۵ مزیت اصلی مرکز تماس (Call center) برای کسب و کارها

۵ مزیت اصلی مرکز تماس (Call center) برای کسب و کارها

مرکز تماس، بهترین راهکار برای مدیریت کاربران از طریق خطوط تلفن است و به همه کسب و کارها در جهت ارائه خدمات غیرحضوری و تعامل با مشتریان و جلب رضایت آنان کمک می‌کند.

اگر می‌خواهید کیفیت امکانات و خدمات خود را از طریق تلفن، ارتقا دهید، به فکر راه‌اندازی مرکز تماس برای کسب و کار خود باشید. در این مقاله قصد داریم شما را با مرکز تماس یا Call center و همچنین با بهترین شرکت ارائه‌دهنده مرکز تماس در ایران، آشنا سازیم، پس با ما همراه باشید.

۵ مزیت اصلی مرکز تماس (Call center) برای کسب و کارها

مرکز تماس چیست؟

درگذشته، مرکز تماس تنها به مکانی گفته می‌شد که افرادی تحت عنوان کارشناسان پاسخ‌گویی یا بازاریابان تلفنی، به تماس مشتریان پاسخ می‌دادند، اما امروزه نوع جدیدی از مرکز تماس نیز به وجود آمده که هزینه‌های تأمین نیرو و تجهیزات را کاهش می‌دهد و در پی جلب رضایت مشتریان است.
این مراکز تماس جدید، کاملا بر پایه نرم افزار برنامه ریزی می‌شوند و کارشناسان پاسخگویی در کمترین زمان ممکن، با مشتری ارتباط برقرار می‌کنند و با استفاده از تجهیزات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری نوین، نیازهای مشتریان را مرتفع می‌سازند.

با همه این تفاسیر، دلایل مختلفی وجود دارند که یک کسب و کار بخواهد مرکز تماس خود را راه‌اندازی کند. از جمله مهم‌ترین آنان عبارتند از :

 • پشتیبانی مداوم از مشتریان
 • ارائه خدمات خرید، فروش و پرداخت
 • بازاریابی اصولی محصولات
 • تحقیقات بازار برای فروش و ارائه خدمات مناسب
 • مانیتورینگ و نظارت بر عملکرد هریک از کارشناسان

مشتریان، ارزشمندترین دارایی‌های هر شرکت هستند و شرکت‌های موفق با آگاهی از این موضوع، برای جلب رضایت مشتریان فعلی و جذب مشتریان جدید، تمام تلاش خود را به کار می‌گیرند و با سرمایه‌گذاری هوشمند در راه‌اندازی مرکز تماس، در کنار مشتری مداری و تکریم مشتری، کیفیت خدمات خود را نیز افزایش می‌دهند.

۵ مزیت اصلی مرکز تماس (Call center) برای کسب و کارها

ویژگی‌ها و امکانات مراکز تماس (Call center) حرفه‌ای

مرکز تماس به‌واسطه افزایش قابلیت‌های شرکت شما و افزایش تعداد مشتریان و جلب رضایت آنان، ارزشمند محسوب می‌شود. با داشتن مراکز تماس ویپ، می‌توانید خدمات خود را بر بستر اینترنت و حتی خارج از محیط شرکت نیز ارائه دهید، این یعنی پوشش حداکثری مشتریان.

امکانات مرکز تماس تقریباً نامحدود است، اما مراکز تماس به‌صورت پیش‌فرض، قابلیت‌هایی را دارند. این قابلیت‌ها عبارتند از:

 • افزایش بهره‌وری درفروش و ارائه خدمات
 • تهیه گزارش‌های حرفه‌ای از مشتریان و عملکرد کارکنان
 • ارتباط رایگان داخلی (درون شرکتی)
 • ضبط مکالمات و ایجاد تاریخچه پاسخگویی به مشتریان
 • اتصال به نرم‌افزارهای مختلف برای ارائه خدمات و افزایش فروش
 • تلفن گویا (تلفن تحت شبکه voip)، با قابلیت ایجاد منوی حرفه‌ای 
 • امکان شخصی‌سازی تمام سیستم مختص هر کسب و کار
 • و …

اگر تصمیم دارید با راه‌اندازی یک مرکز تماس حرفه‌ای از مزایای این فناوری استفاده کنید، نوین ویپ، با هزینه‌ای مناسب، یک مرکز تماس قدرتمند را با بالاترین کیفیت و در کمترین زمان ممکن برای شما راه‌اندازی می‌کند.
از آنجاکه راه‌اندازی مرکز تماس، بدون دانش و تجربه‌ی کافی، تقریباً غیرممکن است.! بهترین راه‌حل، استفاده از دانش و تخصص افرادی با تجربه در این زمینه است. شرکت نوین ویپ یک انتخاب طلایی است، تا از بیشترین کارایی، درقبال کمترین هزینه، بهره ببرید.

همچنین باید بدانید که راه‌اندازی یک مرکز تماس حرفه‌ای، نیازمند تجهیزات و امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری است. بنابراین بهتر است قبل از راه‌اندازی مرکز تماس خود، درباره زیرساخت‌های لازم برای این کار، آشنا شوید.

۵ مزیت اصلی مرکز تماس (Call center) برای کسب و کارها

تجهیزات و زیرساخت‌های لازم برای راه‌اندازی مرکز تماس

اصلی‌ترین بخش مرکز تماس، تجهیزات سخت افزاری آن است. بدون تجهیزات سخت افزاری، عملا مرکز تماسی راه‌اندازی نخواهد شد. در ادامه به طور خلاصه، با تجهیزات اصلی مراکز تماس آشنا می‌شوید.

تجهیزات اصلی که برای راه‌اندازی مرکز تماس ضروری هستند ، عبارت‌اند از :

خطوط تلفن اختصاصی

می‌توانید از خطوط تلفن 4 رقمی و 5 رقمی رند برای جلب توجه مشتریان و سهولت شماره‌گیری، استفاده کنید.

دستگاه IP PBX

دستگاه IP PBX، مرکز اصلی مدیریت تماس‌هاست و تمامی فعالیت‌های یک مرکز تماس را کنترل می‌کند. این دستگاه با کمک نرم افزارهای ویژه، به صورت اختصاصی برای شرکت شما تعریف می‌شود و کل مرکز تماس را مدیریت می‌کند. ، IP PBX می‌تواند تماس‌ها را دریافت کرده و آنها را به تلفن گویا انتقال دهد.

تجهیزات شبکه

کاربرد تجهیزات شبکه نظیر Router های بی‌سیم یا با سیم، برای ایجاد ارتباط بین داخلی‌های مختلف در مرکز تماس است، زیرا سیستم مرکز تماس بر پایه شبکه قرار دارد، بنابراین مهم‌ترین تجهیزات برای ارتباط با اینترنت در مراکز تماس، همین Router ها هستند.

تلفن‌های اینترنتی

تلفن‌های اینترنتی به همراه تجهیزات اتصال به مرکز تماس، از دیگر تجهیزات مراکز تماس هستند. اگر در مراکز تماس، از تلفن‌های اینترنتی استفاده شود، هم اتصالات بهتری بین تجهیزات اتفاق میافتد و هم هزینه‌های ارتباطات، به شدت کاهش پیدا می‌کند. برای مشاهده قیمت های تلفن ip می توانید به فروشگاه نوین ویپ مراجعه کنید.

سایر تجهیزات

تجهیزاتی که در صورت نیاز باید در مراکز تماس از آن‌ها استفاده کرد، شامل سرورهای اینترنتی، مبدل‌های Gateway و… می‌باشند.

پس از راه‌اندازی و تامین سخت‌افزارهای مرکز تماس، برای مدیریت حرفه‌ای آن باید از نرم‌افزارهای ویژه مراکز تماس استفاده نمود.

نرم‌افزار ارائه‌شده توسط نوین ویپ، به‌صورت کاملاً اختصاصی، طبق نظر و خواسته هر کسب و کار، طراحی و بر روی سیستم مرکز تماس نصب می‌شود. این نرم‌افزار سفارشی‌سازی شده، سبب می‌شود تا در شما و مشتریانتان، یک تجربه‌ی عالی از ارتباطات با کیفیت، ایجاد شود.

اما قبل از راه‌اندازی مرکز تماس خود، با بررسی کامل و تهیه چک لیستی از خواسته‌ها و توان کسب‌وکار خود اقدام کنید.

۵ مزیت اصلی مرکز تماس (Call center) برای کسب و کارها

قبل از راه‌اندازی مرکز تماس باید …

قبل از راه‌اندازی مرکز تماس باید نکاتی را مدنظر قرار دهید تا در آینده‌، دچار مشکل شوید. این نکات عبارتند از:

 1. برآورد حجم تماس‌های ورودی کسب و کار شما
 2. برآورد و تقسیم‌بندی‌ دریافت تماس‌ها در مرکز تماس
 3. برآورد تعداد کارشناسان مورد نیاز
 4. برآورد تجهیزات مورد نیاز
 5. آینده نگری

آینده‌‌نگری

شما با یک برآورد کلی از فعالیت‌های فعلی کسب ‌وکارتان و ترسیم چشم انداز و میزان پیشرفت کسب ‌وکار خود، می‌توانید نیازهای کسب و کار خود را شناسایی و طبق این برآوردها، اقدام به ایجاد مرکز تماس اختصاصی خود نمایید.

خوشبختانه شرکت نوین ویپ باسابقه‌ی طولانی در زمینه تامین تجهیزات ارتباطی مراکز تماس و بهره‌گیری از کارشناسان حرفه‌ای، می‌تواند با بررسی کسب وکار شما، نیازهای فعلی و آینده را برآورد، تجهیزات مناسب را تهیه و صفر تا صد مرکز تماس شما را اجرایی نماید.

راه‌اندازی مرکز تماس، نوعی سرمایه‌گذاری در مسیر جلب نظر مشتریان است. اگر شما نیز همانند مدیران آینده‌بین و خوش‌فکر کسب ‌وکارهای موفق، فکر می‌کنید، مطمئناً لزوم مشتری مداری و جلب رضایت آنان را در ارائه خدمات و اقدامات خود، مدنظر قرار می‌دهید.

مزایای راه اندازی مرکز تماس

امروزه جذب و حفظ مشتریان به مسئله‌ی حیاتی هر کسب ‌وکاری تبدیل‌شده است. شرکت‌های مختلف برای جذب مشتریان جدید، از تمام توان خود استفاده می‌کنند. هر کسب ‌وکاری که نیازهای مشتریان را بسنجد و آن‌ها را در رسیدن به خواسته‌هایشان همراهی کند، مطمئناً موفق خواهد بود.
یکی از بهترین راهکارهای جذب و حفظ مشتریان، ارائه خدمات بر بستر تلفن اینترنتی و استفاده از قابلیت‌های مراکز تماس است.
مرکز تماس به‌ واسطه‌ی مزایایی که برای شرکت‌ها دارد، محبوبیت خود را از سال‌ها قبل و تاکنون، اثبات کرده است. یک مرکز تماس مزیت‌های زیر را برای کسب و کارها ارائه می‌دهد:

 • ارائه خدمات و محصولات از طریق تلفن ( با قابلیت پرداخت تلفنی )
 • راه‌اندازی مرکز ارتباط مشتریان
 • پشتیبانی ویپ از محصولات و خدمات ارائه‌شده
 • دریافت نظرات، پیشنهاد‌ها و انتقادات برای تقویت کسب‌وکار
 • بازاریابی و گزارش‌گیری از نیازهای مشتریان

با یک نگاه اجمالی، می‌توان فهمید که هزینه‌ی راه‌اندازی یک مرکز تماس با وجود هزینه‌ی تامین تجهیزات و استخدام کارشناسان پاسخگویی، تقریباً زیاد است. ممکن است بعضی از افراد بدون آگاهی دقیق از قیمت‌ها، قید راه اندازی مرکز تماس را بزنند و این قابلیت مهم را نادیده بگیرند. در ادامه، با هزینه‌های نسبی راه‌اندازی یک مرکز تماس و راهکار طلایی برای کاهش هزینه‌های آن، آشنا خواهید شد.

۵ مزیت اصلی مرکز تماس (Call center) برای کسب و کارها

هزینه‌ راه‌اندازی مرکز تماس

برای راه‌اندازی مرکز تماس، شما نیاز به تأمین تجهیزات سخت‌افزاری، نرم‌افزاری، استخدام کارشناسان و اپراتور، آموزش و دسته‌بندی کارمندان و تامین هزینه‌های تعمیر و نگهداری دارید.
شاید فکر کنید که این هزینه‌ها بسیار گزاف هستند و حتی تصمیم بگیرید قید راه‌اندازی مرکز تماس را بزنید، اما قبل از هر تصمیمی بهتر است، به مزایای راه اندازی مرکز تماس بیشتر فکر کنید.

 • هزینه خط تلفن

ابتدا هزینه خط تلفن شرکت خود را  مد نظر قرار دهید، اگر یک خط تلفن معمولی با ارقام طولانی دارید، طبق هزینه‌ی مصوب شرکت مخابرات، هزینه راه اندازی خطوط ثابت مخابرات، آبونمان و کارکرد آن را می‌پردازید، اما اگر به دنبال یک شماره تلفن رند با تعداد ارقام 4 یا 5 رقمی، هستید، تنها هزینه‌ای معادل اشتراک سالیانه این خطوط تلفن را خواهید پرداخت، البته این هزینه اشتراک، بسته به نوع خط و رند بودن آن متفاوت است. به طور کلی  قیمت یک خط تلفن 4 یا 5 رقمی از حدود 800 هزار تومن در سال شروع می‌شود. برای استعلام دقیق قیمت‌ها می‌توانید با کارشناسان نوین ویپ و با شماره 91029108_021 تماس بگیرید.

 • هزینه تجهیزات سخت افزاری

تجهیزات سخت افزاری مرکز تماس نیز با توجه به حجم تماس‌ها و امکاناتی که برای مرکز تماس خود نیاز دارید، متفاوت است، به طور کلی تامین این تجهیزات از حدود 4 میلیون تومان شروع می‌شوند، برای استعلام قیمت تجهیزات، می‌توانید به فروشگاه نوین ویپ مراجعه کنید.

 • هزینه تجهیزات نرم افزاری

درباره تجهیزات نرم افزاری باید گفت، هزینه تامین نرم افزارهای مرکز تماس، کاملا متغیر است و بستگی به قابلیت‌هایی دارد که شما از مرکز تلفن خود انتظار دارید. مسلماً، هرچه امکانات بیشتری بخواهید، هزینه برنامه‌نویسی و راه اندازی مرکز تماس شما نیز بیشتر می‌شود. بنابراین، قیمت پایه و حدودی برای هزینه تجهیزات نرم افزاری وجود ندارد. با اینحال می‌توانید از کارشناسان نوین ویپ، استعلام حدود قیمت‌ها را دریافت کنید.

 • هزینه آموزش و استخدام کارشناسان

هزینه‌های آموزش، استخدام و تجهیز کارشناسان نیز بسته به نیاز شما، شیفت‌های کاری و کیفیت پاسخگویی اپراتورها، متغیر خواهد بود. با این حال شرکت نوین ویپ با بهره‌گیری از کارشناسان با تجربه خود در این حوزه، سعی دارد با امکانات مناسبی که برای سیستم‌های مراکز تماس در نظر گرفته, هزینه‌های کسب و کارها را کاهش دهد.

شرکت نوین ویپ می‌تواند بهترین تجهیزات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری را با مناسب‌‌ترین قیمت در اختیار شما قرار دهد، سیستم‌های موردنیاز کسب و کار شما را طراحی کند و آموزش‌های لازم را به کارکنان شما بدهد تا هزینه‌های شما به میزان قابل‌ توجه‌ای کاهش یابد.

مدیران کسب ‌وکارهای موفق…

مدیران کسب ‌وکارهای موفق، می‌دانند که رضایت مشتریان، موفقیتی است که تنها با سرمایه‌گذاری درست و مطمئن در کسب و کار و ارائه خدمات با کیفیت، میسر می‌شود. در بازار رقابتی امروزی، کسب ‌وکارها دائم در تلاش هستند تا از رقبای خود پیشی بگیرند و در تمامی عرصه‌ها پیروز میدان باشند.

یکی از بهترین راهکارهای جذب و حفظ مشتریان، داشتن مرکز تماس است. می‌توان خدمات بی‌شماری را از طریق مرکز تماس ارائه داد و نیازهای مشتریان را مرتفع نمود. مشتریان شما زمانیکه متوجه شوند، شما همواره به دنبال جلب رضایت آنان هستید، وفادارانه از خدمات شما استفاده خواهند کرد.

راه‌اندازی مرکز تماس نیازمند تجربه و دانش فنی بالایی است. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با تجهیزات ویپ به وب‌سایت نوین ویپ به آدرس Novinvoipshop مراجعه نمایید و یا اگر در‌باره نحوه نصب و راه اندازی یک مرکز تماس حرفه‌ای برای کسب و کار خود، نیاز به مشاوره دارید با شماره 91029108_021 ، تماس بگیرید و از مشاوره‌ رایگان کارشناسان نوین ویپ، بهره ببرید و مرکز تماس خود را با بالاترین کیفیت و مناسب‌ترین هزینه، راه‌اندازی کنید.

تعمیرات موبایل

نظرات کاربران (0)

guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments