آموزش نحوه دانلود عکس و ویدیوهای اینستاگرام

دانلود عکس و ویدیوهای اینستاگرام

حتما می‌دانید که اپلیکیشن اینستاگرام به طور مستقیم اجازه دانلود عکس و ویدیوهایی که کاربران در آن اشتراک گذاری می‌کنند را نمی‌دهد، اما این امر با استفاده از ترفندهای خاصی امکانپذیر می‌شود. در این مقاله قصد داریم که به آموزش نحوه دانلود عکس و ویدیوهای اینستاگرام بپردازیم. بنابراین با موبایل کمک همراه باشید.

مقدمه‌ای در رابطه با دانلود عکس و ویدیوهای اینستاگرام

اینستاگرام هم اکنون یکی از محبوب‌ترین و پرمخاطب‌ترین شبکه‌های اجتماعی موجود به شمار می‌رود. اینستاگرام کار خود را با اپلیکیشن موبایل آغاز کرد و پس از آن نسخه وب این شبکه اجتماعی هم طراحی و قابل استفاده شد. البته اگر تجربه استفاده از نسخه وب اینستاگرام را داشته باشید، می‌دانید که قابلیت‌ها و ویژگی‌های آن کاملا یکسان با اپلیکیشن اینستاگرام نبوده و شامل محدودیت‌های خاصی می‌شود. اینستاگرام یک شبکه اجتماعی تصویر محور است، بدین معنا که موارد اشتراک گذاری شده در این شبکه اجتماعی صرفا شامل عکس و ویدیو می‌شوند.

بیشتر بخوانید: تعمیر موبایل در محل

این احتمال وجود دارد که در برخی شرایط تمایل داشته باشید که نسبت به دانلود عکس و ویدیوهای اینستاگرام اقدام کنید، اما متاسفانه یا خوشبختانه اینستاگرام به طور پیش فرض این قابلیت را در اپلیکیشن خود ارائه نمی‌کند. به بیان دیگر امکان دانلود عکس و ویدیوهای اینستاگرام به طور مستقیم از طریق اپلیکیشن آن و حتی نسخه تحت وب این برنامه وجود ندارد. بنابراین چگونه می‌توانیم نسبت به دانلود عکس و ویدیوهای اینستاگرام اقدام کنیم؟ خوشبختانه می‌توانید پاسخ این سوال را در جریان این مقاله دریافت خواهید کرد.

با استفاده از روش‌ها یا بهتر بگوییم ترفندهای خاصی می‌توانید نسبت به دانلود عکس و ویدیوهای اینستاگرام وارد عمل شوید. در این مقاله قصد داریم که در مورد این موضوع صحبت کنیم و روش‌های دانلود عکس و ویدیوهای اینستاگرام را به شما عزیزان معرفی نماییم. چنانچه در رابطه با هر یک از بخش‌ها و مراحل شرح داده شده نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان واحد پشتیبانی موبایل کمک تماس حاصل کنید و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید. با موبایل کمک همراه باشید.

دانلود عکس و ویدیوهای اینستاگرام از طریق کد منبع (Source Code) نسخه تحت وب

اگر از نسخه تحت وب اینستاگرام استفاده کنید، می‌توانید از طریق کد منبع هر ویدیو یا عکس نسبت به دانلود و ذخیره سازی آن در حافظه کامپیوتر خود اقدام نمایید. به منظور دانلود عکس های اینستاگرام در مرورگر کروم مراحل زیر را طی کنید:

دانلود عکس و ویدیوهای اینستاگرام

 • ابتدا با استفاده از مرورگر کروم به عکس مورد نظرتان در اینستاگرام مراجعه کنید.
 • بر روی بخشی خالی از صفحه راست کلیک کنید و گزینه Inspect را انتخاب نمایید.
 • در پنجره‌ای که نمایان می‌شود به تب با عنوان Resources مراجعه کنید و سپس در پنجره سمت چپ به بخش “Frames/(instagram.com)/Images” مراجعه کنید.
 • دومین عکس موجود در لیست را انتخاب کنید.
 • حال در پنجره سمت راست و بر روی عکس مورد نظر راست کلیک کرده و گزینه Copy Image URL را انتخاب کنید.
 • حال در مرورگر خود یک پنجره جدید ایجاد کنید و به بخش URL یا آدرس بار آن مراجعه کنید و کلیدهای Ctrl+V را بزنید تا لینک عکس مد نظر در تب جدید کپی شود. سپس کلیک اینتر را بفشارید.
 • حال بر روی عکس نمایش داده شده کلیک راست کنید و گزینه Save as را به منظور ذخیره کردن عکس مد نظر انتخاب نمایید.

اما اگر قصد دارید که یک ویدیوی اینستاگرام را از طریق مرورگر کروم خود دانلود کنید باید به شرح زیر عمل نمایید:

 • ابتدا با استفاده از مرورگر کروم به ویدیوی مورد نظرتان در اینستاگرام مراجعه کنید.
 • بر روی بخشی خالی از صفحه راست کلیک کنید و گزینه View Page Sources را انتخاب کنید.
 • حال کلیدهای ترکیب Ctrl+F را در کامپیوتر ویندوزی خود بفشارید. اگر از مک‌بوک استفاده می‌کنید باید کلیدهای ترکیبی Cmd+F را بفشارید. با انجام این عمل بخش Find نمایان می‌شود و شما قادر به جستجوی عبارت خاص مد نظرتان خواهید بود.
 • عبارت video-url را جستجو کنید. حال می‌توانید در بخشی که به شکل “video-url”:”<<video url here>>” مشخص شده به لینک URL ویدیو مد نظر دست پیدا کنید. این لینک را انتخاب و کپی نمایید.
 • حال در مرورگر خود یک پنجره جدید ایجاد کنید و به بخش URL یا آدرس بار آن مراجعه کنید و کلیدهای Ctrl+V را بزنید تا لینک ویدیوی مد نظر در تب جدید کپی شود. سپس کلیک اینتر را بفشارید.
 • حال بر روی ویدیوی نمایش داده شده کلیک راست کنید و گزینه Save Video as را به منظور ذخیره کردن آن انتخاب نمایید.

با استفاده از روش فوق به راحتی و از کد منبع یا همان سورس کدهای (Source Code) صفحه وب می‌توانید نسبت به دانلود عکس و ویدیوهای اینستاگرام وارد عمل شوید. اگر با سورس کدها آشنایی کمی داشته باشید، استفاده از این روش به یکی از بهترین روش‌های موجود به منظور دانلود عکس و ویدیوهای اینستاگرام تبدیل می‌شود. البته روش‌های دیگری هم بدین منظور وجود دارند که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

بیشتر بخوانید: نمایندگی تعمیر گوشی اپل

دانلود عکس و ویدیوهای اینستاگرام با استفاده از افزونه کروم

دانلود عکس و ویدیوهای اینستاگرام

اگر با سورس کد یا کدهای منبع وب آشنایی ندارید و روش فوق برایتان جالب به نظر نمی‌رسد، می‌توانید با استفاده از افزونه خاصی در مرورگر کروم هم نسبت به دانلود عکس و ویدیوهای اینستاگرام اقدام کنید. بدین منظور افزونه‌های متعدد و مختلفی وجود دارند، اما ما استفاده از افزونه Desktop for Instagram را به شما عزیزان توصیه می‌کنیم.

دانلود عکس و ویدیوهای اینستاگرام

افزونه Desktop for Instagram به طور اتوماتیک نسبت به دانلود ویدیوها و عکس های اینستاگرام وارد عمل می‌شود. تنها کاری که شما باید انجام دهید، دانلود و نصب این افزونه در مرورگر کروم و سپس مراجعه به پست‌های (عکس و ویدیو) مد نظرتان در نسخه تحت وب اینستاگرام است. پس از مراجعه به پست مد نظرتان را اینستاگرام کافیست که بر روی آیکون افزونه مورد نظر کلیک کنید. بدین صورت لیستی از ویدیوهای اینستاگرام قابل دانلود نمایان می‌شوند. شما حتی قادر به انتخاب کیفیت ویدیوها و همچنین فرمت آن‌ها به منظور دانلود هم خواهید بود. در کنار لینک هر عکس یا ویدیوی قابل دانلود یک آیکون دانلود وجود دارد که با کلیک بر روی آن می‌توانید ویدیو یا عکس مد نظر را دانلود نمایید.

دانلود عکس و ویدیوهای اینستاگرام در آیفون

روش‌هایی که پیش از این به آن‌ها اشاره کردیم مربوط به دانلود عکس و ویدیوهای اینستاگرام از طریق نسخه تحت وب این شبکه اجتماعی می‌شدند، اما شما می‌توانید این عمل را با استفاده از گوشی خود و بدون نیاز به اجرا مرورگر هم انجام دهید. به عنوان مثال در آیفون و آیپدهای اپل می‌توانید با نصب اپلیکیشن Repostly به طور مستقیم پست‌های اینستاگرام که شامل ویدیو و عکس می‌شوند را در بخش Camera Roll دستگاه ذخیره نمایید. به منظور استفاده از برنامه Repostly در آیفون و آیپدهای اپل مراحل زیر را طی نمایید:

دانلود عکس و ویدیوهای اینستاگرام

 • ابتدا باید با مراجعه به اپ استور نسبت به دانلود برنامه Repostly وارد عمل شوید و آن را در آیفون یا آیپدتان نصب نمایید.
 • حال برنامه اینستاگرام را اجرا کنید و به پست مد نظرتان بروید که قصد دارید آن را دانلود کنید.
 • آیکون سه نقطه موجود در گوشه پست مد نظر را لمس کرده و گزینه Copy Share URL را انتخاب کنید.
 • اپلیکیشن Repostly را اجرا کنید و گزینه Tap to Paste URL را لمس نمایید. با انجام این عمل پست مد نظرتان به طور اتوماتیک در برنامه Repostly نمایش داده می‌شود.
 • حال گزینه Repost to Instagram را لمس کنید. در این مرحله با پنجره پاپ‌آپی رو به رو می‌شوید که از شما درخواست اجرای برنامه اینستاگرام را دارد. این مرحله را با لمس گزینه Cancel پشت سر بگذارید. با انجام این عمل، پست مد نظر در بخش Camera Roll آیفون یا آیپدتان ذخیره می‌شود.

استفاده از برنامه Repostly در آیفون و آیپدهای اپل یکی از بهترین روش‌های موجود به منظور دانلود عکس و ویدیوهای اینستاگرام است. این برنامه به سادگی امکان دانلود پست‌های اینستاگرام را فراهم می‌کند. بنابراین توصیه می‌کنیم که اگر از کاربران دستگاه‌های آی او اسی اپل هستید و تمایل به دانلود ویدیو و عکس های اینستاگرام دارید، حتما برنامه Repostly را دانلود و از آن استفاده کنید. این برنامه شامل یک نسخه رایگان و نسخه اصلی می‌شود. در نسخه رایگان این برنامه، پس از دانلود عکس و ویدیوهای اینستاگرام یک واترمارک به آن‌ها اضافه می‌شود اما در نسخه اصلی آن این واترمارک از تصاویر ذخیره شده حذف خواهند شد. شایان ذکر است که برنامه‌های متعدد دیگری هم با کارایی مشابه برای آیفون و آیپدهای اپل موجود هستند. دو برنامه IG Saver و Repost هم دو نمونه از این دسته اپلیکیشن‌ها به شمار می‌روند.

بیشتر بخوانید: تعمیرات موبایل سامسونگ با گارانتی معتبر

دانلود عکس و ویدیوهای اینستاگرام در اندروید

به منظور دانلود عکس و ویدیوهای اینستاگرام در دستگاه‌های اندرویدی هم اپلیکیشن‌های واسط متعددی ارائه شده‌اند، اما ما استفاده از برنامه InstaSave را به سایر اپلیکیشن‌های مشابه ترجیح می‌دهیم. با استفاده از این برنامه می‌توانید به سادگی هر یک از ویدیوها یا عکس‌های مد نظرتان در اینستاگرام را در گالری گوشی یا تبلت اندرویدی خود ذخیره نمایید. به منظور انجام این عمل با استفاده از برنامه InstaSave مراحل زیر را طی کنید:

 • ابتدا باید با مراجعه به گوگل پلی استور (Google Play Store) نسبت به دانلود برنامه InstaSave وارد عمل شوید و آن را در گوشی یا تبلت اندرویدی خود نصب نمایید.
 • حال برنامه اینستاگرام را اجرا کنید و به پست مد نظرتان بروید که قصد دارید آن را دانلود کنید.
 • آیکون سه نقطه موجود در گوشه پست مد نظر را لمس کرده و گزینه Copy Share URL را انتخاب کنید. شما می‌توانید این عمل را برای چند پست مختلف مد نظر که قصد ذخیره‌سازی آن‌ها را دارید انجام دهید.
 • برنامه InstaSave را اجرا کنید. در این شرایط پست‌هایی که گزینه Copy Share URL را برای آن‌ها انتخاب کرده باشید به صورت یک لیست نمایش داده می‌شوند. در زیر هر پست یک آیکون دانلود موجود است که با لمس آن، عکس یا ویدیو مورد نظر در گالری دستگاه اندرویدی ذخیره می‌شود.

بنابراین با استفاده از برنامه InstaSave در دستگاه‌های اندرویدی به راحتی می‌توانید نسبت به دانلود عکس و ویدیوهای اینستاگرام اقدام کنید. یکی از اصلی‌ترین مزیت‌های این برنامه مربوط به قابلیت انتخاب همزمان چندین پست می‌شود. توصیه می‌کنیم که اگر تمایل به دانلود عکس و ویدیوهای اینستاگرام دارید و از گوشی یا تبلت اندرویدی استفاده می‌کنید، همین حالا برنامه InstaSave را در دستگاه هوشمند خود نصب نمایید.

بیشتر بخوانید: تعمیر تخصصی اپل واچ

ذخیره عکس های اینستاگرام با استفاده از قابلیت اسکرین شات گرفتن

این روش به طور مستقیم امکان دانلود عکس های اینستاگرام را فراهم نمی‌کند اما در هر صورت می‌تواند روشی ساده، کاربردی و بدون نیاز به برنامه جانبی خاصی برای انجام این امر محسوب شود. ضمنا طبیعی است که با استفاده از این روش قادر به ذخیره ویدیوهای اینستاگرام نخواهید بود. به منظور ذخیره عکس های اینستاگرام با استفاده از قابلیت اسکرین شات کافیست که در اپلیکیشن اینستاگرام به عکس پست شده مد نظرتان را مراجعه کنید و سپس با فشردن کلیدهای ترکیبی که به منظور اسکرین شات گرفتن در دستگاهتان تعریف شده، نسبت به ذخیره عکس مد نظر در قالب اسکرین شات اقدام نمایید.

بیشتر بخوانید:  گارانتی خدمات تعمیر ایفون اپل

جمع‌بندی

همانگونه که مشاهده کردید در این مقاله به آموزش روش‌ها یا ترفندهای موجود به منظور دانلود عکس و ویدیوهای اینستاگرام پرداختیم. این عمل با استفاده از اپلیکیشن‌های خاص و همچنین نسخه تحت وب اینستاگرام قابل انجام خواهد بود. چنانچه در رابطه با هر یک از بخش‌ها و مراحل شرح داده شده نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان واحد پشتیبانی موبایل کمک تماس حاصل کنید و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید.

بیشتر بخوانید:

خرید موبایل

قیمت ال سی دی آیفون 11 پرو مکس

قیمت ال سی دی سامسونگ A5

خرید قطعه موبایل

تعمیرات موبایل

منبع heypub

نظرات کاربران (2)

guest
2 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
مهدی مختاری
مهدی مختاری
4 سال گذشته

سلام. دمتون گرم. عالی بود.

دانلود از اینستا
دانلود از اینستا
5 سال گذشته

از این سایت همم یه میشه استفاده کرد : http://instadl.ir/