۴ راهکار ساده تعمیر تلویزیون ال جی خاموش در منزل

4 راهکار ساده تعمیر تلویزیون ال جی خاموش در منزل

اکثر مردم تصور می کنند که مشکلات به وجود آمده برای تلویزیون الجی آنها حتماً باید در مراکز مختلف برطرف شود و خودشان توانایی و قابلیت تعمیر تلویزیون ال جی در منزل را ندارند.

در بسیاری از موارد مشکلات به وجود آمده برای تلویزیون ال جی شما در همان محیط زندگی و کاری قابل برطرف شدن میباشد و هیچ نیازی به هم مراجعه به مراکز مختلف برای تعمیر تلویزیون الجی نخواهید داشت. در این مطلب سعی می کنیم برخی از مواردی که به عنوان پرتکرارترین علت خرابی تلویزیون های ال جی در نظر گرفته می شوند و شما می توانید درصد بسیار بالایی از آنها را در سریعترین زمان ممکن برطرف نمایید مورد بررسی قرار دهیم.

تعمیر تلویزیون ال جی در منزل

مسائل و مشکلات مختلفی ممکن است برای تلویزیون ال جی شما به وجود بیاید که نیاز دارید تا در سریعترین زمان ممکن برای برطرف کردن آنها اقدام نمایید.

عمده ترین مشکلاتی که برای تلویزیون شما به وجود می‌آید و نیاز دارید تا آنها را در سریعترین زمان ممکن برطرف کنید زیرا باعث کاهش کیفیت و کارایی و عملکرد تلویزیون شما می‌شوند به بحث روشن نشدن دستگاه و اختلال در عملکردهای برق‌رسانی مربوط می شود.

به طور کلی می توانیم گفت در صورتیکه اختلالی در عملکرد بروزرسانی دستگاه وجود داشته باشد ممکن است مشکلاتی برای تلویزیون شما به وجود بیاید که در ادامه سعی میکنیم برخی از این موارد را به صورت کامل مورد بررسی قرار دهیم.

البته هیچ نگرانی برای برطرف کردن مشکلات نداشته باشد زیرا درصد بالایی از این مشکلات در همان محیط خانگی شما به صحبت است و عیب یابی و ارزیابی اولیه برطرف می شوند و بقیه موارد نیز در مراکز مطمئن و معتبری مانند TAMIRBAMA.COM برطرف می شوند.

روشن شدن تلویزیون ال جی

اگر شما هم با مشکل روشن نشدن تلویزیون ال جی رو به رو هستید و قصد دارید آن را به مراکز مختلف برای تعمیر تلویزیون ارجاع دهید بهتر است دست نگه دارید و در اولین فرصت ممکن مواردی که در ادامه گفته می‌شود را به صورت کامل چک کنید.

اولین موردی که باید چک کنید این است که آیا محافظ برق هیچگونه مشکلی نداشته باشد و دستگاه به صورت کامل و سالم به برق متصل باشد. در این حالت با اتصال محافظ و پریز بر از طریق کابل مربوط به تلویزیون می توانید متوجه شوید که مشکل از محافظ پریز شما می باشد یا تلویزیون شما به صورت کامل دچار مشکل شده است.

در برخی از مدل های قدیمی تلویزیون های ال جی دکمه پاور در زیر دستگاه قرار داده شده است که حتماً باید از سلامت فیزیکی دکمه پاور و روشن بودن آن نیز مطمئن شوید.

نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که اگر پریز و محافظ برق دستگاه شما هیچگونه مشکلی نداشت باید کابل دستگاه را تست کنید و اگر کابل دستگاه شما نیز هیچگونه مشکلی نداشت حتماً باید به سراغ افراد متخصص در این زمینه بروید و از خدماتی که مجموعه‌های مختلف مانند وبسایت تعمیر با ما ارائه می کند استفاده نمایید.

در این مورد اگر تلویزیون خود را به مراکز مختلف ارجاع دهید ابتدا تست و ارزیابی اولیه برای تلویزیون شما انجام می‌شود و پس از مدت زمان کوتاهی تیم فنی و تخصصی آن مرکز نسبت به برطرف کردن مشکلات سخت افزاری دستگاه با استفاده از ابزار و تجهیزات پیشرفته اقدام می نماید.

تعمیر تلویزیون خاموش ال جی

خاموش و روشن شدن تلویزیون ال جی و چشمک زدن چراغ پاور

یکی دیگر از مشکلات رایجی که برای تلویزیون های ال جی به وجود می‌آید خاموش روشن شدن ناگهانی این تلویزیون ها و یا چراغ پاور آن بصورت چشمک زن می باشد که برای برطرف کردن ایراد حتماً باید ابتدا به سراغ اتصالات برقی بروید و تمامی آنها را از نظر صحت و سلامت چک کنید.

در صورتی که متوجه شدید اتصالات برقی شما هیچگونه مشکلی ندارد برای ریست تلویزیون ال جی اقدام کنید که ممکن است برخی از موارد روشن نشدن تلویزیون و همچنین چشمک زدن چراغ پاور به دلیل هنگ کردن دستگاه و خراب شدن خاموش شدن آن باشد.

در صورتی که با تست و عیب یابی اولیه اتصالات برقی و ریست کردن دستگاه در این زمان مشکل شما برطرف نشد باید حتماً آن را به این مرکز مطمئن و معتبر برای تعمیر تلویزیون ال جی ارجاع دهید.

تعمیر تلویزیون ال جی که صدا ندارد

در صورتی که نداشتن تصویر در یک ورودی خاص باشد دستگاه جانبی مثل سینمای خانگی و غیره را از تلویزیون جدا کنید و آنها را نیز به صورت کامل چک کنید اما اگر به صورت کامل دستگاه شما روشن نشد باید حتماً اتصالات برقی آن را چک کرده و از صحت تنظیمات نرم افزاری آن مطمئن شوید.

تعمیر تلویزیون ال جی در منزل

ریبوت شدن و روشن خاموش شدن تلویزیون ال جی

در برخی از موارد مشاهده می کنید که پس از روشن شدن تلویزیون ال جی در سریع ترین زمان ممکن تلویزیون لوگو را نمایش داده و سپس خاموش می شود که در اصطلاح به این حالت ریبوت شدن تلویزیون ال جی گفته می شود.

در تلویزیون شما قطعه ای به نام مین برد وجود دارد که اگر تلویزیونتان مدام ریبوت می شود باید به سراغ تست و عیب یابی این قطعه بروید و با استفاده از ابزار و تجهیزات به روز و پیشرفته تعمیرات برد دستگاه را انجام دهید.

در صورتی که مین برد دستگاه شما به صورت کامل سوخته باشد و قابلیت تعمیر نداشته باشد باید برای تعویض برد تلویزیون الجی اقدام نمایید.

دقت کنید که حتما از بردهای اصلی و اورجینالی که مخصوص مدل های مختلف تلویزیون های ال جی هستند استفاده کنید زیرا استفاده از برد فرعی و غیراورجینال پس از مدت زمان کوتاهی می تواند باعث خرابی مجدد تلویزیون شما در آن قسمت و دیگر قسمت سخت افزاری شود و همین موضوع می‌تواند باعث بوجود آمدن مشکلات مختلف و پدیده دیگری در تلویزیون شما شود.

تعمیر تلویزیون خاموش ال جی

زمانی که تلویزیون شما به صورت کامل خاموش شده است و قابلیت روشن شدن آن را ندارید باید به سراغ تست و عیب یابی قسمت های مختلف سخت افزاری دستگاه خود بروید.

در گام اول سعی کنید مانند مراحل بالا اتصالات برقی از پریز و همچنین کابل اتصال به برق تلویزیون را چک کنید تا مطمئن شوید که اتصالات برقی شما هیچگونه مشکلی ندارند و مشکل از پنل نمایشگر به قسمتهای سخت افزاری داخل دستگاه شما می باشد.

اگر با اتصال تلویزیون از طریق کابل های مختلف به نمایشگر های خارجی مانند لپ تاپ مشاهده کردید که تصویر به درستی نمایش داده می شود و شبکه پنل تلویزیون شما و یا نمایشگر تلویزیون شما دچار مشکل شده و برای برطرف کردن این مشکل حتماً باید از ابزار و تجهیزات به روز و پیشرفته استفاده کنید یا برای تعویض و تعمیر پنل تلویزیون ال جی خود اقدام نمایید.

اگر خیلی خوش شانس باشید و مشکلات به وجود آمده برای تلویزیون شما بر روی نمایشگر خارجی نمایش داده نشوند باید به سراغ قسمت سخت افزاری داخلی دستگاه بروید زیرا نمایشگاه شما سالم بوده و هیچ مشکلی ندارد و به همین دلیل باید به سراغ قسمت سخت افزاری داخلی دست گرفته و عملیات تعمیر و تعویض قسمت های مختلف از جمله مین برد تلویزیون را انجام دهید.

تعمیر تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سونی در منزل

از جمله تلویزیون ها و برندهای معروف و محبوب دیگری که در بازار وجود دارد تلویزیون های ال سی دی و ال ای دی سونی هستند که از نظر سخت افزاری و کیفیت در سطح بسیار بالایی قرار دارند اما به دلایل مختلف ممکن است دچار مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری که حتماً باید برای تست و ارزیابی اولیه در منزل آنها را انجام دهید و سپس در صورتی که نتوانست این مشکل را برطرف کنید به سراغ استفاده از خدمات مراکز مختلفی از جمله مرکز معتبر تعمیر تلویزیون سونی یعنی تعمیر با ما بروید.

مشکلات مختلف سخت افزاری ماننده خاموش و روشن شدن تلویزیون سونی و عدم نمایش تصویر و همچنین روشن شدن ناگهانی آن ممکن است برای تلویزیون های سونی نیز به وجود بیاید که همان مراحل و نکاتی که در مورد تلویزیون های ال جی گفته شد در این مورد نیز باید رعایت کنید تا بتوانید در سریع‌ترین زمان ممکن مشکلات را برطرف کرده یا حداقل با تست و عیب یابی اولیه در منزل متوجه شوید که کدام یک از قسمت‌های سخت افزاری دستگاه شما دچار مشکل شده اند.

تعمیرات تلویزیون های سونی که تصویر ندارد

یکی از مهمترین و رایج ترین مشکلاتی که برای تلویزیون های سونی به وجود می‌آید مشکلات مربوط به خاموش شدن دستگاه به عدم روشن شدن آن و یا روشن نشدن دستگاه و عدم نمایش تصاویر در تلویزیون می باشد.

برای برطرف کردن این مشکل حتماً باید ابتدا عملیات تست و ارزیابی اولیه بر روی اتصالات برقی را انجام دهید تا از سلامت اتصالات برقی خود مطمئن شوید. در صورتیکه اتصالات برقی شما هیچگونه مشکلی نداشت باید به سراغ برطرف کردن مشکلات نرم افزاری دستگاه بروید و اگر از نظر نرم افزاری نیز هیچگونه مشکلی بر روی تلویزیون سونی شما وجود نداشت باید به سراغ اتصال دستگاه خود به این نمایشگاه خارجی بروید تا مطمئن شوید که نمایشگر شما سالم است و اتصالات داخلی از جمله مین برد تلویزیون سونی ۲۴ مشکل شده‌اند.

برای برطرف کردن مشکلات داخلی سخت افزاری تلویزیون سونی باید حتماً از ابزار و تجهیزات به روز و پیشرفته استفاده کنید که این علم و دانش در اختیار افراد متخصص مرکز تعمیر با ما قرار گرفته است تا با استفاده از این ابزار و در محیط زندگی و کاری شما خدمات مربوط به تعمیر تلویزیون سونی در منزل و محل را ارائه نمایند.

در صورتی که قطعات داخلی سخت افزاری تلویزیون شما دچار مشکل شده باشند و عملیات تعمیر بر روی آن امکانپذیر نباشد تیم فنی و تخصصی این مرکز با استفاده از ابزار و تجهیزات بروز ای که در اختیار دارد که خراب شده را از دستگاه جدا کرده و از قطعات اصلی و اورجینال با گارانتی و ضمانت نامه معتبر را به جای قطعات خراب شده استفاده می نماید.

تعمیرات موبایل

نظرات کاربران (0)

guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments