تعمیرات اپل

یکی از بزرگ‌ترین مشکلات اندروید 4.4 کیت‌کت عدم نمایش درصد باتری بر روی صفحه‌ نمایش است. به منظور مشاهده درصد باقی‌مانده از باتری باید به تنظیمات گوشی و سپس Phone Status مراجعه شود که انجام این عمل برای بسیاری از کاربران این سیستم عامل آزاردهنده به نظر می‌رسد. در این مطلب چگونگی نمایش درصد باتری بر روی صفحه‌ نمایش در اندروید 4.4 کیت‌کت را به شما عزیزان آموزش خواهیم داد. بنابراین با موبایل کمک همراه باشید.

هرگونه سوال در رابطه با این مطلب و مشکلات نرم‌افزاری موبایل خود دارید، با همکاران ما در شرکت همراه‌رایانه تماس بگیرید

شماره تماس از سراسر کشور
(بدون پیش شماره و از تلفن ثابت) 9099070345

استفاده از اپلیکیشن Battery Percent

برای دانلود اپلیکیشن Battery Percent به فروشگاه گوگل پلی (Google Play Store) مراجعه نموده و نام آن را جستجو کنید. سپس این اپلیکیشن را دانلود و نصب نمایید. (همچنین می‌توانید از لینک دانلود این برنامه در باکس دانلود زیر همین مطلب استفاده کنید).

نمایش درصد باتری در اندروید display android battery percentage

با ضربه زدن بر روی آیکون اپلیکیشن Battery Percent اقدام به اجرا کردن آن نمایید. پس از اجرای این ایلیکیشن به دنبال گزینه Percent Enabler باشید و با تیک‌دار کردن این گزینه، آن را فعال سازید.

نمایش درصد باتری در اندروید display android battery percentage

در مرحله بعد نیاز به فعال کردن نشانه‌گر درصد باتری است. بدین منظور بر روی گزینه Enable Battery Percent ضربه بزنید. پس از انجام این عمل پیامی به مضمون Successfully changed Please Reboot برای شما به نمایش در خواهد آمد. این پیام بدین معناست که تغییرات با موفقیت اعمال شده است. اکنون برای مشاهده این تغییرات باید دستگاه اندرویدی خود را مجددا راه‌اندازی و یا به اصطلاح ریستارت کنید.

نمایش درصد باتری در اندروید display android battery percentage

به منظور راه‌اندازی مجدد دستگاه خود، دکمه پاور را به مدت چند ثانیه نگه دارید. سپس از منوی ظاهر شده گزینه Reboot و یا راه‌اندازی مجدد را انتخاب نمایید. پس از راه‌اندازی مجدد دستگاه، نشانه‌گر باتری که در بالای صفحه‌ نمایش قرار دارد را مشاهده کنید. هم ‌اکنون علاوه بر نشانه‌گر باتری، شما قادر به مشاهده درصد باقی‌مانده از باتری خود نیز خواهید بود.

نمایش درصد باتری در اندروید display android battery percentage

وارد کردن دستور ADB

به فروشگاه گوگل پلی مراجعه و اپلیکیشن Shell Terminal Emulator را جستجو کنید. پس از یافتن این اپلیکیشن، آن را دانلود و سپس نصب نمایید.

نمایش درصد باتری در اندروید display android battery percentage

از منوی اپلیکیشن‌ها یا هوم‌اسکرین خود بر روی آیکون اپلیکیشن ضربه زده و آن را اجرا نمایید.
در این مرحله نیاز به وارد کردن دستور ADB است. پس از باز نمودن اپلیکیشن Shell Terminal Emulator، دستور زیر را وارد نمایید.

.ADB shell content insert – URL content://settings/system – bind name:s:status_bar_show_battery_percent – bind value:i:1

7

پس از انجام تمامی مراحل ذکر شده در فوق، اکنون نیاز است تا دستور راه‌اندازی مجدد برای مشاهده تغییرات اعمال شده وارد شود. با وارد کردن دستور زیر دستگاه شما به طور خودکار مجددا راه‌اندازی خواهد شد.

Adb reboot

پس از راه‌اندازی مجدد دستگاه، درصد باقی‌مانده از توان شارژدهی باتری بر روی صفحه‌ نمایش در کنار نشانه‌گر باتری قابل مشاهده خواهد بود.

نمایش درصد باتری در اندروید display android battery percentage

نکته

حتی اگر از دو روش ذکر شده استفاده نکنید، رنگ نشانه‌گر باتری در شرایط عبور از مرز 50 درصد تغییر می‌کند. همچنین توجه به این نکته که روش‌های ذکر شده تنها بر روی دستگاه‌هایی با ورژن اندروید 4.4 کیت‌کت و بالاتر قابلیت اجرا دارند بسیار حائز اهمیت است. این دو روش بر روی دستگاه‌های قدیمی‌تر اندرویدی عمل نخواهند کرد. دستگاه‌هایی که از اندروید آب نبات چوبی یا بالاتر استفاده می‌کنند، همواره درصد باقی‌مانده از باتری آن‌ها در کنار نشانه‌گرشان نمایش داده می‌شود.

تعمیرات موبایل

Battery Percent Enabler
نام Battery Percent Enabler
قیمت رایگان
سیستم عامل اندروید
سازنده kroegerama
منبع wikihow

خبرنامه

قطعات موبایل

قطعات صدرصد اورجینال موبایل را آنلاین خرید کنید.

فروشگاه قطعات قطعات

نظرات کاربران (0)

ارسال نظر