آنچه باید در مورد صفحه مکان‌ها و هشتگ در اینستاگرام بدانید

هشتگ در اینستاگرام

در این مقاله قصد داریم که در مورد بخش اکتیویتی (Activity) یا همان فعالیت‌ها، صفحه مکان‌ها و هشتگ در اینستاگرام صحبت کنیم. در واقع هدف ما آشنایی کامل شما عزیزان با این سه مورد است. با موبایل کمک همراه باشید.

مقدمه‌ای در مورد خش اکتیویتی، صفحه مکان‌ها و هشتگ در اینستاگرام

در اینستاگرام با ویژگی‌ها و قابلیت‌های متنوعی سروکار خواهید داشت. سه نمونه از این ویژگی‌ها مواردی هستند که در این مقاله به شرح آن‌ها پرداخته و قصد داریم توضیحات جامعی را ذر رابطه با آن‌ها ارائه کنیم. پیش از این در مقاله‌هایی با عناوین مختلف شما عزیزان را با نحوه استفاده از شبکه اجتماعی اینستاگرام آشنا کردیم. چند نمونه از این مقاله‌های کاربری شامل موارد زیر می‌شوند:

بیشتر بخوانید: تعمیرات موبایل

اما در این مقاله به سه موضوع متفاوت می‌پردازیم که شامل شرح عملکرد بخش اکتیویتی (Activity) اینستاگرام، صفحات مربوط به مکان‌های شناخته شده در اینستاگرام و  هشتگ در اینستاگرام می‌شود. ابتدا لازم می‌دانیم که هر یک از موارد شرح داده شده را توصیف کنیم و سپس نحوه تعامل کاربر با این موارد را شرح خواهید داد. چنانچه در مورد هر یک از بخش‌ها و موارد شرح داده شده نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان موبایل کمک تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید. با موبایل کمک همراه باشید.

هشتگ در اینستاگرام

بخش اکتیویتی اینستاگرام چیست و چگونه از آن استفاده کنیم؟

بخش اکتیویتی اینستاگرام یا Activity در واقع بخشی از اپلیکیشن اینستاگرام است که کاربر را در جریان اتفاقات جدیدی که رخ داده شده قرار می‌دهد. به عنوان مثال در این بخش لیست افرادی که پست شما را لایک کرده باشند، برای شما درخواست فالو ارسال کرده باشند، در پست‌های شما کامنت ثبت کرده باشند و سایر موارد این چنینی ارائه می‌شود. برای مراجعه به این بخش باید آیکون حاوی علامت قلب موجود در منوی زیرین اپلیکیشن اینستاگرام را لمس کنید. این آیکون درست در کنار آیکون پروفایل شما قرار دارد.

بعد از اینکه وارد بخش اکتیویتی اکانت اینستاگرام خود شدید با دو شاخه مختلف مواجه می‌شوید. یکی از این دو شاخه Followings نام داشته و شاخه دیگر You نام دارد. در زیرشاخه Followings اطلاعات جدید مربوط به عملکرد اخیر فالویینگ‌های خود را مشاهده خواهید کرد. به عنوان مثال اگر یکی از فالویینگ‌ها یا افرادی که شما وی را فالو می‌کنید، پست شخص دیگری را لایک کرده باشد یا در زیر پستی کامنت ثبت کرده باشد، اعلان آن در زیرشاخه Following بخش اکتیویتی اکانت شما نمایش داده خواهد شد. اما در زیرشاخه You اطلاعات جدیدی ارائه شده که به اکانت خودتان مربوط می‌شود. به عنوان مال اگر فردی پست شما را لاک کرده باشد یا در زیر آن کامنت ثبت کند یا برایتان درخواست فالو ارسال نماید، نوتیفیکیشن آن در زیرشاخه You بخش اکتیویتی اکانت اینستاگرام نمایش داده خواهد شد.

بنابراین همانطور که اشاره داشتیم، بخش اکتیویتی در واقع اطلاعات جامعی در رابطه با تازه‌ترین رخدادهای اکانت شما و برخی از موارد مربوط فالویینگ‌هایتان را نمایش می‌دهد. این بخش همواره منجر به آپدیت بودن کاربر نسبت به اتفاقات رخ داده شده می‌شود. چنانچه در مورد بخش اکتیویتی اینستاگرام و نحوه استفاده از آن نیاز به توضیحات بیشتری دارید، از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان موبایل کمک تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید.

چگونه پس از مرور اطلاعات بخش اکتیویتی اینستاگرام، سریعا به بالای لیست بازگردیم؟

تصور کنید که رخدادهای بخش اکتیویتی اکانت اینستاگرام خود را مرور می‌کنید. این رخدادها به صورت یک لیست ارائه می‌شوند که به ترتیب زمان پدیدار شدن رخدادها چینش شده‌اند. در هر شرایطی اگر قصد دارید که به طور ناگهانی به بخش فوقانی لیست و جدیدترین رخداد پدیدار شده راه پیدا کنید، مجبور نخواهید بود که انگشت خود را بر روی نمایشگر سر داده و کل مسیر پیموده شده را بازگردید. برای دستیابی سریع به بالای لیست در دستگاه‌های آی او اسی اپل می‌توانید تب وضعیت موجود در بالای صفحه (مکانی که زمان و میزان درصد باتری نمایش داده می‌شود) را لمس کنید یا دو بار آیکون قلب موجود را لمس نمایید. در دستگاه‌های اندرویدی هم با دو بار لمس آیکون قلب که مربوط به بخش اکتیوتی اینستاگرام می‌شود، قادر خواهید بود که سریعا به بالاترین بخش لیست موجود مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید:  نمایندگی رسمی اپل تهران

هشتگ در اینستاگرام چیست و چه کاربری دارد؟

هشتگ در اینستاگرام قابلیتی است که تقریبا تمام کاربران آن از این قابلیت استفاده می‌کنند. هشتگ در واقع عبارتی است که به نوعی با پست ارسالی کاربر ارتباط داشته و سایر افراد را قادر به درک بهتر پست ارسال می‌کند. همچنین هشتگ‌ها منجر می‌شوند که پست کاربر در جستجوهای اینستاگرام قابل مشاهده باشد و از این نظر شبیه به کلمات کلیدی موتور جستجوگر گوگل عمل می‌کنند.

تصور کنید که شما در باشگاه بدنسازی عکسی ضبط کرده و آن را در اکانت اینستاگرام‌تان ارسال می‌کنید. در این شرایط با تعیین هشتگ‌هایی همچون “نام باشگاه”، “بدنسازی”، “زیبایی اندام” و سایر موارد این چنینی می‌توانید کلمات کلیدی پست خود را تعیین کنید. حال اگر کاربر دیگری این کلمات یا هشتگ‌ها را جستجو کند، در صورت عمومی (Public) بودن پروفایل شما، پست ارسالی‌تان جزء پست‌هایی خواهد بود که برای وی نمایش داده می‌شوند.

لازم به ذکر است که اینستاگرام برای هر هشتگ یک صفحه اختصاصی جستجو را تعیین می‌کند. هنگامی که شما از هشتگ با عنوان “نام باشگاه” خود استفاده کنید، هر کاربر با لمس آن هشتگ به صفحه‌ای منتقل می‌شود که تمام عکس‌ها و پست‌های حاوی هشتگ مشابه در آن ضمیمه شده‌اند. بنابراین به طور کلی هشتگ‌ها نقش بسیار مهمی در بیشتر دیده شدن پست‌های اینستاگرام و همچنین درک مفهوم آن توسط سایر کاربران دارند. اگر پروفایل اینستاگرام شما عمومی است و قصد دارید که تعداد فالوورهای خود را افزایش دهید، دقت زیادی به انتخاب هشتگ‌های مناسب داشته باشد.

چگونه برای پست جدید‌ اینستاگرام خود هشتگ تعیین کنیم؟

تعیین هشتگ در اینستاگرام به سادگی قابل انجام است. شما در بخش شرح عکس (Caption) و همچنین کامنت‌های آن می‌توانید برای پست خود هشتگ تعریف کنید. بدین منظور باید نماد # را در ابتدای هشتگ مورد نظرتان وارد کنید. به عنوان مثال در حین آپلود پست خود از باشگاه بدنسازی، در بخش شرح عکس (Caption) عبارت #بدنسازی را وارد کنید.

آیا می‌توانیم برای پست‌های قدیمی خود هم هشتگ تعریف کنیم؟

بله، این امکان وجود دارد که شما برای پست‌های پیشین خود هشتگ تعریف کنیم. برای انجام این عمل به پست مورد نظر مراجعه کرده و وارد بخش Edit شوید. سپس به بخش شرح عکس (Caption) مراجعه کرده و هشتگ‌های مد نظرتان را وارد نمایید. نهایتا تغییرات ایجاد شده را ذخیره کنید.

از چه کاراکترهایی می‌توانیم به منظور تعیین هشتگ در اینستاگرام استفاده کنیم؟

به منظور انتخاب هشتگ در اینستاگرام می‌توانید از حروف و اعداد استفاده کنید، اما سایر نمادها نظیر $، % و همچنین “فاصله”در هشتگ‌ها قابل استفاده نیستند.

ماکسیمم تعداد هشتگ در اینستاگرام چقدر است؟

شما نهایتا می‌توانید 30 هشتگ را برای هر پست اینستاگرام تعریف کنید. چنانچه در کامنت‌ها هشتگ‌های بیشتری را انتخاب کنید، کامنت شما ثبت نمی‌شود.

بیشتر بخوانید:  تعمیر ال سی دی موبایل

چگونه صفحه هشتگ‌ها را مشاهده کنیم؟

همانطور که پیش از این هم اشاره کردیم، با لمس هر هشتگ در اینستاگرام به صفحه‌ای منتقل می‌شوید که در آن لیست تمام پست‌های با هشتگ مشابه ضمیمه شده است.

چگونه صفحه مکان‌ها را در اینستاگرام مشاهده کنیم؟

هنگامی که کاربری به پست خود موقعیت مکانی اضافه کند، هر کاربر اینستاگرامی دیگری با لمس نام آن موقعیت مکانی به صفحه مکان مورد نظر هدایت می‌شود. در این صفحه تمام پست‌هایی که با موقعیت مکانی مشابه توسط سایر کاربران اینستاگرام در سراسر دنیا ارسال شده باشند، نمایش داده می‌شود. به این صفحه اصطلاحا صفحه مکان مورد نظر گفته می‌شود.

به عنوان مثال تصور کنید که عکسی را در حافظیه شیراز گرفته و آن را در اکانت اینستاگرام خود اشتراک‌گذاری می‌کنید. در حین آپلود این عکس به آن موقعیت مکانی یا Location با عنوان حافظه شیراز ضمیمه خواهید کرد. حال هر فردی که پست شما را مشاهده کند قادر به مشاهده موقعیت مکانی مورد نظر خواهد بود. در این شرایط کاربران با لمس آن موقعیت مکانی به صفحه‌ای هدایت می‌شود که شامل تمام پست‌های مرتبط با موقعیت مکانی انتخاب شماست. همانطور که اشاره داشتیم، این صفحه را صفحه مکان‌ها در اینستاگرام می‌نامیم.

بخش Top Posts و Most Recent در صفحه مکان‌ها و صفحه هشتگ‌های اینستاگرام چه معنایی دارد؟

در بخش فوقانی صفحه مکان‌ها یا صفحه هشتگ‌ها دو گزینه با عناوین Most Recent و Top Posts قرار دارند. گزینه Most Recent در واقع جدیدترین عکس‌های حاوی موقعیت مکانی یا هشتگ مورد نظر را در صفحه موجود نمایش می‌دهند. در سمت مقابل گزینه Top Posts منجر به چینش پست‌ها با توجه به محبوبیت می‌شود.

بیشتر بخوانید:  تعویض گلس موبایل آیفون

چرا نمی‌توانیم برخی از هشتگ‌ها را در اینستاگرام جستجو کنیم؟

کلمات و عباراتی که با قوانین و مقررات اینستاگرام مغایرت داشته باشند را نمی‌توانید در این شبکه اجتماعی جستجو کنید.

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید، در این مقاله توضیحات جامعی در رابطه با بخش اکتیویتی، صفحه مکان‌ها و هشتگ در اینستاگرام خدمت شما عزیزان ارائه کردیم. چنانچه در مورد هر یک از بخش‌ها و موارد شرح داده شده نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان موبایل کمک تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید.

بیشتر بخوانید:

خرید موبایل

قیمت تاچ ال سی دی آیفون ایکس

قیمت تاچ ال سی دی سامسونگ ام 10 اس

قطعات گوشی M10s

 

تعمیرات موبایل

نظرات کاربران (2)

guest
2 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
Fafy
Fafy
2 سال گذشته

نحوه لغو دنبال کردن هشتگ

M.
M.
6 سال گذشته

با سلام
آیا میشه در اینستاگرام اطلاعات قسمت activity رو پاک کرد؟
اگه پاک میشه، چجوریه؟