آموزش روش های مخفی کردن استوری اینستاگرام (Instagram Stories)

مخفی کردن استوری اینستاگرام

اینستاگرام این امکان را در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا استوری خود را از دید برخی کاربران مخفی کنند. اما چگونه می‌توان نسبت به انجام این عمل اقدام کرد؟ در این مقاله قصد داریم که به آموزش روش های مخفی کردن استوری اینستاگرام (Instagram Stories) بپردازیم. با موبایل کمک همراه باشید.

مقدمه‌ای در رابطه با مخفی کردن استوری اینستاگرام (Instagram Stories)

اینستاگرام این روزها به یکی از محبوب‌ترین و پرکاربرترین اپلیکیشن‌های موبایلی و مبتنی بر شبکه اجتماعی تبدیل شده است. یکی از ویژگی‌های بسیار عالی اینستاگرام مربوط به قابلیت‌های آن می‌شود. قابلیت‌های این اپلیکیشن روز به روز در حال افزایش هستند و تیم توسعه دهنده اینستاگرام سعی می‌کند تا همواره با به روز رسانی‌های مکرر بهترین امکانات و قابلیت‌های ممکن را در اختیار کاربران اینستاگرام قرار دهد. یکی از قابلیت‌هایی که در اینستاگرام عمر چندان ندارد، قابلیت استوریز (Stories) است. به موجب این قابلیت، کاربران می‌توانند مانند قابلیت استوریز اسنپ چت نسبت به ارسال پست‌های با تاریخ انقضای 24 ساعته وارد عمل شوند. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این موضوع، توصیه می‌کنیم که به مطالعه مقاله “استوریز اینستاگرام (Instagram Stories) و نکات استفاده از آن” بپردازید.

بیشتر بخوانید: تعمیر موبایل

هنگامی که پستی را از طریق قابلیت استوریز اینستاگرام (Instagram Stories) ارسال می‌کنید، تمام فالوورهایتان قادر به مشاهده آن دنبال کردن استوری شما خواهند بود. اما اگر بنا به دلیل خاصی تمایل نداشته باشیم که فرد یا افرادی استوری ما را مشاهده کنند، تکلیف چیست؟ آیا این امکان وجود دارد که استوری خود را از دید فرد یا افراد خاصی پنهان کنیم؟ خوشبختانه اینستاگرام این امکان را فراهم کرده است و به کاربران اجازه می‌دهد تا نسبت به مخفی کردن استوری اینستاگرام (Instagram Stories) خود اقدام نمایند. بدین منظور دو روش مختلف قابل استفاده است که در ادامه این مقاله به آن‌ها اشاره می‌کنیم. چنانچه در رابطه با هر یک از مراحل و بخش‌های شرح داده شده در این مقاله نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان واحد پشتیبانی موبایل کمک تماس حاصل کنید و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید. با موبایل کمک همراه باشید.

هرگونه سوال در رابطه با این مطلب و مشکلات نرم‌افزاری موبایل خود دارید، با همکاران ما در شرکت همراه‌رایانه تماس بگیرید

شماره تماس از سراسر کشور
(بدون پیش شماره و از تلفن ثابت) 9099070345

چگونگی مخفی کردن استوری اینستاگرام (Instagram Stories)

همانطور که پیش از این هم اشاره داشتیم، به منظور پنهان یا مخفی کردن استوری اینستاگرام (Instagram Stories) خود می‌توانید از دو روش مختلف استفاده کنید. ابتدا به شرح روش اول می‌پردازیم و سپس روش دوم را برای شما عزیزان شرح می‌دهیم.

روش اول: از طریق پروفایل کاربر مد نظر

در روش اول شما باید به پروفایل مخاطب مد نظرتان مراجعه کنید و از این طریق دسترسی وی به استوری اینستاگرام خود را متوقف سازید. این روش در شرایطی کاربرد دارد که قصد داشته باشید استوریز اینستاگرام (Instagram Stories) خود را از دید یک فرد خاص پنهان نمایید. برای انجام این عمل مراحل زیر را طی کنید:

مخفی کردن استوری اینستاگرام

  • ابتدا به پروفایل کاربر مد نظر مراجعه کنید.
  • سپس مانند عکس فوق، آیکون سه نقطه موجود در گوشه سمت راست و بالای صفحه را لمس نمایید. این آیکون در نسخه آی او اسی اینستاگرام شبیه به یک خورشید است.
  • نهایتا از بین گزینه‌های موجود، گزینه Hide Your Story را انتخاب کنید.

با انجام این عمل فرد مد نظر قادر به مشاهده استوریز اینستاگرام شما نخواهد بود. به بیان دیگر با انجام این عمل استوری های شما در اینستاگرام از دید وی مخفی می‌شوند. می‌توانید این عمل را برای هر تعداد افرادی که تمایل دارید قادر به مشاهده استوریز شما نباشند انجام دهید. در نظر داشته باشید که با طی کردن مراحل مشاهده و انتخاب گزینه Unhide Your Story می‌تواند دسترسی فرد مورد نظر را به شرایط عادی بازگردانید.

بیشتر بخوانید: تعمیرات تخصصی گوشی اپل در تهران

روش دوم: استفاده از منوی تنظیمات پروفایل خودتان

از نظر ما استفاده از این روش به مراتب کاربردی‌تر از روش اول است. این روش به ویژه در شرایطی کاربرد دارد که تمایل داشته باشید بخش استوریز اینستاگرام (Instagram Stories) خود را از دید تعداد زیادی از فالوورهایتان پنهان کنید. در این روش از منوی تنظیمات اکانت خودتان استفاده خواهد شد. به منظور مخفی کردن استوری اینستاگرام (Instagram Stories) اکانت خود با استفاده از این روش مراحل زیر را طی کنید:

مخفی کردن استوری اینستاگرام

  • ابتدا با لمس آیکون موجود در گوشه سمت راست و پایین منوی اینستاگرام به بخش پروفایل اکانت خود مراجعه کنید.
  • سپس آیکون سه نقطه موجود در گوشه سمت راست و بالای صفحه ر لمس کنید. این آیکون در نسخه آی او اسی اینستاگرام شبیه به یک خورشید است.
  • حال که منوی تنظیمات یا همان Settings اکانت اینستاگرام نمایان شده، باید در لیست آن گزینه Story Settings را انتخاب کنید.
  • حال گزینه Hide Story From را لمس کنید.
  • در این شرایط مانند عکس بالا و سمت راست لیستی از فالوورهایتان نمایان می‌شوند که یک دایره در گوشه سمت راست نام هر یک از آن‌ها موجود است. با لمس این دایره و تیک دار شدن آن، دستور مخفی کردن استوری اینستاگرام (Instagram Stories) برای فالوور مورد نظر صادر می‌شود. بنابراین می‌توانید هر تعداد از افرادی که قصد دارید استوری های اینستاگرامتان از دید آن‌ها پنهان شود را از این لیست انتخاب کنید. نهایتا با لمس گزینه Done تغییرات اعمال شده ذخیره خواهند شد.

بدون تردید استفاده از این روش می‌تواند در برخی از شرایط کاربر بهتری داشته باشد. در بخش فوقانی این قسمت یک آیکون جستجو (Search) هم ارائه شده است که امکان جستجوی نام کاربری فالوورهای مورد نظرتان را فراهم می‌کند. بدون تردید اگر تعداد فالوورهای شما زیاد باشد، مراجعه به این لیست به منظور مخفی کردن استوری اینستاگرام (Instagram Stories) ممکن است کمی دشوار شود. در این شرایط توصیه می‌کنیم که از روش اول و یا از قابلیت جستجوی روش دوم استفاده کنید.

چگونه نمایش استوری سایر افراد برای خود را غیر فعال کنیم؟

شما به طور مستقیم و کامل نمی‌توانید نمایش استوری سایر افراد را در اکانت خود غیر فعال نمایید. تنها امکانی که اینستاگرام در اختیارتان قرار می‌دهد این است که شما را قادر به “کمرنگ کردن” یا “Mute” استوری هایی می‌کند که تمایل ندارید آن‌ها را مشاهده کنید. با انجام این عمل استوری افراد مورد نظر به حالت کمرنگ تغییر شکل داده و به این شکل در منوی بالای صفحه و نوار استوریز اینستاگرام (Instagram Stories) نمایان می‌شوند. بنابراین با این تمایز شما می‌توانید از مشاهده آن‌ها صرف نظر کنید. به منظور انجام این عمل مراحل زیر را طی کنید:

مخفی کردن استوری اینستاگرام

 بیشتر بخوانید: تعمیرات موبایل سامسونگ در تهران    

تصور کنید که قصد داریم استوری کاربری با نام melvco را به حالت “کمرنگ” یا بهتر بگوییم “Mute” منتقل کنید. در این شرایط کافیست که:

  • در منوی استوریز موجود در بالای صفحه، آیکون استوری مخاطب مورد نظر را بیابید. حال انگشت خود را بر روی آن قرار داده و چند لحظه نگه دارید تا منویی نمایان شود.
  • سپس گزینه Mute melvco’s Story را انتخاب کنید.

با انجام این عمل استوری فرد مورد نظر به حالت کمرنگ تغییر شکل می‌دهد و اصطلاحا گفته می‌شود که استوری وی میوت (Mute) شده است. به این صورت شما می‌توانید از مشاهده استوری فرد مد نظر صرف نظر کنید.

مخفی کردن استوری اینستاگرام

با طی کردن مراحل مشابه، یعنی نگه داشتن انگشت خود بر روی آیکون استوری مخاطب و اینبار انتخاب گزینه Unmute Story قادر به بازگرداندن حالت پیش‌فرض و اولیه خواهید بود. به بیان دیگر با انجام این عمل می‌توانید استوری فرد مورد نظر را از حالت “کمرنگ” یا “Mute” خارج کنید. در نظر داشته باشید که متاسفانه در حال حاضر امکان مخفی کردن استوری سایر کاربران از منوی استوریز اکانت شما وجود ندارد. شاید در آینده اینستاگرام این قابلیت را به اپلیکیشن خود اضافه کند.

آموزش ویدئویی روش های مخفی کردن استوری اینستاگرام (Instagram Stories)

بیشتر بخوانید:  پشتیبانی ایفون در ایران

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به آموزش روش های مخفی کردن استوری اینستاگرام (Instagram Stories) پرداختیم. چنانچه در رابطه با هر یک از مراحل و بخش‌های شرح داده شده در این مقاله نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان واحد پشتیبانی موبایل کمک تماس حاصل کنید و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید.

بیشتر بخوانید:

خرید گوشی

قیمت دوربین سلفی آیفون 7

قیمت ال سی دی سامسونگ S6 Edge

قطعات گوشی Samsung S9

تعمیرات موبایل

منبع idownloadblog
جایگاه تبلیغاتی B6
جایگاه تبلیغاتی B4

نظرات کاربران (23)

guest
23 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
ناز
ناز
7 ماه گذشته

برای منم امکان انتخاب کردن هست ولی done نمیاد. چکار میتونم بکنم؟

رامش
رامش
1 سال گذشته

سلام من hide کردم ولی دیگه از hide نمیتونم در بیارم؟

صدرا
صدرا
11 ماه گذشته
پاسخ به  رامش

سلام، بعد از اینکه از هاید در آوردی چند دقیقه صبر کن، تا تنظیماتو اعمال کنه

مریم احمدی
مریم احمدی
4 ماه گذشته
پاسخ به  صدرا

درست نمیشه

فاطمه خدادوست
فاطمه خدادوست
1 سال گذشته

سلام.ببخشید من نمیتونم استوریمو هاید کنم.یعنی افرادیو ک میخام هاید کنم انتخاب میکنم ولی done برام نمیاد . میشه کمک کنین؟؟

Aynaz
Aynaz
1 سال گذشته

سلام اصلا تیک هاید استوری برای من نمیاره

yas
yas
1 سال گذشته

سلام اگر استوری رو مخفی کنم.طرف متوجه میشه که مخفی شده؟

Yas
Yas
18 روز گذشته
پاسخ به  yas

اگه شما استوری هایلایت داشته باشید بله متوجه میشه چون دیگه استوری هایلایت شمارو نمیبینه