کمک تلفنی به سوالات موبایل
تماس از سراسر کشور با خط ثابت

1015 907 909

تماس از خطوط همراه اول

15 55 22 99

مشکل حذف دیوایس در Active Sessions تلگرام (نشست‌های فعال تلگرام)؛ چرا نمی‌توانم دستگاهی را از Active Sessions حذف کنم؟

اشتراک‌گذاری در: تلگرام لینکداین واتس‌اپ

اخیرا تماس‌های زیادی با کارشناسان واحد پشتیبانی موبایل کمک برقرار شده و مشکل مشترکی شرح داده شده است. این مشکل مربوط به عدم توانایی کاربر به منظور حذف دیوایس در Active Sessions تلگرام یا همان نشست‌های فعال تلگرام می‌شود. در این مقاله قصد داریم که به شرح دلیل بروز مشکل حذف دیوایس در Active Sessions تلگرام بپردازیم. با موبایل کمک همراه باشید.

مقدمه‌ای در رابطه با بخش Active Sessions تلگرام

حتما می‌دانید که شما با استفاده از دستگاه‌های مختلفی می‌توانید به طور همزمان از یک اکانت تلگرام مشترک استفاده کنید. به عنوان مثال اکانت تلگرام بنده در گوشی اندرویدی و لپ‌تاپ من فعال است. این موضوع به آن معناست که به طور همزمان از یک اکانت در دو دیوایس مختلف استفاده می‌کنم. تلگرام به منظور ایجاد امکان بررسی و کنترل دیوایس‌های مختلف متصل شده به یک اکانت، بخشی با عنوان Active Sessions یا نشست‌های فعال را در تنظیمات امنیتی اپلیکیشن خود ارائه می‌کند.

مشکل حذف دیوایس در Active Sessions تلگرام

کاربر با مراجعه به این بخش می‌تواند لیست دیوایس یا دستگاه‌هایی را که هم اکنون اکانت تلگرام وی در آن‌ها فعال است را مشاهده کند. به عنوان مثال به عکس فوق نگاه کنید. در این عکس که مربوط به اکانت تلگرام بنده می‌شود، به وضوح نشان داده شده که دو دستگاه در حال استفاده از اکانت تلگرام اینجانب هستند. به بیان دیگر در این عکس مشخص شده که اکانت تلگرام مورد نظر در یک گوشی اندرویدی به مدل Sony C6833 و یک کامپیوتر ویندوزی فعال است. همچنین در این بخش تاریخ و زمان دقیق آخرین فعالیت هر یک از دستگاه‌ها در اکانت تلگرام نمایش داده می‌شود. مسیر دسترسی به بخش Active Sessions تلگرام (نشست‌های فعال) به شرح زیر است:

 • مراجعه به منوی کشویی اپلیکیشن تلگرام
 • انتخاب گزینه Settings (تنظیمات)
 • انتخاب گزینه Privacy and Security (حریم شخصی)
 • انتخاب گزینه Active Sessions (نشست‌های فعال)

با طی کردن مسیر فوق در اپلیکیشن تلگرام خود می‌توانید به بخش Active Sessions (نشست‌های فعال) مراجعه کنید و به لیست دستگاه‌هایی که اکانت تلگرام شما در آن‌ها فعال است دسترسی پیدا کنید. با لمس هر یک از دیوایس‌هایی که در این لیست ارائه شده‌اند، می‌توانید نسبت به حذف آن‌ها اقدام نمایید. با حذف هر دیوایس، اکانت تلگرام فعال شما در آن غیر فعال می‌شود. به عنوان مثال تصور کنید که فرد ناشناسی با استفاده از هر روش، اکانت تلگرام شما را در گوشی خود فعال کرده و از آن استفاده می‌کند. در این شرایط شما با مراجعه به بخش Active Sessions (نشست‌های فعال) می‌توانید دسترسی دستگاه وی به اکانت تلگرامتان را نامقدور کنید.

مشکل حذف دیوایس در Active Sessions تلگرام

اما به تازگی مشکل جدیدی در بخش Active Sessions تلگرام پیش آمده که کاربران زیادی در مورد آن سوال می‌کنند. این مشکل مربوط به عدم توانایی آن‌ها به منظور حذف دیوایس در Active Sessions تلگرام می‌شود و ارور نمایش داده شده در عکس فوق برایشان نشان داده می‌شود. مضمون این ارور به صورت “For security reasons, you can’t terminate older sessions within a few hours after connecting a new device” است. کاربران ضمن تماس با کارشناسان موبایل کمک عنوان می‌کنند که قادر به حذف دیوایس‌های موجود در لیست Active Sessions (نشست‌های فعال) نیستند و گویا دسترسی آن‌ها به تنظیمات این بخش نامقدور شده است!

اگر با این ارور و مشکل حذف دیوایس در Active Sessions تلگرام (نشست‌های فعال) مواجه شدید، نگران نباشید. شما همچنان قادر به اعمال تغییر در بخش Active Sessions اکانت تلگرام خود خواهید بود. در ادامه این مقاله قصد داریم که دلیل بروز مشکل حذف دیوایس در Active Sessions تلگرام (نشست‌های فعال) را برای شما عزیزان شرح دهیم و به راه حل آن هم اشاره کنیم. در نظر داشته باشید که در هر شرایط می‌توانید به منظور کسب راهنمایی بیشتری با کارشناسان موبایل کمک تماس حاصل کنید و از آن‌ها کمک دقیق‌تری بخواهید. با موبایل کمک همراه باشید.

دلیل بروز مشکل حذف دیوایس در Active Sessions تلگرام

مشکل نامبرده شده در نسخه‌های جدید اپلیکیشن تلگرام پدیدار می‌شود و در واقع یک مشکل نیست! بلکه تدبیری امنیتی محسوب می‌شود که تلگرام به منظور بالا بردن ضریب امنیت کاربران، آن را ارائه می‌کند. این مشکل زمانی پدیدار می‌شود که شما به تازگی اکانت تلگرام خود را در یک دستگاه جدید فعال کرده باشید. در این شرایط اگر از طریق این دستگاه جدید به بخش Active Sessions (نشست‌های فعال) اکانت تلگرام خود مراجعه کنید قادر به حذف دیوایس یا دستگاه‌های موجود در لیست Active Sessions (نشست‌های فعال) نخواهید بود و با مشکل حذف دیوایس در Active Sessions تلگرام مواجه می‌شوید. این موضوع در حالی است که سایر دستگاه‌هایی که پیش از این اکانت تلگرام شما در آن‌ها فعال بوده و همچنان هم فعال است قادر به دسترسی به بخش Active Sessions و حذف دیوایس‌های موجود در این لیست هستند.

اما این تدبیر تلگرام چگونه منجر به افزایش امنیت اکانت کاربر می‌شود؟ پاسخ این سوال کاملا مشخص است. تصور کنید که فرد سودجویی بنا به هر دلیلی توانسته وارد اکانت تلگرام شما شود. در این شرایط اگر وی بتواند بلافاصله در بخش Active Sessions (نشست‌های فعال) تغییر ایجاد کند، قادر خواهد بود که پس از مراجعه به این بخش اکانت شما را در تمام دستگاه‌های اصلی خودتان غیر فعال کرده و اجازه ندهد که شما از اکانت خود استفاده کنید! برای جلوگیری از بروز این مشکل، تلگرام ایجاد تغییر در بخش Active Sessions را توسط دستگاه‌هایی که به تازگی اکانت تلگرام در آن‌ها فعال شده باشد محدود کرده است.

با این وجود بروز مشکل حذف دیوایس در Active Sessions تلگرام (نشست‌های فعال) امر همیشگی محسوب نمی‌شود. پس از گذشت چند ساعت و استفاده از اکانت تلگرام در دستگاه جدید، مشکل حذف دیوایس در Active Sessions (نشست‌های فعال) برطرف می‌شود و محدودیت‌های اعمالی کنار گذاشته خواهند شد. بدون تردید پس از گذشت چند ساعت، تلگرام مطمئن می‌شود که دستگاه جدیدی که اکانت تلگرام در آن فعال شده مربوط به صاحب اکانت می‌شود و در دست فرد سودجوی دیگری قرار ندارد. بنابراین مشکل حذف دیوایس در Active Sessions تلگرام در شرایطی نمایان می‌شود که اکانت خود را در یک دستگاه جدید فعال کرده باشید و این مشکل پس از گذشت چند ساعت به طور خودکار برطرف می‌شود.

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به شرح مشکل حذف دیوایس در Active Sessions (نشست‌های فعال) تلگرام پرداختیم. چنانچه در رابطه با هر یک از بخش‌ها و مراحل شرح داده شده نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان واحد پشتیبانی موبایل کمک تماس حاصل کنید و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید.

دیدن این نوشته‌ها نیز به شما پیشنهاد می‌شود:

اگـر هنوز سـوالـی در ذهـن شـماسـت. همین حالا با موبایل کمک تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور (بدون پیش شماره و از تلفن ثابت) 9099071015
شماره تماس از تهران (بدون پیش شماره و از تلفن ثابت) 9092305296
شماره تماس از همراه اول (بدون پیش شماره و از همراه اول) 99225515
ساعت کار همه روزه 8 الی 24 می‌باشد. به جزء روزهای تعطیل

نظرات کاربران

نظرات خود را برای ما ارسال کنید.

من گوشيم اي او اس هستش علاىه بر تلگرام برنامه اي اتله رو ريختم و بعدش اونو پاك كردم حالا از ديشب تازبه الان نميتونم اونو ترمينيت كنم همش ارور ميده بايد چيكار كنم؟؟

  درود؛
  چند روز صبر کنید درست میشه.

   واقعا من نگرانم اين كار رو كردم كي درست ميشه لطفا كمكم كنيد

    تلگرامت رو پاک کن نسخه قدیمی نصب کن کارتو انجام بده بد اپدیت کن تا بیاد رو حالت اول

     ...

     من تلگرامم دیشب هک شده و بعد کسی که هکم کرده اومده ده تا ممبر از کانالم رو حذف کرده از اون موقع تا حالا هر کاری میکنم نمی تونم به نشست های فعال خاطمه بدم و نمی تونم صبر کنم اگه بزنه کانالم رو به کل پاکنه اون موقع چی کار کنم ، نسخه قبلی تلگرام رو هم نصب کردم بازم نشد ، اگه راهی هست برلی اینکه زود تر کارم رو انجام بدم لطفا بهم بگید ، یا حداکثر چه نسخه ای از تلگرام رو باید نصب کنم تا درست بشه

   واقعا درست میشه ارور دستگاه های فعال؟ الان ما از دیروز همش داریم ترمینت ال میزنیم اما نمیشه. و اینکه میخوایم با دستگاه های دیگه وارد بشیم داخل اکانت نمیذاره.

سلام وقتتون بخیر این ارور امنیتی برا منم پیش اومده و من خیلی می ترسم ضمن اینکه من گوشیم هوشمند نیست و تو تا تلگرام تو لپ تاپم دارم یکی معمولی یکی هم تو محیط bluestack هست. و مثل عکس شما دوتا مشخصه تو all session یا مدلشون و حتی با کشور ud نشون میده.نمیدونم چرا. نمیدونم منظورش از دستگاه جدیدی که ندارم و اون کشور دیگه چیه. چیکار کنم ممنون میشم از این نگرانی درم بیرید.بیصبرانه منتظر ایمیلتون هستم.با تشکر فراوان

سلام خسته نباشيد
من مشكل ورود به اكانتم دارم يعني هربار كه ميخوام وارد اكانتم بشم اسمسي كه كد ورود داره برام ارسال نميشه اكانتم هم هيچگونه محدوديتي هم نداره و ريپورت نيستم البته اينو spam bot خود تلگرام گفت ولي حدودا يك ماه پيش چند بار پشت سرهم ديليت اكانت كردم و پيغام phone number flood برام اومد و با change number تونستم وارد شم
اين محدوديت هنوز حل نشده و همين امشب هم كد برام ارسال نشد از طريق اسمس حتي با vpn هم امتحان كردم ممنون ميشم راهنمايي كنيد

سلام
برای من هم ارور امنیتی میاد که نمیتونید دستگاه های فعال خودتونو حذف کنیدمن از تمام انواع تلگرامی که به اکانتم وصل بودن لاگ اوت شدم و فقط موبو فعاله ولی الان دو روزه هی میزنم که بقیه ترمینیت بشن ولی نمیشن تلگرام شورشو دراورده دیگه اه هر روز ی بامبول جدید رو میکنه

سلام من بدون اینکه دلیت اکانت کنم خود برنامه تلگرامو از گوشیم حذف کردم حالا ک میخوام نصب کنم نمیشه ن کد میفرسته سر گوشیم ن چینج میشه ن تماس میگیره براکد باید چیکار کنم ؟براچینج نامبرم ک بخوام از ی شماره دیگه چینج کنم سر شماره اصلیم بازم مینویسه ک شما ی اکانت دیگه دارین چطوری درست میشه؟؟؟

سلام وخسته نباشيد
ايا راهي هست وقتي وارد تلگرام كسي ميشويم در قسمت نشست هاي فعال چيزي نشان ندهد… ؟؟؟؟؟

S

سلام تلگرام من قسمت نشست های فعال از گوشی خودم چنتا نشست دیگه هم زده
شما فرمودید چند ساعت بعد اخرین نشست میشه قبلی ها رو حذف کرد
من الان بعد 24 ساعت بازم همون خطای امنیتی رو بهم میده
ممنون میشم راهنماییم کنید

سلام ، متاسفانه من از ديوايس ديگه اي خودم فعال نشدم و دو ديوايس براي من نمايش ميده هر كاري هم ميكنم پاك نميشه الان به چه صورته ، اگر كاربر فعال بشه و صفحه منو چك كنه به اون اجازه ميده فعال باشه ؟

سلام و وقت بخیر.من خط همراه اول دارم و حدود یکی دوماه میشه که میبینم شارژ خود به خود ازش کم میشه طوری که اگه الان دوتومن شارژ کنم تا یک ساعت دیگه هیچ اثری ازش نیست.من فکر میکردم که سرویس های تبلیغاتی روی خطم فعاله ولی اونم نبود.تا اینکه چند روز پیش که خطمو شارژ کردم وقتی دیدم کم شده از شارژم یهو چشمم به پیامکام افتاد که دیدم حدود سی چهل تا اس ام اس زشت و زننده از طرف من به یه نفر که نمیشناسمش رفته در صورتی که من اصلا به هیچ کسی اس ندادم و گوشیم هم دست کسی جز خودم نبوده که حالا بگیم یه نفر به گوشیم دسترسی پیدا کرده و این پیامک ها را داده به یکی.هر چی هم زنگ اون طرفی که اس ام اس براش فرستاده شده میزنم تا ببینم کیه گوشیش خاموشه.موضوع جالب تر اینکه من اصلا سیم کارت دومی ندارم روی گوشیم و فقط یه دونه سیم کارت دارم یهو خود به خود از همراه اول برام پیام میاد از سیم کارت دوم که شارژ شما کمتر از چهارصد تومنه.یه موضوع دیگه اینکه من روی گوشیم موبوگرام دارم یعنی به جای تلگرام از موبوگرام استفاده میکنم.چند وقتیه که وقتی گوشیمو خاموش و روشن میکنم یه نوتیفیکشن میاد روی صفحه که موبوگرام در حال ارسال تعداد زیادی اس ام اس است آیا میخواهید این عمل ادامه یابد؟ و من هم باید چندین بار روی گزینه رد دادن رو بزنم تا این نوتیفیکشن از روی صفحه موبایلم بره. این موضوع منو نگران کرد و مجبور شدم تا به امور مشترکین همراه اول مراجعه کنم وقتی موضوع را مطرح کردم اونا هم تعجب کردند و گفتند امکان نداره این چنین موضوعی و گفتند که شاید مشکل از گوشیته و برو ریسیت کن. منم رفتم گوشیمو ریسیت کردم و به جای موبوگرام اینبار تلگرام ریختم چون شنیدم که موبوگرام امنیتش کمتر از تلگرامه. تا حدودی مشکل قبلیم حل شده فقط موضوعی که مطرحه اینه که من هزار تومن شارژ داشت خطم و الان داره کم کم بهش اضافه میشه.تا حالا شده هزار و هشتصد تومن.توی نشست های فعال تلگرامم هم یه دیوایس هست که مال همون برنامه موبوگراممه که قبلا داشتم و هرچی میخوام حذفش کنم ارور میده.میشه یه راهنمایی کنین و دلیل این چیزهایی که مطرح کردم را بگین لطفا؟ممنون میشم اگر جواب را بهم ایمیل بزنین.با تشکر فراوان.

با سلام خدمت شما.اگر کسی تلگرام من رو حک کرده باشه و من موبوگرام نصب کنم اونوقت هکر سریع از اکانت من خروج کنه آیا بازم اسمش داخل نشست های فعال که تا چند ساعت قابل حذف نیست میاد یا نه؟؟؟ممنون

سلام هرکاری میکنم نشست های فعال حذف نمیشه باید چیکارکنم؟؟؟

من گوشیم یهویی خاموش شد بعد از روشن شدن تلگرامم لاگ اوت شده بود وقتی دوباره وارد شدم گزینه ی ترمینیت ال رو زدم.بعد از اون هربار که از برنامه خارج میشم خودبخود لاگ اوت میشه.الانم اصلا باز نمیشه نمیدونم چیکار کنم

خيلى زحمت كشيدين، اينو كه خود تلگرام داخل پيامش توضيح داده بود