۱۰ تغییر جدید مرورگر سافاری (Safari) در iOS 11

10 تغییر جدید مرورگر سافاری

مرورگر سافاری (Safari) در iOS 11 دچار تغییراتی شده و ویژگی های جدیدی به آن اضافه شده است که شاید اغلب کاربران آیفون و آیپد های اپل از آن مطلع نباشند. در این مقاله قصد داریم به معرفی 10 ویژگی یا تغییر جدید مرورگر سافاری (Safari) در iOS 11 بپردازیم. با موبایل کمک همراه باشید.

مقدمه‌ای در رابطه با تغییرات جدید مرورگر سافاری (Safari) در iOS 11

همانطور که می‌دانید iOS 11 به طور رسمی منتشر شده و هم اکنون کاربران آیفون و آیپد های مجهز به پردازنده 64 بیتی اپل قادر به دانلود و نصب آن هستند. اگر شما هم از این دسته کاربران هستید اما هنوز آپدیت iOS 11 را بر روی دستگاهتان نصب نکردید، می‌توانید از مقاله آموزش نصب iOS 11 ؛ چگونه آپدیت رسمی iOS 11 را نصب کنیم؟ به عنوان راهنمای نصب iOS 11 استفاده کنید.

با نصب iOS 11 مجموعه عظیمی از ویژگی ها و قابلیت های جدید به دستگاهتان اضافه می‌شود که 13 مورد از کاربردی ترین آن ها را در مقاله معرفی ۱۳ مورد از بهترین ویژگی های جدید iOS 11 عنوان کردیم. اما مرورگر سافاری (Safari) هم در iOS 11 با تغییراتی همراه شده و ویژگی های جدیدی به آن اضافه شده است که اغلب کاربران از آن غافل می‌شوند.

بیشتر بخوانید: تعمیرات موبایل

در این مقاله قصد داریم به معرفی 10 ویژگی یا تغییر جدید مرورگر سافاری (Safari) در iOS 11 بپردازیم. چنانچه در رابطه با هر یک از موارد نام برده شده نیاز به اطلاعات بیشتری داشتید، می‌توانید ضمن تماس با کارشناسان موبایل کمک از آن ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید. با ما همراه باشید.

10 تغییر جدید مرورگر سافاری (Safari): هوشمندتر شدن

10 تغییر جدید مرورگر سافاری (Safari)

مرورگر سافاری (Safari) در iOS 11 هوشمندتر از قبل عمل می‌کند. زمانی که شما از طریق این مرورگر به جستجو می‌پردازید، اطلاعات جستجوهایتان جمع‌آوری، ذخیره  و با سایر اپلیکیشن‌ها اشتراک گذاری می‌شوند. برای مثال اگر شما در مورد اطلاعات یک موقعیت مکانی در مرورگر سافاری (Safari) جستجو کنید و پس از آن وارد برنامه ایمیل (Mail) شوید، موقعیت مکانی جستجو شده در برنامه ایمیل به صورت پیشنهادی برای اشتراک گذاری ارائه می‌شود. به صورت کلی هوشمندتر شدن مرورگر Safari (سافاری) در iOS 11 از ویژگی ها و تغییرات جدید آن به شمار می‌رود.

بیشتر بخوانید: تعمیرات آیفون  اپل تعمیرات موبایل

10 تغییر جدید مرورگر سافاری (Safari): ردیابی پروازهای هواپیمایی

10 تغییر جدید مرورگر سافاری (Safari)

مرورگر Safari (سافاری) در iOS 11 یک قابلیت بسیار جالب را ارائه می‌کند که به موجب آن شما می‌توانید موقعیت پروازهای هواپیمایی را به شکل دقیق ردیابی کنید. بدین منظور کافیست که نام شرکت هواپیمایی (Airline) و شماره پرواز را مثل عکس فوق در آدرس بار مرورگر سافاری تایپ کنید و وضعیت آن پرواز را به صورت دقیق در مپ مشاهده نمایید.

10 تغییر جدید مرورگر سافاری (Safari): جهش مابین تب های مختلف مرورگر با لمس سه بعدی

مرورگر سافاری در iOS 11 این امکان را در اختیارتان قرار می‌دهد تا بتوانید با استفاده از لمس سه بعدی یا همان قابلیت 3D Touch مابین تب های مختلف مرورگر جهش داشته باشید. این مسئله هم از دیگر ویژگی ها یا تغییرات جدید مرورگر سافاری در iOS 11 محسوب می‌شود.

10 تغییر جدید مرورگر سافاری (Safari): دیکشنری!

10 تغییر جدید مرورگر سافاری (Safari)

مرورگر سافاری (Safari) در iOS 11 می‌تواند نقش یک دیکشنری سیار را هم ایفاء کند. به منظور استفاده از این ویژگی جدید کافیست که ابتدا کلمه Define را در ابتدای آدرس بار مرورگر سافاری (Safari) تایپ و بعد از گذاشتن فاصله، کلمه ای که تمایل دارید معنای آن پیدا شود را هم تایپ کنید. بدین ترتیب حتی بدون نیاز به لمس گزینه Go شاهد ارائه معنای آن کلمه و نحوه تلفظ ن خواهیدآن خواهید بود. پس مرورگر سافاری (Safari) در iOS 11 می‌تواند نقش دیکشنری همراهتان را هم ایفاء کند.

10 تغییر جدید مرورگر سافاری (Safari): جلوگیری از ردیابی کاربر

10 تغییر جدید مرورگر سافاری (Safari)

مرورگر سافاری (Safari) در iOS 11 به یک ویژگی امنیتی بسیار جالب مجهز شده که به موجب آن اپل اجازه نمی‌دهد هیچ سایت و مرجعی بتواند موقعیت مکانی و اطلاعات کاربر را ردیابی کند. همچنین این قابلیت منجر می‌شود تا کاربران با تبلیغات مزاحم کمتری هم مواجه شوند و به نوعی پتانسیل حفظ حریم خصوصی و ضریب امنیت آن ها افزایش یابد. این مسئله هم از دیگر ویژگی ها یا تغییرات جدیدی است که در مرورگر سافری (Safari) سیستم عامل iOS 11 شاهد آن هستیم.

10 تغییر جدید مرورگر سافاری (Safari): تبدیل واحد های اندازه گیری

10 تغییر جدید مرورگر سافاری (Safari)

یکی دیگر از ویژگی های بسیار جالب و جدیدی که در iOS 11 شاهد آن هستیم، مربوط به امکان تبدیل واحد های اندازه گیری و انجام برخی از عملیات های ریاضی ساده می‌شود. برای مثال شما می‌توانید با تایپ عبارت “15 meters in feet” در آدرس بار مرورگر سافاری (Safari) بفهمید که 15 متر دقیقا برابر با چند فوت است. این قابلیت کاربردی هم از دیگر ویژگی های جدیدی و جالب سافاری در iOS 11 به شمار می‌رود.

بیشتر بخوانید: تعمیرات آیفون SE 2020

تعمیرات موبایل

10 تغییر جدید مرورگر سافاری (Safari): ویدیو پلیر داخلی جدید

10 تغییر جدید مرورگر سافاری (Safari)

مرورگر سافاری (Safari) در iOS 11 به یک ویدیو پلیر داخلی جدید هم مجهز شده که رابط کاربری متفاوتی را ارائه می‌کند. برای مثال بخشی برای تنظیم میزان شدت صدای ویدیوهای در حال پخش در گوشه سمت راست و بالای صفحه ارائه شده و نوار تایم لاین هم به بخش زیرین صفحه منتقل شده است. به صورت کلی طراحی جدیدی ویدیو پلیر داخلی مرورگر سافاری (Safari) در iOS 11 از دیگر ویژگی ها یا تغییرات جدید آن به شمار می‌رود که لازم بود به آن اشاره کنیم.

10 تغییر جدید مرورگر سافاری (Safari): اسکرول سریع تر

برخلاف نسخه های قبلی مرورگر Safari (ُافاری) که حالتی منحصر به فرد و نسبتا کند را به منظور اسکرول کردن در صفحات وب ارائه می‌کردند، در iOS 11 اسکرول کردن در این مرورگر به شکل سریع تری انجام می‌شود. شاید این مسئله در حین استفاده از مرورگر سافاری (Safari) چندان برای شما قابل درک نباشد، اما اگر دقت کافی داشته باشید متوجه این مسئله خواهید شد.

10 تغییر جدید مرورگر سافاری (Safari): بلاک کردن کوکی های جدید

10 تغییر جدید مرورگر سافاری (Safari)

کوکی های بسیار کاربردی هستند اما ممکن است در برخی شرایط بنا به دلایل خاص تمایل نداشته باشید که کوکی های سایت های مختلف و جدید در حافظه آیفون شما ذخیره شوند. برای جلوگیری از این مسئله، مرورگر Safari (سافاری) در iOS 11 یک ویژگی جالب را ارائه می‌کند که به موجب آن ذخیره کوکی سایت هایی که به آن ها مراجعه می‌کنید در حافظه گوشی غیرممکن می‌شود. این مسئله هم از دیگر ویژگی یا تغییرات جدید مرورگر سافاری در iOS 11 است.

بیشتر بخوانید: تعمیرات آیفون 11 پرو

10 تغییر جدید مرورگر سافاری (Safari): متوقف کردن دسترسی به دوربین و میکروفون

10 تغییر جدید مرورگر سافاری (Safari)

اپل همیشه به حفظ حریم خصوصی کاربران اهمیت می‌دهد و باز هم در مرورگر Safari (سافاری) سیستم عامل iOS 11 یک ویژگی جالب و امنیتی دیگر را ارائه کرده است. به موجب این ویژگی کاربران می‌توانند دسترسی احتمالی سایت های مختلف به دوربین و میکروفون آیفون را متوقف کنند. بنابراین بدین صورت مطمئن خواهید بود که هیچ سوء استفاده‌ای از طریق دوربین و میکروفون دستگاه از جانب سایت هایی که به آن ها مراجعه می‌کنید به عمل نمی‌آید.

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به معرفی 10 ویژگی یا تغییر جدید مرورگر سافاری (Safari) در iOS 11 پرداختیم. چنانچه در رابطه با هر یک از موارد نام برده شده نیاز به اطلاعات بیشتری داشتید، می‌توانید ضمن تماس با کارشناسان موبایل کمک از آن ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید.

بیشتر بخوانید:

قطعات آیفون XS

دوربین اصلی آیفون 6s Plus

شیشه آیفون 11

تعمیرات موبایل

منبع gadgethacks

نظرات کاربران (0)

guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments