آموزش بوکمارک کردن و غیر فعال کردن کامنت پست های اینستاگرام

بوکمارک کردن و غیر فعال کردن کامنت پست های اینستاگرام

به موجب تازه‌ترین به روز رسانی که برای اپلیکیشن اینستاگرام ارائه شده، هم اکنون کاربران این برنامه می‌توانند نسبت به بوکمارک کردن پست ها یا همان ذخیره پست های مورد علاقه خود و همچنین غیر فعال سازی ثبت کامنت در پست ها اقدام کنند. در این مقاله قصد داریم که در رابطه با بوکمارک کردن و غیر فعال کردن کامنت پست های اینستاگرام صحبت کنیم. با موبایل کمک همراه باشید.

مقدمه‌ای در رابطه با بوکمارک کردن و غیر فعال کردن کامنت پست های اینستاگرام

اینستاگرام در حال حاضر ای محبوب‌ترین و پرکاربرترین شبکه‌های اجتماعی موجود به شمار می‌رود. اپلیکیشن اینستاگرام دائما در حال به روز رسانی و بهبود عملکرد است. در آخرین به روز رسانی یا آپدیتی که برای این اپلیکیشن پرمخاطب ارائه شده، دو قابلیت جدید به آن اضافه شده است که به ترتیب امکان بوکمارک کردن و غیر فعال کردن کامنت پست های اینستاگرام محسوب می‌شوند. اما منظور ما ز این دو قابلیت دقیقا چیست؟

بیشتر بخوانید: تعمیرات موبایل

منظور از بوکمارک کردن پست ها در واقع دسته‌بندی پست های مورد علاقه کاربر در یک مجموعه مشخص است. تصور کنید که بتوانید هر پست اینستاگرامی که مورد پسندتان بود را در بخشی خاص از اکانت خود که با نام بوکمارک (Bookmark) شناخته می‌شود ذخیره کنید. بدین صورت هر بار که به این بخش مراجعه کنید قادر به مشاهده پست های مورد علاقه یا بوکمارک شده خود خواهید بود. بنابراین دیگر به منظور دسترسی به پست هایی مورد علاقه خود نیازی به مراجعه به بخش تنظیمات و سپس “پست‌های لایک شده” (Post you’ve Liked) ندارید. امکان بوکمارک کردن پست اولین ویژگی جدیدی است که در جدیدترین نسخه برنامه اینستاگرام ارائه شده است.

اما منظور از غیر فعال کردن کامنت پست های اینستاگرام چیست؟ منظور این قابلیت هم کاملا روشن است. هم اکنون و در جدیدترین نسخه اینستاگرام شما می‌توانید نسبت به غیر فعال کردن امکان ثبت کامنت از کاربران در هر پست ارسالی خود اقدام کنید. هنگامی که قابلیت ثبت کامنت را برای یک پست غیر فعال می‌کنید، دیگر هیچ کاربری قادر به ثبت کامنت یا نظر برای آن پست نخواهد بود. در ادامه این مقاله قصد داریم که نحوه استفاده از دو قابلیت نامبرده شده یعنی بوکمارک کردن و غیر فعال کردن کامنت پست های اینستاگرام را به شما عزیزان آموزش دهیم. چنانچه در رابطه با هر یک از مراحل شرح داده شده نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان واحد پشتیبانی موبایل کمک تماس حاصل کنید و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید. با موبایل کمک همراه باشید.

آموزش بوکمارک کردن پست های اینستاگرام

همانطور که اشاره داشتیم امکان بوکمارک کردن پست های مورد علاقه کاربر در اینستاگرام هم اکنون و به موجب ارائه جدیدترین نسخه از برنامه اینستاگرام ارائه شده است. هم اکنون اگر جدیدترین نسخه اپلیکیشن اینستاگرام را در دستگاه خود نصب کنید، یک آیکون جدید را در بخش پروفایل و سمت راست آیکون‌های پیشین مشاهده خواهید کرد. این آیکون در واقع مربوط به بخش بوکمارک یا آرشیو پست های مورد علاقه شما می‌شود. در تصور زیر این آیکون را مشاهده می‌کنید.

بوکمارک کردن و غیر فعال کردن کامنت پست های اینستاگرام

بنابراین در نسخه جدید اپلیکیشن اینستاگرام، بخش پروفایل برنامه شامل یک آیکون جدید و شبیه به مدال‌های افتخار است که دستیابی کاربر به آرشیو پست های مورد پسندش را امکانپذیر می‌کند. هر پستی (شامل عکس و ویدیو) که شما آن را بوکمارک کنید، مستقیما به آرشیو بوکمارک پروفایل اینستاگرام شما اضافه می‌شود و از این طریق سریعا قادر به دستیابی به پست های مورد علاقه خود خواهید بود. اما چگونه می‌توانیم پست های اینستاگرام را به آرشیو پست های مورد علاقه خود یا همان بخش بوکمارک اضافه کنیم؟ بوکمارک کردن پست های اینستاگرام فرآیند پیچیده‌ای را به همراه ندارد. تصور کنید که قصد داریم عکس زیر را بوکمارک کنیم و آن را به لیست پست های مورد علاقه خود یا آرشیو بوکمارک اکانت اینستاگرام خود اضافه نماییم.

بیشتر بخوانید: تعمیرات اپل تهران

بوکمارک کردن و غیر فعال کردن کامنت پست های اینستاگرام

به منظور بوکمارک کردن پست های اینستاگرام کافیست که آیکون نمایش داده شده در عکس فوق را در زیر هر پست مد نظرتان لمس کنید. بدین صورت آن پست به بخش بوکمارک اکانت شما یا همان لیست پست های مورد علاقه اکانت شما اضافه می‌شود. حال اگر به بخش بوکمارک اکانت اینستاگرام خود مراجعه کنید، مشاهده خواهید کرد که پست مد نظر به آرشیو شما اضافه شده است. لازم به اشاره است که تنها خود شما می‌توانید پست های مورد علاقه خود یا بوکمارک شده خود را مشاهده کنید و هیچ کاربر دیگری از طریق اکانت اینستاگرام شخصی خود قادر به مشاهده این پست ها نخواهد بود.

بوکمارک کردن و غیر فعال کردن کامنت پست های اینستاگرام

بنابراین در جدیدترین نسخه برنامه اینستاگرام و به موجب آپدیتی که برای این اپلیکیشن ارائه شده است، می‌توانید نسبت به بوکمارک کردن پست های مورد پسند خود اقدام کنید و به این صورت هر زمان که تمایل داشتید سریعا به آرشیو این پست های مورد علاقه خود دسترسی یابید.

آموزش غیر فعال کردن کامنت پست های اینستاگرام

دومین ویژگی جدیدی که به جدیدترین نسخه برنامه اینستاگرام اضافه شده مربوط به امکان غیر فعال کردن کامنت پست های اینستاگرام می‌شود. غیر فعال کردن کامنت پست های اینستاگرام به آن معناست که شما می‌توانید، امکان ثبت کامنت در زیر یک پست ارسالی خود را خاموش کنید. بدین صورت دیگر هیچ کاربری و حتی فالوورهای شما هم قادر به ثبت نظر یا کانت در زیر پست ارسالی نخواهند بود. انجام این عمل و غیر فعال کردن کامنت پست های اینستاگرام به سادگی صورت می‌پذیرد. بدین منظور به صورت زیر عمل کنید:

بوکمارک کردن و غیر فعال کردن کامنت پست های اینستاگرام
ابتدا پستی که قصد دارید امکان ثبت نظر در زیر آن غیر فعال شود را انتخاب کنید. سپس آیکون سه نقطه موجود در گوشه سمت راست آن پست را لمس نمایید. سپس در پنجره پاپ آپ نمایان شده گزینه Turn Off Commenting را انتخاب کنید. به این صورت امکان ثبت کامنت در پست مد نظر غیر فعال می‌شود. بنابراین دیگر هیچ کاربری قادر به ثبت نظر خود در زیر آن پست نخواهد بود. همانگونه که مشاهده کردید، غیر فعال کردن کامنت پست های اینستاگرام به سادگی و تنها با طی کردن دو مرحله قابل انجام است.

 بیشتر بخوانید: تعمیرات گوشی سامسونگ تهران  

آموزش ویدئویی بوکمارک کردن و غیر فعال کردن کامنت پست های اینستاگرام

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به آموزش نحوه بوکمارک کردن و غیر فعال کردن کامنت پست های اینستاگرام پرداختیم. این دو قابلیت به تازگی و در جدیدترین نسخه از برنامه اینستاگرام ارائه شده‌اند. چنانچه در رابطه با هر یک از مراحل شرح داده شده نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان واحد پشتیبانی موبایل کمک تماس حاصل کنید و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید.

بیشتر بخوانید:

خرید موبایل

ال سی دی آیفون آیفون اس ای 2020

قیمت ال سی دی Samsung Note 20

Samsung S6 edge Plus قطعات گوشی

تعمیرات موبایل

نظرات کاربران (2)

guest
2 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
پریماه
پریماه
5 سال گذشته

در صفحه اینستاگرام گزینه بوک مارک وجود نداره درصورتی از قبل داشتم

عاطی
عاطی
7 سال گذشته

من این گزینه turn off commenting رو اصلا ندارم. اینستاهم بروزه