تعمیرات اپل

مترجم گوگل یا همان Google Translate سرویسی است که افراد زیادی در سراسر دنیا هر روز از آن استفاده می‌کنند تا بتوانند متن های مختلف را از یک زبان به یک زبان دیگر ترجمه کنند. در این مقاله ما قصد دایم به معرفی سرویس مترجم گوگل (Google Translate) بپردازیم و در مورد آن صحبت کنیم. با موبایل کمک همراه باشید.

مقدمه‌ای در رابطه با سرویس مترجم گوگل (Google Translate) یا ترجمه گوگل

سرویس Google Translate یا گوگل ترنسلیت که به آن مترجم گوگل هم گفته می‌شود یکی از شناخته شده ترین سرویس های رایگان موجود برای ترجمه متون مختلف است. گوگل ترنسلیت (Google Translate) از زبان های بسیار زیادی پشتیبانی می‌کند و به واقع در مقایسه با سایر ابزارهای ترجمه ای که وجود دارند، کیفیت بالاتری دارد.

ما در این مقاله قصد داریم بیشتر در مورد گوگل ترنسلیت (Google Translate) یا مترجم گوگل صحبت کنیم و اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم. چنانچه در رابطه با هر یک از بخش های این مقاله نیاز به اطلاعات بیشتری داشتید، می‌توانید ضمن تماس با کارشناسان موبایل کمک از آن ها راهنمایی بخواهید. با ما همراه باشید.

معرفی سرویس مترجم گوگل (Google Translate)؛ بهترین سرویس ترجمه دنیا!

هرگونه سوال در رابطه با این مطلب و مشکلات نرم‌افزاری موبایل خود دارید، با همکاران ما در شرکت همراه‌رایانه تماس بگیرید

شماره تماس از سراسر کشور
(بدون پیش شماره و از تلفن ثابت) 9099070345

گوگل ترنسلیت (Google Translate) پرکاربرترین سرویس ترجمه دنیا!

به دلیل کیفیت مطلوبی که مترجم گوگل (Google Translate) ارائه می‌کند، این سرویس به پرکاربرترین سرویس ترجمه دنیا تبدیل شده است. طبق آماری که در سال 2016 منتشر شد، در روز بیش از 500 میلیون نفر از گوگل ترنسلیت (Google Translate) استفاده می‌کنند و آمار کلماتی که هر روز توسط آن ترجمه می‌شود از مرز 100 میلیارد هم عبور کرده است!

بنابراین گوگل ترنسلیت (Google Translate) یا مترجم گوگل هم اکنون پرطرفدارترین و البته با کیفیت‌ترین سرویس ترجمه رایگان موجود در دنیا به شمار می‌رود. جالب است بدانید که بیش از 92 درصد از افرادی که از Google Translate استفاده می‌کنند، غیر آمریکایی هستند. همچنین بیشتری زبان هایی که از آن ها برای ترجمه استفاده می‌شود انگلیسی به عربی و انگلیسی به روسی است.

معرفی سرویس مترجم گوگل (Google Translate)؛ بهترین سرویس ترجمه دنیا!

چرا مترجم گوگل (Google Translate) بهترین مترجم آنلاین و رایگان دنیاست؟

همین که سرویس گوگل ترنسلیت (Google Translate) به طور مستقیم توسط شرکت گوگل پشتیبانی شود، بدون تردید می‌تواند دلیل قانع کننده‌ای برای اثبات قدرت و برتری آن در مقایسه با سایر سرویس های مشابه باشد. گوگل از الگوریتم های بسیار دقیقی در سرویس گوگل ترنسلیت (Google Translate) استفاده می‌کند که قابلیت تفکیک کلمات و جملات مختلف را ارائه می‌کنند. دقت بالای این الگوریتم ها سبب شده که Google Translate بتواند حتی جملات مختلف را هم به بهترین شکل ممکن ترجمه کند.

اگرچه ترجمه جملات و عبارات طولانی در گوگل ترنسلیت (Google Translate) کاملا بی عیب و نقص نیست و نمی‌توانید به طور قطع به ترجمه های آن اعتماد کنید، اما این ترجمه ها به قدری با کیفیت هستند که بتوانند منظور و هدف جمله را به کاربر برسانند. برای درک مفهوم جملاتی که توسط گوگل ترنسلیت (Google Translate) ترجمه شده‌اند، کافیست که یک دو همان ترجمه ماشینی را بخوانید و سعی کنید که جای برخی از کلمات را با یکدیگر عوض کنید. به این صورت مطمئنا به هدف و مفهوم کلی جمله دست پیدا خواهید کرد.

معرفی سرویس مترجم گوگل (Google Translate)؛ بهترین سرویس ترجمه دنیا!

گوگل ترنسلیت (Google Translate) هم اکنون بیش از 103 زبان مختلف را پشتیبانی می‌کند و ظرف کمتر از چند ثانیه می‌توانید جملات مورد نظرتان را از هر زبانی که تمایل دارید به زبان دیگر ترنسلیت نماید. پشتیبانی از بیان صوتی کلمات و همچنین پخش تلفظ آن ها هم از دیگر قابلیت هایی است که سرویس مترجم گوگل (Google Translate) ارائه می‌کند. البته بیان کلمات و عبارات به صورت صوتی توسط این سرویس فقط برای زبان های خاصی امکانپذیر خواهد بود.

استفاده از مترجم گوگل (Google Translate) در گوشی هوشمند

گوگل برای مترجم اختصاصی خود یک اپلیکیشن هم طراحی کرده است که قابلیت های متعددی را به همراه داشته و کیفیت مطلوبی را ارائه می‌کند. این برنامه برای هر دو سیستم عامل اندروید و iOS عرضه شده است و برای استفاده از آن مثل سرویس آنلاین گوگل ترنسلیت نیازی به پرداخت هزینه وجود ندارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه اختصاصی مترجم گوگل از مقاله معرفی و بررسی برنامه Google Translate (گوگل ترنسلیت) استفاده کنید.

معرفی سرویس مترجم گوگل (Google Translate)؛ بهترین سرویس ترجمه دنیا!

آیا می‌توانیم 100 درصد به ترجمه های گوگل ترنسلیت (Google Translate) اعتماد کنیم؟

با وجود اینکه سرویس گوگل ترنسلیت (Google Translate) کیفیت فوق‌العاده عالی دارد و برترین سرویس ترجمه رایگان دنیاست، نمی‌توانیم کاملا به ترجمه های آن اعتماد کنیم و مستقیما ترجمه های آن را به عنوان ترجمه صحیح مورد استفاده قرار دهیم. برخی از ترجمه هایی که توسط این ابزار ارائه می‌شوند حالتی ماشینی دارند. برای مثال اگر یک اصطلاح کاملا تخصصی در رشته خاصی را وارد گوگل ترنسلیت کنید، ترجمه چندان دقیقی را از آن دریافت نخواهید کرد و یک ترجمه کلمه به کلمه یا اصطلاحا ماشینی برایتان ارائه می‌شود.

البته گوگل ترنسلیت (Google Translate) روز به روز در حال پیشرفت است و حتی هم اکنون در مقایسه با چند سال پیش، بسیاری از عبارات و ترجمه های تخصصی را به طور کاملا صحیح ترجمه می‌کند. دلیل این امر آن است که مترجم گوگل از سرویس تصحیح ترجمه های اشتباه بهره می‌برد و به کاربران این اجازه را می‌دهد تا برای ارائه سرویس ترجمه بهتر به آن کمک کنند. این امر سبب می‌شود تا مترجم گوگل روز به روز بهتر از قبل شود. اما با این حال شما هم اکنون نمی‌توانید به طور کامل به ترجمه های گوگل ترنسلیت (Google Translate) و به ویژه متونی که حالتی تخصصی تر دارند اعتماد کنید. اما فراموش نکنید که می‌توان از این ابزار به عنوان یک راهنمای کاربردی بسیار عالی برای ترجمه انواع متن های مختلف استفاده کرد.

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به معرفی سرویس مترجم گوگل (Google Translate) پرداختیم. چنانچه در رابطه با هر یک از بخش های این مقاله نیاز به اطلاعات بیشتری داشتید، می‌توانید ضمن تماس با کارشناسان موبایل کمک از آن ها راهنمایی بخواهید.

تعمیرات موبایل

نظرات کاربران (0)

ارسال نظر