نسخه جدید اپلیکیشن‌ تلگرام (Telegram v.3.11) با قابلیت‌های جدید منتشر شد

(Telegram v.3.11)

نسخه 3.11 اپلیکیشن تلگرام یا همان Telegram v.3.11 رسماً منتشر شد. این نسخه از برنامه مورد نظر قابلیت‌های جدیدی دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم. با موبایل کمک همراه باشید.

قابلیت Trending Stickers در نسخه جدید برنامه تلگرام (Telegram v.3.11)

ساعاتی پیش شاهد عرضه نسخه جدید اپلیکیشن تلگرام بودیم. نسخه جدید اپلیکیشن‌ تلگرام (Telegram v.3.11) از نظر فنی دچار بهبودهایی شده و یک قابلیت بسیار جالب توجه را به همراه دارد که با نام Trending Stickers شناخته می‌شود. همانطور که می‌دانید استفاده از استیکرها (Sticker) در بین کاربران اپلیکیشن تلگرام به مراتب مرسوم است. تنوع استیکرهای ارائه شده برای این برنامه بسیار زیاد است و حتی این امکان وجود دارد که افراد با توجه به سلیقه شخصی خود به ساخت استیکر برای تلگرام پرداخته و آن را برای سایر دوستانشان ارسال کنند. از این پس نسخه جدید اپلیکیشن‌ تلگرام (Telegram v.3.11) مجموعه‌هایی از استیکرهای محبوب و انحصاری را ارائه در تبی اختصاصی با نام Trending Stickers ارائه می‌کند.

بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی تعمیرات موبایل

نسخه جدید اپلیکیشن‌ تلگرام

دسترسی به تب Stickers Panel در نسخه جدید برنامه تلگرام (Telegram v.3.11) با مراجعه به بخش تنظیمات یا همان Settings و سپس پنل استیکرها یا همان Stickers امکان‌پذیر است. در این بخش امکان اضافه کردن استیکر برای افرادی که از مجموعه استیکرهای متنوعی استفاده می‌کنند به راحتی ارائه می‌شود. در این بین سقف یا حد نهایی مجموعه استیکرهایی که می‌توانید از آن استفاده کنید 200 مجموعه است. اگر تعداد استیکرهای کاربر از این مرز عبور کند، نسخه جدید اپلیکیشن‌ تلگرام (Telegram v.3.11) به طور اتوماتیک استیکرها جدید را جایگزین استیکرهای قدیمی کاربر که کمتر از آن‌ها استفاده کرده می‌نماید. در واقع بدین صورت استیکرهای جدید جایگزین استیکرهای کم کاربرد شده و استیکرهای کم کاربرد آرشیو می‌شوند. لازم به اشاره است که دسترسی به استیکرهای آرشیو شده با مراجعه به بخش تنظیمات استیکر یا Sticker Settings و سپس Archived Stickers امکان‌پذیر خواهد بود. از این طریق شما می‌توانید مجددا استیکرهای آرشیو شده خود را بازگردانده و از آن‌ها استفاده کنید.

بخش Personal Storage در نسخه جدید اپلیکیشن‌ تلگرام (Telegram v.3.11)

یکی دیگر از ویژگی‌های جالب ارائه شده در نسخه جدید اپلیکیشن‌ تلگرام (Telegram v.3.11) مربوط به قابلیتی می‌شود که با نام اختصاصی Personal Storage یا “ذخیره‌سازی شخصی” معرفی شده است. بسیاری از کاربران اپلیکیشن تلگرام به منظور ذخیره آن دسته از پیام‌هایی که مورد علاقه آن‌هاست پنجره چت اختصاصی را با اکانت خود ایجاد کرده و این پیام‌ها را برای خودشان ارسال می‌کنند تا بدین طریق پیام‌های مورد علاقه خود را در بخش قابل دسترسی از دستگاه ذخیره کرده باشند. با عرضه نسخه جدید اپلیکیشن‌ تلگرام (Telegram v.3.11) نیازی به انجام این عمل وجود ندارد. هم اکنون تلگرام 3.11 دارای قابلیت جدیدی با عنوان Personal Storage است که این مشکل را برطرف می‌کند.

نسخه جدید اپلیکیشن‌ تلگرام

بیشتر بخوانید: نمایندگی تعمیرات اپل پایتخت

به منظور استفاده از قابلیت جدید نامبرده شده کافیست که مانند تصویر فوق وارد بخش مخاطبین یا Contacts نسخه جدید اپلیکیشن‌ تلگرام (Telegram v.3.11) شده و سپس اکانت خود که در بالاترین بخش از لیست ارائه شده موجود است را انتخاب نمایید. بدین صورت پنجره مکالمه‌ای باز می‌شود که به آن Personal Storage، Chat Storage یا Cloud Storage گفته می‌شود. شما به راحتی می‌توانید هر پیام متنی یا تصویری مورد علاقه خود را در این قسمت فوروارد (Forward) کرده و ذخیره نمایید. بدین صورت به راحتی می‌توانید در هر شرایطی که تمایل داشته باشید به فایل‌ها یا متن‌های مورد علاقه خود دسترسی پیدا کنید. ظاهرا در نسخه جدید اپلیکیشن‌ تلگرام (Telegram v.3.11) برخی از جنبه‌های عملکردی بخش Shared Media و همچنین قابلیت جستجو یا Search در مکالمات هم بهبودهای فنی یافته‌اند.
تمام محتوای نوشتاری و تصویری که در بخش Personal Storage ذخیره می‌کنید به راحتی توسط سایر دستگاه‌های متصل به اکانت مشابه قابل استفاده هستند. به عنوان مثال اگر نسخه جدید اپلیکیشن‌ تلگرام (Telegram v.3.11) را در گوشی و خود نصب کرده و به طور همزمان از نسخه ویندوزی آن در لپ‌تاپ خود استفاده می‌کنید، محتوایی که در بخش Personal Storage ذخیره کرده‌اید در هر دو دستگاه در دسترس و قابل استفاده خواهند بود. شاید بتوان این قابلیت را به نوعی جایگزین مناسبی برای سرویس‌های ذخیره‌سازی ابری همچون دراپ‌باکس (Dropbox) و… دانست.

قابلیت پیش‌نمایش گروه یا Group Preview در نسخه جدید اپلیکیشن‌ تلگرام (Telegram v.3.11)

استفاده از لینک‌های دعوت به منظور افزایش ممبرها یا عضوهای گروه در اپلیکیشن تلگرام امر بسیار رایج و پرکاربردی است. هم اکنون اگر لینک گروهی را دریافت کرده و قصد بررسی آن را داشته باشید با قابلیتی به عنوان پیش نمایش گروه یا Group Preview مواجه خواهید شد. همانطور که از نام این ویژگی جدی مشخص است به موجب وجود آن پیش نمایشی از گروههای که لینک آن را لمس کرده‌اید ارائه می‌شود. در این پیش نمایش لیست اعضا یا همان ممبرهای گروه مورد نظر هم به شیوه‌ای که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید ارائه می‌شود.

نسخه جدید اپلیکیشن‌ تلگرام

رابط دوربین جدید و پیش نمایش محتوای ربات تلگرام در نسخه جدید این اپلیکیشن

اگر دستگاه اندرویدی شما از سیستم عامل اندروید 4.1 و یا نسخه‌های بالاتر آن بهره‌مند باشد با نصب نسخه جدید برنامه تلگرام (Telegram v.3.11) می‌توانید از رابط دوربین جدید و کاربردی‌تر آن استفاده کنید. همچنین قابلیت پیش نمایش محتوای ربات‌ها هم به نسخه جدید اپلیکیشن‌ تلگرام (Telegram v.3.11) اضافه شده است که نمایی از آن را در تصویر زیر مشاهده می‌کنید.

نسخه جدید اپلیکیشن‌ تلگرام

یکی دیگر از ویژگی‌های نسخه جدید اپلیکیشن‌ تلگرام (Telegram v.3.11) مربوط به افزایش سرعت دانلود فایل‌ها در دستگاه‌های اندرویدی است. ظاهرا سرعت دانلود فایل‌های با حجم بالا در نسخه جدید اپلیکیشن‌ تلگرام (Telegram v.3.11) چیزی در حدود 2 الی 4 برابر افزایش داده شده است.

 بیشتر بخوانید: تعمیر موبایل سامسونگ در نمایندگی موبایل سامسونگ  

ویدئو پلیر جدید و اختصاصی در نسخه دسکتاپی تلگرام 3.11 (Telegram v.3.11)

هم اکنون و با ارائه نسخه جدید اپلیکیشن‌ تلگرام (Telegram v.3.11)، کاربران دسکتاپی این برنامه می‌توانند از ویدئو پلیر جدید و اختصاصی خود تلگرام به منظور تماشای ویدئوهای دانلود شده خود استفاده کنند. به گفته تیم تلگرام برخی از جنبه‌های ظاهری این اپلیکیشن در پنجره چت یا مکالمه هم دچار بهبودهایی شده است. همچنین تیم تلگرام قول داده که روند به روز رسانی‌های اپلیکیشن پرطرفدار تلگرام ادامه پیدا کرده و در آینده هم شاهد انتشار نسخه‌های جدیدتر و کاربردی‌تر این اپلیکیشن خواهیم بود. اگر از نسخه جدید اپلیکیشن‌ تلگرام (Telegram v.3.11) استفاده کرده‌اید، تجربه خود را با ما در میان بگذارید. همچنین اگر سوالی در رابطه با این اپلیکیشن داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های ضمیمه شده با کارشناسان موبایل کمک تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی بخواهید.

بیشتر بخوانید:

خرید موبایل

قیمت دوربین پشت آیفون 7 پلاس

قیمت تاچ ال سی دی سامسونگ A8 2018

قطعات گوشی A8 Plus 2018

تعمیرات موبایل

Telegram
نام Telegram
قیمت رایگان
سیستم عامل اندروید و iOS
سازنده Telegram Messenger LLP
برچسب‌ها: تلگرام

نظرات کاربران (0)

guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments