معرفی کارت های کلش رویال ؛ کارت مورتار یا Mortar

کارت مورتار

کارت مورتار یا Mortar در بازی کلش رویال (Clash Royale) منجر به ساخت یک توپ افکن می‌شود که به سمت نیرو های دشمن توپ پرتاب کرده و به آن‌ها دمیج وارد می‌کند. در این مقاله قصد داریم به معرفی کارت مورتار یا Mortar بازی کلش رویال (Clash Royale) بپردازیم. با موبایل کمک همراه باشید.

مقدمه‌ای در رابطه با کارت مورتار یا Mortar کلش رویال

کارت مورتار یا Mortar یکی از کارت هایی است که در بازی کلش رویال منجر به تقویت قوای دفاعی شما می‌شود. این کارت یک بمب افکن را ایجاد می‌کند که به سمت نیرو های دشمن توپ پرتاب خواهد کرد و دمیج منطقه ای ایجاد می‌کند. اگرچه مورتار نمی‌تواند به سرباز هایی که به شدت به آن نزدیک شده‌اند اتک دهد، اما با این حال کارت خوبی برای تقویت قوای دفاعی شما خواهد بود.

بیشتر بخوانید: مرجع تعمیرات موبایل

در این مقاله قصد داریم به معرفی کارت مورتار یا Mortar کل رویال (Clash Royale) بپردازیم و به موضوعاتی اشاره کنیم که شما برای استفاده درست از این کارت حتما باید توجه ویژه‌ای به آن‌ها داشته باشید. چنانچه در رابطه با هر یک از بخش‌های شرح داده شده نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان موبایل کمک تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید. با موبایل کمک همراه باشید.

 معرفی کارت های کلش رویال ؛ کارت مورتار یا Mortar

معرفی کارت مورتار یا Mortar کلش رویال (Clash Royale)

مورتار در اصل یک بمب افکن است که رنج یا محدوده اتک گسترده‌ای دارد. این بمب افکن به سمت نیرو های دشمن توپ پرتاپ می‌کند. زمانی که این توپ به زمین برخورد کند دمیج منطقه‌ای را به همراه خواهد داشت و علاوه بر منطقه سقوط به محدوده اطراف آن هم آسیب می‌رساند. برای استفاده صحیح از این کارت و آشنایی دقیق به آن باید به نکات زیر توجه شود:

معرفی کارت های کلش رویال ؛ کارت مورتار یا Mortar

 • کارت مورتار یا Mortar در آرنای 6 (Arena 6) یا بیلدرز ورکشاپ (Builders Workshop) آنلاک می‌شود.
 • توپ هایی که توسط مورتار شلیک می‌شوند، دمیج منطقه‌ای دارند. خون (Hitpoints) و قدرت آسیب رسانی (Damage) مورتار در محدوده متوسط قرار دارد.
 • مورتار نمی‌تواند به سرباز هایی که زیاد از حد به آن نزدیک شده باشند، اتک دهد.
 • مورتار یا Mortar فقط قادر به اتک دادن به سرباز های زمینی است و نمی‌تواند به نیرو های هوایی دشمن اتک هد.
 • برای استفاده از کارت مورتار یا Mortar نیاز به صرف 4 اکسیر دارید.

بیشتر بخوانید: تعمیرات گوشی آیفون در تهران

 • کارت مورتار یا Mortar از کارت های معمولی یا Common بازی کلش رویال محسوب می‌شود.
 • اگر مورتار را در گوشه‌ و جلوی مپ بکارید، محدوده اتک آن به اندازه‌ای می‌شود که مانند X-Bow می‌تواند به تاور های دفاعی دشمن اتک دهد.
 • مورتار یا Mortar سرعت اتک پایینی دارد و هر 5 ثانیه یک توپ را شلیک می‌کند. بنابراین استفاده از آن برای از بین بردن سرباز های تنک دشمن نظیر جاینت (Giant) به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود.
 • یکی از بهترین استراتژی‌هایی که برای استفاده از کارت مورتار یا Mortar می‌توانید به کار ببرید، مربوط به پیاده کردن آن در بخش وسط و کمی جلوی منطقه خودتان می‌شود. البته نباید مورتار را به اندازه‌ای به جلو ببرید که نیرو های دشمن بتوانند از سمت مخالف به آن اتک دهند. با این استراتژی مورتار می‌تواند نقش یک ساختمان پشتیبان را برای سرباز هایتان ایفاء کند و در هر دو لاین به سرباز های دشمنی که برای مقابله با نیرو های شما پیاده می‌شوند، اتک دهد.
 • مورتار برای از بین بردن ساختمان اکسیر کالکتور (Elixir Collector) هم یک گزینه بسیار مناسب است. بدین منظور کافیست که مورتار را در مکانی ایجاد کنید که اکسیر کالکتور دشمن در محدوده اتک آن باشد. اما باید در نظر داشته باشید که این کار ممکن است منجر به عقب افتادن شما از دشمن در زمینه تعداد اکسیر شود.
 • کارت مورتار یا Mortar یک جایگزین مناسب برای کارت X-Bow است. البته باید در نظر داشته باشید که مورتار به مراتب از X-Bow “دمیج در هر ثانیه” (DPS) کمتری دارد. توصیه می‌کنیم که همیشه یک کارت مناسب با اتک اسپلش یا تنک برای دفاع از مورتار (Mortar) داشته باشید. در غیر این صورت احتمالا خیلی سریع مورتار از دست می‌دهید و از نظر اکسیر از دشمن عقب می‌مانید.
 • فراموش نکنید که هرچه مورتار برای مدت زمان بیشتری پابرجا بماند، آسیب جدی‌تری هم وارد می‌کند. اتک های مورتار سنگین هستند و مطمئنا دشمن سریعا به فکر چاره‌ای برای از بین بردن آن خواهد افتاد.
 • مدت زمانی که مورتار پس از پیاده کردن باقی می‌ماند برابر با 30 ثانیه است. از آنجایی که بمب های مورتار هر 5 ثانیه یک بار شلیک می‌شوند، پس مورتار در بهترین شرایط ممکن قادر خواهد بود که 6 بمب را شلیک کند. دمیج کلی که این 6 بمب وارد می‌کنند در شرایط مشابه و در مقایسه با X-Bow به مراتب کمتر است.
 • به دلیل کند بودن مورتار، سرباز هایی که سریع حرکت کرده و به ساختمان ها آسیب می‌رسانند، تهدید بسیار جدی برای آن محسوب می‌شوند. برای مثال هاگ رایدر (Hog Rider) یکی از کارت هایی است که می‌توانید از آن برای از بین بردن مورتار دشمن استفاده کنید.
 • محدوده اتک مورتار مابین 3 الی 11 مربع است. این موضوع به آن معناست که اگر فاصله سربازی نسبت به مورتار کمتر از 3 مربع باشد، مورتار دیگر قادر به اتک دادن به او نخواهد بود. همچنین سرباز ها و ساختمان های با فاصله بیش از 11 مربع هم توسط مورتار مورد هدف قرار نمی‌گیرند.
 • با لول آپ یا ارتقاء کارت مورتار یا Mortar شاهد افزایش جان (Hitpoint) و قدرت آسیب رسانی آن خواهید بود. جزئیات دقیق‌تر این موضوع را در جدول زیر مشاهده می‌کنید:

معرفی کارت های کلش رویال ؛ کارت مورتار یا Mortar

بنابراین با کارت مورتار یا Mortar آشنا شدید. این کارت یک کارت کاملا دفاعی محسوب می‌شود اما در برخی شرایط می‌توان از آن به عنوان یک کارت پشتیبان و پیش برنده نیرو های خودی هم استفاده کرد.

بیشتر بخوانید: تعمیرات آیفون SE

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به معرفی کارت مورتار یا Mortar کلش رویال (Clash Royale) پرداختیم. چنانچه در رابطه با هر یک از بخش‌های شرح داده شده نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان موبایل کمک تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید.

بیشتر بخوانید:

خرید قطعات موبایل

قطعات گوشی آیفون SE

قطعات سامسونگ نوت 8

تعمیرات موبایل

نظرات کاربران (0)

guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments