استفاده از قابلیت آرشیو پیام های برگزیده در واتساپ اندرویدی

استفاده از قابلیت آرشیو پیام های برگزیده در واتساپ اندرویدی

اپلیکیشن واتساپ این امکان را در اختیارتان قرار می‌دهد تا نسبت به آرشیو پیام های برگزیده اقدام کنید. بدین منظور باید از آیکون “ستاره” استفاده کنید. در این مقاله قصد داریم که به آموزش نحوه استفاده از قابلیت آرشیو پیام های برگزیده در واتساپ اندرویدی بپردازیم. با موبایل کمک همراه باشید.

مقدمه‌ای در رابطه با آرشیو پیام های برگزیده در واتساپ اندرویدی

یکی دیگر از ویژگی‌ها یا قابلیت‌های کاربردی واتساپ مربوط به ایجاد امکان آرشیو کردن پیام های برگزیده می‌شود. تصور کنید که در گروه‌های مختلفی عضو هستید و برخی از پیام‌هایی که در این گروه‌ها ارسال می‌شوند به شکل ویژه‌ای مورد پسندتان بوده و به نوعی قصد دارید که آن‌ها را در بخش خاصی آرشیو نمایید. خوشبختانه واتساپ به ساده‌ترین و بهترین شکل ممکن این امکان را فراهم می‌کند. به پیام های برگزیده واتساپ اصطلاحا Starred Messages به معنای پیام های ستاره دار  گفته می‌شود اما ما برای درک بهتر موضوع از عبارت پیام های برگزیده استفاده می‌کنیم.

بیشتر بخوانید: تعمیرات موبایل

بنابراین امکان آرشیو پیام های برگزیده در واتساپ اندرویدی وجود دارد. اما چگونه می‌توانیم از آن استفاده کنیم؟ خوشبختانه استفاده از این قابلیت هم به سادگی امکانپذیر است. در این مقاله سعی می‌کنیم تا نحوه استفاده از قابلیت آرشیو پیام های برگزیده در واتساپ اندرویدی را به شما عزیزان آموزش دهیم. چنانچه در رابطه با هر یک از بخش‌ها و مراحل شرح داده شده نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان موبایل کمک تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید. با موبایل کمک همراه باشید.

چگونه یک پیام را ستاره دار کرده یا به آرشیو پیام های برگزیده منتقل کنیم؟

به منظور اضافه کردن یک پیام به آرشیو پیام های برگزیده واتساپ به هیچ وجه روند پیچیده‌ای طی نخواهد شد. برای انجام این کار مراحل زیر را طی کنید:

 • برنامه واتساپ را اجرا و به تب Chats مراجعه کنید.
 • به پنجره گفتگو (چت) یا گروهی که پیام مورد پسندتان در آن قرار دارد بروید و آن پیام را بیابید.
 • انگشت خود را بر روی پیام مد نظرتان قرار داده و کمی نگه دارید تا یک ویبره کوچک را در زیر انگشت خود احساس کنید. اگر قصد دارید که چند پیام را به طور همزمان انتخاب و به آرشیو پیام های برگزیده منتقل کنید، کافیست که در این مرحله سایر پیام ها مد نظرتان را هم تک تک لمس نمایید.
 • از منوی فوقانی صفحه آیکون “ستاره” را انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید: تعمیرات تخصصی گوشی سامسونگ با گارانتی

به همین سادگی قادر به آرشیو پیام های برگزیده در واتساپ اندرویدی خواهید بود. پیامی که مراحل فوق را برای آن طی کرده باشید به بخش پیام های ستاره دار واتساپ منتقل شده است. اما چگونه به پیام های ستاره دار یا آرشیو پیام های برگزیده واتساپ دسترسی پیدا کنیم؟

دسترسی به آرشیو پیام های برگزیده در واتساپ اندرویدی

حال تصور کنید که پس از اضافه کردن چند پیام به آرشیو پیام های برگزیده خود قصد داریم که به آن‌ها دسترسی پیدا کنیم. به بیان دیگر قصد داریم که به منوی پیام های ستاره دار یا برگزیده مراجعه کنیم. در این شرایط به صورت زیر عمل کنید:

 • برنامه واتساپ را اجرا کنید.
 • منوی اصلی برنامه را فعال و گزینه Starred Messages را انتخاب کنید.

به این صورت به پنجره گفتگویی هدایت می‌شوید که در آن آرشیو پیام های برگزیده در واتساپ اندرویدی نمایش داده می‌شود. حال تصور کنید که قصد داریم یک پیام موجود در این بخش را برای فرد یا افراد خاصی ارسال کنیم.

ارسال یک پیام برگزیده و ستاره دار برای سایر کاربران واتساپ

به منظور ارسال یک پیام برگزیده برای مخاطب یا مخاطبین دیگر در اپلیکیشن واتساپ کافیست که ابتدا مراحل نام برده شده در بخش فوق را طی کنید تا ابتدا به آرشیو پیام های برگزیده در واتساپ اندرویدی دسترسی یابید. سپس به شرح زیر عمل نمایید:

 • پیام مد نظرتان را در لیست مشخص کنید.
 • انگشت خود را بر روی پیام قرار داده و کمی نگه دارید تا ویبره کوچکی در زیر انگشتتان احساس کنید.
 • از منوی فوقانی صفحه آیکون فلش را انتخاب کنید تا دستور فوروارد کردن پیام صادر شود.
 • مخاطب یا مخاطبین مد نظرتان که تمایل دارید پیام انتخابی برای آن‌ها ارسال شود را مشخص کنید.
 • آیکون سبز رنگ ارسال پیام که در بخش زیرین و سمت راست صفحه ارائه شده را لمس کنید.

بیشتر بخوانید: تعمیرات تخصصی اپل

به همین سادگی قادر به ارسال یک پیام برگزیده برای سایر مخاطبین واتساپ خواهید بود. اما مرحله نهایی مربوط به نحوه حذف یک پیام برگزیده از آرشیو آن می‌شود.

حذف یک پیام از آرشیو پیام های برگزیده یا ستاره دار

تصور کنید که پس از مدتی بنا به هر دلیل تمایل دارید تا یکی از یکی از مسیج‌های موجود در آرشیو پیام های برگزیده در واتساپ اندرویدی را حذف کنید. برای انجام این عمل کافیست که مراحل زیر را طی کنید:

 • برنامه واتساپ را اجرا کنید.
 • منوی اصلی برنامه را فعال و گزینه Starred Messages را انتخاب کنید.
 • پیام مد نظرتان را در لیست مشخص کنید.
 • انگشت خود را بر روی پیام قرار داده و کمی نگه دارید تا ویبره کوچکی در زیر انگشتتان احساس کنید. اگر قصد دارید که چند پیام را به طور همزمان انتخاب و از آرشیو پیام های برگزیده خارج کنید، کافیست که در این مرحله سایر پیام ها مد نظرتان را هم تک تک لمس نمایید.
 • از منوی فوقانی صفحه آیکون ستاره که یک خط هم بر روی آن کشیده شده است را انتخاب کنید.

به همین سادگی پیام انتخاب شده و مورد نظرتان از آرشیو پیام های برگزیده در واتساپ اندرویدی حذف می‌شود. دقت داشته باشید که حتما از منوی فوقانی صفحه باید آیکون ستاره که یک خط هم بر روی آن کشیده شده است را انتخاب کنید. اگر در این مرحله آیکون سطل آشغال را انتخاب کنید، پیام مورد نظر علاوه بر بخش آرشیو از پنجره گفتگوی اصلی هم حذف می‌شود.

بیشتر بخوانید: تعمیر موبایل

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به آموزش نحوه استفاده از آرشیو پیام های برگزیده در واتساپ اندرویدی پرداختیم. چنانچه در رابطه با هر یک از بخش‌ها و مراحل شرح داده شده نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان موبایل کمک تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید.

بیشتر بخوانید: خرید گوشی

تعمیرات موبایل

منبع whatsapp

نظرات کاربران (0)

guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments