معرفی کارت های بازی کلش رویال ؛ کارت Zap یا زپ

کارت Zap

زپ یا همان Zap یکی از اسپل های بازی کلش رویال (Clash Royale) است که آشنایی و شناخت آن می‌تواند کمک به سزایی در بکارگیری بهتر آن داشته باشد. در این مقاله قصد داریم به معرفی کارت Zap یا زپ کلش رویال بپردازیم. با موبایل کمک همراه باشید.

مقدمه‌ای در رابطه با کارت Zap یا زپ کلش رویال (Clash Royale)

در بازی کلش رویال علاوه بر کارت هایی در اصل سرباز هستند، کارت هایی هم وجود دارند که یک اسپل یا جادو را ارائه می‌کنند. کارت Zap یا زپ یک نمونه از این نوع کارت هاست که یک صاعقه کوچک را ایجاد و منجر به استان شدن (Stun) و آسیب دیدن دشمنان در محدوده خاصی می‌شود.

بیشتر بخوانید: شماره تلفن تعمیرات موبایل

در این مقاله قصد داریم به معرفی کامل کارت Zap یا زپ بازی کلش رویال (Clash Royale) بپردازیم. چنانچه در رابطه با هر یک از بخش‌ها و مراحل شرح داده شده نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان موبایل کمک تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید. با موبایل کمک همراه باشید.

کارت Zap

معرفی کارت Zap یا زپ به عنوان یکی از اسپل های کلش رویال

زپ یا همان Zap اسپلی است که در بازی کلش رویال (Clash Royale) به صورت یک صاعقه وارد و منجر به استان شدن (Stun) یا گیجی دشمنان می‌شود و به آن‌ها صدمه هم وارد می‌کند. زپ به تاور های دشمن هم آسیب می‌رساند اما دمیج وارد بر این تاور ها به مراتب کمتر از حالت استفاده بر روی سرباز های دشمن خواهد بود. نکات اصلی که باید در مورد کارت Zap یا زپ بدانید به شرح زیر هستند:

کارت Zap

بیشتر بخوانید: نمایندگی تعمیرات Apple

 • کارت Zap یا زپ در آرنا 5 (Arena 5) یا همان اسپل ولی (Spell Valley) آنلاک می‌شود.
 • این کارت قدرت آسیب رسانی پایینی داشته و شعاع تاثیر کمی را به همراه دارد. پس انتظار نداشته باشید با زپ نیرو های دشمن را از پای در آورید!
 • برای استفاده از کارت Zap یا زپ فقط نیاز به صرف 2 اکسیر خواهید داشت.
 • شعاع تاثیر کارت Zap یا زپ برابر با 2.5 است که شعاع نسبتا کمی محسوب می‌شود.
 • هنگامی که این کارت را بر روی محدوده مشخص شده پیاده کنید، سرباز های موجود در آن محدوده دمیج کمی دریافت و برای مدت زمان 0.5 ثانیه استان یا گیج می‌شوند.
 • زپ یا Zap یک اسپل مناسب برای از بین بردن مینیون ها (Minions) و اسکلتون آرمی (Skeleton Army) محسوب می‌شود.
 • از کارت Zap یا زپ می‌توانید برای مقابله با نیرو هایی همچون پرنس (Prince) و دارک پرنس (Dark Prince) هم استفاده کنید. این مسئله یکی از بهترین کاربردهای اسپل مذکور به شمار می‌رود. زمانی این اسپل را بر روی پرنس شارژ شده بیاندازید که با سرعت زیاد به سمت تاورتان حرکت می‌کند و به آن دمیج بالایی وارد خواهد کرد، شارژ پرنس از بین می‌رود.
 • از کارت Zap یا زپ می‌توانید به عنوان یک ضد برای اسپارکی (Sparky) هم استفاده کنید، چرا که منجر از بین رفتن شارژ آن هم می‌شود و منجر می‌شود که شما 5.5 ثانیه زمان بیشتر قبل از شروع اتک از سوی اسپارکی داشته باشید.
 • در برخی شرایط اگر سربازتان در حال اتک دادن به تاور دشمن باشد و از کارت Zap یا زپ بر روی تاور استفاده کنید، سرباز شما قادر خواهد بود تا یک اتک بیشتر به تاور بدهد! برای مثال اگر هاگ رایدر شما در حال اتک دادن به تاور دشمن باشد و تنها یک اتک تاور، او را قبل از اتک بعدیش از بین ببرد، انداختن یک اسپل زپ بر روی تاور دشمن سبب خواهد شد که هاگ رایدر بتواند یک اتک بیشتر به تاور بدهد.
 • از اسپل Zap در بازی کلش رویال می‌توانید به منظور ایجاد اختلال در شارژ و آسیب رسانی اینفرنو تاور (Inferno Tower) و اینفرنو دراگون (Inferno Dragon) دشمن هم استفاده کنید.
 • یکی دیگر از کاربردهای کارت Zap یا زپ مربوط به ایجاد تعلل در حرکت بالون و آسیب زدن به آن می‌شود.

 بیشتر بخوانید: تعمیرات گوشی سامسونگ 

 • از کارت Zap یا زپ می‌توانید برای ایجاد تغییر در هدف X-Bow دشمن هم استفاده کنید. برای مثال تصور کنید که X-Bow دشمن در حال اتک دادن به تاور شماست و شما یک سرباز را برای از بین بردن آن در نزدیکیش پیاده می‌کنید. در این شرایط X-Bow همچنان به تاور شما اتک می‌دهد، اما اگر یک اسپل یا Zap را بر روی آن بیاندازید، تغییر هدف صورت گرفته و X-Bow به نزدیک ترین سرباز یا ساختمان موجود اتک خواهد داد.
 • با استفاده صحیح و زمانبندی دقیق برای بکارگیری کارت Zap یا زپ می‌توانید از موج حرکت نیرو ها یا سرباز هایی که از ساختمان هایی نظیر بربرین هات (Barbarian Hut) یا گوبلین هات (Goblin Hut) خارج می‌شوند، جلوگیری کنید. به بیان دیگر زمانبندی درست در استفاده از اسپل زپ بر روی این سازه ها می‌تواند منجر به بروز اختلال در روانه کردن نیرو هایشان شود. همچنین با زمانبندی درست در استفاده از کارت Zap یا زپ در مقابل اکسیر کالکتورهای (Elixir Collector) دشمن می‌توانید تا 2 اکسیر تاخیر ایجاد کنید. حتما می‌دانید که برتری تعداد اکسیر در دوئل های کلش رویال (Clash Royale) تا چه اندازه حائز اهمیت است.
 • لول آپ کردن کارت Zap یا زپ فقط منجر به افزایش دمیج یا قدرت آسیب رسانی آن خواهد شد و زمان استان این اسپل در تمام لول ها برابر با 0.5 ثانیه باقی می‌ماند.
 • در جدول زیر جزئیات دقیق‌تر مرتبط با لول آپ کارت Zap یا زپ بازی کلش رویال (Clash Royale) را مشاهده می‌کنید:

کارت Zap

بنابراین با اصلی‌ترین مسائل و نکاتی که باید در مورد اسپل زپ یا همان ZAP بازی کلش رویال می‌دانستید، آشنا شدید. این اسپل در اصل یک اسپل کم خرج و مختل کننده است که در شرایط گوناگونی می‌توانید از آن استفاده کنید، اما باید در نظر داشته باشید که زمانبندی خوب برای استفاده از اسپل Zap از اهمیت بالایی برخوردار است.

بیشتر بخوانید: تعمیرات سامسونگ گلکسی S6 Edge

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به معرفی اسپل یا کارت Zap (زپ) در بازی کلش رویال (Clash Royale) پرداختیم. چنانچه در رابطه با هر یک از بخش‌ها و مراحل شرح داده شده نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان موبایل کمک تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید.

بیشتر بخوانید:

خرید قطعه موبایل

قطعات گوشی iPhone SE 2020

قطعات A21 اس

تعمیرات موبایل

نظرات کاربران (0)

guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments