چگونه از آنفالو شدن توسط سایر افراد در اینستاگرام مطلع شویم؟

ز آنفالو شدن توسط سایر افراد در اینستاگرام

اینستاگرام به یکی از پرطرفدارترین اپلیکیشن‌های مرتبط با شبکه‌های اجتماعی تبدیل شده است. هم اکنون اغلب کاربران ایرانی از اینستاگرام استفاده می‌کنند و با کاربردهای آن آشنایی کامل دارند. محبوبیت این اینستاگرام سبب شده که در بین کاربران آن جنبه‌های رقابتی هم ایجاد شود. یکی از جنبه‌های رقابتی موجود مربوط به تعداد فالوورهای حساب کاربری اینستاگرام است که در ادامه توضیحات بیشتری در رابطه با آن خدمت شما عزیزان ارائه می‌کنیم.
هنگامی که در اینستاگرام حساب کاربری یا اکانتی می‌سازید، دوستانتان می‌توانند شما را دنبال کنند که اصطلاحا به این عمل فالو کردن (Follow) گفته می‌شود و افراد دنبال کننده حسابتان فالوور (Follower) نامیده خواهند شد. در این بین اگر حساب اینستاگرام شما خصوصی نباشد هر فرد ناشناسی قادر به مشاهده تصاویر ارسالی و نوشتن نظر یا کامنت در زیر این تصاویر خواهد بود و بدون نیاز به اجازه دادن شما می‌تواند حساب کاربریتان را فالو کند. اما اگر حساب کاربری شما خصوصی (Private) باشد، تنها دوستان و افرادی که در لیست فالوورهای حسابتان قرار دارند قادر به مشاهده تصاویر اشتراک‌گذاری شده شما و ارسال کامنت خواهند بود و افراد ناشناس به منظور فالو کردن شما باید درخواست ارسال کرده و با تایید شما به لیست فالوورهایتان اضافه شوند.
در بسیاری از موارد مشاهده شده که افراد به تعداد فالوورهای حساب اینستاگرام خود اهمیت به سزایی می‌دهند و به نوعی این موضوع را عاملی برای جلب توجه بیشتر می‌دانند. موضوعی که به شدت از سوی برخی کاربران حائز اهمیت است، آنفالو شدن (Unfollow) از سوی سایر افراد محسوب می‌شود. آنفالو شدن بدین معناست که یک فرد معین در لیست فالوورهای حساب اینستاگرام شما ناگهان تصمیم بگیرد که دیگر حساب اینستاگرام‌تان را دنبال نکند. در این شرایط وی حساب کاربریتان را آنفالو کرده و از لیست فالوورهایتان جدا می‌شود. متاسفانه هنگامی که فردی حساب اینستاگرام شما را آنفالو کند، اپلیکیشن اینستاگرام هیچ نوتیفیکیشن خاصی را در این رابطه ارائه نمی‌کند. بنابراین شما هیچ‌گاه به طور مستقیم از طریق اپلیکیشن اینستاگرام متوجه نخواهید شد که چه کسی حساب کاربریتان را آنفالو کرده است.
اما روش‌هایی وجود دارند که با استفاده از آن‌ها می‌توانید از آنفالو شدن توسط سایر افراد در اینستاگرام مطلع شوید. ما در این مقاله قصد داریم که دو روش موثر بدین منظور را به شما عزیزان آموزش دهیم. چنانچه در طول انجام هر یک از موارد شرح داده شده دچار مشکل شدید و یا سوالی برایتان ایجاد شد، می‌توانید با کارشناسان موبایل کمک تماس حاصل کرده و از آن‌ها یاری بخواهید. با موبایل کمک همراه باشید.

بیشتر بخوانید: تعمیرات موبایل

روش اول: استفاده از وب‌سایت‌های مرتبط

به منظور بررسی جزئیات حساب کاربری اینستاگرام و مشاهده افرادی که شما را آنفالو کرده‌اند، وب‌سایت‌های منحصر به فردی طراحی شده‌اند. در ادامه به چند نمونه از این وب‌سایت‌ها اشاره خواهید کرد. روش عملکرد این نوع سایت‌ها بسیار ساده است. هنگامی که مشخصات حساب کاربری اینستاگرام خود را در این نوع سایت‌ها وارد می‌کنید، اطلاعات مربوط به فالوورهایی شما در پایگاه داده‌های آن ثبت می‌شود. حال هر زمان که گزینه آپدیت را انتخاب کنید، وب‌سایت مورد نظر مجددا لیست فالوورهای حسابتان را بررسی کرده و با داده‌های پیشین مقایسه می‌کند. در این شرایط اگر حساب کاربری از لیست فالوورهای اینستاگرام شما حذف شده باشد، سایت مورد نظر به راحتی متوجه این موضوع شده و لیست افراد آنفالو کننده حسابتان را ارائه می‌کند. سایت‌هایی که در ادامه معرفی می‌کنیم چند نمونه از بهترین وب‌سایت‌های فعال در این زمینه محسوب می‌شوند. ما در این آموزش از وب‌سایت Unfollowgram.com استفاده کرده‌ایم.

چگونه از آنفالو شدن توسط سایر افراد در اینستاگرام مطلع شویم؟

 • وب‌سایت Unfollowers.com: این سایت رابط کاربری بسیار ساده‌ و کاربردی داشته و به منظور مشاهده جزئیات حساب کاربری توییتر هم می‌توان از آن استفاده کرد.
 • وب‌سایت Justunfollow.com: این وب‌سایت قابلیت‌های خاصی را در کنار نمایش لیست آنفالو کنندگان حساب اینستاگرام شما ارائه می‌کند. به عنوان مثال با استفاده از این وب‌سایت می‌توانید برای فالوورهای خود “لیست سیاه” یا اصطلاحا “Blacklist” تهیه کنید.
 • وب‌سایت Insta.friendorfollow.com: این وب‌سایت هم محیط بسیار ساده‌ای را شامل می‌شود و برخی قابلیت‌های دیگر نظیر نمایش اطلاعات آن دسته از افرادی که شما آن‌ها را فالو کرده ولی آن‌ها شما را فالو نکرده‌اند را دارد.
 • وب‌سایت Unfollowgram.com: وب‌سایت Unfollowgram.com نسبت به سایر وب‌سایت‌ها نامبرده شده پرکاربرتر است و افراد زیادی از آن استفاده می‌کنند. ما در این مقاله از این
 • وب‌سایت به منظور مطلع شدن از آنفالو کنندگان حساب کاربری اینستاگرام خود استفاده کرده‌ایم.

چگونه از آنفالو شدن توسط سایر افراد در اینستاگرام مطلع شویم؟

بیشتر بخوانید: نمایندگی تعمیرات Apple

بنابراین در مرحله اول وب‌سایت مورد نظرتان را انتخاب کنید. ما وارد وب‌سایت Unfollowgram.com شدیم. پس از ورود به این وب‌سایت باید وارد حساب کاربری خود شده و یا اصطلاحا آن را لاگین (Login) نمایید. بر روی گزینه با عنوان “Sig IN With Instagram” کلیک کنید. در این شرایط باید مشخصات حساب کاربری اینستاگرام خود نظیر آیدی و رمز عبور آن را وارد نمایید. سپس بر روی گزینه “Sign In” یا “Log in” کلیک کنید و با اجازه دسترسی وب‌سایت به جزئیات حساب اینستاگرام خود موافقت به عمل آورید. به طور کلی مراحل وارد شدن یا لاگین کردن به حساب اینستاگرام در وب‌سایت Unfollowgram.com بسیار ساده است، با این حال اگر در رابطه با هر یک از مراحل آن دچار مشکل شده و یا سوالی برایتان ایجاد شد، می‌توانید کارشناسان موبایل کمک تماس حاصل کرده و از آن‌ها یاری بخواهید.

چگونه از آنفالو شدن توسط سایر افراد در اینستاگرام مطلع شویم؟

هنگامی که در وب‌سایت Unfollowgram.com وارد حساب کاربری اینستاگرام خود شدید، در بخش فوقانی سایت گزینه‌هایی را مشاهده می‌کنید که یکی از آن‌ها “Who Unfollowed Me” نام دارد. این گزینه لیست افرادی که شما از سوی آن‌ها آنفالو شده‌اید را نمایش می‌دهد. باید دقت داشته باشید که اولین سری از اطلاعات حساب اینستاگرام شما زمانی وارد سایت Unfollowgram.com می‌شود که برای اولین بار با مشخصات حساب اینستاگرام خود وارد آن شوید. بنابراین اگر هم اکنون برای اولین بار در این سایت وارد شده باشید و گزینه “Who Unfollowed Me” را انتخاب کنید، هیچ اطلاعاتی نمایش داده نمی‌شود. در روزهای آینده می‌توانید این عمل را تکرار کرده و نتیجه مورد نظرتان را دریافت کنید. همواره اطلاعات جدید حساب کاربری اینستاگرام شما با اطلاعاتی مقایسه می‌شود که با اولین ورودتان به سایت در پایگاه داده‌های آن ثبت شده باشد.

چگونه از آنفالو شدن توسط سایر افراد در اینستاگرام مطلع شویم؟

همانطور که در تصور فوق مشاهده می‌کنید وب‌سایت Unfollowgram.com علاوه بر قابلیت نمایش افرادی که شما را آنفالو کرده‌اند، اطلاعات دیگری را هم در اختیارتان قرار خواهد داد. گزینه‌های دیگری در کنار گزینه “Who Unfollowed Me” وجود دارند که در بخش زیر توضیحاتی در رابطه با این گزینه‌ها ارائه خواهیم کرد:

 • گزینه “Who Doesn’t Follow Me Back”: این گزینه لیست افرادی را نمایش می‌دهد که شما حساب اینستاگرام آن‌ها را فالو کرده‌اید و آن‌ها شما را فالو نکرده‌اند. فالو کردن متقابل حساب اینستاگرام فردی که به تازگی در شما را فالو کرده باشد اصطلاحا فالوبک نامیده می‌شود. در لیست ارائه شده این بخش از سوی سایت Unfollowgram.com می‌توانید به طور مستقیم افراد مورد نظرتان را آنفالو کنید.
 • گزینه “Who I Don’t Follow Back”: این گزینه دقیقا بر عکس گزینه پیشین است. با انتخاب این گزینه، لیست افرادی نمایش داده می‌شود که شما را فالو کرده اما شما آن‌ها فالو نکرده باشید. امکان فالو کردن حساب اینستاگرام این افراد به طور مستقیم از سوی سایت Unfollowgram.com ارائه می‌شود.
 • گزینه “Followers”: با انتخاب این گزینه هم لیستی از تمام فالوورهای حساب اینستاگرام شما نمایش داده می‌شود.

آنفالو شدن توسط سایر افراد در اینستاگرام

شما در وب‌سایت Unfollowgram.com هر زمان که تمایل داشته باشید می‌توانید بر روی گزینه “Check” کلیک کرده و اطلاعات حساب کاربری اینستاگرام خود را به روز رسانی کنید. این گزینه در بخش فوقانی و سمت راست صفحه مرورگرتان واقع شده است. به محض انتخاب این گزینه وضعیت و اطلاعات حساب اینستاگرام شما آپدیت یا به روز شده و با اطلاعات اولیه مقایسه می‌شود.

بیشتر بخوانید:  نمایندگی گوشی اپل در تهران

روش دوم: استفاده از اپلیکیشن‌های مرتبط

در روش دومی که قصد داریم آن را به شما عزیزان معرفی کنیم نیازی به استفاده از مرورگر وجود ندارد. در این روش یک اپلیکیشن مرتبط و اختصاصی را به منظور نمایش آنفالوورهای حساب اینستاگرام خود دانلود و بر روی دستگاهتان نصب خواهید کرد. اپلیکیشن‌های توسعه داده شده بدین منظور متعدد هستند که در ادامه جزئیات بیشتری در رابطه با آن‌ها خدمتتان ارائه می‌کنیم.

آنفالو شدن توسط سایر افراد در اینستاگرام

اگر دستگاه هوشمندتان یک محصول آی او اسی است، توصیه می‌کنیم که اپلیکیشن رایگان Followers on Instagram را دانلود و بر روی آن نصب نمایید. این اپلیکیشن کاربردی توسط تیم Sepia Software LLC توسعه داده شده و کارایی بسیار بالایی دارد. اگر دستگاه هوشمندتان یک محصول اندرویدی است، می‌توانید از اپلیکیشن Follower Tracker for Instagram استفاده کنید که توسط تیم 2 Creative Monsters LLC توسعه داده شده است. همچنین از کاربران سری ویندوزفون‌ها هستید، توصیه می‌کنیم که از اپلیکیشن UnfollowSpy استفاده کنید که توسط آقای ایلیوت فورد (Elliott Forde) توسعه داده شده و قابلیت پشتیبانی از شبکه‌های اجتماعی دیگری نظیر توییتر را هم دارد.

آنفالو شدن توسط سایر افراد در اینستاگرام

از آنجایی که دستگاه ما یک محصول اندرویدی است، وارد گوگل پلی استور (Google Play Store) شده و اپلیکیشن Follower Tracker for Instagram را جستجو و دانلود می‌کنیم. پس از دانلود اپلیکیشن مورد نظر باید آن را بر روی دستگاه هوشمندتان نصب نمایید. حال وارد منوی اپلیکیشن‌های دستگاه اندرویدی خود شده و اپلیکیشن Follower Tracker for Instagram را اجرا کنید.

آنفالو شدن توسط سایر افراد در اینستاگرام

با اجرای اپلیکیشن مورد نظر باید مشخصات حساب کاربری اینستاگرام خود را در آن وارد نموده و لاگین شوید. بنابراین این عمل را انجام دهید. با انتخاب گزینه “Login” وارد حساب اینستاگرام خود می‌شوید و سوالی مبنی بر اجازه دسترسی اپلیکیشن Follower Tracker for Instagram به محتوای حساب اینستاگرام‌تان مطرح می‌شود که می‌بایست با آن موافقت به عمل آورید.

آنفالو شدن توسط سایر افراد در اینستاگرام

نهایتا صفحه‌ای مانند تصویر فوق پیش رویتان قرار می‌گیرد که اطلاعات حساب کاربری اینستاگرام شما را نمایش می‌دهد. گزینه‌های موجود در این بخش بدین شرح هستند:

 • گزینه “Followers Gained”: در این قسمت تعداد فالوورهای کسب شده شما نمایش داده خواهند شد.
 • گزینه “Followers Lost”: در این قسمت فالوورهایی که از دست داده‌اید در قالب یک لیست نمایش داده می‌شوند. منظور از فالوورهای از دست داده شده در واقع همان افرادی هستند که حساب اینستاگرام شما را آنفالو کرده‌اند.
 • گزینه “Are Not Following Back”: این گزینه لیست افرادی را نمایش می‌دهد که شما حساب اینستاگرام آن‌ها را فالو کرده اما آن‌ها حساب شما را فالو نکرده‌اید.
 • گزینه “You Not Following Back”: این گزینه لیست افرادی را نمایش می‌دهد که حساب کاربری اینستاگرام شما را فالو کرده اما شما حساب آن‌ها را فالو نکرده‌اید.

بیشتر بخوانید:  گارانتی خدمات تعمیر ایفون اپل

دقت داشته باشید که اپلیکیشن Follower Tracker for Instagram هم با اولین ورود به حساب کاربری اینستاگرام شما، اطلاعات موجود در آن را به عنوان اطلاعات پایه‌ای خود ثبت می‌کند و پس از این هر بار که از اپلیکیشن مورد نظر استفاده کنید، محتوای جدید موجود با اطلاعات پایه‌ای ثبت شده مقایسه می‌شوند. با استفاده از گزینه “Refresh” ارائه شده در بخش فوقانی و سمت راست پنجره اپلیکیشن هم می‌توانید اطلاعات آن را آپدیت یا به روز کنید. در صورتی که طی انجام هر یک از مراحل و موارد شرح داده شده دچار مشکل شدید و یا سوالی برایتان ایجاد شد، می‌توانید از طریق شماره‌های ضمیمه شده با کارشناسان موبایل کمک تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی بخواهید.

بیشتر بخوانید:

خرید گوشی

قیمت دوربین سلفی آیفون 6

قیمت ال سی دی سامسونگ A9 Pro 2016

قیمت ال سی دی سامسونگ A7 2016

تعمیرات موبایل

منبع wikihow

نظرات کاربران (1)

guest
1 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
میهمان
میهمان
2 سال گذشته

سلام
لطفا صفحه را بروز رسانی کنید.
هیچ کدام از مطالب فوق در حال حاضر کار نمیکنند.