تعمیرات اپل

برای نصب آپدیت سیستم عامل iOS در آیفون و آیپد های اپل می‌توان از دو روش استفاده کرد. در روش اول از حالت وایرلس (بیسیم) استفاده می‌شود و در روش دو از برنامه آیتیونز (iTunes) استفاده خواهد شد. در این مقاله به آموزش دو روش آپدیت آیفون و بروز رسانی سیستم عامل آن می‌پردازیم. با موبایل کمک همراه باشید.

مقدمه‌ای در رابطه با آپدیت آیفون و بروز رسانی سیستم عامل iOS

شاید این سوال در ذهن بسیاری از شما ایجاد شده باشد که چگونه می‌توانیم سیستم عامل آیفون خود را بروز رسانی کنیم یا به بیان دیگر چگونه نسبت به آپدیت آیفون اقدام کنیم؟ برای انجام این کار می‌توان از دو روش مختلف استفاده کرد که یکی از آن ها روشی بیسیم (کاملا مستقل و بدون نیاز به ابزار دیگر) و روش بعدی روشی سیمی (با استفاده از کامپیوتر واسط و برنامه آیتیونز) است.

بیشتر بخوانید: تعمیرات اپل در موبایل کمک

در ادامه این مقاله قصد داریم به آموزش نحوه آپدیت آیفون یا بروز رسانی سیستم عامل iOS با استفاده از دو روش نام برده شده بپردازیم. چنانچه در رابطه با هر یک از مراحل و بخش های شرح داده شده نیاز به اطلاعات بیشتری داشتید، می‌توانید ضمن تماس با کارشناسان موبایل کمک از آن ها راهنمایی بخواهید. با موبایل کمک همراه باشید.

هرگونه سوال در رابطه با این مطلب و مشکلات نرم‌افزاری موبایل خود دارید، با همکاران ما در شرکت همراه‌رایانه تماس بگیرید

شماره تماس از سراسر کشور
(بدون پیش شماره و از تلفن ثابت) 9099070345

تعمیرات اپل

آپدیت آیفون و بروز رسانی iOS به صورت وایرلس

به منظور آپدیت آیفون یا بروز رسانی سیستم عامل iOS به صورت بیسیم باید مراحل زیر را به ترتیب طی کنید:

 • حتما قبل از شروع پروسه آپدیت، از اطلاعات دستگاه بکاپ بگیرید تا در صورت بروز هر مشکل بتوانید از این فایل بکاپ برای ریستور اطلاعات استفاده کنید. برای آشنایی با نحوه انجام این کار از مقاله “آموزش بکاپ گرفتن از آیفون و آیپدهای اپل؛ آیتیونز و آیکلود” استفاده کنید.
 • ابتدا آیفون یا آیپدتان را به یک شبکه اینترنت پرسرعت و با ثبات وصل کنید. دقت داشته باشید که بروز رسانی سیستم عامل آیفون با استفاده از این روش منجر به مصرف شدن حجم اینترنت شما می‌شود.
 • وارد بخش Settings آیفون شوید.
 • گزینه General را انتخاب کنید.
 • گزینه Software Update را انتخاب کنید.

آموزش آپدیت آیفون ؛ چگونه سیستم عامل آیفون را بروز رسانی کنیم؟

 • گزینه Download & Install را لمس کنید.
 • منتظر بمانید تا دانلود آپدیت به پایان برسد. سپس گزینه Install را لمس کنید.
 • اگر درخواست ارائه پسورد شد، آن را وارد کنید.

منتظر بمانید تا آیفون شما پروسه بروز رسانی سیستم عامل را تکمیل کند و راه اندازی مجدد شود. به همین راحتی آپدیت آیفون و سیستم عامل iOS آن انجام شده است.

تعمیرات اپل

آپدیت آیفون و بروز رسانی iOS با استفاده از برنامه آیتیونز (iTunes)

برای آپدیت آیفون و بروز رسانی iOS از طریق برنامه آیتیونز باید به شرح زیر عمل کنید:

 • حتما قبل از شروع پروسه آپدیت، از اطلاعات دستگاه بکاپ بگیرید تا در صورت بروز هر مشکل بتوانید از این فایل بکاپ برای ریستور اطلاعات استفاده کنید. برای آشنایی با نحوه انجام این کار از مقاله “آموزش بکاپ گرفتن از آیفون و آیپدهای اپل؛ آیتیونز و آیکلود” استفاده کنید.
 • جدیدترین برنامه آیتیونز را دانلود و بر روی کامپیوتر خود نصب کنید. برای مراجعه به صفحه دانلود ابزار نام برده شده بر روی این قسمت کلیک نمایید. در طول انجام تمام مراحلی که در ادامه شرح داده می‌شوند باید کامپیوتر واسط شما به اینترنت وصل باشد.
 • آیفون خود را با استفاده از کابل رابط مناسب به کامپیوتری که برنامه آیتیونز در آن نصب شده وصل کنید و آیتیونز را اجرا نمایید.

آموزش آپدیت آیفون ؛ چگونه سیستم عامل آیفون را بروز رسانی کنیم؟

 • بر روی گزینه Summary کلیک کنید و سپس گزینه Check for Update را انتخاب کنید.
 • بر روی گزینه Download and Update کلیک کنید. در این مرحله برای دانلود آپدیت ها از حجم اینترنت شما مصرف می‌شود.
 • در صورت نیاز رمز عبور آیفون را وارد نمایید.

منتظر بمانید تا پروسه دانلود و نصب آپدیت آیفون یا برو زرسانی سیستم عامل iOS به پایان برسد و دستگاه ریستارت شود.

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به آموزش روش های آپدیت آیفون و بروز رسانی سیستم عامل iOS پرداختیم. چنانچه در رابطه با هر یک از مراحل و بخش های شرح داده شده نیاز به اطلاعات بیشتری داشتید، می‌توانید ضمن تماس با کارشناسان موبایل کمک از آن ها راهنمایی بخواهید.

تعمیرات موبایل

منبع apple

نظرات کاربران (24)

ارسال نظر