غوغای هایک ویژن

غوغای هایک ویژن

پیشرفت‌های شگفت‌انگیز هایک ویژن در حفاظت از مناطق دورافتاده و کنترل ترافیک

هایک ویژن یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های تولیدکننده سیستم‌های مداربسته، دستگاه‌های کنترل، دوربین، منابع تغذیه، کابل و سوییچ، سیستم‌های نرم‌افزاری قدرتمند مربوط به امنیت و … است که در سر تا سر دنیا فعالیت دارد. اما این تنها حوزه فعالیت هایک ویژن نیست. این ابرشرکت تکنولوژی، سرمایه‌گذاری زیادی روی مطالعات و طرح‌های پیش‌گامانه در زمینه‌های مختلف انجام داده که برخی از آن‌ها به نتایج شگرفی رسیده‌اند. در ادامه مطلب به دو نمونه ابتکاری شرکت هایک ویژن اشاره می‌کنیم که به تازگی از آن‌ها رونمایی شده است.

سیستم دوربین‌های امنیتی خورشیدی؛

چالش حفاظت از مکان‌های دورافتاده و حومه‌ای

برخی سایت‌های صنعتی، تولیدی و کشاورزی مانند زمین‌های کشاورزی، خطوط انتقال مواد نفتی، مناطق حفاظت شده محیط زیستی و … ممکن است در مناطق بیابانی، روستایی و دورافتاده باشند که این مسئله شرایط را برای محافظت و ایمنی آن‌ها دشوار می‌سازد. همچنین برخی مکان‌ها، کاربری موقت دارند و سیستم‌های حفاظتی دائم برای چنین اماکنی، مقرون به صرفه نخواهد بود.

برای حل مشکل ایمنی این مکان‌ها، هایک ویژن دست به عمل مبتکرانه و ارزانی زده و سیستم دوربین‌های امنیتی خورشیدی را به مرحله اجرا درآورده است. این سیستم امنیتی کنترل از راه دور، می‌تواند به وسیله انرژی خورشیدی فعالیت کند و نیازی به دسترسی به منابع تغذیه و خطوط انتقال برق نداشته باشد. همچنین سیستم انتقال داده و دوربین‌های به‌کاررفته در این سیستم با تکنولوژی بسیار پیشرفته‌ای ساخته شده‌اند تا بتوانند بدترین شرایط جوی را تحمل نموده و خیالی آسوده را برای صاحبان اماکن یادشده فراهم آورند.

چرا باید از این سیستم استفاده کرد؟

  • امنیت آسان و ارزان

با استفاده از این سیستم می‌توان از مناطقی که دسترسی به آن‌ها آسان نیست، بدون صرف هزینه‌های آنچنانی، به شکل پیوسته و راحتی محافظت نمود. این سیستم به راحتی و در کمترین زمان ممکن قابل نصب است و پس از نصب تنها به یک اپراتور برای مونیتورینگ نیاز دارد.

  • هر مکانی همیشه زیر چشم تو است

هایک ویژن برای این موضوع یک پنل خورشیدی 40 واتی را تعبیه کرده که انرژی خورشید را به برق تبدیل می‌کند و برق تولیدی در یک باتری 20 آمپرساعتی ذخیره می‌شود تا در تمام طول شبانه‌روز در دسترس باشد. به هر دلیلی اگر پنل خورشیدی از کار بیفتد (خرابی پنل یا هوای ابری و بارانی) باتری توان روشن نگه داشتن دستگاه را تا 7 روز دارا است.

هایک ویژن برای انتقال داده‌های تصویری به سیستم مونیتورینگ، به جای کابل، داده‌های دوربین را از طریق شبکه 4G  به گیرنده ارسال می‌کند و از این طریق می‌توان این گونه سایت‌ها را در 24 ساعت شبانه‌روز و هفت روز هفته کنترل کرد.

  • وضوح بالای تصاویر برای واکنش‌های سریع

با داشتن تصویرهایی با کیفیت Full HD و فرم ریت 30 بر ثانیه، امکان ثبت کوچک‌ترین حرکات با وضوح کامل وجود دارد. همچنین با وجود قابلیت ضد آب، ضد گردوغبار و ضد باد در دوربین‌های این سیستم، دیگر نگران شرایط بد آب وهوایی نخواهیم بود. این مزیت سبب می‌شود که اپراتور با دیدن هرگونه فعالیت شبهه‌برانگیزی وارد عمل شده و سیستم‌های امنیتی را از آن آگاه سازد.

  • نصب سریع، ساده و مقرون به صرفه

به لطف طراحی ویژه‌ای که سیستم کنترل خورشیدی دارد، تنها یک نفر می‌تواند از پس نصب این سیستم برآید. به دلیل عدم وجود کابل‌های گوناگون و وزن تنها 14 کیلوگرم، نصب بسیار سریع بوده و نیازی به یک تیم ویژه نصب نخواهد بود. این مزیت برای مکان‌های موقت مثل سایت‌های ساختمانی از اهمیت دوچندانی برخوردار است تا هزینه بیشتری بر دوش صاحبان کار نیفتد.

غوغای هایک ویژن

حل معضل ترافیک با سیستم تجسم تصویری کنترل ترافیک هایک ویژن

یکی از پیامدهای افزایش روزافزون جمعیت شهرها، افزون شدن مشکلات ترافیکی است. به عنوان یک شهروند غیرممکن است که تا به حال طعم تلخ گرفتار شدن در ترافیک و هدررفت زمان و سوخت و انرژی را نچشیده باشید. برای حل و کنترل این مسئله، شهرها هزینه و انرژی زیادی صرف کرده‌اند. نصب دوربین‌های کنترل ترافیک و سنسورهای هوشمند، یکی از راه‌های پیشرفته برای روان‌تر کردن ترافیک بوده است. اما این مسائل به تنهایی کافی نیست. سیستمی باید باشد که بتواند به شکل هوشمند، تمام داده‌های کنترل ترافیکی را انباشته کرده و با پردازش آن‌ها بتواند راه‌کارهای عملی و کارآمدی برای حل این معضل ارائه دهد.

هایک ویژن با راه‌اندازی سیستم تجسم تصویری کنترل ترافیک، گام موثر و بلندی در این جهت برداشته است.

تبدیل داده‌های ترافیک به بینش عملی

برای کمک به تصمیم‌گیری بهتر در مورد مسائل ترافیکی، این سیستم، داده‌های همه دوربین‌های کنترل ترافیک و سنسورها را در تمام خیابان‌های شهر جمع‌آوری کرده و از طریق یک سیستم یکپارچه و مبتنی بر نقشه شهر، راهکارهای ترافیکی موثری را ارائه می‌دهد.

با همپوشانی مکانی و زمانی ترافیک (مثلا بررسی ترافیک یک خیابان خاص در ساعت 7 عصر) در نقشه‌‎های دو بعدی و سه بعدی، این سیستم، اطلاعات مفیدی را اعم از تعداد خودرو، انواع خودرو، سرعت خودروها، حوادث ترافیکی مانند تصادف و … در اختیار مدیران شهری قرار می‌دهد.

چرا سیستم تجسم تصویری کنترل ترافیک کارآمد است؟

  • راه حل‌های بلندمدت

با بررسی نقشه ترافیکی در بازه‌های بلندمدت، این سیستم می‌تواند امکان برنامه‌ریزی ترافیکی بلندمدت را برای تصمیم‌گیرندگان فراهم سازد.

  • بهترین تصمیم‌گیری در کوتاه‌ترین زمان

با راه‌کارهایی که این سیستم شرکت هایک ویژن در اختیار مسئولان ذیربط قرار می‌دهد، آن‌ها می‌توانند در سریع‌ترین زمان ممکن بهترین تصمیم را بگیرند تا ترافیک روان‌تر شده و زمان سفرها کوتاه شود. با توجه به انعطاف سیستم، امکان تصمیم‌گیری در شرایط فوق‌العاده و غیرمترقبه وجود خواهد داشت.

  • امکان واکنش سریع در برابر حوادث

سیستم تجسم تصویری کنترل ترافیک هایک ویژن توانایی این را دارد که با شناخت جامع از وضعیت ترافیکی گذشته، احتمال بروز تخلفات و حوادث رانندگی را شناسایی کرده و با دادن راه‌کارهایی، از احتمال وقوع حوادث پیشگیری کند.

  • درک ترافیکی در یک نگاه

با وجود نقشه‌های دوبعدی و سه بعدی آنلاین و پردازش شده، کاربر سیستم می‌تواند در یک لحظه وضعیت ترافیک منطقه مورد نظر خود را فهمیده و نسبت به آن واکنش نشان دهد. با وجود نقشه‌های سه بعدی، کاربر حس بودن در فضای واقعی را دارد و این، امکان تصمیم‌گیری درست را بیشتر می‌کند. همچنین با رابط کاربری ساده‌ای که این سیستم دارد، تمامی افراد با ظرفیت‌های هوشی متفاوت می‌توانند با این سیستم به راحتی کار کنند.

سیستم تجسم تصویری کنترل ترافیک هایک ویژن یک سیستم هوشمند است که باعث تحولی بزرگ در کنترل ترافیک شهرها خواهد شد. با استفاده از این سیستم دیگر شاهد قفل شدن حرکت خودروها، بوق‌های ممتد، تاخیرهای دردسرساز و اتلاف وقت و سوخت و انرژی نخواهیم بود.

پرشیاسیستم نماینده رسمی فروش محصولات نظارت تصویری هایک ویژن در ایران

برای خرید و مشاوره با شماره 02154871000 تماس بگیرید.

تعمیرات موبایل

نظرات کاربران (1)

guest
1 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
خرید دوربین مداربسته - شرکت فوآد خرید دوربین مداربسته شرکت فواد
2 سال گذشته

[…] مداربسته تحت شبکه و آنالوگ نام برد. هریک از این‌گونه  دوربین‌ها  نیز انواعی جهت استفاده در محیط‌های داخلی و خارجی […]