آموزش جلوگیری از دریافت تماس صوتی تلگرام از طرف افراد ناشناس

جلوگیری از دریافت تماس صوتی تلگرام از طرف افراد ناشناس

در صورتیکه در مورد این مطلب سوال یا مشکلی دارید کارشناسان شرکت همراه رایانه بصورت شبانه روزی پاسخگوی شما می باشند. کافیست شماره زیر را با تلفن ثابت و بدون پیش شماره، شماره گیری نمایید .
۹۰۹۹۰۷۰۳۴۵


شما می‌توانید برقراری و دریافت تماس صوتی تلگرام را فقط برای کاربران مد نظرتان امکانپذیر کنید و اجازه ندهید که افراد ناشناس از طریق تلگرام با شما تماس صوتی برقرار کنند. در این مقاله قصد داریم تا به آموزش نحوه جلوگیری از دریافت تماس صوتی تلگرام از طرف افراد ناشناس بپردازیم. با موبایل کمک همراه باشید.

بیشتر بخوانید: تعمیرات موبایل

مقدمه‌ای در رابطه با دریافت تماس صوتی تلگرام از طرف افراد ناشناس

تلگرام به تازگی قابلیت برقراری تماس یا مکالمه صوتی را به برنامه خود اضافه کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع و نحوه فعال سازی آن می‌توانید از مقاله آموزش فعال سازی مکالمه یا تماس صوتی تلگرام در ایران استفاده کنید. البته تماس صوتی تلگرام در حال حاضر به دستور مقامات قضایی در کشورمان مسدود شده است، اما ممکن است در آینده شاهد راه‌اندازی مجدد آن باشیم.

در حالت پیش فرض هر کاربری می‌توانید بدون نیاز به داشتن شماره تلفن از طریق تلگرام با شما تماس صوتی برقرار کند. این موضوع در برخی شرایط آزاردهنده خواهد بود چرا که افراد مزاحم و ناشناس می‌توانند به این صورت برایتان ایجاد مزاحمت کنند. خوشبختانه تلگرام برای مقابله با این مشکل راه حل مناسبی را ارائه کرده است و امکان جلوگیری از دریافت تماس صوتی تلگرام از طرف افراد ناشناس را فراهم می‌کند.

در این مقاله قصد داریم تا به آموزش نحوه جلوگیری از دریافت تماس صوتی تلگرام از طرف افراد ناشناس و مزاحم بپردازیم. چنانچه در رابطه با هر یک از بخش‌ها و مراحل شرح داده شده نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان موبایل کمک تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید. با موبایل کمک همراه باشید.

بیشتر بخوانید: تعمیر آیفون

نحوه جلوگیری از دریافت تماس صوتی تلگرام از طرف افراد ناشناس

برای شخصی سازی تنظیمات دریافت پیام صوتی در تلگرام و جلوگیری از دریافت تماس از سوی افراد ناشناس و مزاحم، کافیست که به شرح زیر عمل کنید:

 • برنامه تلگرام را اجرا کنید.
 • آیکون سه خطی موجود در گوشه سمت چپ و بالای صفحه را لمس کنید تا منوی اصلی تلگرام نمایان شود.
 • گزینه Settings را انتخاب کنید.
 • گزینه Privacy & Security را انتخاب نمایید.
 • گزینه Calls را انتخاب کنید. در این شرایط مانند حالتی که در بخش “Last Seen” ارائه شده، سه گزینه پیش رویتان قرار می‌گیرد که عملکرد هر یک به شرح زیر است:

گزینه Everybody: این گزینه که در حالت پیش فرض توسط تلگرام انتخاب شده است سبب می‌شود تا تمام کاربران این برنامه قادر به برقراری تماس صوتی با شما باشند. پس انتخاب این گزینه منجر می‌شود تا از سوی افراد ناشناس تماس صوتی تلگرام دریافت کنید.

گزینه My Contacts: با انتخاب این گزینه فقط افرادی که در لیست مخاطبین اکانت شما وجود داشته باشند می‌توانند با شما تماس صوتی تلگرام برقرار سازند.

گزینه Nobody: با انتخاب این گزینه هیچ کاربری در تلگرام نمی‌تواند با شما تماس صوتی برقرار کند. به بیان دیگر این گزینه سبب می‌شود که به طور غیر مستقیم قابلیت برقراری تماس صوتی تلگرام برای اکانت شما غیر فعال شود.

 • بنابراین باید با توجه به نیاز خود یکی از سه گزینه فوق را انتخاب کنید.
 • سپس آیکون تیک موجود در گوشه سمت راست و بالای صفحه را لمس کنید تا تغییرات اعمال شده ذخیره شوند.

دقت داشته باشید که تنظیمات منی Calls یا تماس های صوتی تلگرام هم شامل بخشی با عنوان Add exceptions می‌شود که امکان اضافه کردن استثناء و تبصره به شرایط انتخاب شده را محقق می‌سازد. برای مثال شما می‌توانید با استفاده از این گزینه، دریافت تماس صوتی تلگرام از سوی تمام کاربران را غیر فعال و فقط این امر را برای یک یا چند کاربر مد نظرتان فعال کنید. بدین منظور کافیست:

 • پس از مراجعه به منوی Calls در بخش فوقانی صفحه گزینه Nobody را انتخاب کنید.
 • سپس گزینه Always Allow را از بخش زیرین انتخاب کنید.
 • مخاطب یا مخاطبینی که قصد دارید فقط آن‌ها قادر به برقراری تماس صوتی تلگرام با شما باشند را انتخاب کنید.
 • آیکون تیک موجود در گوشه سمت راست و بالای صفحه را لمس کنید.
 • بار دیگر آیکون تیک موجود در گوشه سمت راست و بالای صفحه را لمس نمایید تا تنظیمات اعمالی ذخیره شود.

همچنین می‌توانید تنظیمات کاملا برعکس را هم در نظر بگیرید. برای مثل می‌توانید دریافت تماس صوتی از سوی تمام کاربران تلگرام (Everybody) یا مخاطبین (My Contacts) را فعال باقی بگذارید و فقط یک یا چند مخاطب را از انجام این عمل منع کنید. بدین منظور کافیست:

 • پس از مراجعه به منوی Calls در بخش فوقانی صفحه گزینه Everybody یا My Contacts را بنا به نیاز خود را انتخاب کنید.
 • سپس گزینه Never Allow را از بخش زیرین انتخاب کنید.
 • مخاطب یا مخاطبینی که قصد دارید فقط آن‌ها قادر به برقراری تماس صوتی تلگرام با شما نباشند را انتخاب کنید.
 • آیکون تیک موجود در گوشه سمت راست و بالای صفحه را لمس کنید.
 • بار دیگر آیکون تیک موجود در گوشه سمت راست و بالای صفحه را لمس نمایید تا تنظیمات اعمالی ذخیره شود.

بنابراین به این صورت می‌توانید در راستا دریافت تماس صوتی تلگرام استثناء هم قائل شوید. دقت داشته باشید که بر خلاف تنظیماتی که به صورت مشابه برای “لست سین” (Last Seen) تلگرام اعمال می‌شود. تنظیمات تماس صوتی تلگرام دو طرفه نیست. بنابراین اگر شما دریافت تماس تلگرام از سوی افراد ناشناس را غیر فعال کنید، این موضوع به آن معنا نخواهد بود که شما هم نمی‌توانید با افراد ناشناس تماس صوتی برقرار کنید.

بیشتر بخوانید: تعمیرات گوشی سامسونگ

آموزش ویدئویی جلوگیری از دریافت تماس صوتی تلگرام

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به آموزش نحوه جلوگیری از دریافت تماس صوتی تلگرام از طرف افراد ناشناس و مزاحم پرداختیم. چنانچه در رابطه با هر یک از بخش‌ها و مراحل شرح داده شده نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان موبایل کمک تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید.

بیشتر بخوانید:

قطعات آیفون 11 پرو

تاچ ال سی دی آیفون 11

تاچ ال سی دی Note 20


در صورتیکه در مورد این مطلب سوال یا مشکلی دارید کارشناسان شرکت همراه رایانه بصورت شبانه روزی پاسخگوی شما می باشند. کافیست شماره زیر را با تلفن ثابت و بدون پیش شماره، شماره گیری نمایید .
۹۰۹۹۰۷۰۳۴۵


تعمیرات موبایل

منبع telegram

نظرات کاربران (3)

guest
3 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
احمدی
احمدی
1 سال گذشته

مرسی ازتون، لازم داشتم 🌹👍

Agahi90.iR
Agahi90.iR
4 سال گذشته

عالی بود ممنون سایت بسیار عالی و کاربردی دارید موفق باشید و سربلند به ما هم سری بزنید

محمد
محمد
5 سال گذشته

سلام.سایتتون عالیه.یه سوال داشتم اگه اشتباها دستمون روی گزینه call بره و برای کسی زنگ بزنیم ، چجوری سابقه تماس یا همون لوگ تماس بی پاسخ رو که برای طرف میره رو پاک کنیم که طرف نبینه.مثلا برای پاک کردن متن میگه برای طرف مقابل پاک بشه یا نه ولی برای حذف لوگ تماس همچین چیزی وجود نداره و یه گزارش از تما برای طرف مقابل میره