تعمیرات موبایل

برای تعمیر موبایل اپل و سامسونگ کلیک کن یا با شماره 75147-021 شرکت موبایل‌کمک «مرکز تعمیرات تخصصی گوشی‌های موبایل» تماس بگیر

نکات و روش های متعددی وجود دارند که توجه به آن ها منجر به افزایش طول عمری گوشی موبایل می‌شود. در ادامه این مطلب قصد داریم به 10 نکته برای مراقبت از گوشی اشاره کنیم که منجر می‌شوند در آینده نیازی به تعمیرات موبایل نداشته باشید. با موبایل کمک همراه باشید.

مقدمه‌ای در رابطه با مراقبت از گوشی

گوشی های موبایل ابزارهای الکترونیکی پیشرفته، ظریف و بسیار کارآمدی هستند که این روزها تقریبا تمام افراد جامعه از آن ها استفاده می‌کنند. به دلیل ظرافتی که گوشی های موبایل دارند لازم است که به خوبی از آن ها مراقبت شود، در غیر این صورت ممکن است با گذر زمان مشکلاتی در آن‌ها پدیدار شده و کاربر را ملزم کنند تا گوشی را برای تعمیر به دست تعمیرکاران بسپارند.

اما با توجه کردن به نکات خاصی می‌توانید به خوبی از گوشی خود مراقبت کرده و از نیاز پیدا کردن به تعمیر موبایل جلوگیری کنید. در ادامه این مطلب قصد داریم به 10 نکته برای مراقبت از گوشی اشاره کنیم که منجر می‌شوند در آینده نیازی به تعمیر موبایل نداشته باشید و به نوعی عمر گوشی خود را طولانی کنید. با موبایل کمک همراه باشید.

نکته 1: مراقبت از گوشی با نصب گلس محافظ ال سی دی

گلس محافظ ال سی دی شاید از نظر برخی افراد یک ابزار بی‌خود و غیرضروری به نظر برسد، اما باور کنید که اینطور نیست و گلس محافظ ال سی دی نقش بسیار مهمی در مراقبت از گوشی ایفاء می‌کند. گلس محافظ ال سی دی علاوه بر اینکه از ایجاد خط و خش روی نمایشگر گوشی جلوگیری می‌کند، در خیلی از موارد مثل وقت هایی که گوشی از دست شما بیفتد، بخشی از انرژی ضربه‌ای وارد شده به نمایشگر را جذب کرده و تا حدی از آسیب دیدن ال سی دی جلوگیری خواهد کرد. پس همیشه از گلس محافظ ال سی دی در گوشی خود استفاده کنید.

نکته 2: مراقبت از گوشی با بکارگیری شارژر اورجینال

10 نکته برای مراقبت از گوشی و جلوگیری از نیاز به تعمیر موبایل

همیشه بهترین شارژر گوشی همان شارژری است که به همراه آن و در باکس دستگاه در اختیارتان قرار داده می‌شود. بنابراین سعی کنید تا حد امکان فقط از همان شارژر استفاده کنید، اما اگر بنا به هر دلیل لازم شد از شارژ دیگری استفاده نمایید، حتما در حین خرید دقت داشته باشید که شارژر اصل و اورجینال بوده و استانداردهای لازم را به همراه داشته باشد. هیچوقت برای شارژ گوشی خود از شارژرهای ضعیف و غیر اورجینال استفاده نکنید چون در دراز مدت روز عملکرد باتری گوشی تاثیر می‌گذارند و در برخی شرایط حتی ممکن است منجر به بروز حوادث ناگوار هم شوند.

نکته 3: مراقبت از گوشی با بکارگیری کیس و گارد محافظ

10 نکته برای مراقبت از گوشی و جلوگیری از نیاز به تعمیر موبایل

قبول دارید که نصب گارد یا کیس های محافظ روی گوشی های موبایل زیبایی آن ها را تا حد زیادی تحت تاثیر قرار داده  از بین می‌برند، اما استفاده از این ابزارها یکی از اصلی ترین روش های مراقبت از گوشی و افزایش طول عمر آن ها محسوب می‌شود. گاردهای با کیفیتی که برای گوشی های موبایل طراحی و تولید می‌شوند در حین بروز حوادثی همچون افتادن گوشی از دست کاربر می‌توانند بخش عظیمی از انرژی وارد بر دستگاه را جذب کنند و بدین ترتیب از وارد شدن کل انرژی به گوشی جلوگیری کنند. همچنین استفاده از گارد در خیلی از موارد باعث نجات پیدا کردن گوشی در موقعیت های خاصی مثل افتادن آن در آب هم می‌شود. پس همیشه گوشی خود را به یک کیس یا گارد مناسب مجهز کنید:

نکته 4: مراقبت از گوشی با رفتار مناسب!

یکی از اصلی ترین مسائلی که در مراقبت از گوشی موثر است، مربوط به نوع رفتاری می‌شود که شما با آن می‌کنید! متاسفانه اغلب افراد رفتار درستی با گوشی ندارند، برای مثال گوشی را پرت می‌کنند یا در حین کشیدن سیم شارژر یا هندزفری هیچ توجهی به سوکت شارژ و جک هندزفری ندارند و محکم آن را تحت کشش قرار می‌دهند. تمام این مسائل به تدریج منجر به آسیب دیدن گوشی می‌شوند. کار کردن با گوشی با دست خیس، توجه نکردن به محل قرار دادن گوشی روی مبل، تخت غیره همگی از مسائلی هستند که می‌توانند به سادگی عاملی شوند که به گوشی شما آسیب برسانند. پس یکی از مهم ترین اصل های مراقبت از گوشی درست رفتار کردن با آن است.

تعمیرات اپل

برای تعمیر موبایل اپل و سامسونگ کلیک کن یا با شماره 75147-021 شرکت موبایل‌کمک «مرکز تعمیرات تخصصی گوشی‌های موبایل» تماس بگیر

نکته 5: مراقبت از گوشی با تمیز کردن دوره‌ای آن

سعی کنید دائما گوشی هوشمند خود را در بازه های زمانی مشخصی تمیز کنید. وجود گرد و غبار در شیارهای گوشی می‌تواند منجر به کاهش کیفیت خنک کاری دستگاه شود. همچنین امکان نفوذ این گرد و غبار در داخل گوشی هم وجود دارد. پس همیشه سعی کنید گوشی خود را در بازه های زمانی مشخص تمیز نمایید. این کار را با دستمال مناسب انجام دهید و هیچ وقت از آب برای پاک کردن گوشی استفاده نکنید. پس اگر به فکر مراقبت از گوشی موبایل خود هستید، بهتر است همیشه آن را تمیز نگه دارید.

بیشتر بخوانید: تعمیرات تخصصی گوشی های آیفون اپل

10 نکته برای مراقبت از گوشی و جلوگیری از نیاز به تعمیر موبایل

نکته 6: مراقبت از گوشی با جلوگیری از داغ شدن دستگاه

گوشی های هوشمند در برخی شرایط مثل انجام بازی های سنگین داغ می‌شوند. داغ شدن بدنه گوشی های هوشمند امری طبیعی است، اما اگر این داغ شدن برای مدت زمان طولانی باقی بماند ممکن است به قطعات موبایل و به ویژه باتری آن آسیب بزند. پس توصیه می‌کنیم تا حد امکان از داغ شدن گوشی جلوگیری کنید یا اگر خیلی دوست دارید بازی های سنگین را در گوشی اجرا کنید، هر بار در بازه های زمانی مشخصی به گوشی استراحت بدهید تا خنک شود. سپس می‌توانید مجددا با آن بازی کنید. فراموش نکنید که گرما دشمن باتری های لیتیوم یونی است، پس جلوگیری از داغ شدن گوشی می‌تواند راه حل عالی برای مراقبت از باتری این محصولات باشد.

بیشتر بخوانید: آموزش تعویض باتری S8 سامسونگ

نکته 7: مراقبت از گوشی با دور نگه داشتن از دست کودکان

سعی کنید تا حد امکان گوشی خود را در اختیار کودکانی که هنوز متوجه نیستند این گجت چه ابزار ظریفی است قرار ندهید. کودکان ممکن است به دلیل آگاه نبودن صدماتی را به گوشی بزنند که گاها جبران پذیر نخواهند بود. پ تا حد امکان گوشی خود را از دسترس کودکان دور کنید.

تعمیرات سامسونگ

برای تعمیر موبایل اپل و سامسونگ کلیک کن یا با شماره 75147-021 شرکت موبایل‌کمک «مرکز تعمیرات تخصصی گوشی‌های موبایل» تماس بگیر

بیشتر بخوانید: تعمیرات موبایل سامسونگ

نکته 8: مراقبت از گوشی با قرار ندادن آن در کنار اجسام تیز و سفت

خیلی از افراد گوشی خود را در جیب شلوار قرار می‌دهند و ابزارهای دیگری مثل دست کلید خود را هم در همان جیب فرو می‌کنند! این مسئله یک بی‌دقتی کامل است و می‌تواند به صفحه نمایش و قاب گوشی آسیب برساند. سعی کنید هیچ وقت گوشی را در کنار ابزارها و اجسام های تیز، برنده و سفت مثل دست کلید قرار ندهید.

10 نکته برای مراقبت از گوشی و جلوگیری از نیاز به تعمیر موبایل

نکته 9: مراقبت از گوشی با قرار ندادن آن در جیب پشت

هیچوقت گوشی هوشمندتان را در جیب پشت شلوار قرار ندهید. گوشی های موبایل در برابر فشار بسیار حساس هستند و اگر شما ناآگاهانه روی گوشی خود بنشینید مطمئن باشید که آسیب جدی به آن وارد می‌شود که شاید اثرات آن به مرور نمایان شوند. همچنین قرار دادن گوشی در جیب پشت خطر دزدیده شدن آن را افزایش می‌دهد، پس به منظور مراقبت از گوشی موبایلتان هیچوقت آن را در جیب پشت شلوار قرار ندهید.

نکته 10: مراقبت از گوشی با دور نگه داشتن آن از ابزارهای رادیویی و مگنتی

قرار دادن گوشی های موبایل در کنار سایر ابزارهای رادیویی و آهنربایی ممکن است به آن آسیب برسانند، بنابراین همیشه دقت کنید که گوشی شما در نزدیکی این ابزارها قرار نگیرد. این مسئله به ویژه در مورد ابزارهای آهنربایی یا مگنتی باید کاملا رعایت شود.

اما اگر نیاز به تعمیر موبایل داشتیم چه کنیم؟

اگر بنا به هر دلیل نیاز شد که موبایل خود را تعمیر کنید، حتما آن را به دست تعمیرکار مجربی بسپارید. یک تعمیرکار خوب با تعمیر اصولی موبایل شما می‌تواند همه چیز را به حالت اولیه خوش باز گرداند. برای انجام این کار و تجربه یک تعمیر بی‌دردسر و با ضمانت می‌توانید از سرویس تعمیر موبایل شرکت موبایل کمک استفاده کنید. کارشناسان مجرب این شرکت گوشی شما را با در اختیار داشتن جدیدترین ابزارهای پیشرفته و با روش‌های اصولی و کاملا نوین تعمیر می‌کنند و بدین ترتیب گوشی تعمیر شده را با گارانتی در اختیارتان قرار خواهند داد. فراموش نکنید که سپردن گوشی به یک تعمیرکار مجرب خود یکی از روش های مراقبت از گوشی محسوب می‌شود.

بیشتر بخوانید: تعمیرات آیفون

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به معرفی 14 نکته کارآمد برای مراقبت از گوشی پرداختیم که منجر می‌شوند شما نیازی به تعمیرات موبایل نداشته باشید. چنانچه در رابطه با هر یک از موارد عنوان شده سوالی داشتید، می‌توانید ضمن تماس با کارشناسان واحد پشتیبانی موبایل کمک به شماره‌ی 75147-021 از آن ها راهنمایی بخواهید.

بیشتر بخوانید:

خرید قطعات موبایل

قطعات آیفون 11 Pro Max

قطعات گوشی Samsung A70s

درخواست آنلاین تعمیرات موبایل

روش اول: ارسال موبایل با پیک رایگان روش دوم: درخواست تعمیر موبایل در محل سفارش تلفنی تعمیرات موبایل 021-75147 درخواست تعمیرات
برچسب‌ها: repair_article

نظرات کاربران (5)

guest
5 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
مهدی
مهدی
2 ماه گذشته

مطالب درستع تکراری بودن ولی در کل خوب و مفید بودن ممنون

آیدا
آیدا
6 ماه گذشته

عالی بود مطالبتان ممنونم ازتون💞

پوریا
پوریا
10 ماه گذشته

نکته ۱ به جای گلس نوشتید گلش! اصلاح کنید

میترا۶۶۶
میترا۶۶۶
1 سال گذشته

مرسی خوب بود مطلبتون

فرزاد فرج نخعی
فرزاد فرج نخعی
1 سال گذشته

متن عالی وآموزنده ای بود ممنون

به مشاوره نیاز دارید؟

تماس بگیرید

٧۵١۴٧-٠٢١
پیام در واتس‌اپ
پیام در واتس‌اپ تماس ٧۵١۴٧-٠٢١