معرفی کامل iPhone 8 (آیفون ۸)؛ زمان عرضه و قیمت آیفون ۸

معرفی کامل iPhone 8

اپل امسال در دهمین سالگرد معرفی آیفون هایش از آیفونی رونمایی می‌کند که احتمالا Apple iPhone 8 نام خواهد داشت. در این مقاله قصد داریم به معرفی کامل iPhone 8 (آیفون 8) اپل بپردازیم. بنابراین با موبایل کمک همراه باشید.

مقدمه‌ای در رابطه با iPhone 8 (آیفون 8) اپل

آیفون های اپل گوشی های بسیار با کیفیت و پرطرفداری هستند که از سال 2007 تاکنون هر سال نسخه های جدید آن ها از سوی اپل روانه بازار شده است. با توجه به اینکه اولین iPhone در سال 2007 روانه بازار شده بود و هم اکنون در سال 2017 به سر می‌بریم، مشخص است که امسال نسل دهم از سری آیفون های اپل رونمایی می‌شود. بنابراین اپل قرار است دهمین سالگرد معرفی آیفون هایش را جشن بگیرد!

بیشتر بخوانید: تعمیرات موبایل

با توجه به این مسئله و همچنین انتقادهایی زیادی که از آیفون های چند سال اخیر اپل مبنی بر بهره‌مندی از یک ظاهر نسبتا یکسان و مشابه شده است، پیش بینی می‌شود که آیفون های جدید و سال 2017 اپل از طراحی کاملا منحصر به فردی بهره‌مند شوند و یکی از این آیفون ها با نام iPhone 8 (آیفون 8) معرفی گردد. در این مقاله قصد داریم که به معرفی کامل iPhone 8 (آیفون 8) اپل پرداخته و در مورد آیفون های 2017 کوپرتینویی ها صحبت کنیم. با موبایل کمک همراه باشید.

معرفی کامل iPhone 8

اپل از چند آیفون و با چه نام هایی رونمایی می‌کند؟

در مورد تعداد و همچنین نامگذاری آیفون های جدید اپل صحبت های زیادی به میان آمده است. برخی از منابع عقیده دارند که اپل طبق روالی که طی می‌کرده است، آیفون های جدیدش را با نام های اختصاصی iPhone 7S (آیفون 7 اس) و iPhone 7S Plus (آیفون 7 اس پلاس) معرفی می‌کند و هیچ تغییری در این زمینه در آیفون های سال 2017 کوپرتینویی ها ایجاد نخواهد شد!

در سمت مقابل برخی منابع دیگر عقیده دارند که اپل به دلیل اینکه امسال از دهمین سری آیفون هایش پرده برداری می‌کند، نام آن‌ها را هم با یک جهش به iPhone 8 (آیفون 8) و iPhone 8 Plus (آیفون 8 پلاس) تغییر خواهد داد. اما شایعه دیگری که بیشتر از دو مورد فوق محتمل است مربوط به رونمایی از سه آیفون از سوی اپل می‌شود! طبق این شایعات اپل امسال از دو آیفون به عنوان جایگزین های آیفون 7 و آیفون 7 پلاس رونمایی خواهد کرد که احتمالا iPhone 7S (آیفون 7 اس) و iPhone 7S Plus (آیفون 7 اس پلاس) نام خواهند داشت، اما یک آیفون سوم هم از سوی اپل به دلیل ده ساله شدن این سری از محصولاتش معرفی می‌شود که ظاهرا این محصول iPhone 8 (آیفون 8) نامگذاری خواهد شد.

معرفی کامل iPhone 8

البته برخی منابع دیگر هم عقیده دارند که ممکن است اپل سه آیفون خود را با نام های iPhone 8 (آیفون 8 )، iPhone 8 Plus (آیفون 8 پلاس) و iPhone X (آیفون ایکس) معرفی کند که در این شرایط آیفون 8 و آیفون 8 پلاس نسخه های جایگزین آیفون 7 و آیفون 7 پلاس هستند و آیفون ایکس (iPhone X) نسخه برتر سری آیفون هایش اپل خواهد بود که به مناسبت دهمین سالگرد آیفون هایش رونمایی می‌شود.

به نظر ما و با توجه به شایعات اخیر، رونمایی از سه آیفون محتمل‌تر از سایر موارد و حالت های عنوان شده است. ضمنا ما عقیده داریم به احتمال زیاد این سه آیفون به ترتیب iPhone 7S (آیفون 7 اس)، iPhone 7S Plus (آیفون 7 اس پلاس) و iPhone 8 (آیفون 8) نامگذاری می‌شوند. نظر شما در مورد این مسئله چگونه است؟

بیشتر بخوانید: تعمیرات اپل 

تعمیرات اپل

زمان عرضه iPhone 8 (آیفون 8) و سایر نسخه های جدید آیفون 2017

اپل از سال 2012 تاکنون هر بار در ماه سپتامبر از آیفون های جدیدش رونمایی کرد. پیش‌ بینی می‌کنیم که همین روند در سال 2017 هم طی شود و طی ماه سپتامبر امسال شاهد معرفی iPhone 8 (آیفون 8)، iPhone 7S (آیفون 7 اس) و iPhone 7S Plus (آیفون 7 اس پلاس) باشیم. اگرچه هر سه آیفون جدید اپل احتمالا در یک رویداد و یک روز معرفی می‌شوند، اما شایعات و خبرهای اخیر حاکی از آن است که زمان عرضه آن ها متفاوت خواهد بود.

معرفی کامل iPhone 8

بنا به گزارش های اخیر اپل قصد دارد آیفون 7 و آیفون 7 پلاس را طبق روال گذشته در همان ماه سپتامبر روانه بازار سازد، اما iPhone 8 (آیفون 8) احتمالا با کمی تاخیر و در ماه اکتبر روانه بازار می‌شود. بنابراین به احتمال زیاد علیرغم اینکه سه آیفون جدید اپل در یک بازه زمانی رونمایی می‌شوند، در یک بازه زمانی عرضه نخواهند شد.

قیمت iPhone 8 (آیفون 8) و سایر نسخه های جدید آیفون 2017

از آنجایی که iPhone 7S (آیفون 7 اس) و iPhone 7S Plus (آیفون 7 اس پلاس) احتمالا از نظر سخت افزاری و قابلیت در مقایسه باiPhone 8  (آیفون 8) ضعیف تر هستند، جای تعجبی ندارد که قیمت آن ها هم با این آیفون متفاوت باشد. طبق گزارش ها اپل آیفون 7 اس (iPhone 7S) را با قیمت مشابه آیفون 7 در سال گذشته یعنی برابر با 649 دلار عرضه خواهد کرد. روند مشابه برای آیفون 7 اس پلاس (iPhone 7S Plus) هم طی می‌شود و این آیفون با قیمت مشابه آیفون 7 سال گذشته اپل یعنی چیزی در حدود 769 دلار روانه بازار خواهد شد.

معرفی کامل iPhone 8

اما قیمت iPhone 8 (آیفون 8) چگونه خواهد بود؟ طبق گزارش ها احتمالا iPhone 8 (آیفون 8) حداقل 100 دلار از آیفون 7 اس پلاس (iPhone 7S Plus) گران قیمت تر خواهد بود. طبق گزارش های اخیر اپل قصد دارد آیفون 8  را با قیمتی در حدود 1،100 دلار روانه بازار کند که مطمئنا یک قیمت بسیار نجومی خواهد بود. برای مقایسه جالب است بدانید که گلکسی اس 8 پلاس (Galaxy S8 Plus) قیمتی در حدود 825 دلار دارد! این مقایسه می‌تواند تا حدی قیمت احتمالا نجومی iPhone 8 (آیفون 8) را در ذهن شما تداعی کند.

بیشتر بخوانید: تعمیر موبایل

صفحه نمایش و ابعاد iPhone 8 (آیفون 8) و سایر نسخه های جدید آیفون 2017

مسئله بعدی که می‌خواهیم در مورد iPhone 8 (آیفون 8) و سایر نسخه های جدید آیفون به آن اشاره کنیم مربوط به اندازه صفحه نمایش و ابعاد آن ها می‌شود. طبق گزارش ها احتمالا صفحه نمایش iPhone 8 (آیفون 8) از iPhone 7S Plus (آیفون 7 اس پلاس) هم بزرگ تر خواهد بود. آقای مینگ چی کو (Ming Chi Kuo) از تحلیلگران شناخته شده حوزه موبایل و آیفون هایش اپل عقیده دارد که iPhone 8 (آیفون 8) به صفحه نمایشی 5.8 اینچی مجهز می‌شود که از انحنای ظریف 2.5D هم بهره‌مند خواهد بود. همچنین وی عقیده دارد که اپل نمایشگر iPhone 8 (آیفون 8) را از نوع آمولد (AMOLED) در نظر گرفته است. بنابراین iPhone 8 (آیفون 8) یک فبلت کامل خواهد بود.

معرفی کامل iPhone 8

اما با وجود این مسئله، گفته می‌شود که ابعاد و اندازه iPhone 8 (آیفون 8) از ابعاد iPhone 7S Plus (آیفون 7 اس پلاس) کوچک تر خواهد بود! اما این امر چگونه امکانپذیر است؟ همانطور که در عکس فوق مشاهده می‌کنید، پیش بینی ها حاکی از آن است که اپل صفحه نمایش iPhone 8 (آیفون 8) را به صورت طراحی می‌کند که تقریبا کل پنل جلویی دستگاه را در بر خواهد گرفت. برای انجام این کار اپل دکمه هوم (Home) یا همان تاچ آیدی (Touch ID) دستگاه را از پنل جلویی آن حذف خواهد کرد و همچنین بخش فوقانی و بالای نمایشگر را هم حذف می‌کند. بدین ترتیب صفحه نمایش iPhone 8 (آیفون 8) شبیه به نمایشگر گوشی هایی مثل گلکسی اس 8 یا الجی جی 6 خواهد شد.

بیشتر بخوانید: تعمیر آیفون

اما اندازه و نوع نمایشگر iPhone 7S Plus (آیفون 7 اس پلاس) و iPhone 7S (آیفون 7 اس) چگونه خواهد بود؟ ظاهرا نمایشگر این دو آیفون برخلاف iPhone 8 (آیفون 8) از نوع LCD در نظر گرفته می‌شود. همچون گذشته آیفون 7 اس (iPhone 7S) به نمایشگری 4.7 اینچی مجهز خواهد شد و آیفون 7 اس پلاس (iPhone 7S Plus) هم به نمایشگری 5.5 اینچی تجهیز می‌شود. همچنین این آیفون ها احتمالا مثل آیفون های قبلی اپل از دکه هوم در زیر نمایشگر بهره‌مند می‌شوند و سبک طراحی خاص و لبه تا لبه (Edge to Edge) نمایشگر iPhone 8 (آیفون 8) را به همراه ندارند.

تعمیرات اپل

سرنوشت دکمه هوم و تاچ آیدی iPhone 8 (آیفون 8) چه می‌شود؟

همانطور که در بخش فوق اشاره کردیم، طبق گزارش های فعلی اپل قصد دارد iPhone 8 (آیفون 8) را به صفحه نمایش لبه تا لبه (Edge to Edge) مجهز کند که تقریبا کل پنل جلویی دستگاه را در بر خواهد گرفت و منجر به حذف دکمه فیزیکی هوم و تاچ آیدی دستگاه می‌شود. اما اگر این امر صورت پذیرد، اپل چه برنامه ای برای دکمه فیزیکی هوم و تاچ آیدی iPhone 8 (آیفون 8) خواهد داشت؟

معرفی کامل iPhone 8

ظاهرا اپل مثل سامسونگ عملکرد دکمه هوم را به صورت لمسی در بخش زیرین نمایشگر iPhone 8 (آیفون 8) شبیه سازی می‌کند. بنابراین دکمه هوم به طور ادغام شده با صفحه نمایش دستگاه ارائه می‌شود، اما سرنوشت اسکنر انگشت دستگاه یا همان تاچ آیدی در پاره ای از ابهامات قرار دارد! در این راستا 4 پیش بینی صورت گرفته و هر روز شایعات زیادی در مورد آن ها ارائه می‌شود. این 4 پیش بینی مرتبط با اسکنر انگشت یا تاچ آیدی iPhone 8 (آیفون 8) به شرح زیر هستند:

  • اسکنر انگشت iPhone 8 (آیفون 8) با صفحه نمایش ادغام می‌شود: در این پیش بینی که مدت هاست شایعات زیادی در مورد آن می‌شنویم، تصور بر آن است که صفحه نمایش iPhone 8 (آیفون 8) قابلیت اسکن انگشت کاربر را هم خواهد داشت. یعنی نمایشگر این دستگاه با تاچ آیدی آن ادغام می‌شود و صاحب iPhone 8 (آیفون 8) با لمس نمایشگر آن قادر به آنلاک دستگاه خواهد بود. با این حال گزارش های اخیر از عدم موفقیت اپل در پیاده سازی صحیح و بی عیب و نقص این تکنولوژی خبر داده‌اند.
  • اسکنر انگشت iPhone 8 (آیفون 8) در پنل پشتی دستگاه تعبیه می‌شود: در این پیش بینی تصور بر آن است که تاچ آیدی یا اسکنر انگشت آیفون 8 به پنل پشتی آن منتقل می‌شود. یعنی دقیقا مشابه با سبکی که امسال سامسونگ در دو گوشی گلکسی اس 8 و اس 8 پلاس از آن ها استفاده کرد.
  • اسکنر انگشت iPhone 8 (آیفون 8) در دکمه پاور آیفون تعبیه خواهد شد: در این پیش بینی تصور بر آن است که اسکنر انگشت iPhone 8 (آیفون 8) در داخل دکمه پاور دستگاه تعبیه گردد. یعنی دقیقا مشابه با حالتی که سونی در گوشی های اخیر و پرچمدارنش از آن استفاده کرده است.
  • اسکنر انگشت iPhone 8 (آیفون 8) به کل از دستگاه حذف می‌شود: یکی دیگر از شایعاتی که در مورد اسکنر انگشت یا تاچ آیدی iPhone 8 (آیفون 8) وجود دارد، حاکی از آن است که اپل آیفون 8 را کاملا مبتنی بر تکنولوژی های جدیدتر نظیر تشخیص چهره استوار می‌کند و بدین ترتیب اسکنر انگشت را به کل از دستگاه حذف خواهد کرد.

معرفی کامل iPhone 8

بنابراین شایعات زیادی در مورد اسکنر انگشت یا همان تاچ آیدی iPhone 8 (آیفون 8) منتشر شده است. به نظر ما اپل امسال در طراحی iPhone 8 (آیفون 8) تمام توان خود را بکار می‌گیرد تا نوآور بودن خود و پتانسیل بالایش برای رقابت با شرکت های رقیبی مثل سامسونگ را به تصور بکشد. بنابراین پیش بینی می‌کنیم که اپل به هر نحو ممکن تکنولوژی ادغام تاچ آیدی با نمایشگر را در iPhone 8 (آیفون 8) پیاده سازی کند. نظر شما در رابطه با این مسئله چگونه است؟ آیا صفحه نمایش آیفون 8  می‌تواند قابلیت اسکن انگشت کاربر را داشته باشد یا برای دیدن این تکنولوژی باید یک سال دیگر منتظر بمانیم؟

بیشتر بخوانید: تعمیرات تخصصی آیفون

قابلیت تشخیص چهره در آیفون 8 (iPhone 8)

از دیگر ویژگی های احتمالی و مهمی که در iPhone 8 (آیفون 8) شاهد آن خواهیم بود، می‌توان به قابلیت تشخیص چهره اشاره کرد. همانطور که در بخش قبل اشاره کردیم، این احتمال وجود دارد که اسکن چهره کاربر در iPhone 8 (آیفون 8) تنها راه عبور از قفل صفحه نمایش آن (به غیر از کد عددی) باشد.

معرفی کامل iPhone 8

برخی منابع خبری عقیده دارند که اسکنر تشخیص چهره ای که اپل برای بکارگیری در آیفون 8 توسعه داده بسیار دقیق عمل می‌کند و حتی قدرتمندتر از اسکنر 3D گلکسی اس 8 است. بنابراین یکی دیگر از ویژگی های جالب و احتمالی iPhone 8 (آیفون 8) مربوط به تجهیز آن به قابلیت تشخیص چهره می‌شود.

دوربین iPhone 8 (آیفون 8) و تکنولوژی واقعیت افزوده (Augmented Reality)

دوربین اصلی iPhone 8 (آیفون 8) به احتمال بسیار زیاد از دو سنسور تشکیل می‌شود که به صورت عمودی در گوشه سمت چپ و بالای پنل پشتی دستگاه واقع می‌شوند. احتمالا همین دوربین در iPhone 7S Plus (آیفون 7 اس پلاس) اپل هم به کار خواهد رفت، اما شاید iPhone 7S (آیفون 7 اس) به دوربینی واحد مجهز شود. یکی از ویژگی های خاص و احتمالا منحصر به فردی که دوربین iPhone 8 (آیفون 8) ارائه می‌کند هم پشتیبانی آن از تکنولوژی و معیارهای واقعیت افزوده است!

معرفی کامل iPhone 8

اپل تاکنون بودجه زیادی را بر روی واقعیت افزوده سرمایه گذاری کرده و آقای تیم کوک هم بار ها و بارها به علاقه خود به این تکنولوژی و آینده روشن آن اشاره کرده است. بنابراین به احتمال بسیار زیاد دوربین اصلی iPhone 8 (آیفون 8) از تکنولوژی های خاصی بهره می‌برد که با واقعیت افزوده ارتباط دارند. البته نباید انتظار داشته باشیم که واقعیت افزوده در iPhone 8 (آیفون 8) معجزه کند، اما در هر صورت اپل یا از تکنولوژی استفاده نمی‌کند یا اگر از آن استفاده کند به بهترین شکل ممکن این کار را انجام می‌دهد!

تعمیرات اپل

جنس بدنه آیفون 8 (iPhone 8) و پشتیبانی از شارژ بیسیم

آیفون هایش اپل تا به امروز قابلیت پشتیبانی از شارژ بیسیم را ارائه نمی‌کنند و این مسئله یکی از نقاط ضعف آیفون ها در مقایسه با سایر پرچمداران اندرویدی محسوب می‌شود. اما با توجه به شایعات احتمالا iPhone 8 (آیفون 8) از بدنه ای خاص و شیشه ای بهره می‌شود که امکان پشتیبانی از تکنولوژی شارژ بیسیم را برای دستگاه به ارمغان می‌آورد. این ویژگی هم احتمالا از جمله ویژگی های جالب و اختصاصی iPhone 8 (آیفون 8) خواهد بود.

معرفی کامل iPhone 8

همچنین برخی شایعات حاکی از آن هستند که آیفون 8 از قابلیت شارژ سریع هم پشتیبانی خواهد کرد. پیش بینی می‌کنیم که از این نظر سبک طراحی iPhone 8 (آیفون 8) با دو آیفون دیگر اپل یعنی iPhone 7S (آیفون 7 اس) و iPhone 7S Plus (آیفون 7 اس پلاس) یکسان باشد، یعنی پنل پشتی این دو آیفون هم شیشه‌ای طراحی شود و هر دو دستگاه از قابلیت شارژ بیسیم پشتیبانی کنند.

بیشتر بخوانید: تعمیرات تخصصی اپل

رم و تراشه iPhone 8 (آیفون 8) و سایر نسخه های جدید آیفون

شکی در این مسئله وجود ندارد که آیفون 8 و همچنین دو آیفون دیگر و جدید اپل در مقایسه با آیفون های سال 2016 کوپرتینویی ها قدرتمندتر طراحی می‌شوند. به احتمال بسیار زیاد، اپل در هر سه آیفون جدیدش شامل iPhone 7S (آیفون 7 اس)، iPhone 7S Plus (آیفون 7 اس پلاس) و iPhone 8 (آیفون 8) از تراشه A11 استفاده خواهد کرد که به مراتب از تراشه A10 قدرتمندتر خواهد بود و به پردازنده مرکزی چهار هسته‌ای مجهز است. همچنین از نظر رم هم پیش‌بینی می‌کنیم که ظرفیت رم آیفون های جدید اپل به مقدار 1 گیگابایت افزایش یابد.

معرفی کامل iPhone 8

بنابراین احتمالا سه آیفون جدید و سال 2017 اپل از رم 3 گیگابایتی بهره‌مند خواهند شد. البته در این بین تصور تجهیز iPhone 8 (آیفون 8) به رم 4 گیگابایتی هم چندان عجیب به نظر نمی‌رسد. شاید اپل تمایل داشته باشد مابین تراشه و رم iPhone 8 (آیفون 8) و دو آیفون دیگرش هم تغییراتی ایجاد کند و در همین راستا iPhone 8 (آیفون 8) را به رمی 4 گیگابایتی مجهز سازد.

بیشتر بخوانید: مرکز تعمیرات موبایل

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به معرفی کامل iPhone 8 (آیفون 8) و شایعات مربوط به این محصول پرداختیم. لطفا شما هم نظرات و پیش بینی های خود در مورد آیفون های جدید سال 2017 اپل را از طریق بخش نظرات همین مقاله با ما و سایر دوستانتان به اشتراک بگذارید.

بیشتر بخوانید:

قیمت قاب پشت iPhone 8 Plus

قطعات گوشی آیفون 8

دوربین اصلی iPhone X

تعمیرات موبایل

نظرات کاربران (2)

guest
2 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
alibonak
alibonak
6 سال گذشته

سلام دوستان
یه سوال برای من پیش اومده که جوابشو نمیدونم اگه امکان داره لطفا کمک کنید در آیفون ۸پلاس یه دمو پخش شده که با دوربین گوشی میشه یه بازی مجازی انجام داد یا به سمت آسمون بگیری و جزئیات ستاره رو دید ؟ حالا این یه برنامه اس که باید نصب کنم یا روی گوشی هست چون هرچقدر گشتم پیدا نکردم ممنون میشم راهنماییم کنید

ali
ali
6 سال گذشته

سلام دوستان
یه سوال برای من پیش اومده که جوابشو نمیدونم اگه امکان داره لطفا کمک کنید در آیفون ۸پلاس یه دمو پخش شده که با دوربین گوشی میشه یه بازی مجازی انجام داد یا به سمت آسمون بگیری و جزئیات ستاره رو دید ؟ حالا این یه برنامه اس که باید نصب کنم یا روی گوشی هست چون هرچقدر گشتم پیدا نکردم ممنون میشم راهنماییم کنید