پرسش و پاسخ‌هایی در مورد استفاده از اینستاگرام وکاربردهای آن
4.3 (86.67%) 3 امتیاز

علی بابا
پرسش و پاسخ‌هایی در مورد استفاده از اینستاگرام وکاربردهای آن
4.3 (86.67%) 3 امتیاز

موضوعاتی وجود دارند که کاربران اینستاگرام به وفور در رابطه با آن‌ها سوال و پرسش مطرح می‌کنند. اغلب این موضوعات به نحوه استفاده از اینستاگرام مربوط می‌شوند. در این مقاله قصد داریم که پرسش و پاسخ‌هایی را در مورد استفاده هر چه بهتر از اینستاگرام خدمت شما عزیزان ارائه کنیم. بنابراین توصیه می‌کنیم که با موبایل کمک همراه باشید.

مقدمه‌ای در رابطه با استفاده از اینستاگرام

اگر از افراد مبتدی و تازه کار هستید و به نوعی با نحوه استفاده از اینستاگرام آشنایی ندارید، توصیه می‌کنیم که ابتدا مقالات پیشین مرتبط با این زمینه که توسط تیم موبایل کمک تهیه و تنظیم شده بودند را مطالعه کنید، در غیر این صورت به احتمال زیاد درک پرسش و پاسخ‌هایی شرح داده شده در این مقاله برای شما دشوار خواهد بود. پیشنهاد می‌کنیم که ابتدا مقاله “” را مطالعه کنید “آموزش ثبت نام و ساخت اکانت اینستاگرام و شروع استفاده از آن” را مطالعه کنید تا با نحوه ثبت نام و شروع استفاده از این شبکه اجتماعی آشنا شوید.

به طور کلی تاکنون مقالات زیادی در رابطه با شبکه اجتماعی اینستاگرام از سوی تیم موبایل کمک منتشر شده که می‌توانند راهنمای بسیار عالی برای هر کاربر مبتدی، معمولی و در برخی شرایط پیشرفته باشند. با وجود تمام این تفاسیر، همچنان سوالات زیادی در رابطه با این اپلیکیشن پرسیده می‌شود. این موضوع سبب شده که ما در پی تهیه این مقاله اختصاصی باشیم و به موجب آن پرش و پاسخ‌هایی را مطرح کنیم که استفاده از اینستاگرام را برای هر کاربری بهتر و قابل درک‌تر کند.

سوالاتی که در این مقاله به آن‌ها پاسخ داده می‌شوند ممکن است سوالات شما عزیزان هم باشد، بنابراین توصیه داریم که حتما به پرسش و پاسخ‌های مطرح شده توجه داشته باشید. چنانچه در رابطه با هر یک از موضوعات و موارد اشاره شده نیاز به توضیحات تکمیلی و بیشتری داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان موبایل کمک تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید. با موبایل کمک و شرح پرسش و پاسخ‌های مرتبط با استفاده از اینستاگرام همراه باشید.

چگونه اکانت اینستاگرام خود را خصوصی (Private) کنیم؟

اینستاگرام این امکان را فراهم می‌کند تا کاربر بتواند اکانت خود را خصوصی یا Private کند. به طور کلی اکانت یا پروفایل اینستاگرام می‌تواند دو حالت خصوصی (Private) یا عمومی (Public) داشته باشد. اگر اکانت اینستاگرام شما عمومی یا Public باشد، هر فردی قادر به مشاهده محتوای آپلود شده شما یا اصطلاحا پست‌های شما خواهد بود و می‌تواند در زیر این پست‌ها کامنت یا نظر ثبت کند. اما اگر اکانت اینستاگرام شما خصوصی یا Private باشد، تنها کسانی که با اجازه شما توانسته‌اند به لیست فالوورهای اکانتتان اضافه شوند قادر به مشاهده پست‌هایتان و ثبت نظر در زیر آن‌ها خواهند بود. چنانچه در رابطه با فالوورهای اینستاگرام نیاز به توضیحات بیشتری دارید، می‌توانید به مقاله آموزش مدیریت فالوورهای اینستاگرام مراجعه کنید.

بنابراین در حین استفاده از اینستاگرام باید به مسئله خصوصی یا عمومی بودن اکانت خود توجه کنید. در شرایط پیش فرض اکانت شما یک اکانت عمومی است. به منظور خصوصی کردن اکانت اینستاگرام خود در دستگاه‌های آی او اسی و ویندوزفون‌ها مراحل زیر را طی کنید:

 • به بخش پروفایل اکانت خود مراجعه کنید.
 • آیکون شبیه به خورشید موجود را لمس کنید.
 • گزینه Private Account را فعال نمایید.

به منظور خصوصی کردن اکانت اینستاگرام خود در دستگاه‌های اندرویدی مراحل زیر را طی کنید:

 • به بخش پروفایل اکانت خود مراجعه کنید.
 • آیکون سه نقطه موجود را لمس کنید.
 • گزینه Private Account را فعال نمایید.

دقت داشته باشید که در این شرایط اگر اکانت اینستاگرام شما با شبکه اجتماعی دیگری همگام‌سازی شده یا در تعامل باشد، پست ارسالی شما در آن شبکه اجتماعی با توجه به تنظیمات حریم خصوصی اکانتتان در همان شبکه نمایش داده می‌شود. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با تعامل اینستاگرام با سایر شبکه‌های اجتماعی مقاله “همه چیز در مورد اینستاگرام :تعامل آن با شبکه‌های اجتماعی دیگر” را مطالعه کنید.

چه کسانی می‌توانند پست‌های اینستاگرام شما را لایک کرده یا زیا آن‌ها کامنت ثبت کنند؟

اگر اکانت شما خصوصی باشد، تنها افرادی قادر به مشاهده پست‌ها و ثبت نظر در آن‌ها خواهند بود که در لیست فالوورهای شما وجود داشته باشند. اضافه شدن افراد به لیست فالوورهای اکانت اینستاگرام‌تان در شرایط خصوصی از طریق تایید مستقیم شما انجام می‌شود. در سمت مقابل اگر اکانت شما عمومی باشد، هر کاربری قادر به مشاهده پست‌های شما، لایک و ثبت کامنت در زیر آن‌ها خواهد بود.

چگونه کامنت‌های اینستاگرام را فیلتر کنیم؟

برنامه اینستاگرام این امکان را در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا کامنت‌های دریافتی را فیلتر کنند. این قابلیت تقریبا به تازگی به اینستاگرام اضافه شده است. به منظور فعال کردن قابلیت فیلتر کردن کامنت‌ها در اکانت خود مراحل زیر را طی کنید:

 • به بخش پروفایل اکانت خود مراجعه کنید.
 • در دستگاه‌های اندرویدی آیکون سه نقطه موجود را لمس نمایید و در دستگاه‌های آی او اسی آیکون خورشید موجود را لمس کنید.
 • گزینه Comments را انتخاب کنید.
 • گزینه Hide Inappropriate Comments را انتخاب کنید تا کامنت‌های حاوی عبارت‌های پیش فرضی که توسط اینستاگرام تعریف شده به طور اتوماتیک فیلتر شوند. با انتخاب گزینه Custom Keywords هم می‌توانید عبارات و کلمات مورد نظر خود را به لیست فیلترینگ موجود اضافه کنید.
 • پس از انتخاب موارد مورد نیاز، گزینه Done را لمس کنید تا تغییرات مد نظرتان ذخیره شود.

با انجام مراحل فوق قابلیت فیلتر کردن کامنت‌های اینستاگرام فعال می‌شود. فیلتر کردن کامنت‌ها با فعال بودن این قابلیت بر روی تمام کامنت‌های پیشین و جدید اعمال می‌شود. به محض اینکه این قابلیت را غیر فعال کنید، تمام کامنت‌ها به حالت اصلی خود باز گشته و نمایش داده خواهند شد.

اگر در اینستاگرام به اشتباه با درخواست فالو کاربری موافقت کردیم چه کنیم؟

اگر به اشتباه با درخواست فالو کاربر موافقت کردید، نگران نباشید. در این شرایط کافیست که به صفحه پروفایل وی مراجعه کرده و وی را بلاک کنید. دقت داشته باشید که اگر شما اکانتی را بلاک کنید، فرد مورد نظر هیچ اعلان یا نوتیفیکیشنی را مبنی بر این موضوع دریافت نمی‌کند.

هشتگ چیست و چگونه در اینستاگرام از آن استفاده کنیم؟

هشتگ‌ها در واقع برچسب‌هایی هستند که با استفاده از آن‌ها موضوع یا موارد اصلی موجود در پست‌های اینستاگرام مشخص می‌شوند. به عنوان مثال تصور کنید که به یک رستوران مراجعه کرده و از کباب آن عکسی ضبط و در اینستاگرام آپلود کرده‌اید. در این شرایط هشتگ‌هایی همچون “کباب” و “نام رستوران” می‌توانند اصلی‌ترین هشتگ‌های پست مورد نظرتان محسوب شوند.

در این شرایط اگر اکانت شما عمومی باشد و کاربری دیگری عبارت‌هایی همچون “کباب” یا “نام رستوران” مورد نظر را جستجو کند، عکس آپلود شده شما هم در لیست ارائه خواهد شد. هشتگ‌ها در واقع مانند کلمات کلیدی جستجوی گوگل عمل می‌کنند و موضوع و مسیر اصلی پست‌های ارسالی را مشخص می‌نمایند. شما در حین آپلود فایل‌ و ارسال پست در اینستاگرام قادر به اضافه کردن هشتگ به پست‌های خود خواهید بود. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با هشتگ‌ها و نحوه اضافه کردن آن‌ها به پست‌های اینستاگرام، از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان موبایل کمک تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید.

چه کسانی می‌توانند پست‌هایی که شما در اینستاگرام لایک کرده‌اید را مشاهده کنند؟

هنگامی که پستی را لایک کنید، نام کاریری شما به لیست لایک‌های پست مورد نظر اضافه می‌شود. بنابراین هر فردی که قادر به مشاهده آن پست باشد، می‌تواند اکانت شما را در لیست افرادی که پست مورد نظر را لایک کرده‌اند مشاهده کند. افرادی که شما آن‌ها را دنبال می‌کنید هم در زیر پست‌های لایک شده توسط شما، قادر به دیدن عبارتی که نشان می‌دهد آن پست را لایک کرده‌اید خواهند بود. فالوورهای شما در بخش Activity هم قادر به مشاهده برخی از پست‌هایی که لایک کرده‌اید خواهند بود.

چه کسانی از طریق سایت اینستاگرام قادر به مشاهده پروفایل کاربر خواهند بود؟

عملکرد سایت اینستاگرام هم مشابه با اپلیکیشن آن است. اگر پروفایل شما عمومی باشد، هر فردی قادر به مشاهده پست‌هایتان از طریق وبسایت اینستاگرام خواهد بود اما اگر پروفایل شما خصوصی باشد، تنها کاربرانی قادر به مشاهده پست‌هایتان هستند که در لیست فالوورهای اکانت شما وجود داشته باشند. بنابراین در حین استفاده از اینستاگرام به مسئله خصوصی یا عمومی بودن پروفایل خود توجه ویژه‌ای داشته باشید.

آیا راهی وجود دارد که با استفاده از آن عکس پروفایل یا بیوگرافی اکانت اینستاگرام خود را مخفی کنیم؟

خیر، شما نمی‌توانید در حین استفاده از اینستاگرام مواردی همچون بیوگرافی و عکس پروفایل را مخفی کنید. توصیه می‌کنیم که اگر نسبت به این دو موضوع حساس هستید، از نوشتن بیوگرافی صرف نظر کرده و عکس پروفایلی برای خود قرار ندهید. دقت کنید که هیچ‌گاه از عکس افراد و اشخاص دیگر به عنوان عکس خود در اینستاگرام استفاده نکنید.

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به شرح پرسش و پاسخ‌های رایجی در مورد استفاده از اینستاگرام پرداختیم. چنانچه سوالی مورد نظر شما در این لیست وجود نداشت و یا بنا به هر دلیل دیگری نیاز به راهنمایی بیشتری دارید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان موبایل کمک تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید.

 

 

خبرنامه

نظرات کاربران (59)

ارسال نظر

  سلام خسته نباشید
  من یه فیلم تو اینستا گذاشتم فقط ۴نفر میتونن ببیننش با اکانت بقیه وارد صفحم میشم اصلا اون پست نیست باید چیکار کنم؟

  سلام لطفاکمکم کنید هرکاری میکنم نمیتونم اکانت جدیدی درست کنم باید چیکارکنم همش ارور میده

  سلام برنامه اینستاگرام پاک کردم همون لحظه مجددا نصب کردم بعد برای وارد کردن ایمل زدم خودش یکی جدید ساخت الان میخواهم قدیمی بیارم نمیاد

  سلام خسته نباشید . چطور میتونم کسایى که در خواست فالو دادم ولى اکسپت نکردن و من یادم رفته رو بدونم کیا بودن تا بتونم درخواست فالو رو کنسل کنم . ممنون میشم اگه کمک کنید

تعمیرات موبایل، هر جا و هر وقت

روش اول: اعزام تعمیرکار موبایل به منزل یا محل کار شما
روش دوم: ارسال موبایل شما با پیک رایگان به مرکز تعمیرات موبایل‌کمک

درخواست تعمیرات

تعمیرکار موبایل کمک شوید!

رییس خودت باش، درآمدت را بیشتر کن

استخدام در موبایل‌کمک