مدار بسته رنگی با نور استارلایت استفاده کرد. و در صورتی که محیط نور کافی نداشته باشد باید از دوربین وارم لایت برای ضبط تصاویر با کیفیت رنگی استفاده کرد.

تست و ارزیابی نهایی دوربین

حتما پس از نصب دوربین مدار بسته باید تست و ارزیابی نهایی از دوربین انجام شود. انجام تست و ارزیابی نهایی باعث میشود تا از مشکلات موجود با خبر شویم و آنها را برطرف کنیم. در تست و ارزیابی نهایی باید تمام موارد از ابتدای نصب تا انتها بررسی شود. و در صورتیکه مشکلی وجود داشت برطرف شود.

شما میتوانید با استفاده از تلفن 03195014547 از مشاوره رایگان برای خرید، نصب و راه اندازی دوربین مدار بسته در شرکت خدمات نصب دوربین مدار بسته پیشگامان ویرا نوین سپاهان استفاده کنید.

تعمیرات موبایل

نظرات کاربران (0)

guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments