بررسی FIFA 18؛ تغییرات و ترفند های فیفا ۱۸ را بشناسید!

بررسی FIFA 18؛ تغییرات و ترفند های فیفا 18 را بشناسید!

بازی فیفا 18 (FIFA 18) تقریبا به تازگی منتشر شده و علاقمندان به این سری از بازی های شرکت EA Games هم اکنون می‌توانند آن را بر روی کنسول های ایکس باکس، پلی استیشن، نینتندو سوئیچ و حتی PC تجربه کنند. در ادامه این مقاله قصد داریم به بررسی FIFA 18 پرداخته و تغییرات و ترفند های فیفا 18 (FIFA 18) را برایتان شرح دهیم. با موبایل کمک همراه باشید.

مقدمه‌ای در رابطه با تغییرات و ترفند های فیفا 18 (FIFA 18)

سری بازی های فیفا یا FIFA از محبوب ترین بازی هایی موجود در بین گیمرها محسوب می‌شوند. پیش از انتشار بازی مذکور در مقاله “هر آنچه باید در مورد بازی فیفا 18 / FIFA 18 بدانید” به طور جامع در مورد آن صحبت کردیم. همچنین در دو مقاله “مقایسه FIFA 18 با FIFA 17: تغییرات فیفا 18 را بشناسید!” و “مقایسه فیفا 18 با PES 2018 ؛ بهترین بازی فوتبال کدام است؟” به صورت مختصر بازی فیفا 18 (FIFA 18) را با بازی های فیفا 17 (FIFA 17) و PES 2018 مقایسه کردیم.

بیشتر بخوانید: تعمیرات حرفه ای موبایل

اما مقاله های فوق قبل از انتشار نسخه رسمی بازی فیفا 18 (FIFA 18) تهیه شده بودند. بنابراین لازم دانستیم که حالا و بعد از انتشار رسمی این بازی هم یک مقاله اختصاصی دیگر را برای آن تدوین کنیم و در جریان این مقاله به معرفی تغییرات و ترفند های فیفا 18 (FIFA 18) بپردازیم. چنانچه در رابطه با هر یک از بخش های مقاله نیاز به اطلاعات بیشتری داشتید، می‌توانید ضمن تماس با کارشناسان موبایل کمک از آن ها راهنمایی دقیق تری بخواهید. با ما همراه باشید.

بررسی FIFA 18؛ تغییرات و ترفند های فیفا 18 را بشناسید!

ترفند های فیفا 18 (FIFA 18)

تغییرات زیادی در بازی فیفا 18 در مقایسه با بازی فیفا 17 به وجود آمده که بر روی گیم پلی بازی تاثیر مستقیمی دارند. در ادامه به معرفی و شرح برخی از اصلی ترین ترفند های فیفا 18 (FIFA 18) می‌پردازیم که برای کسب موفقیت در مسابقات بازی باید حتما به آن ها توجه داشته باشید:

 • پاس دادن رمز موفقیت شماست: سری بازی های فیفا به هیچ عنوان شبیه به سری بازی های PES شرکت کونامی (KONAMI) نیستند. فیفا به شدت واقع‌گرایانه طراحی شده و این گرایش در فیفا 18 (FIFA 18) کاملا قابل لمس است. یکی از اصلی ترین ترفند های فیفا 18 (FIFA 18) مربوط به پاس دادن های درست و صحیح و ایجاد فضای مناسب می‌شود. شما نمی‌توانید خیلی راحت و ساده در فیفا 18 گل به ثمر برسانید، بلکه باید با پاس دادن های دقیق و پیاپی برای بازیکنان خود فضا ایجاد کنید و از این فضاها برای ایجاد فرصت گل زنی استفاده نمایید. بنابراین یکی از اصلی ترین رمز های موفقیت گیمرها در بازی فیفا 18 (FIFA 18) در پاس دادن های صحیح و پیاپی خلاصه می‌شود. اگر می‌خواهید در بازی فیفا 18 به یک گیمر قدرتمند تبدیل شوید، باید قدرت پاس دادن هایتان را بهبود بخشید و بتوانید برای بازیکنانتان ایجاد فضا کنید.

بررسی FIFA 18؛ تغییرات و ترفند های فیفا 18 را بشناسید!

 • دوره های تمرینی (Training) بازی را پشت سر بگذارید: قبول داریم که انجام دوره های تمرینی بازی فیفا 18 (FIFA 18) ممکن است حوصله گیمر را سر ببرند، اما باور کنید که سپری کردن این دوره ها به شدت بر روی آشنایی هرچه بیشتر شما با گیم پلی بازی و ترفند های فیفا 18 (FIFA 18) موثر خواهد بود. بنابراین حتما بخش Training بازی فیفا 18 (FIFA 18) را انجام دهید. حتی توصیه می‌کنیم در ابتدا چندین مسابقه با سطح Beginner هوش مصنوعی بازی انجام دهید تا بهتر به گیم پلی آن آشنا شوید. بنابراین عجله نکنید و با پشت سر گذاشتن دوره های تمرینی (Training) بازی فیفا 18 بیشتر و بهتر با گیم پلی آن آشنا شوید.

بیشتر بخوانید: تعمیرات تخصصی اپل در تهران

 • سرعت را چاشنی کار کنید: سرعت بالا در بازی فیفا 18 (FIFA 18) یکی از مهم ترین و اصلی ترین عوامل موثر در بازی است. شما برای کسب موفقیت در بازی فیفا 18 باید حساب ویژه ای روی بازیکنان سرعتی مثل رونالدو، مسی، نیمار و غیره باز کنید. علاوه بر سرعت بازیکنان، سرعت عمل خودتان هم تاثیر مستقیمی بر روی بازی می‌گذارد. گیم پلی بازی به گونه‌ای نیست که مثل بازی PES با سرعت از یک سمت زمین حرکت و با یک سانتر و ضربه سر به راحتی گل به ثمر برسانید، بلکه باید برای دریبل مدافعین پیش رویتان خیلی سریع حرکات مورد نیاز را انجام دهید. دریبل های سرعتی یکی از اصلی ترین ترفند های فیفا 18 (FIFA 18) محسوب می‌شوند که باید برای عبور از مدافعین و ایجاد فضای برای خود از آن ها استفاده کنید. بنابراین سرعت عمل شما و همچنین سرعت بازیکنان در فیفا 18 (FIFA 18) نقش بسیار مهمی ایفاء می‌کنند.

بررسی FIFA 18؛ تغییرات و ترفند های فیفا 18 را بشناسید!

 • تکل زدن تقریبا بی‌فایده است: اگر در برابر حرفه ای ترین سطح هوش مصنوعی تعریف شده در فیفا 18 (سخت ترین کامپیوتر) بازی می‌کنید، تقریبا هیچوقت با تکل زدن نمی‌توانید توپ را از بازیکنان رقیب بگیرید! هوش مصنوعی فیفا 18 به گونه ای طراحی شده که تمام حرکات شما را زیر نظر می‌گیرد و اجازه ربودن توپ با تکل از بازیکنان را نمی‌دهد. بنابراین اگر با سطح بالای کامپیوتر در بخش داستانی بازی یا هر قسمت دیگر رو به رو هستید، تکل زدن را به کل فراموش کنید. اما تاثیر تکل زدن ها در بازی های دو نفره ای که گیمر ها انجام می‌دهند بیشتر است. در این رقابت ها دیگر پای هوش مصنوعی در میان نیست، بنابراین تکل ها موثرتر از خالت قبل عمل می‌کنند، اما باز هم توپ ربایی با زدن تکل های بلند کار بسیار دشواری خواهد بود. تکل های سخت یا Hard Tackle هم که نوع جدیدی از تکل در بازی فیفا 18 (FIFA 18) محسوب می‌شوند، به هیچ وجه کارایی ندارند و فقط باید از آن ها با هدف دادن یک خطای عمدی و آسیب رساندن به بازیکن دشمن استفاده کرد. پس یکی دیگر از ترفند های فیفا 18 (FIFA 18) مربوط به تکل نزدن می‌شود.
 • برای توپ ربایی و قطع پاس ها به فشردن یک دکمه بسنده نکنید: متاسفانه توپ ربایی و قطع پاس ها در بازی فیفا 18 (FIFA 18) به شدت کم اتفاق می‌افتد. برای توپ ربایی در این بازی شما نمی‌توانید فقط به فشردن دکمه ضربدر در گیم پد پلی استیشن 4 یا دکمه ایکس در گیم پد ایکس باکس بسنده کنید. فشردن این دکمه فقط منجر می‌شود تا بازیکن به سمت توپ برود، اما هیچ اقدام دیگری برای قطع کردن پاس یا توپ گیری انجام نخواهد داد. برای توپ ربایی و قطع کردن پاس ها در بازی فیفا 18 (FIFA 18) باید خودتان دید درستی داشته باشید و مسیر پاس های حریف را پیش بینی کنید. انجام این کار در بازی های دو نفره به مراتب از زمانی که در برابر هوش مصنوعی سطح بالای بازی قرار بگیرید ساده تر است. بنابراین این مسئله را به عنوان یکی دیگر از ترفند های فیفا 18 (FIFA 18) در ذهن خود ثبت کنید که برای توپ ربایی و قطع پاس ها در این بازی می‌بایست حرکات حریف و مسیر پاس هایش را پیش بینی کنید.

بررسی FIFA 18؛ تغییرات و ترفند های فیفا 18 را بشناسید!

بیشتر بخوانید: نمایندگی موبایل سامسونگ در کرج

 • از شوت های ظریف و تکنیکی استفاده کنید: طبق بررسی که ما داشتیم بکارگیری شوت های ظرفی و تکنیکی در بازی فیفا 18 (FIFA 18) می‌تواند یکی از بهترین روش های گل زنی باشد. استفاده از این روش شوت زدن به ویژه در موقعیت هایی مناسب است که با دروازه‌بان تک به تک شده‌اید. شوت های ظریف و تکنیکی قدرت چندان بالایی ندارند اما عواملی مثل کات و دقت در آن ها دیده می‌شود و عموما در این نوع شوت ها کنج دروازه مورد هدف قرار می‌گیرد. بنابراین سعی کنید در موقعیت های تک به تک با دروازه‌بان خود از شوت های تکنیکی و ظریف استفاده کنید و این مسئله را به عنوان یکی دیگر از ترفند های فیفا 18 (FIFA 18) به خاطر داشته باشید.
 • دریبل های ریز: یکی دیگر از ترفند های فیفا 18 (FIFA 18) مربوط به امکان انجام دریبل های زیر و فنی می‌شود که بازکنانی مثل مسی و رونالدو به خوبی از پس انجام آن ها بر خواهند آمد. دریبل های ریز دریبل هایی هستند که در آن ها شما بدون فشردن دکمه سرعت و با حرکت آرام و یک چرخش ریز، مدافع پیش رویتان را رد می‌کنید. اگر بتوانید در انجام این نوع دریبل ها متخصص شوید، بازی فیفا 18 (FIFA 18) بیش از پیش برایتان لذت بخش می‌شود.

تغییرات گیم پلی فیفا 18 (FIFA 18)

اما گذشته از ترفند های فیفا 18 (FIFA 18)، تغییرات جالبی هم در آن ایجاد شده است. البته ما به تغییرات ظاهری، گرافیکی و سایر موارد این چنینی بازی کاری نداریم و فقط می‌خواهیم تغییرات ایجاد شده در گیم پلی و کنترل بازی فیفا 18 (FIFA 18) را برایتان عنوان کنید. اصلی ترین این تغییرات به شرح زیر است:

بررسی FIFA 18؛ تغییرات و ترفند های فیفا 18 را بشناسید!

 • تعویض های سریع: تعویض های سریع یکی از اصلی ترین ویژگی های جدید و تغییراتی فیفا 18 (FIFA 18) محسوب می‌شوند. بدین سبب شما برای انجام تعویض ها نیازی به استارت زدن و توقف بازی ندارید، بلکه می‌توانید از هر فرصت کوتاهی مثل بیرون رفتن توپ برای پرتاب اوت دستی و غیره به منظور انجام تعویض بازیکنان خود بدون توقف بازی استفاده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه انجام این کار از مقاله “آموزش تنظیم تعویض سریع در فیفا 18 و استفاده از آن در بازی” کمک بگیرید.
 • سانترهای کنترلی: امکان انجام سانترهای کنترلی هم یکی دیگر از تغییرات و ترفند های فیفا 18 (FIFA 18) محسوب می‌شود. بدین سبب شما می‌توانید با فشرده دکمه R1/RB و سانتر کردن دستور ارسال یک توپ بلند شناور و دقیق‌تر را بدهید. همچنین با دو بار فشردن پشت سر هم و پیاپی دکمه سانتر کردن می‌توانید سانترهای زمینی را انجام دهید.
 • تکل های خشن (Hard Tackle): همانطور که در بخش قبل هم اشاره داشتیم، تکل های خشن یا Hard Tackle یکی از ویژگی های جدیدی بازی فیفا 18 (FIFA 18) محسوب می‌شوند. بدین منظور در حالت پیش فرض تنظیمات دکمه بازی کافیست که دکمه مثلث در پلی استیشن یا Y در ایکس باکس را فشارید. متاسفانه همانطور که در بخش ترفند های فیفا 18 (FIFA 18) اشاره کردیم، تکل های خشن عمدتا منجر به دادن ضربات ایستگاهی و آسیب رساندن به بازیکن حریف می‌شوند.
 • ضربات آزاد و پنالتی: در بازی فیفا 18 (FIFA 18) تغییراتی هم در ضربات کاشته و پنالتی به وجود آمده است. برای مثال امکان آینه کردن استقرار بازیکن در پشت توپ وجود دارد یا در پنالتی ها آپشن های بهتری برای زدن ضربه و هدفگیری ارائه شده‌اند. ضمنا حرکت دروازه‌بان برای گرفتن پنالتی ها هم بهتر از قبل شده است.

بررسی FIFA 18؛ تغییرات و ترفند های فیفا 18 را بشناسید!

بیشتر بخوانید:  تعمیرات ال سی دی موبایل

تغییرات حالت های مختلف بازی در فیفا 18 (FIFA 18)

اما در این قسمت قصد داریم به صحبت در مورد تغییرات حالات یا مد های مختلف بازی در فیفا 18 (FIFA 18) بپردازیم. تغییرات اصلی که در مدها یا حالت های مختلف بازی در FIFA 18 به وجود آمده‌اند شامل موارد زیر هستند:

 • کات سنس های نقل و انتقال در Career Mode: در بازی فیفا 18 (FIFA 18) مدل کردن شخصیت ها مبتنی بر موتور فراست بیت (Frostbite) بوده و بسیار دقیق انجام شده است. برای انجام نقل و انتقالات در حالت Career Mode بازی هم کات سنس های جالبی ارائه شده که از ویژگی جدید فیفا 18 محسوب می‌شود.
 • جایگزینی فیفا آلتیمیت تیم آیکون با فیفا آلتیمیت تیم لجندز: در گذشته کد فیفا آلتیمیت تیم لجندز (FUT Legends) فقط برای ایکس باکس ارائه شده بود، اما حالا این مد که نام جدیدی فیفا آلتیمیت تیم آیکون (FUT Icon) نام دارد برای تمام پلتفرم ها قابل استفاده خواهد بود.
 • مدهای جدید بخش FUT: در بخش FUT یا همان فیفا آلتیمیت تیم بازی فیفا 18 (FIFA 18) مدهای جدیدی مثل Squad Battle و غیره ارائه شده‌اند که بسیار جذاب هستند.

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به بررسی FIFA 18 پرداخته و اصلی ترین تغییرات و ترفند های فیفا 18 (FIFA 18) را برایتان شرح دادیم. چنانچه در رابطه با هر یک از بخش های مقاله نیاز به اطلاعات بیشتری داشتید، می‌توانید ضمن تماس با کارشناسان موبایل کمک از آن ها راهنمایی دقیق تری بخواهید.

بیشتر بخوانید:

قطعات گوشی آیفون 6 پلاس

قیمت دوربین جلو آیفون 8 پلاس

درب پشت iPhone SE 2020

تعمیرات موبایل

منبع Mobilekomak

نظرات کاربران (0)

guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments