سایز مناسب عکس پست و استوری اینستاگرام

شاید به عنوان مدیر پیج اینستاگرام، یکی از سؤالاتی که به ذهنتان می‌آید این است که سایز پست اینستاگرام چقدر است؟ سایز استوری اینستاگرام چقدر است؟ سایز عکس پروفایل اینستاگرام چفدر است؟ ما در این مقاله می‌خواهیم به این سؤالات پاسخ دهیم.

سایز و اندازه پست و استوری اینستاگرام به طور مداوم تغییر می‌کند. یک عکس در ابتدا برای پروفایل شما عالی بنظر می‌رسد، اما با تغییر سایز پروفایل اینستاگرام، پیکسل پیکسل شده و بی کیفیت می‌شود. برای داشتن عکس‌های مناسب در اینستاگرام، باید سایزها، اندازه و ابعاد به روز شده آن‌ها را بدانید.

در ادامه اندازه استوری، پست، پروفایل و … در اینستاگرام را با شما در میان می‌گذاریم؛ تا از اندازه‌های صحیح آن‌ها استفاده کنید تا پست‌های شما حرفه‌ای جلوه دهند.

سایز عکس‌های اینستاگرام

این روزها اینستاگرام علاوه بر تصاویر مربعی که قبلا استفاده از آن را ترجیح می‌داد، برای رضایت کاربران از تصاویر عمودی و افقی هم پشتیبانی می‌کند.

سایز مناسب عکس برای پست

به صورت کلی سایز پیشنهاد شده از طرف اینستاگرام برای عکس پست عرض ۱۰۸۰ پیکسل، ارتفاع بین ۵۶۶ و ۱۳۵۰ پیکسل می‌باشد.

Landscape (عکس افقی) : ۵۶۶ * ۱۰۸۰ پیکسل

Portraite (عکس پرتره) : ۱۳۵۰ * ۱۰۸۰ پیکسل

Square (عکس مربع) : ۱۰۸۰ * ۱۰۸۰ پیکسل

در ادامه چند نکته بسیار مهم وجود دارد که باید به آن‌ها توجه کنید.

  • اگر می‌خواهید تصاویر بهتری در اینستاگرام داشته باشید، هدف خود را بارگذاری تصاویری با عرض ۱۰۸۰ قرار دهید.
  • اینستاگرام تصاویر بزرگتر را تا ۱۰۸۰ پیکسل کوچک می‌کند، و تصاویر با اندازه کمتر از ۳۲۰ پیکسل را به عرض ۳۲۰ پیکسل می‌رساند.
  • اگر تصویر شما بین ۳۲۰ و ۱۰۸۰ پیکسل است، اینستاگرام عکس شما را در اندازه‌های اصلی خود نگه می‌دارد.

سایز مناسب عکس برای استوری

اندازه استوری به وسیله‌ای که با آن استوری را نگاه می‌کنید، بستگی دارد. (هر استوری متناسب با رزولوشن دستگاه شما، تنظیم می‌شود.) بنابراین ارائه اندازه دقیق تصویر دشوار است. برای به دست آوردن بهترین نتیجه، عکس‌هایی با ابعاد ۱۰۸۰ * ۱۹۲۰ بارگذاری کنید.

از آنجا که ابعاد دقیق استوری به دستگاهی که در آن نمایش داده می‌شود بسیار وابسته است، اینستاگرام توصیه می‌کند تقریباً «۱۴٪ (۲۵۰ پیکسل) بالای تصویر و پایین تصویر را خالی از متن و آرم بگذارید تا از پوشاندن آنها جلوگیری شود.

همچنین به یاد داشته باشید که تصاویری که از بیش از ۲۰٪ متن تشکیل شده باشد، ممکن است به دلیل قوانین اینستاگرام پیرامون متن در تصاویر، کمتر نمایش داده‌ شود.

سایز مناسب عکس برای پروفایل

انازه پروفایل‌های اینستاگرام، باید حداقل ۱۱۰ * ۱۱۰ پیکسل باشد. عکس پروفایل شما یک مربع ۱٫۱ است. بهتر است گوشه‌های عکس شما خالی باشد، چون اینستاگرام عکس را به‌صورت دایره نشان خواهد داد.

عکس پروفایل در گوشی‌های هوشمند، ۱۱۰ * ۱۱۰ پیکسل و در نسخه وب ۱۸۰ * ۱۸۰ پیکسل است.یک نسخه بندانگشتی ۴۰ * ۴۰  از آن نیز در فید و اکسپلور نمایش داده‌می‌شود.د

بهتر است عکس خود را با اندازه بزرگتر ولی به همان نسبت ۱٫۱ آپلود کنید؛ تا کیفیت عکس حفظ شود.

سایز مناسب عکس برای کاور هایلایت

اندازه کاور هایلایت هم مشابه اندازه پروفایل است. عکس‌هایی با عرض کمتر از ۳۲۰ آپلود نکنید. تصاویر کاور را با نسبت ۱٫۱ آپلود کنید. این موضوع را به خاطر داشته باشید که کاور هایلایت دایره شکل است و اینستاگرام تصویر شما را برش می‌دهد.

سایز مناسب عکس پست و استوری اینستاگرام

طراحی پست اینستاگرام

طراحی پست اینستاگرام بسیار زمان‌بر است و نیاز به خلاقیت و تخصص در طراحی گرافیک و کار با نرم‌افزارهای گرافیکی دارد. اگر شما می‌خواهید کسب و کار خود را در اینستاگرام راه اندازی کنید، یا اینکه کسب و کاری دارید و می‌خواهید آن را بهبود بخشید. کافی است سری به فروشگاه آنلاین طرح لایه باز رادین گرافیک بزنید.

رادین گرافیک مرجع طرح لایه باز پست اینستاگرام، طرح لایه باز لوگو است که شما می‌توانید با پرداخت مبلغی ناچیز آن‌ها را خریداری کنید و به راحتی آن ها را متناسب با نیاز خود و کسب و کارتان تغییر دهید.

نتیجه گیری

طراحی عکس پست استوری اینستاگرام در سایز مناسب به کسب و کار شما جلوه بهتری می‌دهد. همچنین کسب و کار شما را حرفه‌ای تر جلوه می‌دهد.

تعمیرات موبایل

نظرات کاربران (0)

guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments