تعویض گلس یا شیشه ال سی دی S20 Plus سامسونگ | موبایل کمک تعویض گلس یا شیشه ال سی دی S20 Plus سامسونگ | موبایل کمک

تعویض گلس یا شیشه ال سی دی S20 Plus سامسونگ | موبایل کمک

در برخی مواقع ممکن است در اثر ضربه‌ای که به گوشی موبایل سامسونگ اس 20 پلاس وارد می‌شود روی صفحه نمایش آن شکستگی هایی به وجود آید اما این شکستگی ها هیچ اختلالی در عملکرد تاچ و LCD گوشی ایجاد نکنند. در اینطور شرایط می‌توان با تعویض گلس مشکل صفحه گوشی را برطرف ساخت. در ادامه این مطلب در رابطه با جزئیات تعویض گلس شکسته ال سی دی Galaxy S20 Plus و نکات مرتبط با آن اشاره خواهیم کرد. با موبایل کمک همراه یاشید.

 

برای تعویض گلس ال سی دی سامسونگ S20 Plus کلیک کن یا با شماره 75147-021 گارانتی رسمی تعمیرات سامسونگ تماس بگیر

 

گلس ال سی دی و نقش آن

قبل از هر چیز بهتر است کمی در رابطه با گلس ال سی دی گوشی های موبایل جدید مثل گلکسی اس 20 پلاس صحبت داشته باشیم و مشخص کنیم که اصلا ماهیت این قطعه چیست و چه نقشی در گوشی ایفاء می‌کند. احتمالا شنیده‌اید که گفته می‌شود برخی از گوشی های جدید از شیشه گوریلاگلس بهره‌مند هستند! شیشه گوریلاگلس در واقع نوعی شیشه ضد خش است که مقاومت خیلی بالایی در برابر خراشیده شدن و تماس با اشیای نوک تیز دارد. شرکت های سازنده گوشی از این شیشه برای نصب روی صفحه نمایش گوشی و قاب آن استفاده می‌کنند! این شیشه که روی LCD موبایل نصب می‌شود در واقع همان گلس ال سی دی خواهد بود!

بنابراین وقتی در مورد تعویض گلس شکسته ال سی دی Galaxy S20 Plus صحبت می‌کنیم، منظورمان تعویض کردن همان شیشه محافظی خواهد بود که برای محافظت از صفحه نمایش یا همان LCD گوشی بر روی آن پرس شده است. اما چرا و تحت چه شرایطی ممکن است این شیشه محافظ نیاز به تعویض داشته باشد؟ هرچقدر شیشه گوریلاگلس یا به اصطلاح عامیانه گلس محافظ ال سی دی گوشی در برابر تماس با اشیای نوک تیز و خراشیده شدن مقاومت دارد، می‌تواند در برابر ضربه و فشار شکننده و آسیب پذیر باشد! به همین جهت گاها ممکن است این شیشه محافظ در اثر ضربه یا فشار بشکند یا ترک هایی روی آن به وجود آید!

 

تعویض گلس سامسونگ Galaxy S20 Plus

 

به عنوان مثال تصور کنید گوشی سامسونگ گلکسی اس 20 پلاس شما از دستتان افتاده و به زمین برخورد کرده و شیشه محافظ روی صفحه نمایش آن یا اصطلاحا گلس صفحه نمایش گوشی بشکند یا ترک هایی روی آن به وجود آید. در اینگونه مواقع است که باید به دنبال تعویض گلس شکسته ال سی دی Galaxy S20 Plus باشید، اما انجام این تعمیر آنقدرها که تصور دارید ساده نیست چون شرکت های سازنده موبایل، گلس صفحه نمایش را به عنوان یکی از عضو های مجموعه تاچ و LCD روی فریم آن پرس می‌کنند!

به بیان دیگر گلس ال سی دی جزئی از صفحه نمایش یا همان پنل تاچ و LCD گوشی های موبایل است و به سادگی نمی‌توان آن را از روی صفحه نمایش گوشی جدا و تعویض کرد. برای انجام این کار باید از دستگاه های خاصی کمک گرفته شود و یک تعمیرکار باتجربه و آشنا به مراحل و امورات امر هم بر پروسه تعمیر نظارت کامل داشته باشد. در ادامه بیشتر در رابطه با جزئیات این روش تعمیر و همچنین مراحل آن صحبت می‌کنیم و سعی خواهیم کرد که شما را به طور کامل با این روش تعمیر آشنا سازیم.

بیشتر بخوانید: تعمیر یا تعویض ال سی دی S20 Plus

 

برای تعویض گلس ال سی دی سامسونگ S20 Plus کلیک کن یا با شماره 75147-021 گارانتی رسمی تعمیرات سامسونگ تماس بگیر

 

مزیت های تعویض گلس شکسته ال سی دی Galaxy S20 Plus

شاید برایتان جالب باشد که بدانید تعویض گلس صفحه نمایش گوشی های جدید مثل گلکسی اس 20 پلاس سامسونگ و جایگزین کردن این روش تعمیر با روشی که در آن باید تاچ و LCD گوشی به طور کامل تعویض شود، مزیت هایی را در پی دارد که بد نیست به آن ها اشاره مختصری داشته باشید. دو مورد از اصلی ترین مزیت های این روش تعمیر و جایگزین کردن آن با تعویض تاچ LCD گوشی شامل موارد زیر می‌شود:

  • نداشتن مشکل اورجینال بودن LCD: زمانی که بتوانید مشکل صفحه نمایش موبایل8 را با تعویض گلس برطرف کنید، دیگر دغدغه اورجینال بودن یا نبودن پنل جدیدی که در موبایلتان مورد استفاده قرار می‌گیرد را نخواهید داشت چون در این روش اصلا تاچ و LCD گوشی تعویض نمی‌شوند و صرفا شیشه روی آن ها تعویض خواهد شد. بنابراین دغدغه و مشکلات مربوط به اورجینال بودن یا نبودن و کیفیت پنل نمایشگر بعد از تعمیرات از بین می‌رود چون همان صفحه نمایش فابریک گوشی در آن نصب باقی می‌ماند.
  • کاهش هزینه تعمیرات: ال سی دی گوشی سامسونگ گلکسی S20 Plus 5G یکی از گران قیمت ترین قطعات موبایل این اسمارتفون است. به همین جهت هزینه تعویض این قطعه بالاست و به ویژه اگر بخواهید تاچ و LCD اورجینالی روی دستگاه نصب کنید، این هزینه چند برابر هم می‌شود. اما وقتی بتوانید تعمیر پنل ال سی دی موبایل را صرفا با تعویض گلس انجام دهید، صرفه جویی قابل ملاحظه‌ای در هزینه ها خواهید داشت چون پنل تاچ LCD موبایل تعویض نمی‌شود و فقط گلس روی آن تعویض خواهد شد. این امر هزینه تعمیر را تا 50 درصد کاهش می‌دهد.

پس اگر شرایط طوری باشد که بتوانید تعویض گلس شکسته ال سی دی Galaxy S20 Plus را جایگزین تعویض تاچ و LCD کنید و به نوعی مشکل صفحه نمایش موبایلتان را با این روش تعمیر خاص برطرف نمایید، هم نگرانی از بابت کیفیت صفحه نمایش بعد از تعمیر نخواهید داشت و هم در هزینه هایتان صرفه جویی می‌شود. اما تحت چه شرایطی می‌توان تعویض گلس را جایگزین تعویض تاچ LCD موبایل کرد؟

بیشتر بخوانید: نمایندگی تعمیرات موبایل سامسونگ در تهران

شرایط لازم برای تعویض گلس شکسته صفحه سامسونگ S20+

همانطور که گفتیم وقتی بتوانید با تعویض گلس مشکل صفحه نمایش گوشی و شکستگی های روی آن را برطرف کنید، هم در هزینه ها صرفه جویی خواهید داشت و هم خیالتان از بابت کیفیت پنل ال سی دی بعد از انجام تعمیرات راحت خواهد بود. اما متاسفانه اینطور نیست که هر زمان مشکلی در عملکرد تاچ LCD گوشی اس 20 پلاس سامسونگ به وجود آید، بتوانید با تعویض گلس مشکل را برطرف سازید! این روش تعمیر فقط تحت شرایط خاصی قابلیت استفاده و پیاده سازی دارد.

 

تعویض گلس Galaxy S20 Plus سامسونگ

 

عموما در 90 درصد مواقع زمانی که آسیبی به صفحه نمایش گوشی سامسونگ Galaxy S20 Plus وارد می‌شود، صرفا با تعویض پنل تاچ و ال سی دی مشکل قابل رفع خواهد بود و شاید فقط در 10 درصد مواقع فرد خوش شانس باشد و بتواند با تعویض گلس شکسته ال سی دی Galaxy S20 Plus مشکل را برطرف سازد. شرایط لازم برای اینکه بتوان از این روش تعمیر استفاده کرد بسیار ساده است! هر زمان شکستگی های روی صفحه موبایل سطحی باشند و اختلالی در عملکرد تاچ و LCD گوشی به وجود نیامده باشد، تعویض گلس می‌تواند مشکل را رفع کند اما اگر کوچک ترین اختلالی در یکی از دو قطعه نام برده شده (تاچ یا ال سی دی) به وجود آمده باشد، دیگر نمی‌توان صرفا با تعویض گلس مشکل را برطرف ساخت.

به عنوان مثال تصور کنید گوشی سامسونگ گلکسی S20 Plus 5G شما از دستتان افتاده و بعد از برخورد با زمین صفحه آن شکسته باشد و ترک هایی روی صفحه گوشی موبایل نمایان شود اما علیرغم وجود این شکستگی ها، تاچ و LCD گوشی هیچ مشکلی نداشته و درست کار کنند! در اینگونه مواقع فقط گلس روی صفحه شکسته است و طبیعتا می‌توان با تعویض این قطعه مشکل پنل نمایشگر گوشی را برطرف ساخت اما اگر بخشی از ال سی دی گوشی سیاه شده باشد یا تاچ موبایلتان درست کار نکند یا کلا ال سی دی روشن نشود، طبیعتا دیگر نمی‌توانید از تعویض گلس برای رفع مشکل به وجود آمده استفاده کنید و باید تعویض کامل تاچ LCD در دستور کار قرار گیرد.  پس حالا با شرایط لازم برای امکان جایگزین کردن تعویض گلس با تعویض تاچ LCD گوشی S20 Plus سامسونگ آشنا شدید.

بیشتر بخوانید: تعمیر گوشی سامسونگ گلکسی S20 Plus  

مراحل تعویض گلس گلکسی اس 20 پلاس

خیلی از افراد تصور دارند که تعویض گلس ساده است و برای انجام آن نیازی به طی کردن مراحل پیچیده وجود ندارد، اما در عمل شرایط کاملا متفاوت بوده و وضعیت برعکس برقرار است! تعویض گلس به مراتب در مقایسه با تعویض تاچ LCD سخت تر و پردردسرتر بوده و نیاز به طی کردت مراحل پیچیده‌تری دارد. همچنین برخلاف تعویض تاچ LCD در این روش تعمیر باید از تجهیزات و دستگاه های خاصی هم استفاده شود که فقط در نمایندگی های مجاز موبایل سامسونگ ارائه شده‌اند . اغلب تعمیرکاران در بازار آزاد به این تجهیزات مهم دسترسی ندارند.

در مرحله اول تعویض گلس شکسته ال سی دی Galaxy S20 Plus باید پنل تاچ و LCD گوشی با احتیاط از آن جدا شود این مرحله باید به دست یک تعمیرکار خوب و با تجربه صورت پذیرد تا استرس وارد بر صفحه موبایل که گلس آن شکسته به حداقل برسد و آسیبی به LCD یا تاچ گوشی وارد نشود. بعد از جداسازی پنل تاچ و LCD شکسته گوشی، باید قطعات گلس از روی آن جدا شوند. برای انجام این کار از ترفند های خاصی استفاده می‌شود و باید دقت بالایی هم صرف گردد که همچنان آسیبی به خود تاچ و LCD موبایل وارد نشود.

بعد از انجام این مرحله باید گلس جدیدی روی صفحه گوشی و پنل تاچ و LCD آن پرس شود. انجام این مرحله فقط با دستگاه های خاص امکانپذیر بوده و باید با نظارت یک کارشناس صورت پذیرد. در صورتی که گلس به خوبی روی صفحه گوشی و پنل تاچ و ال سی دی پرس نشود، کیفیت کار افت خواهد کرد و ممکن است علاوه بر حباب های هوا، در لبه های صفحه گوشی اختلاف سطحی دیده شود که آزاردهنده هستند. بعد از این مرحله یک مرحله حباب زدایی از صفحه نمایش و فضای مابین گلس و LCD انجام می‌شود که انجام این کار هم باید با دستگاه های خاص صورت پذیرد.

 

تعویض گلس شکسته ال سی دی Galaxy S20 Plus سامسونگ

 

بعد از اینکه پنل تاچ و LCD گوشی کاملا آماده شد و حالتی مشابه روز اول خودش پیدا کرد، تعمیرکار باید آن را دوباره در گوشی نصب کند و بدین ترتیب پروسه تعویض گلس گلکسی اس 20 پلاس سامسونگ به پایان می‌رسد. بنابراین تعویض گلس آنقدرها که تصور می‌کنید ساده نیست و در مقایسه با تعویض پنل تاچ LCD پیچیدگی های بیشتری دارد. به همین جهت عموما انجام این تعمیر حدودا 1 روز زمان می‌برد و فقط در نمایندگی های رسمی سامسونگ قابل انجام خواهد بود. در انجام هر یک از مراحلی که شرح دادیم باید دقت و نظارت کاملی بر روی پروسه تعویض گلس شکسته ال سی دی Galaxy S20 Plus انجام شود تا در نهایت نتیجه تعمیر رضایت بخش بوده و در بهترین سطح ممکن قرار گیرد.

هزینه تعویض گلس شکسته ال سی دی Galaxy S20 Plus

در این بخش می‌خواهیم دقیق تر در رابطه با هزینه تعویض گلس گلکسی S20 پلاس سامسونگ صحبت کنیم. صفحه نمایش این گوشی بزرگ و بدون حاشیه طراحی شده و متاسفانه قیمت نسخه اورجینال تاچ LCD این گوشی بسیار بالاست! تاچ و LCD این اسمارتفون تقریبا گران قیمت ترین قطعه سخت افزاری داخل آن است و شاید فقط مادربرد گوشی بتواند از این نظر با آن رقابت کند. بنابراین زمانی که ملزم به تعویض تاچ LCD گوشی شوید باید هزینه بسیار گزافی را پرداخت نمایید، مگر اینکه تصمیم بگیرید به جای پنل اورجینال از پنل های کپی و غیر اورجینال استفاده کنید که در این حالت هزینه تعمیر تا حدی کاهش می‌یابد.

 

تعویض گلس شکسته ال سی دی Galaxy S20 Plus سامسونگ

 

اما اگر بتوانید صرفا با تعویض گلس مشکل صفحه گوشی S20+ خود را برطرف سازید، صرفه جویی قابل ملاحظه‌ای در هزینه ها به عمل می‌آید چون در این روش تعمیر لزومی مبنی بر تعویض کردن تاچ و LCD قبلی موبایل وجود ندارد و هزینه‌ای هم از بابت خرید این قطعه پرداخت نمی‌شود بلکه صرفا گلس روی پنل تاچ LCD فعلی گوشی تعویض خواهد شد. این امر منجر می‌شود که شما چند میلیون تومان هزینه کمتری در مقایسه با حالت تعویض کامل ال سی دی پرداخت کنید. بنابراین اگر خوش شانس باشید و بتوانید مشکل صفحه نمایش گوشی را با تعویض گلس برطرف سازید، صرفه جویی قابل ملاحظه‌ای در هزینه ها خواهید داشت.

 

برای تعویض گلس ال سی دی سامسونگ S20 Plus کلیک کن یا با شماره 75147-021 گارانتی رسمی تعمیرات سامسونگ تماس بگیر

 

موبایل کمک و تعویض گلس LCD گلکسی S20 Plus

بنابراین کاملا مشخص است که تعویض گلس شکسته ال سی دی Galaxy S20 Plus کار ساده‌ای نیست و باید حتما در نمایندگی های سامسونگ انجام شود. کوچک ترین اشتباه در حین انجام این پروسه می‌تواند منجر به آسیب دیدن تاچ و LCD گوشی شده و شرایط را به گونه‌ای تغییر دهد که دیگر نتوانید صرفا با تعویض گلس مشکل صفحه موبایل خودتان را برطرف سازید و ملزم به تعویض کامل تاچ و LCD و صرف هزینه گزاف شوید. اگر به دنبال یک تعمیر مطمئن ، سریع، کم هزینه و با ضمانت هستید می‌توانید از خدمات مرکز تعمیرات تخصصی موبایل کمک استفاده کنید.

به منظور ثبت سفارش تعمیرات موبایل خود می‌توانید با شماره ۰۲۱۷۵۱۴۷ تماس حاصل کرده یا با مراجعه به صفحه ثبت سفارش آنلاین تعمیرات موبایل، سفارش خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا برای انجام هماهنگی های لازم با شما تماس تلفنی برقرار گردد، همچنین می‌توانید به صورت حضوری و ضمن مراجعه به آدرس تهران، خیابان جمهوری، نرسیده به پل حافظ، خیابان لاله، پلاک ۹ واحد ۲ درخواست بررسی و تعمیر موبایل خود را به ثبت برسانید. در مرکز موبایل کمک انواع تعمیرات تخصصی گوشی سامسونگ، اپل، و غیره با گارانتی رسمی انجام می‌شود.

بیشتر بخوانید:

گوشی سامسونگ اس 20 پلاس

قطعات گوشی S20 Plus

گلس اس 20 پلاس سامسونگ

شیشه ال سی دی s20 plus

تعمیرات تخصصی سامسونگ
در نمایندگی سامسونگ با گارانتی رسمی

دفتر مرکزی75147-021
تعمیرات تخصصی سامسونگ
در گارانتی سامسونگ

مقالات آموزش تعمیرات سامسونگ

آموزش گام به گام تعویض انواع قطعات سامسونگ

اطلاعات بیشتر آموزش گام به گام تعویض انواع قطعات اپل

تعمیر باتری انواع سامسونگ

مقالات راهنمای تعویض باتری سامسونگ

اطلاعات بیشتر تعویض باتری انواع آیفون

تعمیرات تخصصی گلکسی واچ

اطلاعات بیشتر
تعمیرات تخصصی گلکسی واچ

فروشگاه قطعات تعمیرات سامسونگ

خرید قطعات اورجینال سامسونگ (با گارانتی اصالت قطعه)

اطلاعات بیشتر فروشگاه قطعات موبایل

تعویض ال سی دی انواع سامسونگ

مقالات راهنمای تعویض ال سی دی سامسونگ

اطلاعات بیشتر مقالات راهنمای تعویض ال سی دی سامسونگ