آموزش کات کردن یا برش ویدیو مسیج تلگرام (Video Message)

برش ویدیو مسیج تلگرام

ارسال ویدیو مسیج تلگرام شامل ویژگی می‌شود که به موجب آن کاربران می‌توانند پیش از ارسال ویدیو مسیج (Video Message) آن را برش داده یا اصطلاحا کات (Cut) کنند. در این مقاله قصد داریم که به آموزش نحوه کات کردن یا برش ویدیو مسیج تلگرام (Video Message) بپردازیم. با موبایل کمک همراه باشید.

مقدمه‌ای در رابطه با کات کردن یا برش ویدیو مسیج تلگرام (Video Message)

تلگرام به تازگی آپدیت عمده‌ای را برای مسنجر محبوب خود منتشر کرد. ب موجب این آپدیت که تلگرام 4.0 را به همراه داشت، سه قابلیت عمده به تلگرام اضافه شدند. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این آپدیت از مقاله نسخه جدید تلگرام (آپدیت تلگرام 4.0) با سه قابلیت جدید معرفی شد استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: تعمیر موبایل

اما در بین قابلیت های جدید تلگرام 4.0، قابلیت ویدیو مسیج (Video Message) یا ارسال پیام های ویدیویی یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های ارائه شده به شمار می‌رود. به موجب این قابلیت شما می‌توانید مانند حالتی برای ارسال ویس (Voice) طی می‌شد، نسبت به ارسال ویدیو مسیج های کوتاه (نهایتا 60 ثانیه‌ای) اقدام کنید. برای آشنایی با نحوه ارسال ویدیو مسیج در تلگرام به مطالعه مقاله آموزش ارسال ویدیو مسیج یا پیام ویدیویی در تلگرام – Video Message بپردازید.

اما یک ویژگی نهفته در ویدیو مسیج تلگرام (Video Message) وجود دارد! این ویژگی که اغلب کاربران از آن مطلع نیستند، مربوط به امکان کات کردن یا برش آن‌ها می‌شود. در این مقاله قصد داریم که به آموزش نحوه کات کردن یا برش ویدیو مسیج تلگرام (Video Message) بپردازیم. چنانچه در رابطه با هر یک از بخش‌ها و مراحل شرح داده شده نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان موبایل کمک تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید. با موبایل کمک همراه باشید.

نحوه بریدن یا برش ویدیو مسیج در تلگرام (Video Message)

به منظور بریدن یا برش دادن ویدیو مسیج های تلگرام پیش از ارسال، کافیست که مراحل زیر را به ترتیب طی کنید:

  • برنامه تلگرام را اجرا کنید.
  • وارد پنجره گفتگو یا چتی شوید که قصد دارید ویدیو مسیجی در آن ارسال کنید.
  • انگشت خود را بر روی آیکون دوربین موجود در گوشه سمت راست و پایین صفحه قرار داده و نگه دارید تا پروسه ضبط ویدیو مسیج آغاز شود.

نکته: اگر آیکون دوربین را در گوشه سمت راست و پایین صفحه مشاهده نکردید، احتمالا حالت ویس (Voice) فعال است و آیکون میکروفون را در این بخش می‌بینید. برای دست پیدا کردن به آیکون دوربین، کافیست که یک بار آیکون میکروفون را به آرامی لمس کنید.

  • به محض اینکه پروسه ضبط ویدیو مسیج آغاز شد، انگشت خود را به سمت بالا بکشید تا “حالت قفل ضبط” فعال شود.

کات کردن یا برش ویدیو مسیج تلگرام

بیشتر بخوانید: تعمیرات آیفون 

  • پس از اینکه ویدیو مسیج خود را ضبط کردید، آیکون قرمز رنگ توقف (Stop) را از گوشه سمت راست و پایین صفحه لمس کنید.

کات کردن یا برش ویدیو مسیج تلگرام

  • مشاهده خواهید کرد که یک نوار در بخش زیرین و میانی صفحه نمایان می‌شود. از این قسمت می‌توانید محدوده ویدیو مسیج خود را تعیین کنید یا اصطلاحا نسبت به کات کردن یا برش ویدیو مسیج تلگرام (Video Message) وارد عمل شوید.

کات کردن یا برش ویدیو مسیج تلگرام

  • پس از تنظیم محدوده مورد نظرتان، آیکون ارسال پیام را لمس کنید تا آن ویدیو مسیج ارسال شود.

بنابراین امکان مشخص کردن محدوده ویدیو مسیج یا برش آن در تلگرام وجود دارد.

آموزش ویدئویی کات کردن یا برش ویدیو مسیج تلگرام

بیشتر بخوانید: تعمیر گوشی سامسونگ

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به آموزش نحوه کات کردن یا برش ویدیو مسیج تلگرام (Video Message) پرداختیم. چنانچه در رابطه با هر یک از بخش‌ها و مراحل شرح داده شده نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان موبایل کمک تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید.

بیشتر بخوانید:

قطعات آیفون ایکس اس

شیشه آیفون 6 اس پلاس

شیشه آیفون 6 پلاس

تعمیرات موبایل

نظرات کاربران (2)

guest
2 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
امیر
امیر
5 سال گذشته

حجم ویدیو بیش از دو گیگ هس برش نمیکنه خطا میده راه حلش چیه البته بگما من یه برنامه اندرواید امتحان کردم فقط

m
m
6 سال گذشته

سلاام
چطور میتوان برای ویدیو مسیج خود کپشن زد؟؟
تشکر.