همه چیز در مورد برنامه پریزما (Prisma)؛ استفاده از پریسما

بدون تردید نام اپلیکیشن پریزما یا همان Prisma را شنیده‌اید. اپلیکیشن پریزما (Prisma) ابزاری قدرتمند به منظور ویرایش و افکت دهی به تصاویر است که به تازگی به دلیل خلاقیت‌هایی که در آن ارائه شده محبوبیت خاصی یافته است. ما در این مقاله قصد داریم که توضیحات جامعی در رابطه با اپلیکیشن پریزما (Prisma) خدمت شما عزیزان ارائه کنیم، بنابراین با موبایل کمک همراه باشید.
برنامه پریزما (Prisma) چند وقت پیش برای سیستم عامل آی او اس ارائه شده بود و تقریبا به تازگی شاهد عرضه رسمی نسخه اندرویدی آن بودیم. عرضه رسمی نسخه اندرویدی این اپلیکیشن منجر شد که توجه عده بیشتری از کاربران به سمت و سوی آن جلب شود و هم اکنون اپلیکیشن پریزما (Prisma) به یکی از پرکاربرترین و محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های ویرایش عکس موجود تبدیل شود. چنانچه تمایل دارید که بیشتر با اپلیکیشن پریزما آشنا شوید، توصیه می‌کنیم که مقاله با عنوان “برنامه پریزما (Prisma)؛ پریسما اپلیکیشن ویرایش عکس ترکیب هنر و تکنولوژی مدرن” را مطالعه کنید. هم اکنون می‌توانید برنامه پریزما (Prisma) را از گوگل پلی استور (Google Play Store) دستگاه اندرویدی خود و یا اپ استور (App Store) دستگاه آی او اسی خود به طور رایگان دانلود نمایید. ما در این مقاله قصد داریم که توضیحات جامعی در مورد برنامه یا اپلیکیشن پریزما (Prisma) و استفاده از آن خدمت شما عزیزان ارائه کنیم، بنابراین با موبایل کمک همراه باشید.

اپلیکیشن یا برنامه پریزما (Prisma) چگونه کار می‌کند؟

برنامه یا اپلیکیشن پریزما (Prisma) با استفاده از الگوریتم بسیار خاص و خلاقانه‌ای عمل می‌کند. سازندگان این اپلیکیشن مدعی شده‌اند که در الگوریتم ویرایش عکس اپلیکیشن پریزما(Prisma) از تکنولوژی‌های مرتبط با هوش مصنوعی (Artificial Intelligence) استفاده شده و افکت‌های این برنامه با الهام‌گیری از آثار هنری هنرمندان مشهوری همچون پیکاسو (Picasso)، مانک (Munk)، ون گوگ (Van Gogh) و… ارائه می‌شود.

همه چیز در مورد برنامه پریزما (Prisma)؛ نحوه استفاده از پریسما

به منظور استفاده از برنامه یا اپلیکیشن پریزما (Prisma) باید به اینترنت متصل باشید. هر عکسی که انتخاب می‌کنید با اتصال به سرورهای اپلیکیشن پریزما (Prisma) ویرایش می‌شود. بنابراین برنامه پریزما (Prisma) تنها به صورت آنلاین و با اتصال به شبکه اینترنت قابل استفاده است. به دلیل محبوبیت فوق‌العاده‌ای که اپلیکیشن ویرایش عکس پریزما (Prisma) در بین کاربران پیدا کرده، ممکن است در حین ویرایش تصاویر با استفاده از آن با ارور یا پیغام‌های خطای مرتبط با شلوغ بودن سرورهای آن مواجه شوید که احتمالا در آینده نزدیک رفع می‌شوند. این اپلیکیشن هم اکنون بیش از 30 فیلتر یا افکت مختلف را به منظور ویرایش عکس ارائه می‌کند که شما می‌توانید با استفاده از آن‌ها جلوه‎ای هنری به تصاویر ضبط شده توسط دوربین گوشی خود اضافه کنید.

چه موضوعی اپلیکیشن پریزما (Prisma) را از سایر اپلیکیشن‌های ویرایش عکس برتر کرده است؟

برنامه یا اپلیکیشن پریزما (Prisma) با تمام اپلیکیشن‌های ویرایش عکسی که تا کنون دیده‌اید متفاوت است. این اپلیکیشن از الگوریتم‌های هوشمندانه‌ای به منظور اضافه کردن جلوه‌های هنری به تصویر استفاده می‌کند و به هیچ وجه تنها با تغییر رنگ و اضافه کردن لایه‌های خاصی به آن منجر به ارائه یک تصویر روتوش شده نهایی نمی‌شود. همانطور که پیش از این هم اشاره کردیم، سازندگان اپلیکیشن پریزما (Prisma) مدعی شده‌اند که در الگوریتم ویرایش عکس این برنامه از تکنولوژی هوش مصنوعی استفاده شده و ویرایش تصاویر مورد نظر با الهام‌گیری از آثار هنری هنرمندان مشهور دنیا انجام می‌شود.

همه چیز در مورد برنامه پریزما (Prisma)؛ نحوه استفاده از پریسما

آیا استفاده از تکنولوژی هوش مصنوعی (AI) در اپلیکیشن پریزما (Prisma) به این معناست که برنامه مورد نظر قادر به درک تصویر و جزئیات آن است؟

بله! اپلیکیشن پریزما (Prisma) از تکنولوژی هوش مصنوعی به منظور درک تصاویر ارسال شده استفاده می‌کند. دلیل نیاز به اتصال اینترنت به منظور ویرایش عکس‌های شما توسط برنامه پریزما (Prisma) هم همین امر است. این اپلیکیشن با استفاده از هوش مصنوعی جزئیات تصویر ارسال شما را آنالیز می‌کند و افکت مورد نظر را با بهترین شرایط و شکل ممکن بر روی آن اعمال می‌نماید.

حفظ حریم شخصی افراد در اپلیکیشن پریزما (Prisma) تا چه حد مورد توجه قرار می‌گیرد؟

به مانند سایر اپلیکیشن‌های رایگان و مبتنی بر جذب تبلیغات، برنامه پریزما (Prisma) هم بخشی از اطلاعات کاربر را آنالیز می‌کند و از این طریق منجر به ایجاد بستری بهتر برای کمپانی‌های علاقمند به سرمایه‌گذاری و تبلیغات در این اپلیکیشن می‌شود. در حال حاضر اپلیکیشن پریزما (Prisma) بدون هیچ تبلیغات درون برنامه‌ای عرضه شده، اما به نظر می‌رسد که در آینده نزدیک در این اپلیکیشن شاهد ارائه بخش خاصی با عنوان Sponsored Filters باشیم که فیلترها و افکت‌های خاصی را به همراه خواهد داشت. اپلیکیشن پریزما (Prisma) می‌تواند اطلاعات پایه‌ای کاربران را به منظور ایجاد رابطه مابین خود و اسپانسرهای قابل اعتمادش مورد استفاده قرار دهد.

همه چیز در مورد برنامه پریزما (Prisma)؛ نحوه استفاده از پریسما

چگونه از برنامه یا اپلیکیشن پریزما (Prisma) به منظور ویرایش تصاویر خود استفاده کنیم؟

استفاده از برنامه پریزما (Prisma) با سادگی هرچه تمام‌تر انجام می‌شود. در ابتدا باید اپلیکیشن پریزما (Prisma) را دانلود و در دستگاه اندرویدی یا آی او اسی خود نصب نمایید. سپس آن را اجرا کنید. در این مرحله می‌توانید با استفاده از دوبین اصلی یا سلفی دستگاه تصویری را ضبط نمایید. همچنین می‌توانید از طریق آیکون ارائه شده در بخش زیرین و سمت راست صفحه نسبت به انتخاب یک تصویر از گالری دستگاه وارد عمل شده و آن را ویرایش کنید.

همه چیز در مورد برنامه پریزما (Prisma)؛ نحوه استفاده از پریسما

پس از انتخاب تصویر مورد نظر باید بخشی از تصویر که قصد ویرایش آن را دارید انتخاب شود. امکان چرخش 90 درجه‌ای تصویر انتخاب شده هم در این قسمت ارائه می‌شود. پس از انجام تنظیمات اولیه نامبرده شده گزینه Next را انتخاب کنید. در این مرحله الگوهایی را در بخش زیرین صفحه نمایش خود مشاهده خواهید کرد. این الگوهای هنری در واقع فیلترهایی هستند که برنامه پریزما (Prisma) ارائه می‌کند. تعداد این فیلترها در حال حاضر چیزی در حدود 30 فیلتر است اما بدون تردید به تعداد و تنوع آن‌ها افزوده می‌شود. با انتخاب هر فیلتر باید منتظر بمانید تا از طریق اینترنت جزئیات تصویر به سرورهای اپلیکیشن پریزما (Prisma) ارسال شده و نهایتا تصویر ویرایش شده نهایی به دست شما برسد.

همه چیز در مورد برنامه پریزما (Prisma)؛ نحوه استفاده از پریسما

پس از انجام ویرایش بر روی تصویر انتخابی می‌توانید با استفاده از گزینه‌هایی که در شکل فوق با مستطیلی سیاه رنگ آن‌‌ها را مشخص کرده‌ایم نسبت به انجام اقدامات خاصی وارد عمل شوید. گزینه اول از سمت چپ، عکس ویرایش شده مورد نظر را در حافظه داخلی دستگاه ذخیره می‌کند. با استفاده از گزینه دوم عکس ویرایش شده توسط برنامه پریزما (Prisma) در اینستاگرام اشتراک‌گذاری می‌شود و گزینه فیسبوک هم عمل مشابه را در شبکه اجتماعی فیسبوک تکرار می‌کند. گزینه آخر هم به منظور اشتراک‌گذاری تصویر مورد نظر در سایر اپلیکیشن‌های قابل استفاده ارائه شده است. برای دیده شدن بهتر تصاویر اشتراک‌گذاری شده و ویرایش شده خود توسط اپلیکیشن پریزما (Prisma) در شبکه‌های اجتماعی نظیر اینستاگرام توصیه می‌کنیم که از هشتگ‌هایی نظیر #Prisma استفاده کنید.
نکته‌ای که باید به آن توجه کنید، مربوط به لوگویی می‌شود که پس از ویرایش هر عکس توسط برنامه پریزما (Prisma) به طور اتوماتیک در بخش پایین و سمت راست تصویر اضافه می‌شود. شما به راحتی با مراجعه به بخش تنظیمات یا Settings اپلیکیشن پریزما (Prisma) و غیرفعال کردن گزینه Add Watermark می‌توانید از اضافه شدن لوگوی این برنامه در تصاویر ویرایش شده خود جلوگیری کنید. برای ورود به بخش تنظیمات اپلیکیشن پریزما (Prisma) به محض اجرای آن آیکون چرخ دنده ارائه شده در بخش زیرین و سمت راست پنجره دوربین را انتخاب کنید.

همه چیز در مورد برنامه پریزما (Prisma)؛ نحوه استفاده از پریسما

مشکل در اتصال به سرورهای اپلیکیشن پریزما (Prisma) و شلوغ بودن آن‌ها

همانطور که اشاره داشتیم، استقبال پرشوری از اپلیکیشن ویرایش عکس پریزما (Prisma) به عمل آمده و این موضوع سبب شده که سرورهای این برنامه به شدت شلوغ شوند. به همین دلیل ممکن است گاها در حین ویرایش تصاویر مورد نظرتان با ارور یا پیغام خطای با مضمون “Pisma is over capacity” مواجه شوید. برای رفع این مشکل باید صبور باشید و منتظر بمانید تا شلوغی سرورهای برنامه پریزما (Prisma) برطرف شود. بنابراین کمی صبر کنید و مجددا نسبت به ویرایش تصویر مورد نظرتان اقدام نمایید.

همه چیز در مورد برنامه پریزما (Prisma)؛ نحوه استفاده از پریسما

باگ‌های احتمالی اپلیکیشن پریزما (Prisma) در اندروید

با توجه به اینکه نسخه اندرویدی اپلیکیشن پریزما (Prisma) به تازگی رسما ارائه شده، این احتمال وجود دارد که در حین استفاده از آن با باگ‌های خاصی مواجه شوید. کاربران متعددی از بروز باگ‌های عجیب در حین استفاده از برنامه یا اپلیکیشن پریزما (Prisma) خبر داده‌اند. بنابراین اگر شما هم با مشکلات این چنینی برخورد داشتید جای نگرانی نداشته باشید و منتظر نسخه‌های بعدی و به روز رسانی اپلیکیشن پریزما (Prisma) باشید. چنانچه در مورد استفاده از برنامه پریزما (Prisma) سوالی داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های ضمیمه شده با کارشناسان موبایل کمک تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی بخواهید.

بیشتر بخوانید:

خرید موبایل

تعمیرات موبایل

Prisma
نام Prisma
قیمت رایگان
سیستم عامل اندروید و iOS
سازنده Prisma Labs, inc
منبع androidcentral

نظرات کاربران (3)

guest
3 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
ساحل
ساحل
6 سال گذشته

سلام، یه عکس ارسال کردم برای افکت بعد از انتخاب افکت حدود یکساعت گوشیم در همون حالته و هیچ تغییری نکرده و عکس تغییری نکرده، به اینترنت هم متصلم بازم همین مشکل هست، چیکار کنم، چقد باید صبر کنم؟

الهام
الهام
7 سال گذشته

سلام.
من این برنامه رو نصب کردم بعد لغو نصب حالا عین ویروس تو تمام برنامه هام پخش شده و مدام مثل خود داخل برنامه که یه پیام میاد و هی اجازه میخواد و میگه مجاز است مجاز نیست میاد. گوشیمو به تنظیمات کارخونه برگردوندم بازم نشد لطفا کمکککککککککککک خواهشا

ناصر یزدی
ناصر یزدی
7 سال گذشته
پاسخ به  الهام

درود؛
ربطی به این برنامه نداره، مگر اینکه این برنامه رو از جای نا امنی دانلود کرده باشید و در کنار این برنامه یک بد افزار هم نصب شده باشد که اگر این مورد باشه، شما تنها راهی که باید انجام بدید، نصب مجدد سیستم عامل دستگاهتون هست.