بهترین ویدیو پلیر اندروید کدام است؟ معرفی ۱۰ ویدیو پلیر برتر

بهترین ویدیو پلیر اندروید کدام است؟ معرفی 10 ویدیو پلیر برتر

پخش ویدیو در گوشی و تبلت های اندرویدی می‌تواند از طریق اپلیکیشن های مختلفی انجام شود که اصطلاحا به این اپلیکیشن ها ویدیو پلیر (Video Player) گفته می‌شود. در این مقاله قصد داریم در رابطه با بهترین ویدیو پلیر اندروید صحبت کنیم و 10 ویدیو پلیر برتر اندروید را معرفی کنیم. با موبایل کمک همراه باشید.

مقدمه‌ای در رابطه با بهترین ویدیو پلیر اندروید

تماشا کردن ویدیو و فیلم در گوشی و تبلت می‌تواند بسیار لذت بخش باشد. این موضوع به ویژه در شرایطی که شما بیش از اندازه اهل فیلم دیدن باشید، محسوس تر می‌شود. برای پخش ویدیو و فیلم در اندروید می‌توان از برنامه های مختلفی استفاده کرد که اصطلاحا با آن ها ویدیو پلیر یا پخش کننده ویدیو گفته می‌شود. اما به نظر شما در بین تمام ویدیو پلیر های موجود، کدام مورد می‌تواند بهترین ویدیو پلیر اندروید باشد؟

در این مقاله قصد داریم در رابطه با بهترین ویدیو پلیر اندروید صحبت کنیم و در همین راستا 10 نمونه از بهترین ویدیو پلیر های موجود برای گوشی و تبلت های اندرویدی را نام برده و لینک دانلود هر یک را هم ارائه کنیم. چنانچه در رابطه با هر یک از ویدیو پلیر های معرفی شده نیاز به اطلاعات بیشتری داشتید، می‌توانید ضمن تماس با کارشناسان موبایل کمک از آن ها راهنمایی بخواهید. با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید: تعمیرات موبایل

بهترین ویدیو پلیر اندروید : برنامه AC3 Player

بهترین ویدیو پلیر اندروید کدام است؟ معرفی 10 ویدیو پلیر برتر

اگر با کدک ها آشنایی داشته باشید، می‌دانید که کدک AC3 برای اندروید دردسرساز می‌شود. ویدیو پلیر AC3 Player به منظور رفع این مشکل توسعه یافته و همانطور که از نامش مشخص شده، پشتیبانی از کدک AC3 را ارائه می‌کند. این ویدیو پلیر رابط کاربری بسیار ساده ای دارد و بهترین ویژگی آن مربوط به پشتیبانی از کدک های مختلف بدون نیاز به دانلود و نصب پلاگین های خاص می‌شود. در این برنامه آپشن های مختلفی برای تنظیم و شخصی سازی نحوه نمایش ویدیو ها ارائه شده است. قابلیت هایی مثل امکان تنظیم نرخ فریمی ویدیو ها، امکان مشاهده زیرنویس فیلم ها، امکان کنترل و تنظیم سرعت پخش ویدیو، امکان ایجاد تایمر خواب و غیره برخی از ویژگی های اصلی برنامه AC3 Player به شمار می‌روند. بنابراین این برنامه می‌توانید کاندیدی برای انتخاب به عنوان بهترین ویدیو پلیر اندروید باشد.

دانلود ویدیو پلیر AC3 Player از گوگل پلی استور

دانلود AC3 Player از مایکت

بهترین ویدیو پلیر اندروید : برنامه All Cast

برنامه All Cast یک ویدیو پلیر قدرتمند است که با هدف اشتراک گذاری و آینه کردن محتوای گوشی در تلویزیون از طریق گجت های متنوعی مثل کروم کست (Chromecast)، اپل تی وی (Apple TV)، روکو (Roku)، ایکس باکس 360 (Xbox 360)، ایکس باکس وان (Xbox One) و غیره طراحی شده است. این ویدیو پلیر علاوه بر ویدیو از فایل های مدیای دیگر هم پشتیبانی می‌کند و هم اکنون به یکی از با ثبات ترین و قابل اعتمادترین ویدیو پلیر های اندرویدی تبدیل شده است. این برنامه به صورت رایگان قابل دانلود است اما در این شرایط شما محدودیت پخش ویدیوی 5 دقیقه‌ای خواهید داشت و برای رفع این محدودیت باید با پرداخت هزینه ای در حدود 5 دلار نسخه پرو یا پیشرفته آن را خریداری کنید.

دانلود ویدیو پلیر All Cast از گوگل پلی استور

دانلود All Cast از مایکت 

بهترین ویدیو پلیر اندروید : برنامه BSPlayer

بهترین ویدیو پلیر اندروید کدام است؟ معرفی 10 ویدیو پلیر برتر

برنامه BSPlayer یکی از ویدیو پلیر های قدیمی ارائه شده برای سیستم عامل اندروید است که طرفداران زیادی داشته و مطمئنا پتانسیل لازم برای انتخاب به عنوان بهترین ویدیو پلیر اندروید را دارد. این ویدیو پلیر از قابلیت دیکدینگ چند هسته‌ای، پخش تسریع شده از طریق سخت افزار، امکان پخش از طریق شبکه (DLNA) و بسیاری از ویژگی های دیگر پشتیبانی به عمل می‌آورد. ضمنا با استفاده از برنامه BSPlayer به سادگی می‌توانید از مشاهده زیرنویس به همراه فیلم لذت ببرید. یکی دیگر از ویژگی های بسیار جالب این ویدیو پلیر مربوط به توانایی آن در پخش فایل های ویدیویی فشرده سازی شده خلاصه می‌شود. برنامه مذکور به صورت رایگان عرضه شده و قابل دانلود است اما در این شرایط تبلیغات درون برنامه ای آن کمی آزاردهنده هستند. برای خلاص شدن از شر این تبلیغات می‌توانید هزینه ای در حدود 5.8 دلار را صرف و نسخه پرو برنامه BSPlayer را خریداری کنید.

دانلود ویدیو پلیر BSPlayer از گوگل پلی استور

دانلود BSPlayer از مایکت 

بیشتر بخوانید: تعمیرات آیفون 

بهترین ویدیو پلیر اندروید : برنامه Kodi

بهترین ویدیو پلیر اندروید کدام است؟ معرفی 10 ویدیو پلیر برتر

برنامه Kodi یا XBMC یکی دیگر از ویدیو پلیر های پرطرفدار موجود برای اندروید است که امکان پخش فایل های ویدیویی و صوتی بسیار متنوعی را ارائه می‌کند. رابط کاربری این برنامه زیبا و ساده طراحی شده و از نقاط قوت آن به شمار می‌رود. استفاده از این برنامه به ویژه در تبلت ها و گوشی هایی که نمایشگر بزرگ تری دارند، بیش از پیش لذت بخش خواهد بود. از دیگر نقاط مثبت ویدیو پلیر Kodi باید به رایگان بودن کامل آن و عدم ارائه هیچ تبلیغی اشاره کنیم. پس Kodi هم می‌تواند کاندید انتخاب به عنوان بهترین ویدیو پلیر اندروید باشد. نظر شما چیست؟

دانلود ویدیو پلیر Kodi از گوگل پلی استور

دانلود Kodi از مایکت 

بهترین ویدیو پلیر اندروید : برنامه LocalCast

ویدیو پلیر LocalCast رقیب جدی برای برنامه AllCast به شمار می‌رود و به دلیل کیفیت خوبی که دارد در لیست بهترین ویدیو پلیر های اندرویدی ما هم جای گرفته است. با استفاده از این ویدیو پلیر هم می‌توانید نسبت به پخش ویدیو یا موزیک از طریق گجت های واسطی مثل کروم کست، اپل تی وی، ایکس باکس وان و غیره اقدام کنید. این برنامه حتی از قابلیت پخش از سرویس های ابری همچون گوگل درایو (Google Drive) و دراپ باکس (Drop Box) هم پشتیبانی می‌کند. شاید تنها مشکلی که بتوان آن را به برنامه ویدیو پلیر LocalCast ارتباط داد، مربوط به عدم پشتیبانی آن از کدک های بسیار متنوع می‌شود. اما با این حال این مسئله نمی‌تواند مانعی برای قرارگیری LocalCast در لیست بهترین ویدیو پلیر های اندروید ما باشد.

دانلود ویدیو پلیر LocalCast از گوگل پلی استور

دانلود LocalCast از مایکت

بهترین ویدیو پلیر اندروید : برنامه MoboPlayer

بهترین ویدیو پلیر اندروید کدام است؟ معرفی 10 ویدیو پلیر برتر

ویدیو پلیر MoboPlayer یکی از قدیمی ترین ویدیو پلیر هایی است که برای سیستم عامل اندروید توسعه داده شده و کیفیت بسیار مطلوبی دارد. به نظر ما این ویدیو پلیر پتانسیل لازم برای انتخاب به عنوان بهترین ویدیو پلیر اندروید را داراست. رابط کاربری زیبا و روان، پشتیبانی از فرمت های ویدیویی مختلف، پشتیبانی از پخش زیرنویس، امکان ایجاد لیست پخش و مشاهده پشت سر هم ویدیو های مورد نظر کاربر، امکان پخش ویدیو از طریق پروتکل های HTTP و RTSP و پشتیبانی از پلاگین های به منظور افزایش قابلیت های آن همگی از ویژگی های ویدیو پلیر MoboPlayer محسوب می‌شوند.

دانلود ویدیو پلیر MoboPlayerhc از گوگل پلی استور

دانلود MoboPlayer از مایکت

بهترین ویدیو پلیر اندروید : برنامه MX Player

بهترین ویدیو پلیر اندروید کدام است؟ معرفی 10 ویدیو پلیر برتر

برنامه MX Player را می‌توان شاه ویدیو پلیر های اندرویدی خطاب کرد! این ویدیو پلیر مدت هاست که برای اندروید منتشر شده و در بین کاربران این سیستم عامل محبوبیت خاصی دارد. برنامه مذکور تقریبا از پخش هر نوع فرمت ویدیویی پشتیبانی می‌کند و از اولین ویدیو پلیرهایی بود که قابلیت دیکدینگ سخت افزاری و همچنین تسریع پخش سخت افزاری را ارائه کرد. ویدیو پلیر MX Player از برخی دستورات لمسی جالب مثل زوم کردن دو انگشتی هم پشتیبانی به عمل می‌آورد. قابلیت های دیگری مثل پشتیبانی از زیرنویس، امکان فعال سازی قفل کودک برای عدم خروج کودک از محیط ویدیو پلیر، پشتیبانی از پلاگین های بسیار متنوع برای افزایش قابلیت های برنامه و غیره همگی از ویژگی هایی هستند که می‌توانند منجر به انتخاب برنامه MX Player به عنوان بهترین ویدیو پلیر اندروید شوند.

دانلود ویدیو پلیر MX Player از گوگل پلی استور

دانلود MX Player از مایکت

بیشتر بخوانید: تعمیرات گوشی سامسونگ

بهترین ویدیو پلیر اندروید : برنامه Plex

ویدیو پلیر Plex یک قابلیت خاص را ارائه می‌کند که سبب شده بسیاری از کاربران نسبت به استفاده از آن وارد عمل شوند. برنامه Plex این امکان را در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا یک سرور را بر روی کامپیوتر خود ایجاد کنند و سپس از طریق گوشی به پخش محتوای ذخیره شده در کامپیوتر بپردازند! بدین صورت دیگر نیازی به ذخیره کردن فیلم ها و ویدیو ها بر روی حافظه گوشی وجود ندارد. این مسئله سبب شده که ویدیو پلیر Plex در بین کاربران دستگاه های اندرویدی و به ویژه افرادی که گوشی آن ها فضای ذخیره سازی محدودی دارد بسیار محبوب شود. پس برنامه Plex را هم به عنوان یک ویدیو پلیر خاص و کاربردی فراموش نکنید.

دانلود ویدیو پلیر Plex از گوگل پلی استور

دانلود Plex از مایکت

بهترین ویدیو پلیر اندروید : برنامه VLC

برنامه VLC یکی دیگر از شناخته شده ترین و پرکاربرترین ویدیو پلیر های موجود برای اندروید است که به صورت کاملا رایگان عرضه شده و از قابلیت های متعددی پشتیبانی می‌کند که برخی از آن ها به واقع منحصر به فرد هستند. قابلیت هایی مثل پخش ویدیو از طریق URL، پخش فرمت های بسیار جالب و عجیبی مثل DVDV ISO و غیره برخی از ویژگی های جالب آن هستند که به صورت پیش فرض در این ویدیو پلیر ارائه شده‌اند و برای دستیابی به آن ها نیازی به نصب پلاگین وجود ندارد. از دیگر ویژگی های ویدیو پلیر VLC می‌توان به مواردی همچون پشتیبانی از زیرنویس، پشتیبانی از فرمت های ویدیویی متنوع و حتی فرمت های صوتی مختلف و غیره اشاره کرد. اگر به دنبال بهترین ویدیو پلیر اندروید هستید، شک نداشته باشید که برنامه VLC یکی از بهترین گزینه های پیش رویتان است.

دانلود ویدیو پلیر VLC از گوگل پلی استور

دانلود VLC از مایکت 

بهترین ویدیو پلیر اندروید : برنامه Wondershare Player

بهترین ویدیو پلیر اندروید کدام است؟ معرفی 10 ویدیو پلیر برتر

آخرین برنامه ای که در لیست بهترین ویدیو پلیر های اندرویدی ما جای دارد، برنامه Wondershare Player است. این ویدیو پلیر هم قابلیت های بسیار جالبی را ارائه می‌کند. با استفاده از این ویدیو پلیر به سادگی قادر به پخش ویدیوهای با فرمت مختلف خواهید بود. این ویدیو پلیر از پخش مستقیم ویدیو های سرویس هایی مثل یوتیوب، Vevo، TED و غیره هم پشتیبانی می‌کند. همچنین ویدیو پلیر مذکور تقریبا از تمام کدک های ویدیویی و صوتی پشتیبانی به عمل می‌آورد و شما از طریق آن می‌توانید هر فیلم و ویدیویی که تمایل داشته باشید را پخش کنید. ضمنا با استفاده از این اپلیکیشن می‌توانید مثل ویدیو پلیر VLC از طریق URL به پخش ویدیوها بپردازید. خوشبختانه برنامه Wondershare Player به صورت کاملا رایگان منتشر شده است.

دانلود برنامه Wondershare Player از گوگل پلی استور

دانلود Wondershare Player از مایکت

بیشتر بخوانید: تعمیرات اپل واچ

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله در رابطه با بهترین ویدیو پلیر اندروید صحبت کردیم و در این راستا 10 برنامه را خدمتتان معرفی نمودیم. چنانچه در رابطه با هر یک از ویدیو پلیر های معرفی شده نیاز به اطلاعات بیشتری داشتید، می‌توانید ضمن تماس با کارشناسان موبایل کمک از آن ها راهنمایی بخواهید. به نظر شما بهترین ویدیو پلیر اندروید کدام است؟

بیشتر بخوانید:

ال سی دی آیفون 7 پلاس

ال سی دی آیفون 7

قطعات آیفون XS

تعمیرات موبایل

منبع androidauthority

نظرات کاربران (4)

guest
4 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
محمدعلی
محمدعلی
2 سال گذشته

سلام. جدیدا و پس از ارتقا اندروید ام به ۱۲.در برنامه( ام ایکس پلیر) فیلم ها زیرنویس سرخودی ک دارن پخش میشه ولی مثلا طرف داره فکر میکنه زیرنویس یهو نشون داده نمیشه در یک ویدیو پلیر دیگه نشون میده ولی تو ام ایکس جدیدا نشون نمیده خیلی وقتا، چه باگیه ک اومده نمیدونم

کورش مخبر
کورش مخبر
3 سال گذشته

سلام من کلیپ های رو که دانلود میکنم برای مشاهده وذخیره پیغام میده url کامل نیست یا پیدا نشد. حتی بعضی از کلیپ ها رو در خود نرم افزار مثلا تلگرام بعد از دانلود کامل اعلام میکنه پخش کننده قادر به پخش نیست و از پخش کننده خارج از برنامه استفاده کنید با پخش کننده های دیگه هم پخش نمیشه

محمد امین اصلانی
محمد امین اصلانی
3 سال گذشته

سلام
ممنونم واسه مطالب اموزندتون
پلیری که فیلم های ۱۰ bit رو روان پخش کنه چیمهرفی میکنید برای اندروید؟
Mx player میاره ولی گاهی کیفیت رو داغون میکنه و گاهی هم کیفیت رو تغییر نمیده اما سنگینه براش پخش کنه وسطش گیر میکنه کند میشه
با تشکر

Mramirali
Mramirali
3 سال گذشته

دوست عزیز این که گیر میکنه تقصیر نرم افزار نیست کلا انکودر های ۱۰ بیتی سنگین هستن و نیاز به چیپست های مختلف و قدرت رم برای پردازش هستند که فقط در گوشی های رده بالا و جدید استفاده میشه و معمولا تمام لپتاپ های هم به دلیل قدرت پردازش و رم بالا توانایی اجرای این نوع انکود رو دارن و این مشکل شما هم به دلیل توان پردازشی پایین گوشی هست و مشکل از نرم افزار نیست