جالب ترین ترفند های اینستاگرام برای ارسال حرفه‌ای عکس

جالب ترین ترفند های اینستاگرام برای ارسال حرفه‌ای عکس

اینستاگرام به عنوان یکی از محبوب ترین اپلیکیشن های موبایل در حوزه شبکه های اجتماعی، ترفند های متعددی را به همراه دارد. در این مقاله ما قصد داریم به آموزش 6 نمونه از جالب ترین ترفند های اینستاگرام بپردازیم. بنابراین با موبایل کمک همراه باشید.

مقدمه‌ای در رابطه با جالب ترین ترفند های اینستاگرام

اینستاگرام توانسته طی چند سال اخیر به شدت در بین کاربران محبوب شود. هم اکنون افراد زیادی از اینستاگرام استفاده می‌کنند و روز به روز هم شاهد افزایش کاربران و همچنین قابلیت های این اپلیکیشن هستیم. اینستاگرام ترفند های زیادی دارد که بدون تردید کاربران حرفه ای این برنامه با آن ها آشنایی دارند، اما به نظر شما جالب ترین ترفند های اینستاگرام برای اشتراک گذاری بهتر عکس ها کدامند؟

بیشتر بخوانید: تعمیرات موبایل

ما در این مقاله قصد داریم به 6 نمونه از جالب ترین ترفند های اینستاگرام برای پست حرفه ای تر عکس ها اشاره داشته باشیم. چنانچه در رابطه با هر یک از موارد نام برده شده نیاز به اطلاعات بیشتری داشتید، می‌توانید ضمن تماس با کارشناسان واحد پشتیبانی موبایل کمک از آن ها راهنمایی بخواهید. با ما همراه باشید.

ترفند اول: تغییر شدت فیلتر یا افکت عکس ها

جالب ترین ترفند های اینستاگرام برای ارسال حرفه‌ای عکس

حتما با قابلیت فیلترگذاری یا اعمال افکت بر روی عکس های اینستاگرام آشنا هستید. اینستاگرام بعد از انتخاب عکس از جانب کاربر، فیلتر های از پیش تعیین شده ای را ارائه می‌کند و به کاربر این امکان را می‌دهد که هر فیلتر مورد نظرش را بر روی عکس خود اعمال کند. اما آیا می‌دانید که شدت این فیلتر ها قابل تنظیم است؟ یعنی شما می‌توانید شدت یک فیلتر بر روی عکس خود را کم یا زیاد کنید. برای انجام این کار زمانی که فیلتر مورد نظرتان را انتخاب کردید، یک بار دیگر بر روی همان فیلتر ضربه لمسی بزنید تا نواری مثل عکس فوق نمایان شود. حالا با کشیدن انگشت خود بر روی این نوار می‌توانید شدت اعمال فیلتر بر روی عکس انتخاب شده را تغیر دهید. بدون تردید این ویژگی یکی از جالب ترین ترفند های اینستاگرام محسوب می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه ویرایش تصاویر در اینستاگرام از مقاله آموزش ویرایش تصاویر و استفاده از فیلتر و افکت در اینستاگرام استفاده کنید.

ترفند دوم: مقایسه سریع عکس ادیت شده با نسخه اورجینال

جالب ترین ترفند های اینستاگرام برای ارسال حرفه‌ای عکس

یکی دیگر از ترفند های اینستاگرام که بسیاری از کاربران چندان با آن آشنایی ندارند، مربوط به امکان مقایسه آنی و سریع عکس ادیت شده با نسخه اورجینال آن می‌شود. این ترفند بهترین روش موجود برای فهمیدن این مسئله است که آیا ادیت و فیلتر های شما منجر به زیباتر شدن عکس شده‌اند یا شرایطی بدتر را برای آن به وجود آورده‌اند!

برای استفاده از این ترفند کافیست که در صفحه انتخاب فیلتر و بعد از انجام تغییرات مورد نظرتان، انگشت خود را بر روی عکس پیش نمایش شده قرار داده و کمی نگه دارید. در این شرایط نسخه اورجینال عکس نمایش داده می‌شود. کافیست انگشت خود را از روی نمایشگر بردارید تا بار دیگر نسخه ادیت شده عکس نمایش داده شود و با تکرار این کار شما دائما مقایسه سریعی مابین عکس ادیت شده و نسخه اورجینال آن خواهید داشت. این قابلیت هم یکی دیگر از جالب ترین ترفند های اینستاگرام برای اشتراک گذاری عکس ها محسوب می‌شود.

بیشتر بخوانید: نمایندگی تعمیر آیفون

ترفند سوم: مدیریت چینش فیلتر های پیش فرض عکس اینستاگرام

جالب ترین ترفند های اینستاگرام برای ارسال حرفه‌ای عکس

اینستاگرام فیلتر های زیادی دارد که تعداد آن ها در حدود 40 عدد است. مطمئنا هر کاربر با توجه به سلیقه شخصی خود به فیلتر های خاصی علاقمندی بیشتری دارد و شاید برخی دیگر از فیلتر ها ی اینستاگرام را هیچوقت استفاده نکند. پس چقدر خوب می‌شد اگر می‌توانستیم لیست فیلتر های پیش فرض اینستاگرام را شخصی سازی کنیم و فیلتر هایی که بیشتر از آن ها استفاده می‌کنیم را به ابتدای لیست فیلتر ها بیاوریم و فیلتر هایی که از نظرمان جالب نیستند را از لیست فیلتر های پیش فرض اینستاگرام خود حذف کنیم!

خوشبختانه انجام این کار امکانپذیر است! برای مدیریت چینش فیلتر های پیش فرضی که توسط اینستاگرام ارائه شده است، ابتدا آیکون ارسال یک پست جدید در اینستاگرام را لمس و یک عکس را به عنوان نمونه انتخاب کنید. در این شرایط به صفحه انتخاب فیلتر هدایت می‌شوید و لیستی از فیلتر های پیش فرض اینستاگرام در بخش زیرین صفحه برایتان نمایش داده می‌شوند. با کشیدن انگشت خود به سمت چپ به انتهای لیست فیلتر ها بروید. مشاهده خواهید کرد که یک گزینه با عنوان Manage در این قسمت قرار دارد. این گزینه را لمس کنید. حالا می‌توانید چینش فیلتر های اینستاگرام را تغییر دهید و دقیقا انتخاب کنید که دوست دارید کدام فیلتر ها در لیست نمایش داده شوند و کدامیک از لیست حذف شوند.

ترفند چهارم: ارسال همزمان چند عکس در یک پست

جالب ترین ترفند های اینستاگرام برای ارسال حرفه‌ای عکس

یکی دیگر از ترفند های اینستاگرام که تقریبا به تازگی شاهد ارائه آن هستیم، مربوط به امکان ارسال همزمان چند عکس در قالب یک پست می‌شود. این کار به دو شیوه قال انجام است. در اولین روش شما باید عکس های خود را به صورت کلاژ ایجاد کنید، اما در روش دوم نیازی به انجام این کار وجود ندارد و شما می‌توانید چند عکس مستقل را به صورت یک اسلایدشو در یک پست ارسال کنید. کاربران با دیدن آن پست و کشیدن انگشت خود بر روی نمایشگر می‌توانند مابین عکس های مختلف پست شما جهش داشته باشند. برای راهنمایی دقیق در مورد نحوه انجام این کار در اینستاگرام از مقاله “آموزش ارسال همزمان چند عکس و ویدیو در اینستاگرام multi photos استفاده کنید.

ترفند پنجم: حذف پست های پیش نویس شده

اینستاگرام قابلیتی تحت عنوان Draft به معنای “پیش نویس” کردن را ارائه می‌کند که به موجب آن کاربر می‌تواند در حین انجام مراحل ارسال یک پست جدید، ناگهان از آن خارج شده و بعدا از همان مرحله شروع به ادامه ادیت و ارسال پست مورد نظرش کند. این قابلیت دقیقا مثل قابلیت پیش نویس شدن پیام در تلگرام یا پیش نویس شدن متن ایمیل در برنامه های ایمیل است. برای آشنایی بهتر با این ویژگی اینستاگرام از مقاله “آموزش پیش نویس کردن پست اینستاگرام (Draft)” استفاده کنید. اگرچه قابلیت پیش نویس یا Draft پست های اینستاگرام بسیار کاربردی است، اما در برخی شرایط ممکن است لیست عظیم و آزاردهنده‌ای از پست های پیش نویس شده در اینستاگرام شما نمایان شوند! در این شرایط باید چه کرد؟

جالب ترین ترفند های اینستاگرام برای ارسال حرفه‌ای عکس

خوشبختانه اینستاگرام این قابلیت را در اختیار کاربران قرار داده تا لیست پست های پیش نویس یا Draft شده خود را مدیریت و مواردی که به آن ها نیاز ندارند را از این لیست حذف کنند. برای انجام این کار ابتدا آیکون ارسال پست جدید در اینستاگرام را لمس کنید تا لیست عکس های موجود در گالری شما نمایان شود. در بالای تصاویر گالری بخش Draft یا پیش نویس را مشاهده خواهید کرد. در گوشه سمت راست و بالای بخش Draft یک گزینه با عنوان Manage وجود دارد. این گزینه را لمس کنید. حالا گزینه Edit را از گوشه سمت راست و بالای صفحه انتخاب کنید. عکس هایی که تمایل دارید از بخش پیش نویس یا Draft حذف شوند را انتخاب کنید. سپس گزینه Done را انتخاب کنید و در پنجره پاپ آپ نمایان شده هم گزینه Discard را انتخاب نمایید. به همین سادگی پست های مورد نظرتان از لیست پست های پیش نویس شده اینستاگرام حذف می‌شود. این قابلیت هم بی شک یکی از جالب ترین ترفند های اینستاگرام است.

بیشتر بخوانید: مرکز تعمیرات موبایل سامسونگ

ترفند ششم: ارسال عکس به صورت خصوصی از طریق دایرکت

جالب ترین ترفند های اینستاگرام برای ارسال حرفه‌ای عکس

ترفند بعدی که احتمالا اغلب شما با آن آشنا هستید، مربوط به امکان ارسال عکس به صورت خصوصی از طریق دایرکت می‌شود. تصور کنید که تمایل دارید یک عکس را به صورت خصوصی برای یک کاربر خاص اینستاگرام ارسال کنید و سایر کاربران قادر به مشاهده آن نباشند. در این شرایط کافیست که عکس مد نظرتان را از طریق دایرکت برای مخاطبتان ارسال نمایید. قابلیت ارسال عکس به صورت خصوصی از طریق دایرکت به دلیل کارایی زیاد می‌تواند یکی از جالب ترین ترفند های اینستاگرام باشد.

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به آموزش 6 نمونه از جالب ترین ترفند های اینستاگرام در راستا اشتراک گذاری عکس پرداختیم. چنانچه در رابطه با هر یک از موارد نام برده شده نیاز به اطلاعات بیشتری داشتید، می‌توانید ضمن تماس با کارشناسان واحد پشتیبانی موبایل کمک از آن ها راهنمایی بخواهید.

بیشتر بخوانید:

قیمت شیشه iPhone 6s

قیمت ال سی دی سامسونگ A7 2018

قطعات گوشی Samsung A20s

تعمیرات موبایل

منبع howtogeek

نظرات کاربران (1)

guest
1 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
آرمان
آرمان
5 سال گذشته

سلام
این مورد رو هم بنده اضافه می کنم، با استفاده از My-Official.ir می توان چندین لینک را در بیو اینستاگرام وارد کرد.
(از مدیریت درخواست دارم آموزشی رو در خصوص کار با این سرویس برای افراد مبتدی ارائه کنند)