آموزش فعال سازی iCloud Photo Library و خالی کردن حافظه آیفون
5 (100%) 1 امتیاز

اگر به دنبال یک روش موثر برای خالی کردن حافظه آیفون و در عین حال عدم از دست رفتن اطلاعات خود هستید، فعال سازی iCloud Photo Library یکی از بهترین گزینه های پیش رویتان محسوب می‌شود. در این مقاله به آموزش فعال سازی iCloud Photo Library به عنوان راه حلی برای خالی کردن حافظه آیفون می‌پردازیم. با موبایل کمک همراه باشید.

مقدمه‌ای در رابطه با فعال سازی iCloud Photo Library آیفون

متاسفانه بنا به دلایل خاصی بسیاری از کاربران ایرانی با قابلیت iCloud Photo Library آشنایی نداشته و یا شرایط لازم برای استفاده از این قابلیت را ندارند. اگر به دنبال خالی کردن حافظه آیفون یا آیپدتان هستید، می‌توانید از روش های شرح داده شده در مقاله “آموزش روش های خالی کردن حافظه آیفون و آیپد های اپل” استفاده کنید، اما در کنار آن روش ها، فعال سازی iCloud Photo Library هم می‌تواند یکی دیگر از ترفندهای موجود برای خالی کردن حافظه آیفون محسوب شود.

در ادامه این مقاله بیشتر در مورد قابلیت iCloud Photo Library و نحوه فعال سازی آن در آیفون و آیپد های اپل صحبت خواهیم کرد. چنانچه در رابطه با هر یک از بخش های شرح داده شده در این مقاله نیاز به اطلاعات بیشتری داشتید، می‌توانید ضمن تماس با کارشناسان موبایل کمک از آن ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید. با ما همراه باشید.

شماره تماس از سراسر کشور
(بدون پیش شماره و از تلفن ثابت) ۹۰۹۹۰۷۱۰۱۵
شماره تماس از تهران
بدون پیش شماره و از تلفن ثابت) ۹۰۹۲۳۰۵۲۹۶
شماره تماس از همراه اول
بدون پیش شماره و از همراه اول) ۹۹۲۲۵۵۱۵

قابلیت iCloud Photo Library آیفون چیست؟

پیش از اینکه نحوه فعال سازی iCloud Photo Library را آموزش دهیم، لازم است شما را بیشتر با ماهیت این قابلیت آشنا کنیم. عبارت iCloud Photo Library به معنای “کتابخانه تصاویر آیکلود” است. با استفاده از این قابلیت شما می‌توانید بستری را در آیفون یا آیپدتان ایجاد کنید که سبب می‌شود تمام عکس ها و فیلم هایی که توسط دوربین دستگاه ضبط می‌کنید به طور خودکار در اکانت آیکلود مرتبط با اپل آیدی (Apple ID) فعال در دستگاه آپلود شوند و به این صورت نیازی به ذخیره کردن این عکس ها در حافظه داخلی آیفون یا آیپد وجود نداشته باشد.

آموزش فعال سازی iCloud Photo Library و خالی کردن حافظه آیفون

بنابراین فعال سازی iCloud Photo Library یکی از موثرترین روش هایی خواهد بود که می‌توان از آن برای خالی کردن حافظه آیفون یا آیپد استفاده کرد. در نظر داشته باشید که برای استفاده از این قابلیت شما باید حتما یک اپل آیدی (Apple ID) فعال در آیفون یا آیپدتان داشته باشید و از فضای ذخیره سازی ابری سرویس iCloud مرتبط با آن استفاده کنید. برای آشنایی با نحوه ساخت اپل آیدی رایگان می‌توانید به مطالعه مقاله “آموزش تصویری ساخت اپل آیدی رایگان ۲۰۱۸ – Apple ID” بپردازید.

آموزش فعال سازی iCloud Photo Library در آیفون یا آیپد

اما حالا نوبت به آموزش نحوه فعال سازی iCloud Photo Library در آیفون و آیپد های اپل می‌رسد. برای فعال کردن این قابلیت در دستگاه آی او اسی خود به شرح زیر عمل کنید:

آموزش فعال سازی iCloud Photo Library و خالی کردن حافظه آیفون

  • بعد از اینکه مطمئن شدید اپل آیدی شما در دستگاه فعال است، به منوی Settings مراجعه کنید.
  • اگر دستگاه شما از iOS 10.2 و نسخه‌های جدیدتر آن بهره‌مند است، مستقیما گزینه iCloud را انتخاب کنید. در غیر این صورت ابتدا نام اپل آیدی خود در بالای صفحه را لمس کنید و مراحل زیر را ادامه دهید
  • گزینه iCloud را انتخاب نمایید.

آموزش فعال سازی iCloud Photo Library و خالی کردن حافظه آیفون

  • گزینه Photos را انتخاب کنید.
  • حالا با لمس اسلایدر موجود در کنار گزینه iCloud Photo Library آن را فعال نمایید.

آموزش فعال سازی iCloud Photo Library و خالی کردن حافظه آیفون

  • تیک گزینه Optimize iPhone Storage را هم بزنید. این گزینه سبب می‌شود تا بعد از آپلود عکس ها و ویدیو های با وضوح تصویر اصلی و بالا در آیکلود، نسخه کم حجم شده و با وضوح پایین تر آن ها در حافظه آیفون ذخیره شود. شما حتی در صورت تمایل می‌توانید عکس ها و ویدیو های موجود در حافظه دستگاه را حذف یا به کامپیوتر منتقل کنید، چرا که نسخه اصلی آن ها در آیکلود آپلود شده است.
  • توصیه می‌کنیم که در مرحله آخر گزینه Upload to My Photo Stream را هم فعال کنید. این گزینه سبب می‌شود تا تعامل جالبی مابین تمام دستگاه های اپلی در تعامل با اکانت آیکلود شما ایجاد شود و عکس ها و ویدیوهایی که توسط آیفون در آیکلود آپلود می‌شوند به صورت مستقیم برای آن دستگاه های دیگر هم ارسال شوند.

در نظر داشته باشید که بعد از فعال سازی iCloud Photo Library در آیفون یا آیپدتان، هر زمان که عکس یا فیلم جدیدی توسط دوربین دستگاه ضبط کنید و دستگاهتان به شبکه وای فای دسترسی داشته باشد، آن فیلم ها و عکس ها به صورت خودکار در اکانت آیکلود شما آپلود می‌شوند. طبیعی است که انجام این عمل منجر به صرف حجم اینترنت و همچنین افزایش مصرف شارژ باتری دستگاه خواهد شد اما از سوی دیگر روشی موثر برای خالی کردن حافظه آیفون است.

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به آموزش فعال سازی iCloud Photo Library به عنوان روشی برای خالی کردن حافظه آیفون و آیپد های اپل پرداختیم. چنانچه در رابطه با هر یک از بخش های شرح داده شده در این مقاله نیاز به اطلاعات بیشتری داشتید، می‌توانید ضمن تماس با کارشناسان موبایل کمک از آن ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید.

نظرات کاربران (1)

ارسال نظر

تعمیرات موبایل، هر جا و هر وقت

روش اول: اعزام تعمیرکار موبایل به منزل یا محل کار شما
روش دوم: ارسال موبایل شما با پیک رایگان به مرکز تعمیرات موبایل‌کمک

درخواست تعمیرات

تعمیرکار موبایل کمک شوید!

رییس خودت باش، درآمدت را بیشتر کن

استخدام در موبایل‌کمک