آموزش حذف دیتا و کش برنامه‌ها در اندروید ۶.۰ مارشمالو

آموزش حذف دیتا و کش برنامه‌ها در اندروید

حذف دیتا و کش برنامه‌ها در اندروید 6.0 مارشمالو نسبت به اندروید 5.0 آب نبات چوبی دچار تغییراتی شده است. به همین سبب ما قصد داریم که در این مقاله اختصاصی به آموزش حذف دیتا و کش برنامه‌ها در اندروید 6.0 مارشمالو بپردازیم. با موبایل کمک همراه باشید.

کش یا همان Cache و دیتا یا Data اپلیکیشن‌ها در سیستم عامل اندروید ذخیره می‌شود و بدین صورت سرعت عملکرد برنامه‌ها در اجراهای بعدی افزایش یافته و برخی از اطلاعات و داده‌های اصلی مورد نیاز کاربر در آن ذخیره خواهند شد. ذخیره کردن اطلاعات در حافظه کش و همچنین ذخیره دیتا برنامه‌ها توسط سیستم عامل اندروید امری خوشایند است، اما در برخی از شرایط این موضوع ممکن است مشکل‌ساز شود. به عنوان مثال این احتمال وجود دارد که حافظه کش مرورگر کروم دستگاه شما به قدری اطلاعات در خود ذخیره کرده باشد که حجم آن به چند گیگابایت برسد. همچنین این مشکل این روزها در برنامه تلگرام هم به وفور رخ می‌دهد. بنابراین لازم است که در شرایط خاصی نسبت به حذف دیتا و کش برنامه‌ها اقدام نمود.تعمیرات سامسونگ

برای تعمیر سامسونگ، هواوی و … کلیک کن یا با شماره 75147-021 شرکت موبایل‌کمک «مرکز تعمیرات تخصصی گوشی‌های موبایل» تماس بگیر

اما چطور می‌تواند در دستگاه‌های اندرویدی حافظه کش و دیتا اپلیکیشن‌ها را حذف یا اصطلاحا پاک سازی کرد؟ انجام این عمل بسیار ساده است. در اندروید 5.0 آب نبات چوبی حذف دیتا و کش برنامه‌ها به شیوه‌ای متفاوت با اندروید 6.0 مارشمالو انجام می‌شد، از اینرو ممکن است برخی از شما عزیزان در رابطه با نحوه حذف دیتا و کش برنامه‌ها در اندروید 6.0 مارشمالو دچار سردرگمی شده باشید. در این مقاله قصد داریم که به آموزش حذف دیتا و کش برنامه‌ها در دستگاه‌های مجهز به سیستم عامل اندروید 6.0 مارشمالو بپردازیم. چنانچه در رابطه با هر یک از بخش‌ها و مراحل شرح داده شده سوالی داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان موبایل کمک تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی بخواهید.

بیشتر بخوانید: نمایندگی سامسونگ موبایل

آموزش حذف دیتا و کش برنامه‌ها در اندروید 6.0 مارشمالو

حذف دیتا و حافظه کش اپلیکیشن‌ها در سیستم عامل اندروید 6.0 مارشمالو فرآیند چندان پیچیده و دشواری را به همراه ندارد. بدین منظور کافیست که در دستگاه اندرویدیتان مراحل زیر را طی کنید:

  • ابتدا وارد بخش تنظیمات یا همان Settings دستگاه اندرویدی خود شوید. این بخش با آیکونی شبیه به یک چرخ دنده در منوی اپلیکیشن‌های دستگاه قابل مشاهده است.
  • حال باید بخش مربوط به اپلیکیشن‌ها یا برنامه‌های دستگاه خود را بیابید. این بخش عموما با نام‌هایی همچون Apps، Applications، Manage Applications و… نمایش داده می‌شود.
  • با ورود به بخش اپلیکیشن‌ها یا Apps دستگاه اندرویدی خود لیستی پیش رویتان قرار می‌گیرد. در این لیست تمام برنامه‌های نصب شده در دستگاه را مشاهده خواهید کرد. به دنبال نام برنامه‌ای باشید که قصد حذف دیتا و کش آن را دارید. به عنوان مثال ما قصد داریم که دیتا و کش مرورگر کروم گوشی اندرویدی خود را حذف کنیم، بنابراین در لیست موجود به دنبال برنامه کروم گشته و آن را انتخاب کردیم.پاک کردن حافظه کش و دیتا در اندروید مارشمالو
  • با انتخاب برنامه گوگل کروم صفحه‌ای شبیه به تصویر فوق نمایان می‌شود. در لیست موجود باید گزینه Storage را انتخاب نمایید.
  • با انتخاب گزینه Storage مانند تصویر ضمیمه شده یک پنجره پاپ‌آپ نمایان می‌شود که حاوی دو عبارت CLEAR CACHE و CLEAR DATA است. با انتخاب گزینه CLEAR CACHE حافظه کش مرورگر حذف شده و با انتخاب گزینه CLEAR DATA دیتای اپلیکیشن انتخاب حذف می‌شود.

برای تعمیر سامسونگ، هواوی و … کلیک کن یا با شماره 75147-021 شرکت موبایل‌کمک «مرکز تعمیرات تخصصی گوشی‌های موبایل» تماس بگیر

بیشتر بخوانید:  تعویض گلس ال سی دی گوشی سامسونگ

همانطور که در تصویر فوق مشاهده می‌کنید، حافظه کش مرورگر کروم ما فضایی در حدود 22.45 مگابایت از حافظه دستگاه را اشغال کرده است. اگر هر برنامه‌ای فضایی این چنینی را اشغال کند بدون تردید در آینده نزدیک با مشکل کمبود فضای ذخیره‌سازی اطلاعات مواجه می‌شویم. بنابراین حذف دیتا و کش اپلیکیشن‌ها در دستگاه‌های اندرویدی از اهمیت بالایی برخوردار است.

همچنین اگر اطلاعات ذخیره شده در حافظه کش برنامه تلگرام گوشی شما افزایش پیدا کند ممکن است با مشکلاتی نظیر عدم توانایی دانلود فایل‌های تصویری مواجه شوید. در این شرایط باید نسبت به حذف حافظه کش برنامه تلگرام اقدام کنید. روش شرح داده شده یکی از روش‌های موجود به منظور حذف حافظه کش اپلیکیشن‌های اندرویدی محسوب می‌شود. چنانچه در مورد سایر روش‌های موجود به منظور حذف حافظه کش یا دیتا اپلیکیشن‌ها سوالی داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان موبایل کمک تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی بخواهید.

بیشتر بخوانید:

خرید موبایل

خرید قطعه موبایل

قطعات گوشی iPhone X

قطعات گوشی سامسونگ A40

منبع cnet

نظرات کاربران (0)

guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments