تعمیرات سامسونگ

برای تعمیر برد سامسونگ J3 2016 کلیک کن یا با شماره 75147-021 شرکت‌ موبایل‌کمک « مرکز تعمیرات تخصصی سامسونگ » تماس بگیر

مادربرد یا اصطلاحا برد گوشی های موبایلی مثل گلکسی جی 3 2016 سامسونگ (Samsung Galaxy J3 2016) از قطعاتی است که در این گوشی بنا به دلایل مختلف ممکن است دچار مشکل و اختلال شود. با خدمات مرکز موبایل کمک می‌توانید تعمیر مادربرد گلکسی جی 3 2016 را با کمترین هزینه و بهترین کیفیت انجام دهید. با موبایل کمک همراه باشید.

تعمیر و تعویض برد گوشی چه تفاوتی دارند؟

پیش از اینکه به طور کامل در رابطه با تعمیر مادربرد گلکسی جی 3 2016 صحبت کنیم، بهتر است اول تفاوت مابین تعویض و تعمیر مادربرد گوشی های موبایل را بشناسیم. تعویض و تعمیر برد دو مقوله کاملا متفاوت هستند. تعویض برد پروسه‌ای است که در آن برد معیوب گوشی به همراه تمام اجزای سخت افزاری که دارد از آن جدا شده و یک برد جدید با اجزای سخت افزاری نو در دستگاه متصل می‌شود. طبیعتا تعویض برد یکی از تعمیرات هزینه بردار گوشی های موبایل خواهد بود چون قیمت خرید مادربرد اورجینال گوشی با تمام اجزای سخت افزاری و الکترونیکی روی آن بسیار بالاست. اما این روش برای تعمیرکاران موبایل خوب و بدون دردسر خواهد بود و بیشتر مورد پسند آن هاست!

اما تعمیر برد پروسه‌ای است که در آن علت خرابی مادربرد با بررسی های دقیق اجزای سخت افزاری و مدارهای آن پیدا می‌شود و سپس توسط تعمیرکار رفع می‌گردد. برای مثال ممکن است یک IC در مادربرد گوشی خراب شده باشد و از روشن شدن دستگاه جلوگیری کند! یا معیوب بودن رم گوشی منجر به ریستارت شدن پیاپی دستگاه شود. در این شرایط با تعویض قطعات معیوب می‌توان مشکل گوشی را برطرف کرد که به این پروسه تعمیر برد گفته می‌شود. متاسفانه تعمیر مادربرد گوشی های موبایل اصلا کار ساده‌ای نیست و برای تعویض قطعات روی برد باید از تکنیک های خاصی مثل لحیم کاری میکرو استفاده شود که همه تعمیرکاران موبایل قادر به انجام آن نیستند.

بیشتر بخوانید: تعمیر گوشی سامسونگ گلکسی J3 2016 در موبایل کمک

تعمیر برد سبب می‌شود تا هزینه ها برای مشتری کاهش یابد، چون به جای اینکه هزینه تعویض کامل مادربرد و پکیج قطعات روی آن را پرداخت کند، فقط هزینه تعویض یک قطعه الکترونیکی معیوب را پرداخت می‌نماید. اما از سمت مقابل این تعمیر به دلیل سخت و زمانگیر بودن خیلی مورد پسند تعمیرکاران موبایل نیست و 80 درصد تعمیرکاران موبایل اصلا قادر به انجام اینگونه تعمیرات نیستند. پس زمانی که از تعمیر مادربرد گلکسی جی 3 2016 صحبت می‌کنیم، منظورمان این نیست که برد گوشی جدا و تعویض گردد، بلکه منظور جداسازی برد، شناسایی عیب های آن، رفع عیب و نصب مجدد برد در گوشی خواهد بود. در ادامه بیشتر در رابطه با تعمیر مادربرد گلکسی جی 3 2016 سامسونگ صحبت می‌کنیم. بنابراین با موبایل کمک همراه باشید.

تعمیر مادربرد گلکسی جی 3 2016

هزینه تعمیر مادربرد گلکسی جی 3 2016 سامسونگ

همانطور که پیش از این اشاره داشتیم هزینه تعمیر مادربرد گلکسی جی 3 2016 در مقایسه با هزینه تعویض این قطعه به مراتب مقرون به صرفه تر خواهد بود. با این حال نمی‌توان به طور دقیق گفت که برای تعمیر برد یک گوشی چقدر هزینه لازم است، چون هزینه تعمیر به تعداد و ارزش قطعاتی بستگی دارد که باید در برد گوشی تعویض شوند. به عنوان مثال ممکن است فقط سوختن یک IC منجر به خرابی برد شده باشد که در این شرایط تعویض همان IC مشکل را برطرف می‌کند. طبیعتا در این شرایط هزینه تعمیر مادربرد گوشی کم خواهد بود. اما در شرایط دیگر ممکن است دو IC یا مدار شارژ و غیره برد هم معیوب شده باشند که در این شرایط قطعات بیشتری باید تعویض شوند و طبیعتا هزینه تعمیر هم افزایش می‌یابد. پس هزینه تعمیر مادربرد گلکسی جی 3 2016 با توجه به تعداد قطعاتی که در برد گوشی خراب شده و نیاز به تعویض دارند متغیر خواهد بود، اما در مجموعه هزینه تعمیر برد نسبت به تعویض آن به مراتب کمتر است.

تعمیرات سامسونگ

برای تعمیر برد سامسونگ J3 2016 کلیک کن یا با شماره 75147-021 شرکت‌ موبایل‌کمک « مرکز تعمیرات تخصصی سامسونگ » تماس بگیر

تعمیر برد گلکسی J3 2016 چقدر زمان می‌برد؟

عموما تعمیر برد نیاز به مدت زمان نسبتا طولانی دارد و زمانگیر خواهد بود چون در این پروسه باید سه مرحله اصلی انجام شوند و هر یک از آن ها هم نیاز به دقت بالایی خواهند داشت. در مرحله اول تعمیرکار باید بعد از جداسازی مادربرد از گوشی، قطعات و مدارهای آن را بررسی کند و بخش های معیوب آن را شناسایی نماید. سپس می‌بایست قطعات معیوب را تعویض و در صورت امکان تعمیر نماید. در مرحله آخر هم باید عملکرد قطعات و گوشی را تست کند که این تست حداقل باید برای مدت زمان 24 ساعت انجام شود. بنابراین تعمیر مادربرد گلکسی جی 3 2016  خیلی سریع قابل انجام نیست و از تعمیرات زمانگیر این گوشی محسوب می‌شود. توصیه می‌کنیم برای تعمیر مادربرد Galaxy J3 2016 به هیچ عنوان عجله نکنید و اجازه دهید مراحل تعمیر توسط کارشناس مربوطه طی شود تا بهترین نتیجه ممکن برایتان به وجود آید.

اصلی ترین دلایل خراب شدن برد گلکسی J3 2016

دلایل زیادی می‌توانند منجر به خراب شدن مادربرد گوشی موبایلی مثل سامسونگ Galaxy J3 2016 شوند اما در برخی عوامل شایع هم وجود دارند که منجر به بروز این مشکل می‌شوند که توصیه می‌کنیم تا حد ممکن از آن ها دوری کنید. برای مثال آب خوردگی از شایع ترین دلایل سوختن و خرابی مادربرد گوشی های موبایل است که پیش از این در مقاله تعمیر گوشی گلکسی J3 2016 آب خورده با بهترین قیمت به طور جامع در مورد آن صحبت کردیم. وارد شدن ضربه و فشار به گوشی هم می‌تواند منجر به آسیب دیدن مادربرد شود. اما در خیلی از مواقع هم دیده شده که خراب شدن برد و قطعات آن بدون دلیل به وجود آمده‌اند و به نوعی گذر زمان عامل به وجود آمدن مشکل در آن ها بوده است. بنابراین تصور نداشته باشید که همیشه خراب شدن مادربرد و قطعات آن به کاری که شما انجام داده‌اید ارتباط داشته است.

بیشتر بخوانید: تعمیرات موبایل سامسونگ در موبایل کمک

تعمیرات سامسونگ

برای تعمیر برد سامسونگ J3 2016 کلیک کن یا با شماره 75147-021 شرکت‌ موبایل‌کمک « مرکز تعمیرات تخصصی سامسونگ » تماس بگیر

تعمیر مادربرد گلکسی جی 3 2016 با بهترین قیمت و کیفیت در موبایل کمک

اگر می‌خواهید با بهترین کیفیت و قیمت ممکن مادربرد گوشی گلکسی J3 2016 خود را تعمیر کنید، توصیه می‌کنیم از خدمات شرکت موبایل کمک استفاده نمایید. کارشناسان این مرکز با بهره‌مندی از مدرن ترین تجهیزات فرآیند عیب یابی، تعمیر و تست برد گوشی شما را انجام خواهند داد و دستگاه را پس از تعمیر با ضمانت اصالت قطعه به شما تحویل می‌دهند. سرعت عمل بالا، قیمت مناسب، کیفیت عالی و پیک رایگان از اصلی ترین ویژگی های مثبت مرکز موبایل کمک هستند. به منظور ثبت سفارش تعمیر مادربرد و به طور کلی تعمیرات گلکسی جی 3 2016 خود در مرکز موبایل کمک کافیست با شماره 75147-021 تماس حاصل نمایید یا با مراجعه به صفحه ثبت سفارش تعمیرات موبایل در سایت موبایل کمک درخواست خود را به صورت آنلاین به ثبت برسانید. نمایندگی های موبایل کمک در سراسر کشور (تهران و شهرستان ها) آماده خدمات رسانی به شما خواهند بود.

نظرات کاربران (0)

ارسال نظر