اگر وضعیت دستگاه اندرویدی شما به حدی رسیده که در اجرای برنامه‌های ساده نیز تاخیر دارد و همیشه شاهد تاخیر در عملکرد آن هستید، شاید زمان آن رسیده که موبایل یا تبلت اندرویدی خود را ریست فکتوری کنید. با ریست کردن یک دستگاه اندرویدی تمام اطلاعات آن حذف شده و تنظیمات نیز به حالت اولیه بازخواهند گشت. قبل از اینکه به فکر تعویض موبایل یا تبلت خود بیفتید، شاید بهتر باشد دستگاه فعلی خود را ریست فکتوری کنید.
• توجه: با فکتوری ریست کردن تمام اطلاعات موبایل یا تبلت اندروید شما حذف خواهد شد. پس پیش از شروع از فایل‌ها و اطلاعات مهم خود بک‌آپ بگیرید.
• نحوه ریست فکتوری موبایل‌ها و تبلت‌های اندرویدی تفاوت خاصی با یکدیگر ندارد، اما با توجه به مدل دستگاه شما، امکان وجود تفاوت‌هایی جزئی با آنچه آموزش خواهیم داد وجود دارد. با موبایل کمک همراه باشید.

هرگونه سوال در رابطه با این مطلب و مشکلات نرم‌افزاری موبایل خود دارید، با همکاران ما در شرکت همراه‌رایانه تماس بگیرید

شماره تماس از سراسر کشور
(بدون پیش شماره و از تلفن ثابت) 9099070345

ریست فکتوری از تنظیمات دستگاه

آسانترین روش برای ریست فکتوری اندروید، از طریق تنظیمات آن است. البته این روش برای زمانی است که دستگاه شما مشکلی نرم‌افزاری نداشته باشد و به خوبی کار کند. در صورتی که به هر دلیلی امکان استفاده از دستگاه و ریست فکتوری از بخش تنظیمات آن را ندارید، می‌توانید از منوی ریکاوری اندروید آن را ریست فکتوری کنید که این روش را نیز در ادامه آموزش خواهیم داد.
1. ابتدا به تنظیمات دستگاه اندرویدی خود بروید.

ریست کردن موبایل‌های اندروید reset factory

2. در لیست تنظیمات بخش Backup & reset را پیدا کرده و وارد آن شوید.

ریست کردن موبایل‌های اندروید reset factory

3. حال برای ریست فکتوری اندروید، Factory Data Reset را لمس کنید.

ریست کردن موبایل‌های اندروید reset factory

4. در این صفحه دستگاه اندرویدی به شما هشدار می‌دهد که با انجام این کار تمام اطلاعات شما، حساب‌های کاربری، برنامه‌ها، و… از دستگاه حذف خواهند شد. با لمس Reset یا Delete All از انتهای صفحه تصمیم خود را تایید کنید تا پروسه ریست فکتوری آغاز شود.

ریست کردن موبایل‌های اندروید reset factory

• در صورتی که موبایل یا تبلت اندروید شما رمزی داشته باشد، در این مرحله از شما پرسیده خواهد شد تا از ریست شدن دستگاه به دست دیگران جلوگیری شود.

ریست فکتوری از منوی ریکاوری

1. موبایل یا تبلت اندروید خود را خاموش کنید.

ریست کردن موبایل‌های اندروید reset factory

2. با نگه داشتن کلیدهای ریکاوری، وارد منوی ریکاوری اندروید شوید.

ریست کردن موبایل‌های اندروید reset factory

برای ورود به منوی ریکاوری اندروید، ما باید دو یا سه کلید مشخص را همزمان، به مدت چند ثانیه فشرده و نگه داریم، اما این کلیدها بر اساس مدل دستگاه شما متفاوت هستند. همانطور که در تصویر بالا می‌بینید برای ورود به منوی ریکاوری در اکثر گلکسی‌های سامسونگ باید سه کلید خانه، افزایش صدا، و پاور را نگه داشت. شما به آسانی با جستجو در گوگل می‌توانید روش صحیح ورود به منوی ریکاوری دستگاه خود را پیدا کنید.

3. ریست فکتوری کنید.
پس از ورود به منوی ریکاوری، با کلیدهای کنترل صدا می‌توانید بین گزینه‌های روی صفحه جابجا شوید و با فشردن کلید پاور دستگاه گزینه‌ها را انتخاب کنید.

ریست فکتوری موبایل‌های اندروید reset factory

در این منو به دنبال Factory Reset یا گزینه‌ای مشابه آن بگردید و آن را انتخاب کنید.
در صفحه بعد از شما خواسته خواهد شد که تصمیم خود را تایید کنید. با انتخاب YES پروسه ریست فکتوری آغاز خواهد شد. این مرحله کمی طول خواهد کشید. هرگز دستگاه را خاموش نکنید.

آموزش ویدئویی ریست فکتوری موبایل ها و تبلت های اندرویدی

منبع wikihow

خبرنامه

نظرات کاربران (1)

ارسال نظر

    سلام مرسی از مطالب مفیدتون
    من برای تبلتم که رمزشو متاسفانه فراموش کردم از طریق اون دکمه ها خواستم ریست فکتوری کنم که جواب نداد هر دفعه تبلتو خاموش می کنم دکمه هارو فشار میدم باز تبلت روشن میشه
    فکر کنم بخاطر اندرویدش یا همچین چیزی باشه میشه کمکم کنید لطفا