۱۰ برنامه مشابه تیم ویور | بهترین جایگزین TeamViewer

10 برنامه مشابه تیم ویور (TeamViewer)؛ بهترین جایگزین تیم ویور چیست؟

حتما می‌دانید که تیم ویور (TeamViewer) به تازگی ارائه سرویس به کاربران کشورمان را متوقف کرد. بنابراین شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که از چه برنامه های مشابه با تیم ویور می‌توانیم به جای آن استفاده کنیم؟ در این مقاله ما قصد داریم به معرفی 10 برنامه مشابه تیم ویور (TeamViewer) بپردازیم که می‌توانند جایگزین خوبی برای آن باشند. با موبایل کمک همراه باشید.

مقدمه‌ای در رابطه با 10 برنامه مشابه تیم ویور (TeamViewer)

از آنجایی که برنامه تیم ویور (Teamviewer) ارائه سرویس برای کاربران ایرانی را متوقف کرده است، بسیاری از کاربران به دنبال پیدا کردن یک برنامه جایگزین هستند که سرویس و قابلیت های مشابهی را ارائه کند. بنابراین لازم دانستیم که در این راستا بهترین برنامه های جایگزین تیم ویور را مشخص کنیم.

در این مقاله قصد داریم به معرفی 10 برنامه مشابه تیم ویور (TeamViewer) بپردازیم. چنانچه در رابطه با هر یک از این برنامه ها یا نرم افزارها نیاز به اطلاعات بیشتری داشتید، می‌توانید ضمن تماس با کارشناسان واحد پشتیبانی موبایل کمک از آن ها راهنمایی بخواهید. با ما همراه باشید.

10 برنامه مشابه تیم ویور (TeamViewer)؛ بهترین جایگزین تیم ویور چیست؟

 

10 برنامه مشابه تیم ویور (TeamViewer): قابلیت Windows Remote Desktop Connection

پیش از شروع باید یک جایگزین جالب تیم ویور با نام Windows Remote Desktop Connection را خدمتتان معرفی کنیم. ویندوز ریموت دسکتاپ کانکشن در اصل یک برنامه نیست، بلکه قابلیتی رایگان است که در سیستم عامل ویندوز مایکروسافت ارائه می‌شود. دسترسی به تنظیمات این قابلیت از طریق منوی Settings ویندوز صورت می‌پذیرد که در کنترل پنل (Control Panel) قرار دارد. برای استفاده از برنامه Windows Remote Desktop Connection روتر کامپیوتر ریموت باید بر روی پورت 3389 تنظیم شود.

البته باید اشاره کنیم که با استفاده از این قابلیت شما نمی‌توانید چندین کامپیوتر را به صورت همزمان و از راه دور به یکدیگر متصل کنید و فقط قادر به مشاهده صفحه نمایش یک کامپیوتر و ارتباط برقرار کردن با آن خواهید بود. بنابراین قابلیت Windows Remote Desktop Connection بدون تردید می‌تواند یکی از بهترین جایگزین های برنامه تیم ویور (TeamViewer) باشد. قابلیت مذکور در نسخه های Professional، Ultimate و Business ویندوز به صورت رایگان ارائه شده و از دو پلتفرم نرم افزاری شامل ویندوز و مک او اس ایکس پشتیبانی می‌کند.

10 برنامه مشابه تیم ویور (TeamViewer): برنامه Real VNC

یکی دیگر از برنامه هایی که می‌تواند جایگزین خوبی برای تیم ویور (TeamViewer) باشد، برنامه Real VNC است. این برنامه شامل دو حالت برای برقراری ارتباط مابین کامپیوترها می‌شود که به ترتیب رایگان و غیر رایگان هستند. تکنولوژی VNC یا Virtual Network Computing به معنای محاسبات شبکه مجازی یک تکنولوژی منبع باز (Open Source) است. برنامه Real VNC در بخش تنظیمات خود گزینه های پیچیده‌تری در مقایسه با تیم ویور (TeamViewer) ارائه می‌کند و کانکشن آن بسیار قابل اعتماد و کاملا امن است.

10 برنامه مشابه تیم ویور (TeamViewer)؛ بهترین جایگزین تیم ویور چیست؟

با استفاده از برنامه Real VNC می‌توانید از راه دور یا به صورت ریموت به یک کامپیوتر یا چندین کامپیوتر با Public IP (آی پی همگانی) وصل شوید. این برنامه با پلتفرم های بسیار زیادی شامل ویندوز، مک او اس ایکس، لینوکس، یونیکس (UNIX)، اوبونتو و رزبری پای (Raspberry Pie) سازگاری دارد. بنابراین اگر به دنبال یک برنامه مشابه تیم ویور (TeamViewer) هستید، نرم افزار Real VNC می‌تواند یکی از بهترین گزینه های پیش رویتان باشد.

10 برنامه مشابه تیم ویور (TeamViewer): سرویس Join.me

جوین دات می یا همان Join.me هم می‌توانید سرویس بسیار عالی برای جایگزین شدن با تیم ویور (TeamViewer) باشد. با استفاده از این سرویس هر فردی در هر کجای دنیا می‌تواند با استفاده از کامپیوتر خود با کامپیوتر فرد دیگر ارتباط برقرار کند و کاربران صفحه دسکتاپ یکدیگر را مشاهده کنند. این سرویس حتی امکان جوین شدن 250 نفر به یک میتینگ از راه دور را تقریبا به صورت مشابه با برنامه تیم ویور (TeamViewer) امکانپذیر می‌کند. نکته جالب اینجاست که تمام شرکت کنندگان در میتینگ می‌توانند در نظرات خود را آزادانه در حین مشاهده صفحه دسکتاپ هاست بیان کنند.

10 برنامه مشابه تیم ویور (TeamViewer)؛ بهترین جایگزین تیم ویور چیست؟

نکته جالب‌تر این است که سرویس Join.me یک اپلیکیشن موبایل اختصاصی هم دارد که با استفاده از آن می‌توانید از طریق گوشی اندرویدی یا آیفون خود قابلیتی شبیه به قابلیت برنامه تیم ویور (TeamViewer) را در اختیار داشته باشید. سرویس نام برده شده شامل حالت های رایگان و غیر رایگان می‌شود، اما همان وضعیت رایگان آن مطمئنا می‌تواند نیاز های شما را برطرف سازد. این سرویس با ویندوز و مک او اس ایکس سازگاری دارد.

10 برنامه مشابه تیم ویور (TeamViewer): برنامه Splashtop

به دنبال یک برنامه مشابه تیم ویور (TeamViewer) هستید؟ اسپلش تاپ (Splashtop) یکی از بهترین گزینه های پیش رویتان است! این برنامه هم شامل سرویس های رایگان و غیر رایگان می‌شود که البته به احتمال زیاد سرویس رایگان آن می‌تواند نیاز های شما را برطرف سازند. برای استفاده رایگان از این برنامه باید به سرویس های بخش Personal آن مراجعه کنید. قابلیت هایی که در این بخش ارائه شده‌اند کاملا رایگان هستند. اما برای استفاده از قابلیت های حالت Business یا سایر حالت های دیگر برنامه باید مبلغ مشخصی پرداخت شود.

10 برنامه مشابه تیم ویور (TeamViewer)؛ بهترین جایگزین تیم ویور چیست؟

با استفاده از حالت Personal برنامه Splashtop  شما می‌توانید 5 کامپیوتر را به صورت همزمان به یکدیگر متصل کنید. یعنی 4 کامپیوتر می‌توانند به عنوان مهمان به هاست جوین شوند. علاوه بر قابلیت اتصال کامپیوتر ها یکدیگر، برنامه Splashtop امکان برقراری ارتباط مابین کامپیوتر (ویندوزی یا مک بوک) با گوشی هوشمند (اندرویدی با iOS) را هم فراهم می‌کند و از این طریق به کاربر اجازه رد و بدل فایل، پخش موزیک یا ویدیو و غیره را می‌دهد. بنابراین برنامه Splashtop با سیستم عامل های ویندوز، مک او اس ایکس، لینوکس، اندروید و iOS سازگاری دارد و یک برنامه مشابه تیم ویور (TeamViewer) بسیار کاربردی است.

10 برنامه مشابه تیم ویور (TeamViewer): سرویس LogMeIn Pro

10 برنامه مشابه تیم ویور (TeamViewer)؛ بهترین جایگزین تیم ویور چیست؟

یکی دیگر از سرویس هایی که می‌تواند جایگزین خوبی برای برنامه تیم ویور (TeamViewr) باشد، سرویس LogMeIn Pro است. متاسفانه این سرویس به تازگی حالت تمام رایگان خود را برداشته و هم اکنون فقط حالت Trial یا آزمایشی سرویس خود را به صورت رایگان و برای مدت زمان محدود در اختیار کاربران قرار می‌دهد. بنابراین با تغییری که به تازگی در این سرویس ایجاد شده است، شاید نتوان آن را یک جایگزین عالی برای برنامه تیم ویور (TeamViewer) محسوب کرد. این سرویس با سیستم عامل های ویندوز و مک او اس ایکس سازگاری دارد.

10 برنامه مشابه تیم ویور (TeamViewer): برنامه Ultra VNC

10 برنامه مشابه تیم ویور (TeamViewer)؛ بهترین جایگزین تیم ویور چیست؟

همانطور که از نام این برنامه مشخص است، Ultra VNC هم بر پایه تکنولوژی Virtual Network Computing بنا شده است. این برنامه و سرویس آن به صورت کاملا رایگان عرضه شده و قابل استفاده است. بنابراین Ultra VNC می‌توانید یک جایگزین عالی برای تیم ویور (TeamViewer) باشد. این برنامه فقط با سیستم عامل ویندوز سازگاری دارد و زمانی که شما به صورت ریموت یا از راه دور به یک کامپیوتر دیگر وصل شوید، آزادانه قادر به تعامل برقرار کردن با آن خواهید بود. این ابزار همچنین از یک قابلیت رد و بدل فایل (File Transfer) بسیار کاربردی بهره‌مند است که به مراتب کاربردی خواهد بود. بنابراین Ultra VNC یک برنامه مشابه تیم ویور (TeamViewer) و جایگزینی عالی برای این ابزار محسوب می‌شود.

10 برنامه مشابه تیم ویور (TeamViewer): افزونه Chrome Remote Desktop

10 برنامه مشابه تیم ویور (TeamViewer)؛ بهترین جایگزین تیم ویور چیست؟

اگر در کامپیوتر خود از مرورگر گوگل کروم (Google Chrome) استفاده می‌کنید، افزونه Chrome Remote Desktop می‌تواند یکی از جایگزین های خوب موجود برای برنامه تیم ویور (TeamViewer) باشد. این افزونه به صورت رایگان عرضه شده است، بنابراین برای استفاده از آن فقط کافیست که مرورگر کروم را در کامپیوترتان نصب کنید. به موجب استفاده از این افزونه کاربران می‌توانند از طریق مرورگر کروم به دسکتاپ و محتوای کامپیوتر کاربران مورد نظرشان دسترسی پیدا کنند. پس افزونه Chrome Remote Desktop هم می‌تواند یک جایگزین خوب برای تیم ویور (TeamViewer) محسوب شود.

10 برنامه مشابه تیم ویور (TeamViewer): برنامه WebEx Free

اما اگر به دنبال یک ابزار پیچیده‌تر برای انجام میتینگ های کامپیوتری و دسترسی به دسکتاپ و محتوای کامپیوترهای دیگر به صورت از راه دور هستید، برنامه WebEx Free بدون شک می‌تواند یکی از بهترین انتخاب های پیش رویتان باشد. این برنامه شامل دو حالت رایگان و غیر رایگان می‌شود و مجموعه ای از ویژگی های کاربردی را در اختیارتان قرار خواهد داد. با استفاده از این ابزار یوزرها می‌توانند با استفاده از دستگاه های مختلف به یکدیگر متصل شوند، برای مثال شما می‌توانید با گوشی اندرویدی خود به کامپیوتر فرد دیگری وصل شوید.

10 برنامه مشابه تیم ویور (TeamViewer)؛ بهترین جایگزین تیم ویور چیست؟

با استفاده از برنامه WebEx Free حتی می‌توانید به صورت تصویری با اعضای شرکت کننده در یک میتینگ صحبت کنید یا پیام های متنی برای آن‌ها بفرستید و حتی به رد و بدل فایل بپردازید. به صورت کلی برنامه WebEx Free یکی از بهترین برنامه های جایگزین تیم ویور (TeamViewer) محسوب می‌شود که توصیه می‌کنیم حتما از آن استفاده کنید. لازم به اشاره است که در نسخه رایگان این برنامه نهایتا 3 کاربر می‌توانند در یک میتینگ شرکت کنند. برنامه WebEx Free با سیستم عامل های ویندوز، مک او اس ایکس، لینوکس، اندروید و iOS سازگاری دارد.

10 برنامه مشابه تیم ویور (TeamViewer): برنامه AMMYY Adminn

برنامه AMMYY Adminn هم یکی دیگر از ابزارهای رایگان و بسیار با کیفیتی است که می‌توانید از آن به عنوان جایگزین تیم ویور (TeamViewer) استفاده کنید. نکته جالب در مورد این برنامه مربوط به حجم بسیار ناچیز آن می‌شود شاید چیزی در حدود 1 مگابایت باشد! این برنامه هم مثل اغلب برنامه های مشابه از قابلیت چت یا گفتگوی مستقیم شرکت کنندگان در میتینگ و رد و بدل فایل مابین کامپیوتر ها پشتیبانی می‌کند.

10 برنامه مشابه تیم ویور (TeamViewer)؛ بهترین جایگزین تیم ویور چیست؟

رابط کاربری برنامه AMMYY Adminn هم حداقل در مقایسه با برنامه تیم ویور (TeamViewer) بسیار ساده تر طراحی شده است. همچنین کانکشن هایی که به واسطه برنامه AMMYY Adminn ایجاد می‌شوند کاملا امن و قابل اعتماد هستند، پس دغدغه ای از نظر امنیت و حفظ اطلاعات یوزرها وجود ندارد. ضمنا برنامه AMMYY Adminn فقط با سیستم عامل ویندوز سازگاری دارد. پس اینم ابزار هم می‌تواند یک برنامه مشابه تیم ویور (TeamViewer) کارآمد باشد.

10 برنامه مشابه تیم ویور (TeamViewer): سرویس Mikogo

10 برنامه مشابه تیم ویور (TeamViewer)؛ بهترین جایگزین تیم ویور چیست؟

باز هم نوبت به یک سرویس آنلاین با نام Mikogo می‌رسد. برای استفاده از این ابزار شما نیازی به نصب هیچ برنامه یا حتی افزونه خاصی نخواهید داشت و تمام قابلیت های آن به صورت آنلاین و تحت وب ارائه می‌شوند. اگرچه این سرویس قابلیت های بسیار عالی و کاربردی را ارائه می‌کند، اما رایگان نبودن خدمات آن اصلی ترین مشکلی است که حداقل ما کاربران ایرانی برای بکارگیری این سرویس با آن مواجه خواهیم بود. این سرویس با کامپیوترهای ویندوزی، مک او اس ایکس، لینوکس، اندروید و iOS سازگاری دارد.

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به معرفی 10 برنامه مشابه تیم ویور (TeamViewer) پرداختیم. البته تمام موارد معرفی شده برنامه نیستند و برخی از آن‌ها سرویس های آنلاین و حتی افزونه مرورگر بودند، اما با این حال تمام آن ها می‌توانند جایگزین تیم ویور (TeamViewer) شوند. اگر شما هم با برنامه یا سرویس خاصی آشنایی دارید که مشابه تیم ویور (TeamViewer) است و کیفیت مطلوبی دارد، لطفا آن را در بخش نظرات با ما و سایر دوستانتان اشتراک گذاری کند. چنانچه در مورد هر یک از برنامه های نام برده شده در این مقاله هم نیاز به اطلاعات بیشتری داشتید، می‌توانید ضمن تماس با کارشناسان موبایل کمک از آن ها راهنمایی بخواهید.

 

تعمیرات موبایل

نظرات کاربران (1)

guest
1 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
مصطفی
مصطفی
6 سال گذشته

remote utilities
این برنامه کارایی خیلی نزدیکی به team داره