تعمیر برد Note 9 سامسونگ – N960 | موبایل کمک تعمیر برد Note 9 سامسونگ – N960 | موبایل کمک

تعمیر برد Note 9 سامسونگ – N960 | موبایل کمک

آسیب دیدن مادربرد گوشی گلکسی نوت 9 سامسونگ (Samsung Galaxy Note 9) می‌تواند منجر به جلوگیری از روشن شدن دستگاه و عدم امکان استفاده از آن شود. با خدمات مرکز موبایل کمک می‌توانید تعمیر مادربرد گلکسی نوت 9 را با کمترین هزینه و بهترین کیفیت انجام دهید. با موبایل کمک همراه باشید.

 

برای تعمیر برد سامسونگ Note 9 کلیک کن یا با شماره 75147-021 گارانتی رسمی تعمیرات سامسونگ تماس بگیر

 

شایع ترین دلایل آسیب دیدن برد گلکسی نوت 9

دلایل خاصی وجود دارند که می‌توانند منجر به آسیب زدن به مادربرد گلکسی نوت 9 و قطعات و مدارهای روی آن شوند. یکی از شایع ترین این دلایل آب خوردگی است که پیش از این در مقاله تعمیر گلکسی نوت 9 آب خورده با کمترین قیمت در موبایل کمکبه طور جامع در رابطه با آن صحبت کرده بودیم. متاسفانه در اغلب مواقع نفوذ آب به داخل بدنه گوشی موبایل منجر به آسیب دیدن مادربرد و مدارهای آن می‌شود و صدمات جدی را به دستگاه وارد می‌کند. گلکسی نوت 9 سامسونگ هم از این موضوع مستثنا نیست. درست است که این گوشی از طراحی ضد آب بهره می‌برد اما این موضوع بدان معنا نیست که قطعات داخل گوشی ضد آب هستند، بلکه فقط طراحی قاب و بدنه آن ضد آب بوده و به قدری کیپ است که از نفوذ آب به داخل دستگاه جلوگیری می‌کند.

پس اگر بنا به هر دلیل آب و مایعات به داخل قاب Galaxy Note 9 نفوذ کنند، قطعات سخت افزاری آن و به ویژه مادربرد گوشی به شدت در معرض خطر آسیب دیدگی قرار می‌گیرند. یکی دیگر از دلایل آسیب دیدن برد مربوط به ضربه و اعمال فشار به گوشی می‌شود. سعی کنید تا حد امکان همیشه بیشترین مراقبت را از گوشی سامسونگ خود به عمل آورید تا اتفاق های مثل افتادن گوشی از دست یا وارد شدن ضربه و فشار به بدنه آن رخ ندهد. چنانچه شدت ضربه و فشارهای مذکور زیاد باشد می‌تواند به مادربرد گوشی و قطعات روی آن آسیب برند. دو مورد نام برده شده شایع ترین دلایل خراب شدت مادربرد گلکسی Note 9 هستند. در برخی مواقع هم قطعاتی روی برد گوشی بنا به دلایل نامعلوم و نامشخص دچار مشکل می‌شوند. اما برای تعمیر مادربرد گلکسی نوت 9 سامسونگ چه کنیم؟

بیشتر بخوانید: تعمیر گوشی سامسونگ گلکسی Note 9 

 

تعمیر مادربرد گلکسی نوت 9

 

حساسیت بالای تعمیر مادربرد گلکسی نوت 9 را نادیده نگیرید!

قبل از هر چیز باید این مسئله را بدانید که مادربرد یک گوشی در واقع تمام قطعات سخت افزاری اصلی مثل پردازنده، رم، حافظه داخلی، IC ها و غیره را در خود جای داده است و شامل مدارهای دقیق و هماهنگی می‌شود که امکان تعامل قطعات مختلف دستگاه و عملکرد آن ها در کنار یکدیگر را فراهم می‌کند. طبیعتا بروز کوچک ترین مشکل در برد یک گوشی می‌تواند منجر به روشن نشدن دستگاه و عملکرد ناصحیح قطعات آن شود. در تعمیر مادربرد گلکسی نوت 9 باید دقت بسیار بالایی صرف گردد تا فقط قطعات و بخش های معیوب مادربرد شناسایی و تعمیر شوند. انجام این تعمیر از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است و هر تعمیرکاری قادر به انجام آن نخواهد بود.

 

برای تعمیر برد سامسونگ Note 9 کلیک کن یا با شماره 75147-021 گارانتی رسمی تعمیرات سامسونگ تماس بگیر

 

دقت داشته باشید که تعمیر مادربرد گلکسی نوت 9 با تعویض برد این گوشی تفاوت دارد. تعویض برد می‌تواند توسط هر تعمیرکاری انجام شود اما تعمیر برد اینطور نیست و نیاز به دانش و مهارت بالایی دارد. متاسفانه در بازار آزاد اغلب تعمیرکاران موبایل توانایی لازم برای انجام تعمیرات روی مادربرد گوشی های موبایل را ندارند و از اینرو به کاربران پیشنهاد می‌کنند با صرف هزینه گزاف برد گوشی را تعویض کنند، در حالی که شاید برد گوشی آن ها با صرف هزینه‌ای ناچیز توسط تعمیرکاری مجرب قابل تعمیر باشد. بنابراین تعمیر مادربرد گلکسی نوت 9 حساسیت بسیار بالایی دارد و برای انجام آن باید به تعمیرکاران و مراجع مجرب و قابل اعتماد مراجعه شود.

بیشتر بخوانید: مرکز تعمیرات موبایل سامسونگ

هزینه تعمیر و تعویض برد گلکسی نوت 9 چقدر است؟

حتما این سوال در ذهنتان ایجاد شد که برای تعویض یا تعمیر مادربرد گلکسی نوت 9 سامسونگ باید چه هزینه‌ای پرداخت شود. اگر قرار باشد مادربرد این گوشی به طور کامل تعویض گردد، هزینه گزافی باید از جانب مشتری پرداخت شود چون در این حالت مادربرد گوشی با تمام متعلقات و قطعات روی خودش تعویض خواهد شد. اما اگر بتوان با انجام تعمیرات مشکل را برطرف کرد، هزینه تعمیرات موبایل کاهش می‌یابد و مقدار دقیق آن بستگی به تعداد قطعات و بخش های معیوب روی برد خواهد داشت. به عنوان مثال ممکن است مشکل ناشی از خراب شدن یک IC باشد که با تعویض IC مشکل رفع می‌شود یا ممکن است علاوه بر یک IC، برخی مدارهای روی برد هم نیاز به تعمیر داشته باشند. هرچقدر مقدار خرابی روی مادربرد در این شرایط بیشتر باشد و قطعات بیشتری هم روی آن نیاز به تعویض داشته باشند، هزینه تعمیر مادربرد گلکسی نوت 9 افزایش پیدا می‌کند. پس به طور کلی هزینه تعمیر مادربرد گلکسی نوت 9 نسبت به تعویض آن کمتر خواهد بود.

تعمیر مادربرد Galaxy Note 9 چقدر زمان می‌برد؟

از نظر مدت زمان انجام تعمیرات هم مابین تعویض و تعمیر برد گوشی تفاوت وجود دارد. اگر قرار باشد مادربرد Galaxy Note 9 تعویض شود، انجام این کار ظرف مدت زمانی در حدود 90 دقیقه امکانپذیر خواهد بود. البته مدت زمان دقیق انجام این کار به سرعت عمل تعمیرکار و ابزارهایی بستگی دارد که وی از آن ها استفاده می‌کند اما مطمئنا تعویض برد گلکسی نوت 9 به دست تعمیرکاری با تجربه بیشتر از 90 دقیقه طول نمی‌کشد. اما اگر قرار باشد برد گلکسی Note 9 تعمیر شود، موضوع متفاوت است و انجام این تعمیر می‌تواند تا 2 الی 5 روز هم طول بکشد. در تعمیر مادربرد گلکسی نوت 9 باید مراحل دقیقی طی شوند که نیاز به بررسی و صرف زمان دارند.

 

برای تعمیر برد سامسونگ Note 9 کلیک کن یا با شماره 75147-021 گارانتی رسمی تعمیرات سامسونگ تماس بگیر

 

یک تعمیرکار خوب باید برای تعمیر برد گوشی ابتدا مدارها و قطعات روی آن را بررسی و موارد معیوب را شناسایی کند. سپس باید این موارد تعمیر یا تعویض شوند. در مرحله سوم هم باید گوشی بسته و برای مدت زمان یک روز تست گردد. اگر مشکلی در عملکرد دستگاه وجود نداشت، تعمیر مادربرد آن با موفقیت به اتمام رسیده اما اگر در عملکرد آن مشکلی مشاهده شود، باید سه مرحله‌ای که نام برده شدند دوباره تکرار شوند و تعمیرات لازم روی مادربرد گوشی انجام گیرد. بنابراین تعویض مادربرد گلکسی نوت 9 زمانگیر نیست اما تعمیر آن می‌تواند تا چند روز زمان یک تعمیرکار را بگیرد. توصیه ما این است که برای تعمیر مادربرد گلکسی نوت 9 اصلا عجله نداشته باشید و اجازه دهید این تعمیر با دقت و حوصله انجام شود تا بهترین نتیجه ممکن را در پی داشته باشد.

بیشتر بخوانید: تعمیرات موبایل سامسونگ 

 

تعمیر مادربرد گلکسی نوت 9

 

چرا نباید برای تعمیر مادربرد گوشی به هر تعمیرکاری اعتماد کنید؟

برای تعمیر مادربرد گلکسی نوت 9 یا هر گوشی دیگری به هیچ عنوان نباید به هر تعمیرکاری اعتماد شود. انجام این کار نیاز به مهارت بالا و آشنایی با تکنیک هایی مثل لحیم کاری میکرو دارد که هر تعمیرکاری قادر به انجام آن نیست. در برخی مواقع دیده شده که تعمیرکاران کم تجربه نه تنها از پس تعمیر مادربرد گلکسی نوت 9 بر نیامدند بلکه آسیب و صدمات وارد بر آن را بیشتر هم کرده‌اند و در نهایت هم مدعی شده‌اند که تعمیر برد روی گوشی امکانپذیر نیست و باید برد دستگاه به طور کامل تعویض شود.

 

برای تعمیر برد سامسونگ Note 9 کلیک کن یا با شماره 75147-021 گارانتی رسمی تعمیرات سامسونگ تماس بگیر

 

متاسفانه در برخی شرایط دیگر هم دیده شده که تعمیرکاران سودجو از مشتریان هزینه تعویض برد را دریافت کرده و سپس برد دستگاه را به تعمیرکاری مجرب واگذار می‌کنند تا تعمیرات لازم را روی آن انجام دهد. در نهایت دستگاه را با برد تعمیر شده به مشتری تحویل داده و از وی هزینه تعویض کامل مادربرد را دریافت می‌کنند. بنابراین به هیچ عنوان برای تعمیر مادربرد گلکسی نوت 9 به تعمیرکاران ناشناس مراجعه نکنید و سعی کنید از خدمات مراکز تعمیر پیشرفته‌ای بهره بگیرید که مطمئن هستند و سرویس های خود را با ضمانت در اختیار مشتریان قرار می‌دهند. موبایل کمک یکی از بهترین مراجعی است که با استفاده از خدمات آن می‌توانید تعمیر مادربرد گلکسی نوت 9 و دیگر گوشی های موبایل را با کمترین قیمت، بهترین کیفیت و در کوتاه ترین مدت زمان ممکن انجام دهید.

بیشتر بخوانید: خرید موبایل

تعمیر مادربرد گلکسی نوت 9 با کمترین قیمت در موبایل کمک

اگر می‌خواهید یک تعمیر کاملا مطمئن، کم هزینه و سریع را تجربه کنید توصیه داریم که از خدمات مرکز موبایل کمک بهره بگیرید. کارشناسان موبایل کمک افراد با تجربه و مجربی هستند که با تمام تکنیک های روز تعمیرات مدارهای الکترونیکی و مادربرد گوشی های موبایل آشنایی داشته و برای انجام تعمیرات روی گوشی مشتریان جدیدترین متدها و ابزارهای تعمیر را هم در اختیار دارند. همچنین آن ها موظف هستند از قطعات کاملا اورجینالی که در فروشگاه قطعات گوشی موبایل کمک عرضه شده در گوشی مشتریان استفاده کنند. قطعاتی که در این فروشگاه عرضه می‌شوند دارای ضمانت اورجینال بودن هستند، بنابراین خیال مشتری از بابت اورجینال بودن و کیفیت قطعاتی تعویضی دستگاه راحت می‌شود.

زمانی که تعمیر مادربرد گلکسی نوت 9 را به کارشناسان موبایل کمک واگذار کنید، بررسی های اولیه روی گوشی شما انجام و توضیحات لازم برایتان ارائه می‌شود. در نهایت تصمیم گیری مبنی بر تعمیر برد، تعویض آن و غیره بر عهده شما خواهد بود. نکته دیگر اینکه برای ثبت سفارش تعمیر موبایل در مرکز موبایل کمک و انجام تعمیرات هیچ نیازی به مراجعه حضوری نخواهید داشت و حتی گوشی بعد از تعمیر هم توسط پیک موبایل کمک درب منزل به شما تحویل داده می‌شود. برای ثبت کردن سفارش تعمیر گوشی خود در مرکز موبایل کمک کافیست با شماره 021۷۵۱۴۷ تماس حاصل نمایید یا با مراجعه به صفحه ثبت سفارش تعمیرات موبایل در سایت موبایل کمک درخواست خود را به صورت آنلاین به ثبت برسانید. نمایندگی های موبایل کمک در سراسر کشور (تهران و شهرستان ها) آماده خدمات رسانی به شما خواهند بود.

بیشتر بخوانید:

گوشی سامسونگ نوت 9

قطعات سامسونگ Note 9

تعمیرات تخصصی سامسونگ
در نمایندگی سامسونگ با گارانتی رسمی

دفتر مرکزی75147-021
تعمیرات تخصصی سامسونگ
در گارانتی سامسونگ

مقالات آموزش تعمیرات سامسونگ

آموزش گام به گام تعویض انواع قطعات سامسونگ

اطلاعات بیشتر آموزش گام به گام تعویض انواع قطعات اپل

تعمیر باتری انواع سامسونگ

مقالات راهنمای تعویض باتری سامسونگ

اطلاعات بیشتر تعویض باتری انواع آیفون

تعمیرات تخصصی گلکسی واچ

اطلاعات بیشتر
تعمیرات تخصصی گلکسی واچ

فروشگاه قطعات تعمیرات سامسونگ

خرید قطعات اورجینال سامسونگ (با گارانتی اصالت قطعه)

اطلاعات بیشتر فروشگاه قطعات موبایل

تعویض ال سی دی انواع سامسونگ

مقالات راهنمای تعویض ال سی دی سامسونگ

اطلاعات بیشتر مقالات راهنمای تعویض ال سی دی سامسونگ