۱۳ برنامه افزایش سرعت کامپیوتر و کلینر (Cleaner) برای ویندوز

13 برنامه افزایش سرعت کامپیوتر و کلینر (Cleaner) برای ویندوز

اگر تمایل دارید که سرعت عملکرد کامپیوتر ویندوزی خود را افزایش دهید، این مقاله اختصاصی راهنمایی مناسبی را در اختیارتان قرار می‌دهد. در این مقاله قصد داریم به معرفی 13 برنامه بپردازیم که می‌توانند به عنوان بهترین برنامه افزایش سرعت کامپیوتر و کلینر ویندوز مورد استفاده قرار گیرند. با موبایل کمک همراه باشید.

مقدمه‌ای در رابطه با بهترین برنامه افزایش سرعت کامپیوتر یا کلینر (Cleaner)

چه طرفدار سیستم عامل ویندوز باشیم و چه از آن دل خوشی نداشته باشیم، باید قبول کنیم که این سیستم عامل به مرور زمان کند می‌شود و لگ و تاخیرهای آن افزایش می‌یابند. یکی از اصلی ترین دلایلی که منجر بروز این مسئله می‌شود، مربوط به ذخیره بودن حجم عظیمی از فایل های به درد نخور بر روی حافظه کامپیوتر ویندوزی است. همچنین مسائلی مثل تعداد برنامه های نصب شده بر روی دستگاه، برنامه هایی که در پس زمینه ویندوز فعالیت دارند و غیره هم می‌توانند در کند شدن سرعت کامپیوتر ویندوزی اثرگذار باشند.

بنابراین طبیعی است کاربران ویندوز بعد از مدتی به دنبال روش هایی موثر برای افزایش سرعت کامپیوتر خود باشند. یکی از روش هایی که در این راستا می‌تواند بسیار موثر باشد، مربوط به استفاده از برنامه های افزایش سرعت کامپیوتر و کلینر (Cleaner) می‌شود. با استفاده از این برنامه ها می‌توانید عملکرد کامپیوتر ویندوزی خود را بهتر کنترل کنید و فایل های به درد نخور ذخیره شده بر روی حافظه آن را هم حذف نمایید. بدین صورت شاهد افزایش سرعت کامپیوتر ویندوزی خواهید بود.

بنابراین در این مقاله قصد داریم 13 برنامه افزایش سرعت کامپیوتر و کلینر (Cleaner) را به شما عزیزان معرفی کنیم. ضمنا توصیه می‌کنیم برای آشنایی با برنامه های کلینر (Cleaner) برتر گوشی های اندرویدی و آیفون های اپل، حتما دو مقاله “راهنمای دانلود برنامه Cleaner اندروید ؛ 15 برنامه پاک سازی اندروید“و “بهترین برنامه Cleaner آیفون کدام است؟ معرفی 12 برنامه برتر”  را مطالعه کنید. چنانچه در مورد هر یک از برنامه های نام برده شده نیاز به اطلاعات بیشتری داشتید، می‌توانید ضمن تماس با کارشناسان موبایل کمک از آن ها راهنمایی بخواهید. با ما همراه باشید.

 

13 برنامه افزایش سرعت کامپیوتر و کلینر (Cleaner) برای ویندوز: نرم افزار Advanced System Optimizer

13 برنامه افزایش سرعت کامپیوتر و کلینر (Cleaner) برای ویندوز

برنامه Advanced System Optimizer یکی از بهترین ابزارهایی است که با استفاده از آن می‌توانید فایل های به درد نخور ذخیره شده در حافظه کامپیوتر ویندوزی خود را شناسایی و حذف کنید. این برنامه همچنین شامل قابلیت بهینه سازی عملکرد سیستمی پیشرفته ای هم می‌شود که به بهترین شکل ممکن امکان بهبود و افزایش سرعت کامپیوتر را فراهم می‌کند. ضمنا این برنامه قابلیت اسکن و یافتن بد افزارها و ویروس های موجود بر روی سیستم را هم دارد. به صورت کلی نرم افزار Advanced System Optimizer یکی از بهترین ابزارهایی است که با استفاده از آن می‌توانید سرعت کامپیوتر ویندوزی خود را افزایش دهید.

13 برنامه افزایش سرعت کامپیوتر و کلینر (Cleaner) برای ویندوز: نرم افزار System Mechanic

13 برنامه افزایش سرعت کامپیوتر و کلینر (Cleaner) برای ویندوز

یکی دیگر از برنامه هایی که امکان بررسی فایل های سیستمی و حذف موارد غیرضروری را فراهم می‌کند، برنامه System Mechanic نام دارد. این نرم افزار شامل قابلیت های دیگری مثل محافظت در برابر تهدید های اینترنتی، افزایش سرعت اینترنت، از بین بردن بلوت ویر ها (Bloatware) و غیره هم می‌شود. بنابراین برنامه System Mechanic هم می‌تواند یکی زا بهترین برنامه های موجود برای افزایش سرعت کامپیوتر های ویندوزی به شمار آید.

13 برنامه افزایش سرعت کامپیوتر و کلینر (Cleaner) برای ویندوز: نرم افزار Glary Utilities Pro

13 برنامه افزایش سرعت کامپیوتر و کلینر (Cleaner) برای ویندوز

برنامه Glary Utilities Pro قابلیت اسکن کامپیوتر و شناسایی و از بین بردن ارور ها، کرش ها و فریز ها را دارد. همچنین این برنامه یک ابزار کلینر (Cleaner) قدرتمند هم محسوب می‌شود و در مجموع به شکل قابل توجهی منجر به افزایش سرعت کامپیوتر ویندوزی شما خواهد شد. این برنامه شامل دو نسخه رایگان و غیر رایگان می‌شود که قابلیت های نسخه رایگان آن به مراتب محدود هستند.

13 برنامه افزایش سرعت کامپیوتر و کلینر (Cleaner) برای ویندوز: نرم افزار System Cleaner

13 برنامه افزایش سرعت کامپیوتر و کلینر (Cleaner) برای ویندوز

نرم افزار System Cleaner به طور هوشمندانه کامپیوتر ویندوزی شما را بررسی می‌کند و عواملی که منجر به بروز تاخیر و لگ در دستگاه می‌شوند را شناسایی خواهد کرد. بدین ترتیب و با محدود کردن این عوامل منجر به افزایش سرعت عملکرد کامپیوترتان خواهد شد. ضمنا این ابزار شامل قابلیت پاک سازی یا کلینر (Cleaner) بسیار مطلوبی هم می‌شود که با استفاده از آن می‌توانید فایل های ذخیره شده در حافظه کامپیوترتان را هم بهینه سازی کنید.

13 برنامه افزایش سرعت کامپیوتر و کلینر (Cleaner) برای ویندوز: نرم افزار Fix-It Utilities Pro

13 برنامه افزایش سرعت کامپیوتر و کلینر (Cleaner) برای ویندوز

نرم افزار Fix-It Utilities Pro یک پکیج قدرتمند برای شناسایی مشکلات، بد افزارها و عوامل مخرب سیستم عامل ویندوز است. این برنامه ارور ها، کرش ها و فریز های ویندوز را شناسایی می‌کند و با استفاده از روش های مختلف این عوامل مخرب را از بین می‌برد. این مسئله سبب می‌شود تا کامپیوتر ویندوزی شما با افزایش سرعت چشمگیری مواجه گردد. بنابراین اگر به دنبال یک برنامه افزایش سرعت کامپیوتر ویندوزی هستید، برنامه Fix-It Utilities Pro یکی از بهترین گزینه های پیش رویتان خواهد بود.

13 برنامه افزایش سرعت کامپیوتر و کلینر (Cleaner) برای ویندوز: نرم افزار AVG PC TuneUp

13 برنامه افزایش سرعت کامپیوتر و کلینر (Cleaner) برای ویندوز

نرم افزار AVG PC TuneUp یک کلینر (Cleaner) قدرتمند است، بدان معنا که با استفاده از این ابزار می‌تواند حافظه کامپیوتر خود را اسکن نموده و تمام فایل های به درد نخور موجود در آن را بیابید و سپس با یک کلیک ساده تمام این فایل ها را از حافظه دستگاه پاک کنید. این برنامه همچنین قابلیت اسکن کامپیوتر به منظور یافتن ارور های سیستمی را هم ارائه می‌کند. این مسائل سبب می‌شوند که در نهایت شما افزایش سرعت چشمگیری را بر روی کامپیوترتان احساس کنید.

13 برنامه افزایش سرعت کامپیوتر و کلینر (Cleaner) برای ویندوز: نرم افزار Advanced SystemCare PRO

13 برنامه افزایش سرعت کامپیوتر و کلینر (Cleaner) برای ویندوز

هفتمین برنامه ای که ما آن را به عنوان یکی از بهترین نرم افزار های موجود برای افزایش سرعت عملکرد کامپیوتر های ویندوزی خدمتتان معرفی می‌کنیم، برنامه Advanced SystemCare PRO نام دارد. این برنامه هم در اصل یک برنامه کلینر (Cleaner) برای ویندوز است که ضمن از بین بردن ارورها، فایل های به درد نخور، عوامل کرش و غیره منجر به بهبود عملکرد کامپیوتر و افزایش سرعت آن می‌شود. نرم افزار Advanced SystemCare PRO شامل دو نسخه رایگان و غیر رایگان است که توصیه می‌کنیم حتما نسخه غیر رایگان آن را مورد استفاده قرار دهید.

13 برنامه افزایش سرعت کامپیوتر و کلینر (Cleaner) برای ویندوز: نرم افزار WinZip System Utilities Suite

13 برنامه افزایش سرعت کامپیوتر و کلینر (Cleaner) برای ویندوز

نرم افزار WinZip System Utilities Suite مجموعه ای از قابلیت های مختلف را در اختیارتان قرار می‌دهد. برای مثال با استفاده از این برنامه می‌توانید رجیستری ویندوز را بهینه سازی کنید. قابلیت آپدیت مستقیم درایورهای کامپیوتر، حذف فایل های به درد نخور از حافظه کامپیوتر، بکاپ گرفتن از محتوای کامپیوتر و ریستور آن ها هم توسط نرم افزار WinZip System Utilities Suite ارائه می‌شود. بنابراین استفاده از این ابزار قدرتمند هم می‌تواند یکی دیگر از روش های موثر برای افزایش سرعت کامپیوتر به شمار آید.

13 برنامه افزایش سرعت کامپیوتر و کلینر (Cleaner) برای ویندوز: نرم افزار WinOptimizer

13 برنامه افزایش سرعت کامپیوتر و کلینر (Cleaner) برای ویندوز

نرم افزار WinOptimizer هم مجموعه ای از قابلیت های مختلف را در اختیارتان قرار می‌دهد. قابلیت هایی مثل اینترنت کلینر (Internet Cleaner)، بهینه سازی رجیستری ویندوز، درایور کلینر (Driver Cleaner) و غیره همگی توسط این ابزار ارائه می‌شوند. بنابراین اگر به دنبال یک نرم افزار خوب برای افزایش سرعت ویندوز هستید، برنامه WinOptimizer یکی از بهترین گزینه های پیش رویتان خواهد بود.

13 برنامه افزایش سرعت کامپیوتر و کلینر (Cleaner) برای ویندوز: نرم افزار Norton Utilities

13 برنامه افزایش سرعت کامپیوتر و کلینر (Cleaner) برای ویندوز

نرم افزار Norton Utilities قابلیت اسکن ویندوز و یافتن ارور ها، کرش ها و عوامل مخرب مختلف را دارد. این ابزار همچنین عملکرد شما در حالت آنلاین و حین اتصال به اینترنت را مورد بررسی قرار می‌دهد و بستری امن را برایتان فراهم خواهد کرد. قابلیت پاک سازی یا کلین کردن فایل های به درد نخور این نرم افزار هم به خوبی عمل می‌کند. همه این موارد سبب می‌شوند که شما در نهایت شاهد افزایش چشمگیر سرعت کامپیوتر ویندوزی خود باشید.

13 برنامه افزایش سرعت کامپیوتر و کلینر (Cleaner) برای ویندوز: نرم افزار IObit Advanced SystemCare

13 برنامه افزایش سرعت کامپیوتر و کلینر (Cleaner) برای ویندوز

برنامه یا نرم افزار IObit Advanced SystemCare هم بدون تردید یکی از بهترین ابزارهای فعلی است که می‌توانید از آن با هدف افزایش سرعت ویندوز و کامپیوتر خود استفاده کنید. این برنامه اطلاعات بسیار گسترده ای را در دسته بندی های مختلف ارائه می‌کند. برای مثال فایل ها به درد نخور (Junk Files) را در یک دسته بندی ارائه خواهد کرد، آیتم های استارتاپ ویندوز را در دسته بندی دیگری ارائه می‌کند و به همین صورت برای هر بخش یک دسته بندی مجزا دارد. بنابراین شما می‌توانید با انتخاب هر یک از این دسته ها، وضعیت کامپیوتر خود را بهینه سازی کنید و نهایتا سرعت عملکرد آن را افزایش دهید.

13 برنامه افزایش سرعت کامپیوتر و کلینر (Cleaner) برای ویندوز: نرم افزار Piriform CCleaner

13 برنامه افزایش سرعت کامپیوتر و کلینر (Cleaner) برای ویندوز

همه ما با نرم افزار مشهور و محبوب CCleaner آشنا هستیم. پیش از این نسخه اندرویدی این برنامه را به عنوان یکی از بهترین برنامه های کلینر (Cleaner) سیستم عامل اندروید خدمتتان معرفی کرده بودیم و حال نوبت به نسخه ویندوزی آن می‌رسد. با استفاده از برنامه Piriform CCleaner می‌توانید طی یک چشم بهم زدن تمام فایل های اضافه و به درد نخور (Junk Files) ذخیره شده در حافظه کامپیوترتان را حذف کنید. این برنامه امکان بهینه سازی رجیستری ویندوزی و برخی قابلیت های کاربردی دیگر را هم ارائه می‌کند. اگر به نبال یک نرم افزار Cleaner قدرتمند برای ویندوز هستید و تمایل به افزایش سرعت عملکرد آن دارید، توصیه می‌کنیم که حتما برنامه Piriform CCleaner را به عنوان یکی از بهترین گزینه های پیش رویتان در نظر داشته باشید.

13 برنامه افزایش سرعت کامپیوتر و کلینر (Cleaner) برای ویندوز: نرم افزار Razer Cortex: Game Booster

13 برنامه افزایش سرعت کامپیوتر و کلینر (Cleaner) برای ویندوز

برنامه Razer Cortex: Game Booster به طور خاص برای گیمر ها طراحی شده است و این امکان را فراهم می‌کند تا کامپیوتر ویندوزی آن ها بتواند با تقویت قوای پردازشی خود به شکل بهتری بازی های رایانه ای را اجرا کند. این برنامه سبب می‌شود تا مموری در حال استفاده کامپیوتر شما به حداقل مقدار ممکن کاهش یابد. بدین سبب زمانی که بازی را اجرا کنید، مموری بیشتری برای آنالیز اطلاعات بازی فراهم می‌شود و نهایتا سرعت اجرای بازی افزایش خواهد یافت. پس اگر به دنبال یک برنامه خوب برای افزایش سرعت کامپیوتر ویندوزی خود در حین انجام بازی های رایانه ای هستید، برنامه Razer Cortex: Game Booster می‌تواند به شما کمک کند.

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به معرفی 15 برنامه افزایش سرعت کامپیوتر و کلینر (Cleaner) برای ویندوز پرداختیم. چنانچه در مورد هر یک از برنامه های نام برده شده نیاز به اطلاعات بیشتری داشتید، می‌توانید ضمن تماس با کارشناسان موبایل کمک از آن ها راهنمایی بخواهید.

تعمیرات موبایل

منبع systweak

نظرات کاربران (0)

guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments