آموزش ارسال فیلم بیشتر از ۱ دقیقه در اینستاگرام

آموزش ارسال فیلم بیشتر از 1 دقیقه در اینستاگرام

احتمالا این سوال در ذهن شما هم ایجاد شده که چطور برخی از کاربران اینستاگرام ویدئو ها و فیلم هایی با طول بیشتر از 1 دقیقه را در آن منتشر می‌کنند؟ برای انجام این کار باید از یک ترفند خاص استفاده شود. در ادامه این مطلب به آموزش ترفندی برای ارسال فیلم بیشتر از 1 دقیقه در اینستاگرام می‌پردازیم. با موبایل کمک همراه باشید.

مقدمه

اینستاگرام برای ارسال ویدئو و فیلم از جانب کاربران محدودیت هایی را در نظر گرفته که یکی از این محدودیت ها مربوط به مدت زمان یا طول ویدئویی می‌شود که می‌خواهید در پروفایل اینستاگرام خود ارسال کنید. طبق ضوابط فعلی اینستا شما نمی‌توانید فیلم و ویدئو هایی با طول بیشتر از 1 دقیقه را در قابل یک پست واحد با دیگران به اشتراک بگذارید! اما با این حال دیده می‌شود برخی از کاربران دست به انجام این کار زده‌اند و نسبت به ارسال فیلم بیشتر از 1 دقیقه در اینستاگرام اقدام کرده‌اند! اما این کار چطور امکانپذیر است؟

به منظور ارسال ویدئو های با طول بیشتر از 1 دقیقه در اینستاگرام باید از یک ترفند خاص و نسبتا عجیب استفاده شود که مطمئنا برای شما هم خیلی جالب خواهد بود. به نظر می‌رسد که این ترفند ناشی از یک باگ یا مشکل در اپلیکیشن اینستاگرام باشد و شاید با آپدیت های جدیدی که در آینده برای این اپلیکیشن منتشر خواهد شد، شاهد رفع این باگ باشیم که می‌تواند از ارسال ویدئو های بیش از 1 دقیقه‌ ای جلوگیری کند. در ادامه این مطلب نحوه استفاده از این ترفند را برایتان شرح خواهیم داد. با موبایل کمک همراه باشید.

بیشتر بخوانید: تعمیرات موبایل

آموزش ارسال فیلم بیشتر از 1 دقیقه در اینستاگرام

آموزش ارسال فیلم بیشتر از 1 دقیقه در اینستاگرام

خوشبختانه در این روش برای اینکه ویدئو های با طول بیشتر از 1 دقیقه را در اینستاگرام ارسال کنید هیچ نیازی به نصب بودن اپلیکیشن های جانبی نخواهید داشت و کل پروسه از طریق خود برنامه اینستاگرام انجام می‌شود. بدین منظور باید مراحلی که در ادامه این مطلب شرح می‌دهیم را به طور دقیق و با دقت طی کنید.

نکته: در اجرای تک تک مراحل شرح داده شده دقت نمایید و مراحل را عینا طبق توضیحات ارائه شده انجام دهید، در غیر این صورت ممکن است موفق به ارسال فیلم بیشتر از 1 دقیقه در اینستاگرام نشوید. روش شرح داده شده کاملا تست شده و هم اکنون در اینستاگرام قابل استفاده است.

 • اپلیکیشن اینستاگرام را در گوشی خود اجرا کنید.
 • آیکون ارسال پست جدید را لمس نمایید.
 • ویدئویی که طول آن بیشتر از 1 دقیقه است و می‌خواهید با دیگران به اشتراک بگذارید را انتخاب کنید. سپس گزینه Next را لمس کنید.
 • از سه گزینه پایین صفحه، گزینه TRIM را انتخاب کنید.
 • مشاهده خواهید کرد که نوار ابزاری برای مشخص کردن 1 دقیقه از ویدئویی که انتخاب کرده‌اید نمایان می‌شود. بدون توجه به این نوار ابزار و محدودیت آن، ویدئو را به سمت راست هدایت کنید تا به دقیقه آخر ویدئو برسید و امکان کشیدن نوار ابزار به سمت راست وجود نداشته باشد. برای مثال اگر ویدئوی شما 3 دقیقه‌ای است باید به دقیقه 3 برسید.
 • گزینه Next را انتخاب کنید.
 • گزینه Tag People را انتخاب نمایید و یک فرد را به ویدئوی مورد نظر تگ نمایید. می‌توانید پروفایل شخصی خودتان را به این ویدئو تگ کنید. انجام این کار برای آزاد شدن امکان ارسال فیلم با طول بیشتر از 1 دقیقه ضروری است.
 • حالا دو مرتبه کلید “بازگشت به عقب” یا همان “Back” را بزنید تا به دو مرحله قبل و مرحله تعیین بازه زمانی ویدئو (TRIM) بازگردانده شوید. مشاهده خواهید کرد که در نوار ابزار برش ویدئو کل آن تار شده است!
 • با کشیدن انگشت خود به سمت راست، ویدئو را به ابتدا و ثانیه 0 منتقل کنید.
 • حالا دوباره با کشیدن انگشت خود به سمت چپ، ویدئو را در نوار ابزار تعیین بازه زمانی (TRIM) به سمت راست هدایت کنید تا به انتهای ویدئو برسید. مشاهده خواهید کرد که به تدریج و با حرکت به سمت راست، نوار ابزار ویدئو هم از حالت تار خارج شده و به حالت سفید تغییر رنگ پیدا می‌کند.
 • گزینه Next و سپس Share را از گوشه سمت راست و بالای صفحه انتخاب کنید.

به این صورت قادر به ارسال فیلم بیشتر از 1 دقیقه در اینستاگرام خواهید بود. دقت داشته باشید که در این روش و ترفند از یک باگ اینستاگرام استفاده می‌شود و این باگ ممکن است در نسخه های آتی و آپدیت های بعدی اینستاگرام از بین برود که در این شرایط دیگر نمی‌توانید با روشی که شرح دادیم، ویدئو هایی با طول بیشتر از 1 دقیقه را در اینستاگرام به اشتراک بگذارید. همچنین در برخی شرایط دیده شده که استفاده از این روش در برخی گوشی های خاص امکانپذیر نبوده و نتیجه لازم را به همراه نداشته است.

بیشتر بخوانید:  نمایندگی گوشی آیفون در تهران 

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مطلب به آموزش یک ترفند خاص برای ارسال فیلم بیشتر از 1 دقیقه در اینستاگرام پرداختیم. این ترفند مبتنی بر یک باگ نرم افزاری است و احتمال دارد در آینده و با آپدیت های جدید اینستاگرام غیرقابل استفاده شود. چنانچه در رابطه با این موضوع و ترفند شرح داده شده سوالی داشتید، می‌توانید از کارشناسان موبایل کمک راهنمایی بخواهید.

بیشتر بخوانید:

قیمت شیشه iPhone 11 Pro Max

قیمت ال سی دی سامسونگ A50

قطعات گوشی Samsung A31

تعمیرات موبایل

نظرات کاربران (8)

guest
8 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
فائزه
فائزه
1 سال گذشته

دم شما گرم🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏

HANI
HANI
1 سال گذشته

سلام
تگ کردم ولی تار نمیشه

V-es
V-es
2 سال گذشته

ویدیوی من ارسال میشه ولی وضوح و کیفیت نداره و صفحه زوم شده کامل نشون نمیده

زهرا
زهرا
2 سال گذشته

سلام، منم همه مراحل رو می رم. آپلود هم می شه کل ویدئو ولی آخر می گه این ویدئو نمی تونه پست شه😐

پرهام کاظمی
پرهام کاظمی
2 سال گذشته

سلام رفیق باگ برطرف شده ولی برای اینکه اون تارگی از بین بره باید بیای اول ویدعو دستتو انقد بکشی به سمت اول تا اوک نوار ابی از پشت اول ویدعو بیاد بیرون ❤ مراحل پیش میره ولی پست نمیشه