تعمیرات اپل

اگر رمز عبور اکانت جیمیل خود را فراموش کرده‌اید، نگران نباشید. گوگل این امکان را در اختیارتان قرار می‌دهد تا بتوانید رمز عبور فراموش شده اکانت خود را تغییر دهید. در این مقاله قصد داریم در مورد فراموش کردن پسورد جیمیل و بازیابی آن صحبت کنیم. با موبایل کمک همراه باشید.

مقدمه‌‌ای در رابطه با فراموش کردن پسورد جیمیل

شاید برایتان عجیب به نظر برسد که فردی  رمز عبور یا پسورد اکانت جیمیل خود را فراموش کند، اما باور کنید که در طول روز افراد زیادی با این مشکل رو به رو می‌شوند. اگر بنا به هر دلیل شما هم پسورد جیمیل خود را فراموش کرده‌اید، نگران نباشید چرا که با طی کردن چند مرحله ساده قادر به بازیابی رمز عبور فراموش شده خود خواهید بود.

در این مقاله قصد داریم که در رابطه با فراموش کردن پسورد جیمیل و نحوه بازیابی آن صحبت کنیم. چنانچه در رابطه با هر یک از بخش‌ها و مراحل شرح داده شده نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان موبایل کمک تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید. با موبایل کمک همراه باشید.

هرگونه سوال در رابطه با این مطلب و مشکلات نرم‌افزاری موبایل خود دارید، با همکاران ما در شرکت همراه‌رایانه تماس بگیرید

شماره تماس از سراسر کشور
(بدون پیش شماره و از تلفن ثابت) 9099070345

نحوه بازیابی رمز عبور اکانت جیمیلی که پسورد آن را فراموش کرده‌اید

در صورت فراموش کردن پسورد جیمیل خود می‌توانید با طی کردن مراحل زیر نسبت به بازیابی آن اقدام کنید:

 • با کلیک بر روی این قسمت به صفحه بازیابی پسورد فراموش شده اکانت جیمیل مراجعه کنید.
 • آدرس ایمیل اکانت را وارد کنید و بر روی گزینه Next کلیک کنید.
 • در این مرحله جیمیل از شما می‌خواهد که آخرین رمز عبوری که به خاطر می‌آورید را در فیلد موجود وارد کنید. این روش یکی از روش‌هایی است که گوگل برای تایید هویت شما به عنوان صاحب آن اکانت به کار می‌گیرد. اگر چیزی به ذهنتان می‌رسد آن را وارد و بر روی گزینه Next کلیک کنید اما اگر هیچ چیزی به ذهنتان نمی‌رسد بر روی گزینه Try different question کلیک کنید تا روش دیگری برای صحت هویت شما به عنوان صاحب اکانت جیمیل مورد نظر در پیش گرفته شود.

هر زمان که شما بر روی گزینه Try different question کلیک کنید، یک روش جدید برای تایید هویت شما از سوی گوگل ارائه می‌شود. شما باید حداقل یکی از روش‌هایی که گوگل به منظور تایید هویت شما به عنوان صاحب اکانت جیمیل نیاز دارد را به شکل صحیح تکمیل کنید. در غیر این صورت قدر به بازیابی رمز عبور اکانت خود نخواهید بود. روش‌هایی که توسط گوگل ارائه می‌شوند و می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید به شرح زیر هستند:

 • روش Enter the last password you remember: در این روش شما باید آخرین رمز عبوری که به خاطر می‌آورید را در فیلد موجود وارد کنید. عموما اغلب افراد قادر به استفاده از این روش نیستند چرا که به هیچ وجه پسورد خود را به خاطر ندارند.
 • روش Get a prompt on your “Smartphone” and tap Yes to sign in: این روش زمانی ارائه می‌شود که اکانت گوگل شما در گوشی هوشمندتان فعال باشد. در این شرایط با کلیک بر روی گزینه Send Prompt یک پیغام پاپ آپ بر روی نمایشگر گوشی هوشمندتان نمایان خواهد شد و شما با لمس گزینه Yes از طریق گوشی قادر به ورود به اکانت خود و بازیابی رمز عبور آن خواهید بود.
 • روش Get a verification code by text message or phone call at: •••• ••• ••12: در این روش گوگل یک کد تایید را برای شماره تماسی ارسال می‌کند که شما به عنوان شماره تماس ریکاوری اکانت جیمیل خود تعیین کرده بودید. این کد می‌تواند به صورت پیام متنی یا صوتی برای شماره مورد نظر ارسال شود. پس از دریافت این کد و وارد کردن آن در فیلد موجود قادر به بازیابی پسورد فراموش شده خود خواهید بود.
 • روش Recovery email: در این روش گوگل به ایمیل ریکاوری که برای اکانت جیمیل خود تعریف کرده بودید یک ایمیل ارسال می‌کند. با ورود به آن ایمیل ریکاوری و کلیک بر روی لینک ارائه شده قادر به بازیابی پسورد اکانت جیمیل خود خواهید شد.
 • روش When did you create this Google Account?: در این روش شما باید تاریخ دقیق ساخت اکانت جیمیل خود که پسورد آن را فراموش کرده‌اید را وارد کنید.

بنابراین هر کدام از روش های فوق که برایتان مقدور است را مورد استفاده قرار دهید و در شرایط فراموش کردن پسورد جیمیل از آن استفاده کنید. روش‌هایی همچون ارسال کد تایید به شماره تماس و ارسال لینک بازیابی رمز عبور به ایمیل ریکاوری از جمله‌ بهترین روش‌هایی هستند که می‌توانید به منظور بازیابی پسورد فراموش شدن اکانت جیمیل خود استفاده کنید.

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله در رابطه با فراموش کردن پسورد جیمیل و نحوه بازیابی آن صحبت کردیم. چنانچه در رابطه با هر یک از بخش‌ها و مراحل شرح داده شده نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان موبایل کمک تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید.

تعمیرات موبایل

منبع google
برچسب‌ها: آموزش بازیابی پسورد فراموش شده اکانت جیمیل آموزش بازیابی پسورد فراموش شده اکانت گوگل آموزش بازیابی پسورد فراموش شده جیمیل آموزش بازیابی پسورد فراموش شده گوگل بازیابی پسورد فراموش شده بازیابی پسورد فراموش شده اکانت جیمیل بازیابی پسورد فراموش شده اکانت گوگل بازیابی پسورد فراموش شده جیمیل بازیابی پسورد فراموش شده گوگل چگونگی بازیابی پسورد فراموش شده اکانت جیمیل چگونگی بازیابی پسورد فراموش شده جیمیل چگونگی بازیابی پسورد فراموش شده گوگل روش بازیابی پسورد فراموش شده اکانت گوگل روش های بازیابی پسورد فراموش شده جیمیل شرح روش های بازیابی پسورد فراموش شده جیمیل شیوه بازیابی پسورد فراموش شده اکانت جیمیل شیوه بازیابی پسورد فراموش شده اکانت گوگل شیوه بازیابی پسورد فراموش شده جیمیل شیوه بازیابی پسورد فراموش شده گوگل فراموش کردن پسورد جیمیل معرفی روش های بازیابی پسورد فراموش شده جیمیل نحوه بازیابی پسورد فراموش شده نحوه بازیابی پسورد فراموش شده اکانت جیمیل نحوه بازیابی پسورد فراموش شده اکانت گوگل نحوه بازیابی پسورد فراموش شده جیمیل نحوه بازیابی پسورد فراموش شده گوگل

نظرات کاربران (77)

ارسال نظر

  سلام ببخشید من هارد گوشیم خراب شده و به ایمیلم دست رسی ندارم و رمزش رو هم فراموش کردم میشه کمک کنید؟

  اگه رمزو فراموش کردید قید جیمیلو بزنین این کارام فایده نداره

  سلام. در اون روش که یک پاپ اپ میاد و روی بله میزنم. ولی همچنان منتظر تاییده ولی من روی بله زدم و اون عددی که گفته هم همینطور ولی همچنان منتطره تایید کنم. مشکل کجاست؟

  سلام من یک اکانت کلش داشتم که به این جیمل سوپر سل آیدی کرده بودم که می خواستم برم جیمیلمو همگام سازی کنم که دستم به دکمه حذف حساب خورد راهکاری دارید ممنون می شم

  سلام برای من اولین باری که روی روش دیگر امتحان کلیک میکنم میزنه گوگل نتوانست تایید کند شما صاحب این اکانت هستید
  لطفا راهنمایی کنید