تعمیرات اپل

کنترل و مدیریت دسترسی به اطلاعات ما توسط هریک از برنامه‌هایی که بر روی تلفن یا تبلت خود نصب می‌کنیم، یکی از قابلیت‌های جدیدی است که در اندروید 6 (Marshmallow) یافت می‌شود. در این مقاله به چگونگی کنترل دسترسی برنامه‌ها به اطلاعاتمان در اندروید 6 می‌پردازیم. با موبایل کمک همراه باشید. با موبایل کمک همراه باشید.

app permission در اندروید 6

هرگونه سوال در رابطه با این مطلب و مشکلات نرم‌افزاری موبایل خود دارید، با همکاران ما در شرکت همراه‌رایانه تماس بگیرید

شماره تماس از سراسر کشور
(بدون پیش شماره و از تلفن ثابت) 9099070345

هریک از برنامه‌هایی که بر روی تلفن یا تبلت خود نصب می‌کنیم مجموعه‌ای از دسترسی‌ها را دارند، اما گاهی اوقات دسترسی‌های بعضی برنامه‌ها از آنچه باید باشد فراتر رفته و غیر ­قابل­ قبول می‌شود. برای مثال یک برنامه ویرایش عکس هیچ دلیلی ندارد که به پیامک‌های موبایل شما دسترسی داشته باشد، یا یک برنامه تقویم برای چه به دوربین موبایل دسترسی داشته باشد؟!
البته گاهی اوقات این دسترسی‌ها دلایل خاصی هم دارند که در توضیحات آنها در فروشگاه Google Play ذکر شده است. با این وجود همیشه باید هنگام نصب برنامه‌های ناشناخته و یا دانلود شده از فروشگاههایی غیر از گوگل پلی دقت لازم را داشت.
مدیریت دسترسی برنامه‌ها بسیار آسان است. برای شروع ابتدا وارد تنظیمات تلفن یا تبلت خود شده، سپس وارد بخش Apps شوید.

کنترل دسترسی برنامه ها در اندروید 6

حال علامت چرخ دنده‌ای که در بالای نمایشگر قرار دارد را لمس کنید. در صفحه باز شده App permissions را انتخاب کنید.

کنترل دسترسی برنامه ها در اندروید 6

در صفحه باز شده می‌توانید دسترسی‌ها را در دسته­ بندی‌هایی مانند سنسورهای حرکتی، تقویم، دوربین، موقعیت، میکروفون، و حافظه ببینید. هر کدام را که می‌خواهید انتخاب کنید تا ببینید کدام برنامه‌ها به آن اطلاعات دسترسی دارند.

کنترل دسترسی برنامه ها در اندروید 6

حال می‌توانید به آسانی دسترسی هر کدام از برنامه‌ها را از آن بخش قطع کنید و یا دوباره به آنها آن دسترسی را بدهید.

کنترل دسترسی برنامه ها در اندروید 6

تعمیرات موبایل

منبع pcadvisor

نظرات کاربران (5)

ارسال نظر

    سلام.برنامه فست وی پی ان نصب کردم به تمام مخاطبان پیام فرستاده زنگ زده و همینطور پیام بین المللی فرستاده
    برنامه رو حذف کردم ولی باز هم داره پیام می فرسته .چکار باید بکنم

    سلام من یکبار اشتباهی تمام تنظیمات دسترسی به برنامه هارو ریست کردم حالا گوشی اجازه نمیده یه چیزایی مینویسه که به فارسی میشه همپوشانی صفحه مشاهده شده به تنظیمات برید و خاموشش کنید وقتی میرم تمام گزینه هارو خاموش میکنم یا همرو روشن میکنم فرقی نداره باز همون پیام قبلی گوشی رو ری استارت کردم بازم همون پیام رو داد تنظیمات رو ریاستارت کردم باز هم همون پیام رو داده لطفا کمکم کنید اصلا مرورگر کروم نمیتونه چیزیو دانلود کنه از تلگرام قادر به فرستادن فایل نیستم اصلا…..لطفا بگید چیکار کنم

    سلام من یکبار اشتباهی تمام تنظیمات دسترسی به برنامه هارو ریست کردم حالا گوشی اجازه نمیده یه چیزایی مینویسه که به فارسی میشه همپوشانی صفحه مشاهده شده به تنظیمات برید و خاموشش کنید وقتی میرم تمام گزینه هارو خاموش میکنم یا همرو روشن میکنم فرقی نداره باز همون پیام قبلی گوشی رو ری استارت کردم بازم همون پیام رو داد تنظیمات رو ریاستارت کردم باز هم همون پیام رو داده لطفا کمکم کنید اصلا مرورگر کروم نمیتونه چیزیو دانلود کنه از تلگرام قادر به فرستادن فایل نیستم اصلا…..