در صورت فراموش کردن اپل آیدی چه کنیم؟

فراموش کردن اپل آیدی

فراموش کردن اپل آیدی یکی از مسائلی است که این روزها به وفور در رابطه با آن سوال می‌شود. اگر اپل آیدی خود را فراموش کردید با استفاده از روش‌های خاصی می‌توانید آن را به خاطر آورید. در این مقاله به آموزش روش‌هایی می‌پردازیم که با استفاده از آن‌ها می‌توانید اپل آیدی خود را به خاطر آورید. با موبایل کمک همراه باشید.

مقدمه‌ای در رابطه با فراموش کردن اپل آیدی (Apple ID)

اگر به خاطر داشته باشید پیش از این در مقاله چگونه نسبت به تغییر اپل آیدی آیفون یا آیپد خود اقدام کنیم؟ به شرح نحوه تغییر اپل آیدی پرداختیم. همچنین در مقاله آموزش ریست کردن یا تغییر سوال امنیتی اپل آیدی (Apple ID) به نحوه تغییر سوال امنیتی اپل آیدی پرداخته بودیم که در شرایطی استفاده می‌شود که کاربر پاسخ سوال امنیتی اپل آیدی خود را به خاطر نیاورد. اما در این قصد داریم که در رابطه با فراموش کردن اپل آیدی (Apple ID) صحبت کنیم!

متاسفانه فراموش کردن اپل آیدی (Apple ID) یکی از مسائلی است که کاربران زیادی در مورد آن سوال می‌کنند. با توجه به اینکه اپل آیدی به صورت آدرس یک ایمیل تعریف می‌شود و با آن در تعامل است، احتمال فراموش کردن آن به مراتب زیاد خواهد بود چرا که عموما ایمیل‌های انتخاب شده برای ساخت اپل آیدی چندان به یادماندنی و قابل حفظ کردن  نیستند. اما اگر بنا به هر دلیلی با مشکل فراموش کردن اپل آیدی (Apple ID) مواجه شدید نگران نباشید!

بیشتر بخوانید: تعمیرات موبایل

به طور کلی با استفاده از روش‌های مختلفی می‌توانید با مشکل فراموش کردن اپل آیدی (Apple ID) مقابله کنید. به بیان دیگر روش‌های مختلفی وجود دارند که با استفاده از آن‌ها می‌توانید بار دیگر اپل آیدی خود را به خاطر آورید. در این مقاله قصد داریم که این روش‌های مختلف را به شما عزیزان معرفی کنیم. چنانچه در رابطه با هر یک از بخش‌ها و موارد شرح داده شده نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان موبایل کمک تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید. با موبایل کمک همراه باشید.

تعمیرات اپل

فراموش کردن اپل آیدی (Apple ID): آدرس ایمیل خود را امتحان کنید!

در اغلب شرایط، اپل آیدی که ساخته می‌شود در واقع همان آدرس ایمیل شخص خواهد بود. بنابراین در قدم اول کمی تفکر کنید تا آدرس ایمیلی که احتمالا به عنوان اپل آیدی خود انتخاب کرده بودید را به خاطر آورید. این موضوع یکی از ابتدایی‌ترین روش‌هایی موجود به منظور مقابله با مسئله فراموش کردن اپل آیدی (Apple ID) محسوب می‌شود.

فراموش کردن اپل آیدی (Apple ID): از سایت اپل کمک بگیرید!

با مراجعه به صفحه ورود به اکانت اپل آیدی خود و سپس انتخاب گزینه Forgot Apple ID or Password هم می‌توانید اپل آیدی خود را به خاطر آورید. برای انجام این عمل مراحل زیر را طی کنید:

 • ابتدا به آدرس https://appleid.apple.com مراجعه کنید.
 • حال مانند تصویر زیر بر روی گزینه Forgot Apple ID or Password کلیک کنید.

فراموش کردن اپل آیدی

 • هنگامی که درخواست وارد کردن مشخصات اپل آیدی را مشاهده کردید بر روی گزینه Forgot Apple ID کلیک کنید.
 • سپس باید نام، نام خانوادگی و آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
 • به اینباکس ایمیل وارد شده مراجعه کنید و در پیام دریافتی قادر به مشاهده مشخصات اپل آیدی خود خواهید بود.

اگر دقیقا نمی‌دانید که کدام آدرس ایمیلتان برای اپل آیدی رجیستر شده است، باید این مراحل را برای تمام ایمیل‌هایی که احتمال می‌دهید اپل آیدی خود را با آن‌ها ساخته‌اید تکرار کنید. هر بار و پس از وارد کردن آدرس ایمیل خود باید به بخش اینباکس ایمیل وارد شده مراجعه کنید و نسبت به بررسی آن اقدام نمایید. اگر آدرس ایمیل وارد شده همان آدرس ایمیل اپل آیدی باشد، پیامی در اینباکس ایمیلتان نمایان می‌شود که مشخصات اپل آیدی شما در آن ارائه خواهد شد.

بیشتر بخوانید: نمایندگی تعمیر آیفون اپل

تعمیرات اپل

فراموش کردن اپل آیدی (Apple ID): از آیفون یا آیپدتان استفاده کنید!

اگر اپل آیدی که آن را فراموش کرده‌اید در آیفون، آیپد، مک بوک یا کامپیوتر شخصی‌تان فعال باشد، به سادگی قادر به مشاهده و به خاطر آوردن آن خواهید بود. به منظور مشاهده جزئیات اپل آیدی در آیفون، آیپد و آیپاد تاچ اپل به یکی از مسیرهای زیر مراجعه کنید:

 • تنظیمات (Settings) و سپس گزینه App & iTunes Store
 • تنظیمات (Settings) و سپس گزینه iCloud
 • تنظیمات (Settings) و سپس گزینه Mesaages و نهایتا گزینه Send & Receive
 • تنظیمات (Settings) و سپس گزینه FaceTime
 • تنظیمات (Settings) و سپس گزینه Mail, Contacts, Calendar

فراموش کردن اپل آیدی

به منظور مشاهده جزئیات اپل آیدی در مک بوک و کامپیوترهای شخصی به یکی از مسیرهای زیر مراجعه کنید:

 • وارد منوی اپل (Apple Menu) شده و سپس گزینه System Performances و نهایتا iCloud را انتخاب کنید.
 • برنامه ایمیل (Mail) را اجرا کرده و گزینه Mail را انتخاب کنید. گزینه Preferences و سپس Accounts را انتخاب کنید.
 • برنامه تقویم (Calendar) را اجرا کرده و سپس گزینه Calendar و پس از آن Preferences را انتخاب کنید. نهایتا گزینه Accounts را انتخاب نمایید.
 • برنامه FaceTime را اجرا کرده و سپس گزینه FaceTime را انتخاب کنید. حال گزینه Preferences را انتخاب کنید و نهایتا وارد بخش Settings شوید.
 • برنامه پیم‌ها (Messages) را انتخاب کرده و سپس گزینه Messages را انتخاب کنید. حال با انتخاب گزینه Preferences و نهایتا Accounts به مشخصات اپل آیدی خود دسترسی پیدا خواهید کرد.

روش‌هایی که در بخش فوق به آن‌ها اشاره داشتیم تنها در شرایطی قابل استفاده هستند که اپل آیدی شما در یکی از دستگاه‌های نامبرده شده فعال باشد.

تعمیرات اپل

فراموش کردن اپل آیدی (Apple ID): استفاده از برنامه آیتیونز (iTunes)

با استفاده از برنامه آیتیونز هم می‌توانید مشکل فراموش کردن اپل آیدی (Apple ID) را برطرف کنید اما این روش در شرایطی کاربرد دارد که پیش از این از طریق برنامه آیتیونز خریدی انجام داده باشید. برای به خاطر آوردن اپل آیدی خود با استفاده از برنامه آیتیونز مراحل زیر را طی کنید:

 • برنامه آیتیونز را اجرا کنید.
 • بر روی بخش Purchases یا خریدها کلیک کنید. این گزینه در بخش‌هایی همچون My Music یا Playlist وجود دارد.
 • بر روی گزینه Edit و سپس Get Info کلیک کنید.
 • بر روی تب File کلیک کنید.
 • در این شرایط با صفحه‌ای مشابه با تصویر زیر مواجه می‌شود. درست در کنار گزینه Purchased by مشخصات اپل آیدی شما نمایش داده شده است.

فراموش کردن اپل آیدی

بیشتر بخوانید:  تعویض گلس موبایل اپل

جمع‌بندی

در این مقاله به روش‌هایی اشاره کردیم که در صورت فراموش کردن اپل آیدی (Apple ID) می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. به بیان دیگر این روش‌ها منجر می‌شوند تا بتوانید بار دیگر اپل آیدی خود را به خاطر آورید. چنانچه در رابطه با هر یک از بخش‌ها و موارد شرح داده شده نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان موبایل کمک تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید.

بیشتر بخوانید:

خرید گوشی

ال سی دی آیفون ایکس اس مکس

تاچ ال سی دی سامسونگ S20

قطعات گوشی iPhone X

تعمیرات موبایل

منبع apple

نظرات کاربران (26)

guest
26 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
علي::٢٣
علي::٢٣
1 سال گذشته

سلام
بنده گوشی رو از دست گرفتم و رمز اپل ایدی رو هم ندارم طرف هم که گوشی رو گرفتم دیگه پیدا نکردم الان چیکار کنم لطفا جواب بدید

علی اکبرفاتحی
علی اکبرفاتحی
3 سال گذشته

باسلام من آدرس اپل آیدیمو فراموش کردم ولی پسورد دارم هرکاری کردم نشد فقط اپل آیدی میخواد لطفا راهنماییم کنید

مجيد صحرايي
مجيد صحرايي
3 سال گذشته

سلام ایمیل پشتیبانش رو داری؟ یا سوالات امنیتیت رو حفظی؟

دانیال شیرانی
دانیال شیرانی
1 سال گذشته
پاسخ به  مجيد صحرايي

سلام منم همین مشکل رو دارم ایمیل پشتیبانی رو دارم چیکار کنم ؟

Ieganeh
Ieganeh
3 سال گذشته

با سلام
یک گوشی اپل ۶ دارم فرمت کردم و appelidمیخواد که متاسفانه دسترسی ندارم در صورت امکان کمکم کنید

مريم شمس
مريم شمس
3 سال گذشته

مریم شمس
همین الان
سلامAwaiting for approval
اپل آیدیم رو فروشگاهی درست کرده که الان نیست نه آدرس ایمیلی که باآن ساخته دارم نه هیچ اطلاعات دیگه رو فقط رمز اپل آیدی رو دارم که الان گوشی آیفونم دیگه قبولش نمیکنه و همش ازم اپل آیدی میخواد لطفاً کمکم کنید 😞

مريم شمس
مريم شمس
3 سال گذشته

اپل آیدیم رو فروشگاهی درست کرده که الان نیست نه آدرس ایمیلی که باآن ساخته دارم نه هیچ اطلاعات دیگه رو فقط رمز اپل آیدی رو دارم که الان گوشی آیفونم دیگه قبولش نمیکنه و همش ازم اپل آیدی میخواد لطفاً کمکم کنید 😞