آموزش ارسال ویس در تلگرام (Voice) – پیام صوتی تلگرام

پین کردن چت در تلگرام

در تلگرام امکان ارسال ویس (Voice) یا پیام صوتی هم وجود دارد. این ویژگی با قابلیت مکالمه صوتی مستقیم تفاوت عمده‌ای دارد و می‌توان آن را نوع دیگری از مکالمه صوتی محسوب کرد. در این مقاله قصد داریم تا به آموزش نحوه ارسال ویس در تلگرام (Voice) بپردازیم. با موبایل کمک همراه باشید.

بیشتر بخوانید: تعمیر موبایل

مقدمه‌ای در رابطه با ارسال ویس در تلگرام (Voice)

اگر چه تماس صوتی تلگرام هم اکنون در ایران غیر قابل استفاده است، اما در هر حال قابلیت برقراری تماس صوتی مستقیم یکی از ویژگی‌های اصلی تلگرام محسوب می‌شود. علاوه بر این مکالمه صوتی، تلگرام از ارسال و دریافت ویس (Voice) هم پشتیبانی می‌کند. ارسال ویس با مکالمه صوتی مستقیم تفاوت دارد اما در هر حال می‌توان آن را هم از روش های برقراری یک مکالمه صوتی دانست.

در این مقاله قصد داریم تا به آموزش نحوه ارسال ویس در تلگرام (Voice) بپردازیم. چنانچه در رابطه با هر یک از بخش‌ها و مراحل شرح داده شده نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان موبایل کمک تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید. با موبایل کمک همراه باشید.

بیشتر بخوانید: تعمیرات آیفون 

نحوه ارسال ویس  یا پیام صوتی در تلگرام (Voice)

به منظور ارسال ویس در تلگرام کافیست که به شرح زیر عمل کنید:

  • برنامه تلگرام را اجرا کنید.
  • به پنجره گفتگوی مورد نظرتان بروید. این پنجره گفتگو می‌تواند یک چت انفرادی، گروهی یا کانالی که در آن ادمین هستید باشد.
  • در گوشه سمت راست فیلد تایپ یک آیکون “میکروفون” وجود دارد. انگشت خود را بر روی آن قرار داده و نگه دارید. با انجام این کار پروسه ضبط صدای شما آغاز می‌شود.
  • صحبت مد نظرتان را بیان کنید.
  • پس از اتمام صحبت خود کافیست که انگشت خود را از روی آیکون میکروفون بردارید تا پیام صوتی مد نظر ارسال شود.

بنابراین به همین سادگی از طریق تلگرام می‌توانید برای دوستان خود پیام صوتی یا اصطلاحا ویس (Voice) ارسال کنید. اگر آن‌ها هم به همین صورت پاسخ پیام صوتی شما را بدهند، نهایتا یک مکالمه صوتی غیر مستقیم را تجربه کرده‌اید.

لغو ارسال پیام صوتی یا ویس در حین ضبط

اما اگر در حین ضبط صدا یا پیام صوتی از ارسال آن منصرف شدید چه می‌شود؟ آیا روشی وجود دارد که ارسال پیام صوتی را در این مرحله کنسل یا لغو کند؟ خوشبختانه این امکان وجود دارد. برای انجام این کار کافیست تا انگشت خود را که بر روی آیکون میکروفون قرار دارد را به سمت چپ بکشید. به همین سادگی ارسال آن پیام صوتی لغو می‌شود.

آموزش ویدئویی ارسال ویس در تلگرام (Voice) – پیام صوتی تلگرام

بیشتر بخوانید: تعمیر موبایل سامسونگ

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به آموزش نحوه ارسال ویس در تلگرام (Voice) پرداختیم. چنانچه در رابطه با هر یک از بخش‌ها و مراحل شرح داده شده نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان موبایل کمک تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید.

بیشتر بخوانید:

قطعات گوشی آیفون ایکس اس مکس

قیمت تاچ ال سی دی iPhone 7 Plus

قیمت تاچ ال سی دی اس 20

تعمیرات موبایل

منبع telegram

نظرات کاربران (5)

guest
5 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
hamed
hamed
3 سال گذشته

سلام دوستان عزیزیک سوال مهم داشتم وممنون میشم کسانیکه سردرمیارن جواب بدن،
داخل پوشه صوتی تلگرامم یک صوت ناشناخته هست که برام مفهوم نیست ونمیدونم کی برام فرستاده،تمام مخاطبهام روزیروروکردم ولی داخل صفحه چت هیچکدوم ویس صوتی نبود،وهرکاری میکنم بفهمم این صوت روکی برام فرستاده به جایی نمیرسم،،ممنون میشم ازدوستان عزیزکه راهنماییم کنن دربابت این مشکل،چون حقیقتااین صوت باعث آزارم شده وباعث تشویش درزندگی عشقیم
تشکر

fatima
fatima
3 سال گذشته

سلام ببخشید من داخل تلگرامم با لبتابم وقتی یه ویس رو ارسال میکنم و بعد بازش میکنم هیچ صدایی نداره چیکار کنم

D.N
D.N
4 سال گذشته

سلام اگربخوام صدایی که درتلگرام ضبط شده وبهم فرستاده شده روبه کس دیگه ای بفرستم چه درتلگرام ه دراینستاگرام یاواتساپ چیکاربایدبکنم درضمن نمیخوام ای دی شخص فرستنده ارسال نشه

حسنا
حسنا
6 سال گذشته

سلام. اگر بخوام صدایی که در تلگرام ضبط شده و به من فرستاده شده رو به کس دیگه ای بفرستم چیکار باید بکنم؟ البته میخوام آی دی فرد فرستاده نشه. ممنون

زهره
زهره
6 سال گذشته

سلام ایا میشه یه ویس رو از تلگرام به یه کاربر تو واتس اپ ارسال کرد