آموزش ۸ قابلیت جالب برنامه گوگل الو (Google Allo)؛ پیام‌رسان هوشمند گوگل

برنامه گوگل الو

برنامه گوگل الو (Google Allo) هم اکنون یکی از اپلیکیشن‌های پیام رسان نسبتا پرطرفدار موجود محسوب می‌شود. ما در این مقاله قصد داریم که 8 نمونه از قابلیت‌های جالب برنامه گوگل الو (Google Allo) را خدمت شما عزیزان معرفی کنیم. با موبایل کمک همراه باشید.

مقدمه‌ای در مورد برنامه گوگل الو (Google Allo)

شرکت گوگل در کنفرانس گوگل آی/او سال 2016 به طور رسمی اپلیکیشن گوگل الو را معرفی کرد. برنامه گوگل الو (Google Allo) در واقع اپلیکیشن پیام رسان اختصاصی شرکت بزرگ گوگل است که ظاهرا گوگل زمان زیادی را صرف بهبود عملکرد و توسعه قابلیت‌های آن کرده است. برنامه گوگل الو (Google Allo) در کنفرانس گوگل در کنار اپلیکیشن دیگری با نام گوگل دو (Google Duo) معرفی شده بود. گوگل پس از معرفی اپلیکیشن گوگل الو، آن را در گوگل پلی استور (Google Play Store) ارائه کرده بود اما امکان دانلود آن وجود نداشت.

سرانجام چندی پیش گوگل به طور رسمی عرضه برنامه گوگل الو (Google Allo) را آغاز کرد و هم اکنون افراد علاقمند می‌توانند نسبت به دانلود و استفاده از این برنامه پیام رسان هوشمند اقدام کنند. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با برنامه گوگل الو (Google Allo) و دانلود جدیدترین نسخه آن به مقاله “برنامه گوگل الو (Google Allo)؛ مسنجری هوشمند با قابلیت‌های جدید” مراجعه کنید.

اپلیکیشن گوگل الو قابلیت‌ها و ویژگی‌های متنوعی دارد اما هوشمند بودن آن و تجهیز آن به دستیار اختصاصی گوگل از جمله ویژگی‌های اصلی این اپلیکیشن پیام رسان محسوب می‌شود. به نظر شما به واقع چه ویژگی‌های جالبی در برنامه گوگل الو (Google Allo) وجود دارند که می‌توانند این برنامه را به یک اپلیکیشن پیام رسان عالی تبدیل کنند؟ ما در این مقاله قصد داریم که 8 نمونه از قابلیت‌های جالب برنامه گوگل الو (Google Allo) را به شما عزیزان معرفی کنیم. چنانچه در مورد هر یک از بخش‌ها و موارد شرح داده شده نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان موبایل کمک تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید. با موبایل کمک همراه باشید.

قابلیت های گوگل الو

قابلیت ارسال پیام صوتی (Voice Message) در گوگل الو

یکی از ویژگی‌های عالی برنامه گوگل الو (Google Allo) مربوط به پشتیبانی آن از قابلیت ارسال پیام صوتی می‌شود. همانطور که گوشه سمت راست پنجره تایپ متون برنامه گوگل الو (Google Allo) یک آیکون میکروفون واقع شده که با لمس و نگه داشتن انگشت خود بر روی آن می‌توانید به ضبط پیام صوتی و نهایتا ارسال آن برای مخاطب مد نظرتان بپردازید. قابلیت ارسال پیام صوتی اپلیکیشن گوگل الو (Google Allo) یکی از ویژگی‌های جالب این برنامه است که البته نمی‌توانیم آن را یک ویژگی منحصر به فرد بدانیم چرا که اپلیکیشن‌های پیام سران دگری نظیر تلگرام و… هم از این ویژگی بهره می‌برند.

قابلیت جستجوی عبارات در گوگل الو

یکی دیگر از ویژگی‌ها یا قابلیت‌های جالب توجه برنامه گوگل الو (Google Allo) مربوط به قابلیت جستجو یا سرچ عبارات در مکالمه‌ها می‌شود. همچنین برنامه گوگل الو (Google Allo)  این قابلیت را دارد که یک عبارت را در لیست تمام گفتگوهای شما جستجو کند. به عنوان مثال تصور کنید که قصد دارید یک کلمه یا عبارت خاص را در پنجره گفتگوی خود با یک مخاطب جستجو کنید.

برنامه گوگل الو

برای انجام این عمل کافیست که وارد پنجره مکالمه خود با مخاطب مد نظر شده و سپس آیکون موجود در گوشه بالا و سمت راست صفحه را لمس کنید. این آیکون با چند دایره رنگی در گوشه صفحه موجود است. سپس گزینه Search را انتخاب کرده و با تایپ عبارت مد نظرتان آن را در مکالمه خود با فرد مورد نظر جستجو کنید. حال اگر به صفحه اصلی برنامه گوگل الو (Google Allo) مراجعه کنید، از بخش فوقانی صفحه که حاوی آیکون ذره‌بین است می‌توانید نسبت به جستجوی یک عبارت خاص در کل گفتگوهای خود اقدام کنید. قابلیت جستجوی عبارات برنامه گوگل الو (Google Allo) یکی از ویژگی‌های بسیار عالی این اپلیکیشن پیام رسان است که پیش از این در برنامه‌های دیگری نظیر تلگرام شاهد ارائه آن بودیم.

استیکرهای متنوع در گوگل الو

برنامه گوگل الو

برنامه گوگل الو (Google Allo) از استیکرهای متنوعی پشتیبانی می‌کند و بدین منظور پکیج‌های متعددی را ارائه کرده است. استفاده از استیکرها هم اکنون در بین کاربران به شدت رایج شده و استفاده آن‌ها با وجود اپلیکیشن‌هایی نظیر تلگرام به شدت افزایش یافت. برنامه گوگل الو (Google Allo) هم از استیکرهای متنوعی پشتیبانی می‌کند و به کاربر این امکان را می‌دهد تا استیکرهای مورد علاقه خود را در بخش “My Stickers” ترتیب بندی کند.

نقاشی بر روی عکس‌ها در گوگل الو

با استفاده از برنامه گوگل الو (Google Allo) می‌توانید پس از ارسال هر عکس بر روی آن نقاشی کنید. برای ارسال عکس در برنامه گوگل الو (Google Allo)  باید آیکون “+” موجود در سمت چپ فیلد تایپ متن را لمس کرده و سپس با مراجعه به بخش تصاویر در منوی زیرین برنامه، عکس مورد نظرتان را انتخاب کنید.

برنامه گوگل الو

پس از انتخاب عکس دو آیکون در بخش زیرین صفحه نمایش ارائه می‌شوند. با انتخاب آیکون سبز رنگ سمت راست عکس انتخابی بدون هیچ نقاشی یا ادیتی ارسال می‌شود. اما اگر آیکون سمت چپ که با عکس مداد نمایش داده شده را انتخاب کنید قادر به نقاشی کردن بر روی عکس انتخابی و ارسال آن خواهید بود. قابلیت نقاشی بر روی عکس‌ها هم از ویژگی‌های جالب توجه برنامه گوگل الو (Google Allo) محسوب می‌شود.

قابلیت Incognito Chat؛ گفتگوی فوق امن در گوگل الو

برنامه گوگل الو (Google Allo) از قابلیتی تحت عنوان Incognito Chat بهره می‌برد که به موجب آن کاربر می‌تواند حالت فوق امنی را برای پیام‌ها و مکالمات خود ایجاد کند. استفاده از قابلیت Incognito Chat سبب می‌شود تا حتی خود گوگل هم قادر به دستیابی به پیام‌های رد و بدل شده کاربر نباشد.

برنامه گوگل الو

به منظور استفاده از قابلیت Incognito Chat و ایجاد یک مکالمه فوق امن در برنامه گوگل الو (Google Allo) کافیست که از گوشه پایین و سمت راست صفحه اصلی این اپلیکیشن، آیکون ایجاد یک مکالمه را انتخاب کنید. سپس گزینه Start Incognito Chat را انتخاب کرده و مخاطب مورد نظرتان را برای شروع یک مکالمه بسیار امن انتخاب کنید. دقت داشته باشید که پیام‌های ارسال و دریافتی در این وضعیت به صورت پیش فرض بعد از گذشت 24 ساعت به طور اتوماتیک حذف می‌شوند. البته امکان تنظیم این بازه زمانی از 5 ثانیه تا 1 هفته بنا به نیاز کاربران هم وجود دارد. قابلیت Incognito Chat یکی از ویژگی‌های بسیار عالی و منحصر به فرد برنامه گوگل الو (Google Allo) محسوب می‌شود.

تنظیم یادآور در گوگل الو

اصلی‌ترین ویژگی برنامه گوگل الو (Google Allo) مربوط به دستیار گوگل یا همان Google Assistant است که عملکرد فوق‌العاده هوشمندی دارد. شما می‌توانید در حین مکالمه با دوستان خود، دستیار گوگل را وارد مکالمه کنید و از آن اطلاعات دریافت کنید. همچنین در برنامه گوگل الو (Google Allo) این امکان ارائه شده که کاربر بتواند به طور مستقیم دستیار گوگل مکالمه متنی داشته باشد.

برنامه گوگل الو

در پنجره مکالمه با دستیار گوگل برنامه گوگل الو (Google Allo) می‌توانید به طور هوشمند و با دستورات متنی زنگ هشدار یا یادآور تنظیم کنید. به عنوان مثال به پنجره مکالمه با دستار گوگل مراجعه کرده و عبارت Set reminder را تایپ و ارسال کنید. در این شرایط دستیار هوشمند گوگل از شما درخواست ارائه جزئیات بیشتر را داشته و به این صورت شما می‌توانید یک یادآور را تنظیم کنید. همچنین با تایپ عبارت‌هایی نظیر Set alarm at [time] می‌توانید بدون نیاز به هیچ جزئیاتی به دستیار گوگل دستور تنظیم زنگ هشدار برای ساعت مشخصی را بدهید. به صورت کلی دستیار صوتی گوگل از جمله ویژگی‌های منحصر به فرد و بسیار کاربردی برنامه گوگل الو (Google Allo) محسوب می‌شود که آن را نسبت به سایر اپلیکیشن‌های پیام رسان برتر می‌نماید. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه پیشنهاد می‌کنیم مطلب “معرفی کاربردی‌ترین و جالب‌ترین قابلیت های دستیار گوگل در برنامه گوگل الو” را حتما مطالعه نمایید.

دعوت از دوستان از طریق پیامک در گوگل الو

برنامه گوگل الو

یکی دیگر از ویژگی‌های اپلیکیشن گوگل الو (Google Allo) مربوط به قابلیت آن در دعوت دوستان از طریق پیامک می‌شود. تصور کنید که از برنامه گوگل الو (Google Allo) استفاده می‌کنید اما دوست شما که شماره تماس آن در لیست مخاطبین دستگاه هوشمندتان ذخیره شده هنوز از این برنامه استفاده نمی‌کند. در این شرایط به راحتی می‌توانید با انتخاب شماره وی نسبت به ارسال دعوتنامه برای او به منظور ملحق شدن به برنامه گوگل الو (Google Allo) اقدام کنید. در پیامی که به طور اتوماتیک توسط برنامه گوگل الو (Google Allo) ارسال می‌شود، لینک دانلود جدیدترین نسخه این اپلیکیشن هم ارائه خواهد شد.

دسترسی سریع به ایمیل‌های دریافتی از مخاطبین در گوگل الو

یکی دیگر از ویژگی‌ و قابلیت‌های منحصر به فرد برنامه گوگل الو (Google Allo) که با دستیار هوشمند آن در ارتباط است مربوط به ایجاد امکان دسترسی سریع به ایمیل‌های دریافتی از مخاطبین خاص می‌شود. به عنوان مثال تصور کنید که آدرس ایمیل و شماره تماس مخاطب خاصی را ذخیره کرده‌اید و حال قصد دارید که به طور سریع مروری بر ایمیل‌های داشته باشید که از سوی وی برای شما ارسال شده است.

برنامه گوگل الو

برای انجام این عمل کافیست که به پنجره مکالمه خود با دستیار گوگل مراجعه کرده و عبارت نمایش داده شده در تصور فوق را تایپ کنید. به جای نام “Patrick” می‌بایست نام مخاطب مد نظرتان را تایپ کنید. بدین صورت دستیار گوگل آخرین ایمیل‌های دریافتی از سوی وی را نمایش می‌دهد.

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله 8 ویژگی و قابلیت جالب برنامه گوگل الو (Google Allo) را به شما عزیزان معرفی کردیم. اپلیکیشن پیام رسان گوگل الو هم اکنون در بین کاربران از محبوبیت خاصی برخوردار شده و روز به روز به محبوبیت آن افزوده می‌شود. چنانچه در مورد هر یک از بخش‌ها و موارد شرح داده شده نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان موبایل کمک تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید.

بیشتر بخوانید:

خرید موبایل

تعمیرات موبایل

منبع 9to5google

نظرات کاربران (0)

guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments