۱۰ نکته طلایی افزایش فالوور اینستاگرام توسط دریچه ۶۷ منتشر شد

10 نکته طلایی افزایش فالوور اینستاگرام توسط دریچه 67 منتشر شد

اگر شما هم به دنبال روش‌های افزایش فالوور اینستاگرام هستید، جالب است بدانید که از زمانی که شرکت فیس‌بوک، اینستاگرام را خرید، کاربران این برنامه به‌شدت افزایش‌یافته است. این افزایش در حدی بوده است که به‌صورت میانگین در این اینستاگرام 800 میلیون عکس منتشر می‌شود و کاربران 1.2 میلیارد بار محتوای مختلف را لایک می‌کنند.

اما همان‌طور که خودتان هم می‌دانید استفاده از این برنامه پرطرفدار به‌عنوان یک کاربر معمولی کافی نیست و باید به‌صورت به حرفه‌ای از این برنامه استفاده کرد. چرا که با توجه به کاربران زیاد این اپلیکیشن فرصت‌های درآمدزایی خیلی خوبی با استفاده از اینستاگرام در دسترس است و افراد زیادی برای افزایش فالوور اینستاگرام در تلاش هستند.

به‌صورت میانگین در این اینستاگرام 800 میلیون عکس منتشر می‌شود

بنابراین باید به فکر افزایش مخاطبان خود در این برنامه باشید. باید برند، خدمات و محتوای خود را هرچه بیشتر به افراد مختلف بشناسانید. در اینستاگرام مهمترین چیز تعامل کاربر با یک صفحه یا پیج است، هرچه تعامل کاربران را با پیج خود افزایش دهید، این یک پیام به اینستاگرام می‌فرستد و اینستاگرام پیج شما را یک پیج منحصربه‌فرد در نظر می‌گیرد. در نهایت پیج شما به افراد زیادی نمایش داده می‌شود و افراد مختلف با محتوا و خدمات شما آشنا می‌شوند.

تعامل به معنای مدت زمانی است که مخاطب بر روی محتوای شما توقف می‌کند. همچنین تعامل به معنای به اشتراک گذاشتن، ذخیره‌کردن، پسندیدن و نوشتن نظر است. در این مقاله به 10 ترفندی که باعث افزایش تعامل و سپس افزایش فالوور اینستاگرام خواهد شد، پرداخته‌ایم. کافی است همه نکات را به درستی اجرا کنید و نتایج را مشاهده کنید.

زمانی برای جذاب کردن پروفایل پیج خود بگذارید

یکی از مواردی که در ابتدا مخاطب شما مشاهده می‌کند پروفایل یک پیج است. برای بهبود این قسمت لازم است تا یک عکس مناسب که با برند شما همخوانی داشته باشد، انتخاب کنید. اگر یک پیج شخصی دارید یک عکس مناسب از خودتان کافی است و اگر یک پیج کاری دارید، می‌توانید با توجه به حوزه کاری‌تان یک لوگو مناسب را برای عکس پروفایل در نظر بگیرید.

در بیوگرافی از مهارت‌ها و تخصص‌تان بنویسید

پروفایل اینستاگرام تنها شامل عکس نیست و شما باید در قسمت بیوگرافی هم یک معرفی خوب و در عین حال کوتاه از برند و یا خودتان داشته باشید. در بیوگرافی ازمهارت‌ها و تخصص‌تان بنویسید، بنویسید که چرا مردم باید شما را فالو کنند. اگر کسب‌وکار شما دارای یک سایت است، آدرس آن را در قسمت بیوگرافی درج کنید.

هر روز و در ساعات‌ مناسب محتوا منتشر کنید

بدون داشتن محتوا نمی‌توانید با مخاطبانتان تعامل داشته باشید. لازم است تا به‌صورت مستمر محتوا تولید کنید اما نباید از کیفیت محتوا بکاهید. کیفیت محتوا است که کاربر را بر روی پست نگه می‌دارد. باتوجه‌به آماری که خود برنامه اینستاگرام برای پیج‌های بیزینسی ارائه می‌دهد، بیشترین ساعاتی که مخاطبانتان در اینستاگرام فعال هستند را بیابید و در آن ساعت‌ها محتوای خود را منتشر کنید.

اگر یک پیج عادی دارید باید در قسمت تنظیمات آن را به حالت بیزینسی تغییر بدهید تا آمار کلی پیج و هر پستی که منتشر می‌کنید را داشته باشید. معمولا کاربران این شبکه اجتماعی، در تعطیلات آخر هفته و بعد از ساعات کاری بیشترین فعالیت را دارند. البته این مورد می‌تواند استثنا هم داشته باشد و بر اساس خصوصیات مخاطبان و منطقه‌ای که هستید، ممکن است متفاوت باشد.

یک قدم فراتر بروید و برای نتیجه بهتر یک تقویم تولید محتوا بسازید و محتوای روز‌های آینده را برنامه‌ریزی کنید. سعی کنید موضوعات ترند را بیابید و محتوای خود را به آنها مربوط کنید، در این صورت امکان دیده‌شدن محتوایتان به‌شدت افزایش می‌یابد.

با فالوورهایتان تعامل داشته باشید

برای افزایش تعامل با فالوورهای پیجتان، از آنها سوال کنید. مهم‌ترین سوالاتی که می‌توانید در استوری یا در قالب پست از آنها بپرسید را در اینجا ذکر کرده‌ایم:

  • محتوای شامل عکس را دوست دارید یا ویدئو؟
  • محتوای تصویری چند اسلایدی مناسب است؟
  • محتوای ویدئویی کوتاه یا بلند؟
  • به چه موضوعاتی علاقه‌مند هستید؟
  • چه ساعاتی بیشتر در اینستاگرام هستید؟

بعد از پرسیدن این سؤالات و گرفتن اطلاعات مفید از فالوور‌ها، شما قادر خواهید بود محتوایی تولید کنید که نیاز‌های کاربر را پوشش می‌دهد و مورد علاقه کاربر است و سپس کاربر این محتوا را ذخیره خواهد کرد، با دوستان خود به اشتراک خواهد گذاشت و در مورد محتوا نظر خود را خواهد گفت. کاربری که به پیج شما علاقه‌مند شده باشد، همیشه منتشر محتوای شما است.

پیام‌ها و نظرات کاربران را بی‌پاسخ نگذارید

در کنار اعمال موارد بالا، یکی از راه‌های خوب برای افزایش تعامل کاربران با یک پست این است که محتوای پست حاوی یک سوال باشد و یا محتوای پست شامل چیزی باشد که نشان دهد شما مخاطبان خود را خیلی خوب می‌شناسید. به‌عنوان‌مثال ذکر مشکلات مهم حوزه کاری و یا دغدغه عده‌ای که مربوط به آن حوزه می‌شوند، می‌تواند برای افزایش تعامل مفید باشد.

همچنین پیام‌ها و نظرات کاربران را بی‌پاسخ نگذارید و اگر سوال یا نکته مهمی گفته‌اند آن را در استوری یا پست منتشر کنید.

افزایش فالوور اینستاگرام با تولید ویدئو

لازم به گفتن نیست که ویدئو محبوب‌ترین نوع محتوا در دنیا است. با ویدئو مفهوم، محتوا و هدفی که دارید، سریع‌تر توسط مخاطبان درک می‌شود؛ بنابراین سعی کنید در رابطه با حوزه کاری‌تان ویدئوهای خلاقانه و مفید تولید کنید.

ویدئو محبوب‌ترین نوع محتوا در دنیا است

دعوت به اقدام یا CALL TO ACTION

دعوت به اقدام به این معنا است که از مخاطبان‌خود بخواهید یک کاری را انجام دهند. این یعنی اینکه باید از مخاطبان خود بخواهید که محتوای شما را با دوستانشان به اشتراک بگذارند و یا نظراتشان را در مورد محتوا بیان کنند.

برای این کار نباید از جمله‌های صریح و دستوری استفاده کنید، چرا که از نظر مخاطب یک توهین تلقی می‌شود. تنها کافی است بگویید که با انجام‌دادن کاری چه اتفاقی می‌افتد، چه مزایایی برای کاربر دارد و یا اینکه چه کمکی به بقیه می‌کند.

برگزاری مسابقات و تبلیغ برای افزایش فالوور اینستاگرام

ایجاد مسابقه یک ترفند سرگرم‌کننده برای افزایش تعامل و افزایش به اشتراک گذاشتن محتوا است. نکته‌ای که وجود دارد این است که مسابقه‌ای که قصد ایجاد آن را دارید نباید شرایط پیچیده‌ای برای شرکت داشته باشید و همچنین یک جایزه مناسب باتوجه‌به خصوصیات مخاطبانتان باید در نظر بگیرید. یک ایده برای ایجاد مسابقه این است که از فالوورها بخواهید یک عکس همراه با محصولات شما بگیرند یا درصفحه خود منتشر کنند و یا به شما بفرستند و از بین آنها بهترین عکس را انتخاب کنید.

مسابقه نباید شرایط پیچیده‌ای برای شرکت داشته باشید

تبلیغ یکی از موارد جدایی‌ناپذیر از بازاریابی دیجیتال است. برای طراحی تبلیغ از مزایایی که نسبت به رقیبان دارید، بگویید و همچنین سعی کنید یک تبلیغ خلاقانه و منحصربه‌فرد ایجاد کنید، تبلیغات کلیشه‌ای به‌سرعت توسط کاربران رد می‌شوند و مشاهده نمی‌شوند.

قدرت هشتگ

برای اینکه از گم‌شدن محتوای خود در میان میلیون‌ها محتوا جلوگیری کنید، باید از هشتگ‌ها استفاده کنید. هشتگ‌ها کمک می‌کنند تا محتوای شما در دسته‌بندی خاصی قرار بگیرد و به‌راحتی با جستجوی کاربران در دسترس قرار بگیرد. حتما از هشتگ‌های مرتبط با محتوای پست استفاده کنید و ترکیب هشتگ‌های با پست‌های کمتر (تخصصی)، هشتگ‌های متوسط و هشتگ‌های میلیونی را به کار گیرید.

افزودن لوکیشن به پست‌ها هم کمک می‌کند تا کاربران بتوانند بر اساس منطقه، شهر و کشور محتوا‌ها را جستجو کنند.

از هشتگ‌های مرتبط با محتوای پست استفاده کنید

افراد مرتبط در حوزه شما

اینفلوئنسرها، افراد تاثیرگذار و افراد یا پیج‌هایی که در حوزه کسب‌وکار شما محتوا تولید می‌کنند را دنبال کنید. با این کار اینستاگرام صفحه شما را به مخاطبان آنها و افرادی که به حوزه شما علاقه‌مند هستند، پیشنهاد می‌دهد.

برای افزایش فالوور اینستاگرام نباید نسبت به همکاران خود در اینستاگرام حس دشمنی داشته باشید بلکه باید با آنها و مخاطبان آنها تعامل بیشتری داشته باشید.

با فالوورهای خودتان تعامل داشته باشید

تعامل در اینستاگرام مثل یک رابطه عاشقانه دوطرفه است، و هدف افزایش فالوور اینستاگرام به‌صورت یک عشق یک‌طرفه به سرانجام نمی‌رسد؛ بنابراین هرازگاهی به پست‌ها و محتواهای مخاطبان خود واکنش نشان دهید، لایک کنید و نظر دهید. همچنین باید تعامل خود را با پیج‌هایی که دنبال کرده‌اید حفظ کنید.

در شبکه‌های اجتماعی دیگر بعضی از محتواهای اینستاگرام خود را منتشر کنید و مخاطبانی که در آن شبکه‌ها دارید را تشویق کنید تا پیج شما را در اینستاگرام دنبال کنند.

تحلیل و بررسی عملکرد

بخش insights اینستاگرام برای تحلیل پیج

بعد از مدتی فعالیت در اینستاگرام، با تجزیه‌وتحلیل پیج و محتوای خود می‌توانید بفهمید که آیا در راه افزایش فالوور اینستاگرام موفق بوده‌اید یا خیر. ابزارهای مختلفی برای این کار وجود دارند که مهم‌ترین آنها آمار ارقامی است که اینستاگرام به شما ارائه می‌دهد است و دیگری تقویم تولید محتوا می‌باشد. با استفاده از این دو ابزار خواهید فهمید چه محتوایی به چه دلیل بازدید کم یا زیادی داشته و یا چرا کم به اشتراک گذاشته شده است.

خرید فالوور اینستاگرام

یکی از روش‌هایی که میان رقبا در اینستاگرام وجود دارد خرید فالوور است. اگر قصد پیشرفت برند خود را از طریق اینستاگرام دارید، بهتر است به سرعت ترافیک پیج خود را افزایش دهید . خرید فالوور ارزان یکی از راه های موجود است.

تعمیرات موبایل

نظرات کاربران (0)

guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments